Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2023., 13:45   #11431
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 893
Svasta rade, meni je jedan lokalni servis kao stavio novu bateriji i uredno dao staru koja na kraju nije bila moja zato sto je moja ostala u s7. Usput je ostetio zadnje staklo. Nije dobro zagrijao i kod pokusalja dizanja povukao staklo a boja ostala. Uredno naplatio 200kn pa app.
Instalirao Accuba. i skuzio da nije ni vadio bateriju. Uz malo povisen glas gospon je narucio novu original bateriju i novo original staklo i sve je radio dok sam ja gledao. Zbog pokusaja muljanja popravak je njega kostao dodatnih 250kn.
Na kraju se ispostavilo da je nonstop muljao i varao ljude. Zavrsio na sudu...
robee je online   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:38   #11432
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Budimo realni, iphone kupuju tehnički nepismeni ljudi koji se ne razume baš u mobitele niti ih je previše briga, žele samo nešto da generalno radi dobro i vidili su u Mate i Ante da su kupili iphon, pa su eto i oni.

Android pak kupuju pravi znalci i power useri, a Samsung s novim S23U je trenutno na vrhu te ponude.

Poanta je da svaka roba ima svog kupca i to je tako...

Pa ne bih rekao da ga kupuju samo tehnicki nepismeni ljudi, vec i oni kojima je dosta prckanja po mobitelima, ali takvi onda idu na cijeli appleov ekosustav. Radim u IT-u i dosta kolega ima bas iPhone, ali uz njih i airpods, iwatch, mac… Tada to radi jako dobro i jednostavno, sve je plug&play. Problem je kaj u tom trenutku to postaje kao kredit, nema mrdanja od applea😬

Cak bih rekao da puno vise tehnicki nepismenih ima Android telefon, prvenstveno zbog cijene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 18:53   #11433
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ma i jedne i druge imaju tehnicki nepismeni ljudi, samo iPh kupuju oni sa nesto vise novaca jer je takvima onda bitnije sta ljudi misle o njima nego sta kupuju.

Ni androida se ne mora prckati ako netko ne zeli, kupis, neki srednji, npr Samsung A53 instaliras sta hoces i on radi bez greske nekoliko godina kao bilo koji drugi, bila to jabuka ili droid.

Ja osobno nikada necu imati iPhone, samo zbog toga sto svoj mobitel zelim koristiti kako ja zelim, a ne kako mi proizvodjac kaze.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 20:07   #11434
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ajmo ne ici u ios vs android. Svakako je zanimljivo citati misljenja ali ode u pogresne vode. Drzite se teme
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 21:05   #11435
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
A dao mi je neku nazad, koju sam mu rekao da baci, šta ću sa njom. Po datumu, rekao bih da se poklapala sa datumom kupnje mobitela.
Baterije ne moraju značiti da poklapa datum proizvodnje i datum kupnje.
Baterija koja je označena kada je proizvedena i riješavaju zalihe u odnosu proizvodnje mobitela.. Znaju biti proizvedene ranije u odnosu na predstavljen model
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 21:41   #11436
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samsung mobiteli - 2. dio

Baterije su u 99% slucajeva par mjeseci starije od proizvodnje samog moba. Ali jako je rijetko da je nova service samsung baterija neispravna. Vidio sam baterije iz 2021, cak i 2020 koje drze identicno kao one iz 2022, Ne znaci nista ako je ispravno skladistena
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 22:50   #11437
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Meni je baterija na Noteu 10+ stradala dok sam još svaki vikend išao za HR, konstanti sam ga tokom putovanja držao na punjaču. Sad uz normalno korištenje jedva izdrži pola dana. Inače mob će u 3.mj napunit 3 godine. Stvarno je sve i svašta prošao i izdržao, tako da će konačno dobit nasljednika sa S penom i Snapdragon SoCom, dočekao sam i taj dan .
Budem si naručio S23U sa 512GB , ipak bolje više memorije nego manje
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 19:48   #11438
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Odnio sam svoj S20 u iService.hr na zamjenu baterije. Sve mi se činilo ok ali čim baterija dođe na cca 40%, rapidno padne na cca 25%, pa 12%, pa crkne. Već sam ga nekoliko puta punio do 100%, wipe-ao cache, sad ga na kraju resetirao na tvorničke ali ista stvar.

Ima li pomoći ili mora opet na servis?
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Nisam. Jednostavno više nije izdržala cijeli dan, punio sam 2 put dnevno ali nije bilo ovakvih gašenja i naglog pražnjenja.

Fuck, znači nazad reklamirat.
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
A dao mi je neku nazad, koju sam mu rekao da baci, šta ću sa njom. Po datumu, rekao bih da se poklapala sa datumom kupnje mobitela.
Da se nadovežem; odnio reklamirati u iService zamjenu baterije. Objasnim problem i dobijem odmah "dijagnozu" kao "to je onda vjerojatno matična otišla". Meni odmah mrak na oči. Sad ti njemu dokaži da se to nije dešavalo sa starom baterijom...znači mobitel je radio perfektno, bez ikakvih gašenja, jedino baterija je stvarno skraćeno trajala. Zato sam i išao na zamjenu original baterijom.

Užas, mrzim servise. Živo me zanima kako će ovo završiti. Ostavio sam ga na "detaljnoj dijagnozi".
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 21:57   #11439
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Jel netko ima već S23 Ultra da javi kakva je vibracija jer na S22 Ultra je bila užasno slaba na to su se ljudi dosta žalili i zvučnici me znimaju navodno su upgrejdani.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 07:40   #11440
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ja baterije na mobitelima ne punim iznad 80%.
Na taj nacin ce vam baterija trajat puno duze. Koristio sam xz2 pet godina (mjenjam flagshipove svakih 5 godina) i baterija se ponasala skoro kao i prvi dan.
Sad na 1 IV radim isto.

Poslano sa mog XQ-CT54 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 08:45   #11441
Kizo
Premium
Moj komp
 
Kizo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jel netko ima već S23 Ultra da javi kakva je vibracija jer na S22 Ultra je bila užasno slaba na to su se ljudi dosta žalili i zvučnici me znimaju navodno su upgrejdani.
Isti motor kao na s22u, x/y vibracija, odličan feel u ruci, na stolu se slabo čuje.

Vibracija je sama po sebi nečujna, da bi se čula treba nešto klaparati u mobu (OIS kamere) ili prenijeti zvuk na podlogu. Zbog dizajna kakav je (prsteni kamere), goli mob dira podlogu doslovno u tri točke. Tu je case malo pomogao da se čuje ako sam u istoj prostoriji gdje i mob, ali je to i dalje dosta slabije od starog note9 koji je imao odličnu vibraciju.

Zvuk je upgrejdan, glasniji je i bas je nešto bolji.
Kizo je offline   Reply With Quote