Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2010., 22:08   #331
Tihi2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Centar svijeta
Postovi: 61
Pa slikali su, blicnulo je, vozio sam u koloni, oko 80 možda malo više, ograničenje 70.
Može bit da su slikali onog ispred mene...
Tihi2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 22:29   #332
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Radar ne griješi, uslikao je točno tebe. Tolerancija je u principu 10% (neka me netko ispravi ako griješim), prevedeno - 77 km/h i eto zašto si dobio čestitku.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2010., 22:37   #333
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Tolerancija je u principu 10% (neka me netko ispravi ako griješim).
10 km/h ako je brzina <100 km/h, ako je preko toga onda 10%.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 20:57   #334
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Moj slučaj nije baš za policiju, ali htio bih vidjeti jesam li negdje zeznuo.

Naime, danas (oko 14h) se na semaforu lik zaletio u mene. Traka za lijevo, stajali u koloni 4-5 autiju, on ispred mene. Ja u leru, čekam zeleno i skužim liku svjetla za rikverc. Mislim si "Ma ne *eri..." i bum.
Frajer je otišao u krivu traku i mislio se prestrojit preko pune i još je mene bubnuo. Kukom je pogodio moju regu i branik (rega spigana, branik napuko). Naravno, kriv je i ponudio mi 300kn (kasnije 500kn) što sam ja, naravno, odbio. Ispunio sam izvješće o nezgodi, obojica potpisali i sutra idem na procjenu.
Pošto nema ozlijeđenih i veće materijalne štete, nisam zvao policiju. No, jesam li trebao?
Nikad nisam imao sudar (vozim godinu i pol), a lik je "iskusan", 63. godište.

Aha, prije sat-dva sam skužio da mi na jednom faru ne radi kratko svjetlo, a na drugom pozicija. Prije sudara je uredno radilo. Nisam napisoa u izvješću jer nisam provjeravao.

Svaki savjet/iskustvo dobrodošli
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:11   #335
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Ispravno ste postupili što ste ispunili to izvješće,bez policije.Jesi uzeo ti njegovu policu osiguranja?
A ništa,na procjeni reci da nisi primjetio da ti ne rade svjetla poslije sudara,a i možda su baš izgorile žarulje,tko će znat,pokušaj upiknut rezervne i vidit da li rade ispravno.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:15   #336
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
Ispravno ste postupili što ste ispunili to izvješće,bez policije.Jesi uzeo ti njegovu policu osiguranja?
A ništa,na procjeni reci da nisi primjetio da ti ne rade svjetla poslije sudara,a i možda su baš izgorile žarulje,tko će znat,pokušaj upiknut rezervne i vidit da li rade ispravno.
Nisam, zapisao sam sve podatke i vratio je čovjeku. Pa ne može se voziti bez police valjda?
A trebao sam?

Ma neću čačkat po tome do sutra. nek oni tamo vide što i kako.
Hoće auto ostat kod njih i koliko dugo?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:26   #337
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nisam, zapisao sam sve podatke i vratio je čovjeku. Pa ne može se voziti bez police valjda?
A trebao sam?

Ma neću čačkat po tome do sutra. nek oni tamo vide što i kako.
Hoće auto ostat kod njih i koliko dugo?
Baš sam sad pročitao da ne treba polica,samo europsko izvješće o nesreći i podaci,mislio sam da treba,sry.

Za ostanak kod njih stvarno ne znam,znam kad je brat imao sudar s drugim autom išli su do osiguranja,na slikanje auta,a za procjenu ne znam da li treba čekat.Ne znam kakav je postupak.

Sretno.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 09:46   #338
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Moj slučaj nije baš za policiju, ali htio bih vidjeti jesam li negdje zeznuo.

