Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2008., 17:44   #361
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Njet... Iguana je iguana.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 18:18   #362
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
A jeste razmišljali o žabi krastači.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2008., 19:29   #363
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ako pauk odluči izbjeć šlapu,izbjeći će je bez problema Ne možeš je okom pratit,vjeruj mi...nedavno sam se družio s malom Aviculariom Avic. da mi šeće po ruci pa mi se u sekundi popela na vrat,pa onda skočila na pod,srećom nije se ozlijedila...

Samo da kažem,mlada sadrži jednako potentan otrov tako da ne pokušavate "ovo kod kuće" jer svaka može ugrist samo je potreban MALI nesporazum između ruke i T.
a h. maculata? najbrzi pauk strasno brz strasno

inace avic nemoj bas po rukama furat, kako si i sam rekao srecom nije se ozlijedila
da je veca 100% bi se ozlijedila

i ovo za ugriz si dobro rekao

edit
evo maculata, napad joj je strasno spor....
http://youtube.com/watch?v=bRVGFYuFOiY
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 19:44   #364
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
a h. maculata? najbrzi pauk strasno brz strasno

inace avic nemoj bas po rukama furat, kako si i sam rekao srecom nije se ozlijedila
da je veca 100% bi se ozlijedila

i ovo za ugriz si dobro rekao

edit
evo maculata, napad joj je strasno spor....
http://youtube.com/watch?v=bRVGFYuFOiY
Puno pauka moze biti strašno brzo...no ima i bržih od maculate,od poecilotherie,pterinochilusa,chromatopelme,avicularie...sve do uvjerljivo najbrže Stromatopelme calceatum...tu se lome koplja oko Stromatopelme i Tapinaucheniusa...nitko se još nije usuglasio koja je najbrža,ljudi s Platnick-a su to pitanje ostavili otvoreno jer je nemoguće dokazat,no te dvije se smatraju izvan konkurencije

evo ti murinusa http://youtube.com/watch?v=HxXrHc9sflA

EDIT: Novosti... dolazi mlada ženka C.crawshay-a,King Baboon-a...kopač,agresivan po prirodi,predivna je...slušajte kako se glasa kada "prijeti" u defanzivnoj pozi

http://youtube.com/watch?v=yzZXffnoT-o&feature=related

Dečko je napravio sperm web U petak ide kod ženke...

http://www.imagesforme.com/show.php/...04360.JPG.html

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 08.01.2008. u 13:44.
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 19:26   #365
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Koja je to pasmina???inace hebeno izgleda...

The Dog je Sibirski Samojed, samo su za***ali sa ovim samojed, ovaj jede doslovno sve što se može pomaknuti
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 22:11   #366
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
evo da i ja svoga psa stavim... na slici se vidi kolko je pas lood!!

http://img230.imageshack.us/my.php?i...sc05175zu2.jpg
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 09:16   #368
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
kaj je to??? jel neka ljiga ili je nekaj slatko?
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 09:24   #369
bad::cat
zloČesta maČka
Moj komp
 
bad::cat's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: MuMu Land
Postovi: 126
__________________
::: mjau :::

bad::cat je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 10:21   #370
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Evo i mojeg miceka iako je u biti micekica ali mi svakog "miceka" doam zovemo micek:



















Bela je ko sneg kad je vani po zimi ne skuzis ju ak se ne mice.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 11:15   #371
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Nije

Tarantule s starog kontinenta (afrika) imaju jak otrov,prilicno...osim sto mjesto uboda natekne 3-4x od nor. same veličine ruke,noge...slijedi vrtoglavica,gubitak vida,jake mučnine,slabina,povračanje,nepodnošljivo jaki bolovi...dijete bi usmrtilo,odraslog čovjeka zdravog imuniteta dobro namučilo...povremeni su i susreti s "oštrim nožem" unutar organizma,kao da vas netko prereže negdje "unutra" oštrim nožem,tako se opisuje bol koja ima tendenciju ostanka pa do 2 godine od ugriza...U svakom slučaju,nije za šalu,to su prilično veliki bolovi i prilično velik zalogaj za organizam pogotovo ako nije zdrav.Ubodeno tkivo bude prilično teško oštećene i to nitko ne želi vidjeti kako izgleda,mjesto uboda je svakako prepoznatljivo do kraja života.Alergijske reakcije su dodatni veliki problem,ukoliko postoji reakcija,dolazi do standardnih simptoma - crvenila očiju,nekontrolirano češanje i najbitnije,najopasnije - gušenje i oticanje dišnih puteva u mjeri opasnoj po život.

