Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2010., 13:45   #1
Pipo66
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
proc i grafu za NEzahtjevno i povremeno igranje?

Gledam dakle da bi si uz postojeću kantu na single core uzeo eventualno drugu sa dual core procesorm.. ova staru bih ostavio više za klinca i gledanje filmova dok bi "novija" bila eventualno za povremeno šalabajzanje po igrama... ne ulazi mi se u pretjerane investicije s obzirom na manjak vremena a i čak manjak novaca stoga bih uzeo neku konfu (poželjno i rabljeno) da mogu pristojno odigrati par puta godišnje neke ne friške naslove, posebno strategije (koje su ipak sve zahtjevnije) ali i da klinac na zahtjev može odigrati neki noviji naslov (nije još potpuno zagrijan).. apropos bottlenecka cijam na celerona E3300 eventualno, ili rabljeni amd dual core, grafu bi možda od frenda mogao nabaviti (mislim 8800 ) ili na otvorenom tržištu pak hd 4670. Ako uzmem e3300 tada koliko kužim sam ograničen na određene MBO koje podržavaju taj proc a htio bih ako nešto rikne ipak biti u mogućnosti brzo zamjeniti možda sa nekom rabljenom MBO.. Ostale komponente su manji problem, molim neku sugestiju, ne mislim to mijenjati svake godine naravno

tnx
Pipo66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 00:05   #2
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Po meni najbolje, rabljeni E21x0 i 4670. (200+ 300 kn). U te cijene ulaze i E4x00 serije, grafe 3850/ 70, 9600 GT, 8800 GS/ GTS 320/ 640 i sl.
Ploca P35 za ~ 200 kn.
zwo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2010., 00:36   #3
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Monitor i rezolucija? Napajanje imaš ili kupuješ? Ali u načelu, 4670 provjereno radi sa svakakvim šrotovima od napajanja, dok bih G80 grafičke iz tog razloga zaobišao. Ako nađeš neku 8800GT za oko 350 KN to je po meni najbolje ubost. Procesor je OK to što ciljaš, ploča neka p35 za Intela.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 08:20   #4
Pipo66
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Monitor i rezolucija? Napajanje imaš ili kupuješ? Ali u načelu, 4670 provjereno radi sa svakakvim šrotovima od napajanja, dok bih G80 grafičke iz tog razloga zaobišao. Ako nađeš neku 8800GT za oko 350 KN to je po meni najbolje ubost. Procesor je OK to što ciljaš, ploča neka p35 za Intela.
za sada je 19", no ciljam možda na 24", napajanje imam i zasada drži 2xhdd, 1950pro, 4GB RAM etc tak da mislim da tu ne bi trebalo biti usko grlo.. tnx

lp
Pipo66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na