Naime, danas (oko 14h) se na semaforu lik zaletio u mene. Traka za lijevo, stajali u koloni 4-5 autiju, on ispred mene. Ja u leru, čekam zeleno i skužim liku svjetla za rikverc. Mislim si "Ma ne *eri..." i bum.
Frajer je otišao u krivu traku i mislio se prestrojit preko pune i još je mene bubnuo. Kukom je pogodio moju regu i branik (rega spigana, branik napuko). Naravno, kriv je i ponudio mi 300kn (kasnije 500kn) što sam ja, naravno, odbio. Ispunio sam izvješće o nezgodi, obojica potpisali i sutra idem na procjenu.
Pošto nema ozlijeđenih i veće materijalne štete, nisam zvao policiju. No, jesam li trebao?
Nikad nisam imao sudar (vozim godinu i pol), a lik je "iskusan", 63. godište.

Aha, prije sat-dva sam skužio da mi na jednom faru ne radi kratko svjetlo, a na drugom pozicija. Prije sudara je uredno radilo. Nisam napisoa u izvješću jer nisam provjeravao.

Svaki savjet/iskustvo dobrodošli
Sve si ok napravio..danas u njegovo osiguranje prijaviti stetu i izvrsiti procjenu.Procijenitelju napomenuti ono za svjetla.Vozilo ne ostaje u osiguranju, vec se procijena obovlja na licu mjesta ( moras navesti gdje ces propravljati auto, ako je auto novije moj savjet je ovlasteni servis ) .Drugi dan dolazis po zapisnik sa ocevida i vozis auto u radionicu koju si odabrao.Ukoliko kada serviseri skinu djelove primjete da treba jos nesto napraviti a procijenitelj nije to primjetio, treba opet nazvati procijenitelja da i to procijeni.Radionica racun ispostavlja osiguravajucem drustvu, te mu isto ispalcuje novac na racun.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 10:22   #339
Tihi2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Centar svijeta
Postovi: 61
On je morao u izvješće napisati ; da je kriv!! pazi na to. jer ako se poslje predomisli a to ne piše zaboravi na sve
Tihi2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 10:48   #340
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Uff Borny, što se nisi prvo posavjetovao s nekim ako poznaš nekoga....
Ovako ako je lik imalo nepošten možeš popušit sve....
Btw, pričam ti iz prve ruke jer mi je osiguranje kruh svakodnevni 8.5 godina.
Dakle, ako je šteta BEZ POLICIJE, OBAVEZNO treba odmah ići u osiguranje krivca i prijaviti štetu, na način da ti popuniš prijavu štete a krivac ispuni izjavu kojom on priznaje krivnju i da se slikaju OBA vozila u situaciji udarca, dakle sparkirani skroz jedan uz drugi onako kako je bilo kad te udario i da to procjenitelj poslika. Ako nemaš drugog vozila na prijavi štete i slikanju, 0 bodova.
Eto, tako ti to treba biti, a sad ak ti se lik ne pojavi na prijavi, 99% šanse je da će te osiguranje otkantati jer po tome krivac ne postoji.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2010., 14:31   #341
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tihi2 Pregled postova
On je morao u izvješće napisati ; da je kriv!! pazi na to. jer ako se poslje predomisli a to ne piše zaboravi na sve
Priznavanje krivnje u međunarodnom izvješću ničemu ne služi niti se može iskoristiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 14:50   #342
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Priznavanje krivnje u međunarodnom izvješću ničemu ne služi niti se može iskoristiti.
Tocno. Najcesce se desava da su krivci bili u "soku" i da nisu znali kaj potpisuju, a takvi cesto i pronadju 2 svjedoka koji svjedoce u njihovu korist, nazalost.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 21:13   #343
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Uff Borny, što se nisi prvo posavjetovao s nekim ako poznaš nekoga....
Ovako ako je lik imalo nepošten možeš popušit sve....
Btw, pričam ti iz prve ruke jer mi je osiguranje kruh svakodnevni 8.5 godina.
Dakle, ako je šteta BEZ POLICIJE, OBAVEZNO treba odmah ići u osiguranje krivca i prijaviti štetu, na način da ti popuniš prijavu štete a krivac ispuni izjavu kojom on priznaje krivnju i da se slikaju OBA vozila u situaciji udarca, dakle sparkirani skroz jedan uz drugi onako kako je bilo kad te udario i da to procjenitelj poslika. Ako nemaš drugog vozila na prijavi štete i slikanju, 0 bodova.
Eto, tako ti to treba biti, a sad ak ti se lik ne pojavi na prijavi, 99% šanse je da će te osiguranje otkantati jer po tome krivac ne postoji.
Već sam dobio ovakve savjete, ali ipak je sve dobro prošlo. U EU izvješću sam upisao čovjekove podatke, nazvao ga da dođe u osiguranje danas i sve smo obavili. Namjestili se u poziciju udarca , pa je lik poslikao i sve ostalo...
Pitao me želim li lovu (umanjenu za PDV) ili popravak u ovlaštenom servisu, odabrao sam drugo.