Tarantule novog kontinenta (j.america) nemaju jak otrov,ono se često uspoređuje s otrovom ose,no ja nebi išao tako nisko jer su ipak osjetljivo jači i ubrizgavaju se u puno većim količinama.Simptomi koji također nisu bezazleni (isti kao i kod t. africkog kont),no traju 3-7 dana,s time da je prva 2 dana onako kako je kod t. starog kontinenta i po 15-30 dana.Nema trajnih posljedica po pitanju "oštrog noža",koji te prati narednih godina,ili opasno uništenog tkiva na mjestu uboda.Tarantule novog svijeta kao obranu,prije uboda,imaju iritirajuće dlake koje stražnjim tarsusom bacaju na svog protivnika,a arborealne (poput avicularie aviculare),utrljavaju abdomenom dlake tako da često skaču.

Inače,T. starog kontinenta su PUNO agresivnije od T. novog kontinenta,lošiji su uvjeti za život (manja vlaga - manje hrane - sporiji metabolizam) tako da i na najmanju prijetnju (plijen - čovjek - pinceta,pauci ne razlikuju!) reagiraju vrlo defanzivno i napadaju jedinim mogućim načinom - ugrizom.

To što ih se ne bojiš ne znači da si hrabar nego da nisi dovoljno upoznat s posljedicama ugriza,brzini i nepredvidive agresivnosti pojedinih vrsta.Svi arthropodisti u hrvatskoj,srbiji,mađarskoj i češkoj...imaju određeno strahopoštovanje s dotičnim živinama,strah.Također,pojedine T. čovjek golim okom ne može ni pratit,zbog njihove brzine,stoga,oprez...

Mislim da sam sve objasnio,pa da nastavim s novostima u mojoj maloj obitelji
Jesi, jesi
Al ja i dalje mislim da ak zivotinja osjeti da se bojis da ce te prije ujest... Tako da strah sa takvim zivotinjama samo moze odmoci. Postovanje uvijek, sa svakim zivim bicem.



Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
hell yeahhhh

evo kako izgleda:
http://www.reptielenopvang.nl/bite-backpics.html

doduse nije do tarantule ali je od dijamantne cegrtuse

OPREZ
gadljive osobe neke ne otvaraju, slike su ruzne...



ja sam htio tarantulu, ali mi starci nisu dali.
tocnije nhandu chromatusa sto mi je najljepsa tarantula uz maculatu (heteroscodru) a sad me puca da uzmem pandinusa ali mi niti to ne daju
dijamantna cegrtusa ima jedan od najjacih otrova opcenito, tako da se uopce nisam zacudio kad sam vidio... Epicke proporcije ugriza, te izuzetno brzo propadanje tkiva rade svoje.


@TB: sto se tice brzine tih paukova, ne znam ih po nazivima, ali znam da su extremno brzi, moraju biti da bi lovili cak i male ptice

Jednostavno obozavam zivotinje, bilo kakve, nema razlike i ono sto treba pazit je da ih ne natjeramo da se osjecaju ugrozeno te da se ne bojimo. Te dvije kombinacije, i mi smo mrtvi.
Bliski susret s vukovima nauci covjeka
Znam da nisu ko ovi otrovni stvorovi, ali da sam mogo bit mrtav jesam.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 12:14   #372
TheStig87
Visok,zgodan,plav...
Moj komp
 
TheStig87's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
TheStig87 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:36   #373
bad::cat
zloČesta maČka
Moj komp
 
bad::cat's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: MuMu Land
Postovi: 126
Citiraj:
Autor TheStig87 Pregled postova
juuu što je nestašna cica

ali najbolje mi je ono kad cica babi podere haljinu i kad baba hoće uvaliti biljku novinarki
__________________
::: mjau :::

bad::cat je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 14:12   #374
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jesi, jesi
Al ja i dalje mislim da ak zivotinja osjeti da se bojis da ce te prije ujest... Tako da strah sa takvim zivotinjama samo moze odmoci. Postovanje uvijek, sa svakim zivim bicem.

