Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2010., 02:00   #121
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor freeman99 Pregled postova
ja bi tu moga povuć paralelu s last.fm-om, jedinom socijalnom mrežom koje sam član...i znam tipa koji je moderator tamo, pa je jednom na moj upit o tome koliko se inicijative i prijedlozi raznoraznih pojedinaca/grupa ozbiljno razmatraju, samo odgovorio: 'daj šta ti je, ovo je ozbiljan biznis....'
McG ima plemenitu ideju, no i takav stav je vjetar u jedra zuckerberg-ovoj (tako se zove, jel) platformi, isto ko i armije raspomamljenih klinaca širom svijeta...mislim da je najbolji izbor 'ignore' opcija
I ja sam (jedino) korisnik Last.fm-a i pošto ne mogu zamisliti dan bez muzike, Last.fm je najbolje kaj se nudi. Mada je ko i Fejsbuk - društvena mreža, naglasak nije na druženju, već na slušanju muzike i otkrivanju novih bendova i izvođača. Mijenjanje statusa, chat s drugim korisnicima, "skupljanje" prijatelja, upload slika i sve ono kaj "krasi" današnji Fejsbuk, je kod Last.fm-a u sasvim desetom planu. Dok god korisnik sluša muziku, više mu ne treba, a kad se jednom fonoteka popuni s dovoljnom količinom muzike, preporuka muzike ne nedostaje.

U smislu društvene mreže Last.fm se prema Fejsbuku čini ko čisti amaterizam, pa ako i oni u tom "pitomom" stanju imaju kak veliš stav da su korisnici manje bitni, a na pameti im je samo biznis, onda je jasno kakav stav prema korisnicima ima vodstvo Fejsbuka i sva sila sličnih društvenih mreža. Jednog lijepog dana kad Fejsbuk iz privatne postane javna firma, tj. kad dioničari i upravni odobori krenu krojiti budućnost Fejsbuka, briga za korisnike bude im zadnja rupa na svirali.

Bome u tom slučaju, ni ona moja (sad još suluda) ideja s početka teme, o naplaćivanju dodatnih sadržaja, ne bude zvučala tolko nemoguće.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 19.04.2010. u 02:11.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 02:31   #122
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@McG

Krivo si me shvati
Nisam mislil da fejsbuk gleda potrebe korisnika u kontektsu da čita njihove prijedloge etc. i radi na poboljšanju zbog svoje dobre volje, nego gleda način na koji će to iskoristiti za još veću zaradu. A činjenica je da se ljudima to sviđa u globalu (jer koriste iste).
  Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 13:57   #123
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Moja greška. U tom slučaju je Fejsbuk pogodil u sridu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 00:23   #124
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
http://www.youtube.com/watch?v=3aGnr...ature=featured

ahahhaha,ša da kažem.Riječi su suvišne.
Gledaj do kraja.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.

Zadnje izmijenjeno od: Alph4Dawg. 21.04.2010. u 00:32.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 20:08   #125
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
The Google+ Project
How the Search Giant Plans to Go Social & Facebook now has 750 million users
Google ne posustaje u svojoj ideji, mada su im prijašnji slični projekti podbacili, a Fejsbuk grabi dalje ko da nema sutra.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 18:42   #126
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Je li svima nestala opcija Hide All by?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 07:04   #127
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Facebook Introduces Timeline, A New Way to Express

Moran priznat da ih je dobro prodrma G+ i da stvarno sad ima nekih pomaka u idejama
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 07:52   #128
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znam samo da su napravili generalni drek sa cijelim redesignom. Ovaj timeline je komedija koja nema neke logike te bloata prikaz. Blah. Kata fakin strofa.

Zato lijepo sada uživam na G+. Još niti jedna "ovaj je kupio krave i hoće da ih..." na glavnom zidu, krugovi mi delaju kak spada... Samo da se još više ljudi skupi!
  Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 10:40   #129
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Znam samo da su napravili generalni drek sa cijelim redesignom. Ovaj timeline je komedija koja nema neke logike te bloata prikaz. Blah. Kata fakin strofa.

Zato lijepo sada uživam na G+. Još niti jedna "ovaj je kupio krave i hoće da ih..." na glavnom zidu, krugovi mi delaju kak spada... Samo da se još više ljudi skupi!
Meni stvarno paše redizajn, volin novosti ali ova je uredno napravljena. Timeline san se prijavio, ali još ništa...

Jedini problem je šta se sam ticker ne refresha malo dalje, jer kad neko zaspama bude red njega, i moran pričekat koju sekundu dok referesham dalje.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 14:28   #130
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zbog nekog razloga kasne užasno (i do 12 sati) poruke nekad na facebooku (private messages). Pa eto mali heads up ako se već dogovarate sa nečim kaj je lijepše i nema pimpač koristite nekaj drugo
  Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 14:53   #131
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ma nije stvar što kasne, dodju one odmah, odnosno pojavi se brojka novih poruka pored "Messages", samo što notification ne iskoči.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 14:58   #132
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni nije niš pokazao dok nisam posla novu poruku frendu kada su mi došle 2 poruke. Jedna 12 sati stara, druga 3 sata stara. Anyway. Blah!
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na