Svjestan sam da sam mogao popušiti, ali sa čovjekovim podacima i curom koja je došla na mjesto nezgode gde je ovaj 50 puta rekao da je kriv, ta šansa je smanjena.

Prilikom iduće nesreće (kuc-kuc) obavezno policija.

Btw, skužio sam da mi je trokut strgan, moram nabavit novi



Aha, pa čemu onda služi to izvješće uopće? Ako obojica moramo doć u osiguranje, izvješće me ne osigurava da će mi bit isplaćena naknada niti išta drugo... Samo komad papira koji je procjenitelj fotkao i to je to?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 00:11   #344
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ništa, europsko izvješće je samo obični komad papira s kojim se prikupe podaci koji su potrebni pri 'pravoj' prijavi za naknadu štete. Naglasak na obični komad papira.
Nek je sve dobro prošlo, malo je danas poštenih ljudi, ja se na poslu nagledam svačega....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 14:44   #345
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
I ako se oko nezgode sve dogovorite ne mora znaciti da nece biti problema.
Nedavno se od kolega tata s kamionom ukljucivao na cestu s 3 trake, a s druge strane i neka zenska isto i na kraju je s prikolicom od kamiona otvoril njen auto ko konzervu.
On priznaje da je kriv i ispunjavaju zahtjeve u osiguranju, ali osiguranje ne zeli isplatiti stetu jer tvrde da je i ona djelomicno kriva, bez obzira na njegovo priznanje krivnje u cijelosti. Sad joj slijedi natezanje oko vjestaka da utvrde s kolikim postotkom bude sudjelovala u saniranju stete.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:04   #346
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor borny Pregled postova



Aha, pa čemu onda služi to izvješće uopće? Ako obojica moramo doć u osiguranje, izvješće me ne osigurava da će mi bit isplaćena naknada niti išta drugo... Samo komad papira koji je procjenitelj fotkao i to je to?
Prakticki nicem ne sluzi .. isto tak mozes na komadu papira napisati podatke i kak se dogodio sudar , isto ce ti bit.E izvjesce ti nitko nece uzet kao nesto bitno ili vjerodostojno.
Debilana zesca ako mene pitas...sto je najgore , nema nikakve garancije da ces biti isplacen ili auto porpavljen , osim ak ovaj nije pijan ili tako nesto.U svakom drugom slucaju , ili ni necete zvat muriju pa se ovaj ima vremena i prostora predomislit , ili cete zvat muriju pa je upitno dal ce i murija vidjet to ocima kojima si ti vidio.I pred murjom ovaj moze rec da nije kriv , nitko ga nece napadati , oni su tu da uzmu izjave i alkotestiraju.
To je jedna velika kuhinja.

molite Boga da vas nitko ne lupi jace u prometu..kod ovih slabijih udaraca je ok , ak jee auto u vobnom stanju, mozes se ili nagodit iili cekat da se slucaj rijesi prek osiguranja..