Jednostavno obozavam zivotinje, bilo kakve, nema razlike i ono sto treba pazit je da ih ne natjeramo da se osjecaju ugrozeno te da se ne bojimo. Te dvije kombinacije, i mi smo mrtvi.
Bliski susret s vukovima nauci covjeka
Znam da nisu ko ovi otrovni stvorovi, ali da sam mogo bit mrtav jesam.
Tvoje razmišljanje je u redu,ali nažalost nije primjenjivo na Tarantulama jer one nemaju mozak,ne razmišljaju i "ne osjete" strah,pozitivnu i negativni energiju (kao psi npr.).Tarantule umjesto mozga imaju tkzv. "ganglion",centar živčanih podražaja,što znači da se ponašaju instinktivno...Tarantule sve što rade (parenje,hranjenje,kopanje i najinteresantnije - ženke koje prevrću svoj kokon cijeli dan bez prestanka,kako bi mladi imali dovoljno vlage i kako nebi zakržljali - rade instinktivno... Svaki trzaj blizu tarantule je njima plijen,protivnik,opasnost i prijetnja...

Najbolje o tome govori činjenica da Tarantule nisu socijalno-društvena bića,ne raspoznaju ni sebi identična bića - druge tarantule,zbog toga ne žive u skupinama jer se događaju međusobni napadi,kanibalizam,ubijanje...Jedino za vrijeme parenja se dvije spolno zrele tarantule međusobno privlače,a to su opet živčani podražaji na parenje.

Tarantule ukratko nemaju mozak...i prema njima treba tako postupati,biti svjestan toga,ugrist će i napast ako je gladna i ako se osjeti ugroženom - ako osjeti vibracije i kretnje blizu sebe,postaviti će se defanzivno i napasti ukoliko je potrebno.
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 19:43   #375
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
hmmm nije posve tocno

to da nemaju mozak i da reagiraju instinktivno sam vec cuo

ali na netu sam pogledao par filmova gdje pauk povuce poklopac

evo film
http://youtube.com/watch?v=QYwSt2uxmCs
sad... mislim da ipak treba malo vise od instinkta da se povuce poklopac stoga nije posve tocno da ne razmisljaju
to podrucje jos nije bas istrazeno
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 20:04   #376
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Tvoje razmišljanje je u redu,ali nažalost nije primjenjivo na Tarantulama jer one nemaju mozak,ne razmišljaju i "ne osjete" strah,pozitivnu i negativni energiju (kao psi npr.).Tarantule umjesto mozga imaju tkzv. "ganglion",centar živčanih podražaja,što znači da se ponašaju instinktivno...Tarantule sve što rade (parenje,hranjenje,kopanje i najinteresantnije - ženke koje prevrću svoj kokon cijeli dan bez prestanka,kako bi mladi imali dovoljno vlage i kako nebi zakržljali - rade instinktivno... Svaki trzaj blizu tarantule je njima plijen,protivnik,opasnost i prijetnja...

Najbolje o tome govori činjenica da Tarantule nisu socijalno-društvena bića,ne raspoznaju ni sebi identična bića - druge tarantule,zbog toga ne žive u skupinama jer se događaju međusobni napadi,kanibalizam,ubijanje...Jedino za vrijeme parenja se dvije spolno zrele tarantule međusobno privlače,a to su opet živčani podražaji na parenje.

Tarantule ukratko nemaju mozak...i prema njima treba tako postupati,biti svjestan toga,ugrist će i napast ako je gladna i ako se osjeti ugroženom - ako osjeti vibracije i kretnje blizu sebe,postaviti će se defanzivno i napasti ukoliko je potrebno.
hmm da, dobro receno za mozak/ganglije, no i to sam znao. Ali meni nije jasno onda slijedece: Nasao sam bio jednom zgodom u Slavoniji OGROMNOG pauka krizara, bio je sa nogama nekih 15-20cm u promjeru, i sjedio na mrezi promjera nekih 1.5m... I uzeo sam ga u ruke sa mreze i nakon sto se u pocetku sklupcao kasnije je "normalno" setao po ruci, a zar me nije trebao ugrist ili bjezat? Znam samo da se nije pravio mrtav, jer znam kako to izgleda. E sad, mozda je zbog toga sto tarantule ne rade mreze, nego doslovce love plijen, dok ih krstas lovi mrezom...

Ne znam puno o pojedinim vrstama, ali opcenito znam dosta, pa ak znas detalje

E da, isto i na ovom filmicu, kako onda selis paukove? Tj, dal ih rukom diras ili..? Kak to da ne napadne ruku? Preveliko za njega?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 23:55   #377
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
hmm da, dobro receno za mozak/ganglije, no i to sam znao. Ali meni nije jasno onda slijedece: Nasao sam bio jednom zgodom u Slavoniji OGROMNOG pauka krizara, bio je sa nogama nekih 15-20cm u promjeru, i sjedio na mrezi promjera nekih 1.5m... I uzeo sam ga u ruke sa mreze i nakon sto se u pocetku sklupcao kasnije je "normalno" setao po ruci, a zar me nije trebao ugrist ili bjezat? Znam samo da se nije pravio mrtav, jer znam kako to izgleda. E sad, mozda je zbog toga sto tarantule ne rade mreze, nego doslovce love plijen, dok ih krstas lovi mrezom...