Ja sam prosle godine cekao 4 mjeseca da mi osiguranje isplati lovu , bila je murja na uvidaju, lik priznao pred murijom 16 puta barem pred nas desetak (tri auta su sudjelovala u sudaru) , da bi se mjesec dana poslje (nakon sto sam im ja osobno donio zapisnik od policije koji se ceka i duze od mjesec dana , aj sam ga malo potegnuo jel) osiguranje predomisljalo da mi nece isplatit jer im nisu jasne okolnosti nesrece?!?!Ja sam u paintu im donisio skice kak je to izgledalo...nije im ni to bilo dosta, nakon mog zivkanja svaki tjedan rekli su mi da su narucili skice sa Suda , doslovno tak sa suda , i da ce to sad potrajat..e tu mi je dokipilo, oso odvjetniku , okupio ljude na poslu koji se kuze u to , sastavili žalbu u kojoj spominjem ZOO (upuceni ce znati ) citirao fakin clanak o roku isplate nesumnjivog djela il kak se vec zove , u roku od 2 tjedna su mi bili novci na racunu!

nebi se tolko bunio da mi nije bila tlaka gledat svaki *ebeni dan auto skrsen na parkingu, dok sam ja pjeske morao na posao a kriva sasvim deseta osoba, auto za koji sam ja iskesiro lovu za osiguranje par mjeseci prije.sto je opet povlacilo da sam aj morao okolo zicat tatu auto ko neki tinejder *ebeni.

jesam reko da su mi nakon jedno 3 tjedna sto je auto lezo s skrsenom haubom na mom parkingu (pod mom mislim aprking u mom kvartu , vjerovatno javna povrsina nisam provejravao al moguce i da je u vlasnistvu investitora koji je napravio zgradu) stavili mi zutu cedulju da ga nmaknem u roku tri dana il ce ga odnjet fakin pauk!!registriran auto!!
jos jedna zajkebancija , srecom kaj mi tata zivi na jarunu i igrom slucaja ima jedan parking kod njega di mogu stat na privatno bas.katastrofa.kolko gluposti iz jednog sudara.

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 25.08.2010. u 15:31.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 15:38   #347
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Noćni reflektori

Budući da nisam aktivan na drugim forumima, lijepo vas molim, ako itko zna odgovoriti na ovo pitanje.
Lijepo molim da ne bude suvišnih postova, da se tema bez veze ne zaključa.

Dakle, u dvodištu više zgrada (petnaestak) je dječji vrtić. Ne da teroriziraju danju sa užasno glasnim deranjima i vrištanjima (al ugl se nekak izmuči i istolerira, ipak su djeca, blah, blah), počeli su terorizirati i noću, tako da su postavili jake reflektore žutog svjetla koji ne osvjetljavaju samo igrališta nego imaju kut svjetlosti od 360° i dosta visoko osvjetljavaju tako da drito pucaju tu jaku svjetlost u stanove.

Dal postoji neki zakon o jačini svjetla po noći? I osvjetljavanju stanova/kuća/zgrada po noći?

Il i ja mogu uzet reflektor pa susjedu sa mojeg dijela drito u prozor, a on nek se snađe?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 15:48   #348
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Koliko znam da bi svaka svjetlost( kako uz prometnice tako vjerojatno i uz ostale objekte) koja ide prema nebu i slično trebala biti zasjenjena, ali tog se nitko ne pridržava očito.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 17:59   #349
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Koliko znam da bi svaka svjetlost( kako uz prometnice tako vjerojatno i uz ostale objekte) koja ide prema nebu i slično trebala biti zasjenjena, ali tog se nitko ne pridržava očito.
Ah... Trebam to fakat istražit. Stan tak i tak ima malo prozora, a taj prima najviše danjeg svjetla i jedini je u toj najvecoj sobi. I još da na njega navučem crne zastore, pa ko čovječja ribica bi bio.
A i znam se ponoći probudit, iam osjećaj ko da sam zapeo u horroru il u noćnoj mori, sve je žuto.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 21:03   #350
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kad padne bančina zbog KRETENSKIH prijedloga o pucanju zračnicom po vrtiću-nemojte mi slat PM-ove, nebum ih ni pročital...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 05:28   #351
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pitaj u vrtiću, domar bi ti možda mogao pomoći. Ili odeš ravnatelju/ici na kratak razgovor da pronađete moguće rješenje. Pogotovo ako nisi jedini stanar kojemu ovo smeta, možda padne i nekakava peticija
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!


Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 28.08.2010. u 10:06. Razlog: http://forum.pcekspert.com/announcement.php?f=29
borny je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 05:58   #352
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Evo prvi put u životu u 8 godina vozačkog staža me dočekala čestitka na šajbi u obliku kazne za parkiranje, (makar sam trebao samo 5 minuta, ipak se odužilo na 15-ak) i vračam se a ono razglednica. 60 kn, ok kriv sam, ode platit.

Pošto je prva u životu neznam kak to ide, evo uplatio sam kaznu u pošti, i jel sa tim gotovo? Oni vide po onom "pozivu na broj" čija je kazna, ili im moram odnjeti potvrdu o uplati u poduzeće?

Ma nista od toga ... mogao si ju jednostavno zanemariti.
Bili su duzni od 1.1 uskladiti cijene, tj. smanjiti ih po nalogu Vrhovnog suda jer je srazmjer cijene i kasnije kazne prevelik; sto oni nisu ucinili.

Sad love u mutnom dok mogu ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 09:16   #353
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Budući da nisam aktivan na drugim forumima, lijepo vas molim, ako itko zna odgovoriti na ovo pitanje.
Lijepo molim da ne bude suvišnih postova, da se tema bez veze ne zaključa.

Dakle, u dvodištu više zgrada (petnaestak) je dječji vrtić. Ne da teroriziraju danju sa užasno glasnim deranjima i vrištanjima (al ugl se nekak izmuči i istolerira, ipak su djeca, blah, blah), počeli su terorizirati i noću, tako da su postavili jake reflektore žutog svjetla koji ne osvjetljavaju samo igrališta nego imaju kut svjetlosti od 360° i dosta visoko osvjetljavaju tako da drito pucaju tu jaku svjetlost u stanove.

Dal postoji neki zakon o jačini svjetla po noći? I osvjetljavanju stanova/kuća/zgrada po noći?

Il i ja mogu uzet reflektor pa susjedu sa mojeg dijela drito u prozor, a on nek se snađe?
sakupi još par stanara i pozovite komunalnog inspektora da vam to riješi. Malo žešće se postavite prema njemu da vas shvati ozbiljno i to je to...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 15:59   #354
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Pitaj u vrtiću, domar bi ti možda mogao pomoći. Ili odeš ravnatelju/ici na kratak razgovor da pronađete moguće rješenje. Pogotovo ako nisi jedini stanar kojemu ovo smeta, možda padne i nekakava peticija
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
sakupi još par stanara i pozovite komunalnog inspektora da vam to riješi. Malo žešće se postavite prema njemu da vas shvati ozbiljno i to je to...
Vidjet ću još točno sve, hvala puno na savjetima.
Gadno je samo što trebam nagovorit stanare na bilo šta. Pokucaš im na vrata, par prvih njihovih misli su da ga hoćeš pokrast, zašto mu kucaš na vrata il ga ništa ne zanima. I uvijek su sumnjičavi za apsolutno sve.

"Dobar dan, znate, susjedi imaju problem na prizemnom katu, poplave im cijevi po hodniku, hocete li pristati na ugradnju nepovratnog ventila tu tu i tu? Koštat će zgradu parstokuna?" "A neee znam, meni je sve suuuuho, kaj me hoćeš opet krast, ja ne vidim nikakvu poplavu..."
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 18:34   #355
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne znam samo zbog čega bi trebao skupljat još stanara. Odeš sam kod komunalnog i veliš mu u čemu je problem.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 20:38   #356
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma nista od toga ... mogao si ju jednostavno zanemariti.
Bili su duzni od 1.1 uskladiti cijene, tj. smanjiti ih po nalogu Vrhovnog suda jer je srazmjer cijene i kasnije kazne prevelik; sto oni nisu ucinili.