Ne znam puno o pojedinim vrstama, ali opcenito znam dosta, pa ak znas detalje

E da, isto i na ovom filmicu, kako onda selis paukove? Tj, dal ih rukom diras ili..? Kak to da ne napadne ruku? Preveliko za njega?
Ne postoji pauk tih dimenzija u našim područjima,to su dimenzije tarantula,a nju sigurno nisi vidio u Slavoniji

Pauk križar,ženka,može biti maksimalno velika 20 mm,što podrazumjeva raspon nogu.Mužjaci su nešto manji...

To što si vidio nije pauk križar i sigurno nema raspon nogu 15-20cm,može biti samo tarantula.Iskreno,živo me zanima što si vidio i što od droga konzumiraš

Što se ponašanja pauka tiče,svaka vrsta ima vlastiti karakter i temperament,neke bježe,druge napadaju.Kada smo već spomenuli pauka Križara,oni su jako mirni pauci i rijetko koji će ugrist,ako se to i dogodi,nema posljedica osim lagane otekline.

Pauk na ruci nezna da je na ruci,nije svjestan toga da mora bježat - ne mora.On je na hodnoj podlozi i eventualno može bježat da se skloni u rupu,ako se osjeti ugroženim,zbog toga je mirnoća i potrebna prilikom uzimanja pauka u ruku.Napast će ako ti napadneš njega,ako on to fizički osjeti,ako ga pritisneš slučajno npr...

Neznam otkud ti informacija da tarantule na rade mreže.
http://www.imagesforme.com/show.php/...22806.jpg.html

Sve tarantule rade mreže,neke manje druge više (arborealne puno,terrestrialne manje...kopači takođjer okvir rupe vole pokriti mrežom)

Također,tarantule ne "love" plijen nego ga čekaju,kada dođe blizu i kada ga osjete,napadnu...jednako kao i svi pauci u prirodi.

Arborealne vrste tarantula češče rade mreže iz razloga što vrijeme provode visoko na drveću,naprave si stanište - sklonište od mreže.Veliku funkciju mreža arborealnih vrsta ima i zbog hrane,pretežito letećih insekata koji leteći slučajno "zapnu" u mrežu.

Kod terrestrialnih je mreža rijeđa,no prisutna (presvlačenje - posteljica,hranjenje - "posteljica",pokrivanje rupe u kojem borave,stvaranjem "tradicionalne" mreže blizu rupe itd...). Rijeđa je iz razloga što borave na tlu,postoji puno više hrane jer ih većina boravi na tlu,skloništa su dar prirode (rupa u kamenu,drvetu,zemlji...) ... itd.

Postoje određene tehnike prilikom seljenja tarantule no ja ne koristim neke posebne tehnike,potrebno je strpljenje i mirnoća,da se pauk ne prestraši i poćne bježat.Jedna od učinkovitih tehnika je stavljanje tarantule u hladnjak na 30-tak sec,jer ih hladnoća umiruje,usporava metabolizam i zbog toga su znatno sporije.Ja ih jednostavno mirno usmjeravam olovkom kamo želim da odu,u privremenu plastičnu kutiju koju pritom zatvorim.

Tarantule se uzimaju u ruku u iznimno rijetkim prilikama,naravno,nitko ne garantira da neće ugrist.Ja osobno rijetko uzimam u ruku jer tarantula nije ljubimac koji se uzima u ruku,tarantule su "display pet".U interesu mi je da nisu pod stresom,a na ruci se definitivno ne osjećaju prirodno kao "kod kuće".
Svako uzimanju u ruku je rizično,ali iskustvo donekle pomaže jer obično iskusniji znaju što tarantulu može uplašit.

Kažeš da općenito znaš dosta,bez uvrede ali općenito neznaš ni pojedine osnove Aranea-e.Konkretno nisi postavio puno pitanja,koliko sam te ispravljao...

Familija "Araneidae" je vrlo interesantno područje u kojem ima puno za učit i naučiti,prije mog "ulaženja" u život pauka smatrao sam da znam puno,ali shvatio sam da znam malo.

Možda nije jako opširna,ali je od prijatelja i jedina hrv web stranica posvećena onom o čemu pričamo...pa kao startnu točku,ukoliko imaš interesa za informiranje,preporučam ti ovaj link :

http://www.clankonosci.com/



Ako te još što interesira,slobodno pitaj
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 02:08   #378
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold


Zadnje izmijenjeno od: Facelessone. 14.01.2008. u 14:07.
Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:06   #379
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
@TB: droge? Salu na stranu... Ali je bio toliki... mozes, ne moras vjerovat. Nije da je imao toliko tijelo kao tarantula, ali su noge bile isto velike. Znam samo da nije prvi stvor kojeg sam cudnog tamo vidio... NVM

Nisam mislio da ne rade mrezu, to mi je jasno, ali dal love plijen u mrezu?

Kad sam rekao da znam opcenito, nisam niti mislio na pojedine skupine zivotinja pojedinacno, npr. pauci, jel

I znam da nista ne znam. I uvijek spreman nauciti. Hvala sto se trudis objasniti, ne da cu nakon ovoga znat, bit cu lumen za tarantule
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 18:02   #380
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
@TB: droge? Salu na stranu... Ali je bio toliki... mozes, ne moras vjerovat. Nije da je imao toliko tijelo kao tarantula, ali su noge bile isto velike. Znam samo da nije prvi stvor kojeg sam cudnog tamo vidio... NVM

Nisam mislio da ne rade mrezu, to mi je jasno, ali dal love plijen u mrezu?

Kad sam rekao da znam opcenito, nisam niti mislio na pojedine skupine zivotinja pojedinacno, npr. pauci, jel

I znam da nista ne znam. I uvijek spreman nauciti. Hvala sto se trudis objasniti, ne da cu nakon ovoga znat, bit cu lumen za tarantule
Dobro,pustimo onda tog mutanta križara,za drogu sam te pitao preporuku jer vidim da dobro puca i ja bi volio vidjet svoju 25cm parahybanu u veličini od 70cm
Rijetko tko se interesira za ova stvorenja pa mi je drago što se zanimaš.

Love plijen gdje god ga osjete,T obično obitavaju vrlo blizu svoje rupe...pa kad se nešto približi,kada osjete pokrete,napadaju.Naravno,nije na odmet da koji insekt zapne i u mrežu.T sva osjetila koncentriraju na mrežu,kada na ili u njoj borave,pa čim osjete da je nešto zapelo,da se stvaraju vibracije,reagiraju.

Evo Grammostolu Roseicu,mladu ženku,kako jede...sad sam joj dao.
http://www.imagesforme.com/show.php/...385ED.jpg.html

Na odmoru :
http://www.imagesforme.com/show.php/...376ED.jpg.html
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 22:49   #381
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ima za psa

Zna li netko kakvo kul ime za psa? Citam svasta po netu ali nailazim na toliko imena da sam se izgubio. Pas je mali i bit ce mali. Maltezer. Evo slikice

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 30.03.2024. u 11:31.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 22:51   #382
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Fleks!
rendula je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 22:58   #383
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Fleks!
hahaha

ja se slažem, dobar prijedlog, a može i Bubba

i daj editiraj naslov, na prvi pogleda sam pomislio:
[žena] ima za psa, a nema za mene
Buger je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 22:58   #384
malcom
Premium
Moj komp
 
malcom's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 411
fićo
__________________
Intel Quad Core 6600@Freezer 7 pro, Nvidia 8800GT, Abit IP35-E, Samsung 320GB, 4x 1GB DDR800, 5-5-5-18, OCZ 500W, @Sharkoon Rebel 9, Logitech G5, Surround 5.1 Logitech X-530
malcom je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 23:00   #385
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Može li Sticky?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 23:11   #386
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
nije ni ATI loše

dođi Ati, Atiiii, idemo šetat
Buger je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 06:03   #387
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zna li netko kakvo kul ime za psa? Citam svasta po netu ali nailazim na toliko imena da sam se izgubio. Pas je mali i bit ce mali. Maltezer. Evo slikice
daj mu ime gaylord
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 09:22   #388
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
a jel zenka ili muzjak?
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 12:58   #389
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
ATI za muškog, eNvidija za ženku

BTW: kako bi imenovali ovog psa:

Link
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 14:09   #390
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
evo i moj kučni ljubimac

imam mačku po imenu Mačketina
to je ona u avataru (nije photoshop)

http://img127.imageshack.us/img127/1321/p1111756gw8.jpg
http://img131.imageshack.us/img131/1048/p1121763zv0.jpg
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na