Sad love u mutnom dok mogu ...

Heh, vidiš... da sam prije znao
Hvala.


Znači sljedeči put ako dobijem kaznu mogu im kvocati o nepridržavanju odredbi Vrhovnog suda
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 10:44   #357
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Heh, vidiš... da sam prije znao
Hvala.


Znači sljedeči put ako dobijem kaznu mogu im kvocati o nepridržavanju odredbi Vrhovnog suda
Haha, ko da će ti vjerovat Misliš da oni znaju za to?


@IcyTexx: javi kako napreduje ovo, baš me zanima što će se dogoditi.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je online   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 16:34   #358
Ironman
Registered User
 
Ironman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin/ZG
Postovi: 15
dečki , jel zna ko dali se moze izbjeci kazna kada ti snime brzinu!
npr nemas nikavu opomenu pa da nesto smuljaš?
__________________
Intel E7300 2.66 ghz @ 3200 mhz ¸3 gb ddr PC-2 6400,gigabyte GA-ep35-ds3,Gforce 6800gs,HDD seagate barracuda 1600 gb 7200,LC-Power 420W
Ironman je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 04:19   #359
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,520
Jedno kreativno rjesenje za prolazak kroz crveno... Malo sam si kreativan u nocne sate...

Dakle, mislim da bi se u prigovoru/zalbi moglo ici na fintu da je crveno svjetlo na semaforu pregorilo i da ste usporili kod prolaska jer ste smatrali da semafor ne radi (trepce zuto svjetlo). Pa sad, nek oni dokazuju da je crvena lampa bila ispravna.

Trebalo bi ovo provjeriti sa nekim pravnikom da li ima smisla jer postoji olakotna okolnost da ste 'usporili' tijekom prolaska jer niste znali da li pali crveno ili trepce zuto. Logicno gledano - nitko vam nista ne moze prigovoriti ako je crvena zarulja stvarno krepana i pjesaci stoje pored semafore jer zele prijeci (dakle niste mogli zagledati druge semafore u tom trenutku da ne dovedete zivote pjesaka u opasnost).

Inace, safety feature na raskrizju je da dvije pregorene crvene lampe iskljucuju semafore i pale trpecuce zuto svjetlo. Isto tako, nije moguce aktivirati sve zelene lampe (hardwired), no moguce je upaliti sva crvena svjetla. (to je za one koji zele znati vise).
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 14:46   #360
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Još jedno veselje u uvijek popularnoj Dubravi
U petak odvezeno brdo glomaznog otpada nakon par tjedana skupljanja smrada i Roma (Cigića).
U subotu već netko dofurao još malo, pa susjed zvao Komunalno i ovi poslali kamion... Pa jučer opet neka 3 primitivca sa lopatama i "pumicama" bacaju šutu i ostali građevinski otpad s kamiona. Baš na mjesto gdje se otpad nalazio dan-dva prije. Susjed galami na njih, ali njih to ne dira, još oni nama je** mater i slično.
Obojica smo zvali policiju. Čak sam u trenutku razgovora sa 112 susreo policajca i zahvalio se ženi na telefonu, zaustavio lika (u ODORI, 10m od ovih idiota) koji kaže da nije na smjeni i ode...
Na kraju policija nije ni došla, a ovi su sigurno 20-30min istovarivali. Susjed je zapisao tablice, neka slova sa vrata pa ćemo vidjet što će bit.
Makar, sumnjam da će se nešto dogoditi, od jučer se hrpa smeća još malo povećala i nikome ništa...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na