Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2019., 11:11   #1831
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Mall je već krenuo s Black Friday ponudom, ali da se ne zaboravi probleme kakve su imale prošle godine - LINK
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 06:58   #1832
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Hoce li biti kakva akcija za graficke tipa gtx 1660 6gb za black friday

Evo sta kazu za play station

https://www.ffa.hr/vijesti/playstati...nju-od-1000kn/

Zadnje izmijenjeno od: microsoft66. 26.10.2019. u 07:05.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2019., 07:35   #1833
kantonac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 69
Ja čekam kindle a trebam i laptop..

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
kantonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 23:01   #1834
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Ekipa, jel se da nekome nabrojati naših dućana koji su možda već poznati sa dobrim black friday sniženjima i pouzdanim ostvarenjima narudžbi u tom periodu (da mi se ne desi da mi nakon tjedan dana jave da nema na lageru)?

Imam za kupiti TV (LG Nanocell), Monitor (BenQ ili Dell) i dva Huawei Mate 20 mobitela.....cifra mi je oko 15-16 tisućica pa radim plan praćenja dućana
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 23:26   #1835
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ne postoji nikakav black friday kod nas niti kužim šta vi očekujete, 50% niže cijene?
To kod nas su sve standardne akcije koje su prisutne cijele godine, samo će sad dodati dvije riječi u reklamu.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 23:35   #1836
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Da, to mi je jasno da nema kod nas black fridaya kao i vani.
Ali zna biti realnih 10-20%.
A na svotu koju moram potrošiti ni 10% nije zanemarivo.
Samo da nije 10% nakon šta su tjedan prije black fridaya napumpali cijenu 20%

Paralelno pratim i dva dućana u Trstu i tamo više očekujem, ali bi svejedno radije potrošio novce kod nas nego ih ostavio talijanima.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 23:39   #1837
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ekupi stalno ima akcije 10% na određene kartice i onda još 10-20% preko nekih kodova ili na određene artikle.
Pošto su ionako u startu među najjeftinijim trgovinama, to njihovo je 100x bolje od bilo kakve umjetne black friday akcije.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 23:48   #1838
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ekupi stalno ima akcije 10% na određene kartice i onda još 10-20% preko nekih kodova ili na određene artikle.
Pošto su ionako u startu među najjeftinijim trgovinama, to njihovo je 100x bolje od bilo kakve umjetne black friday akcije.
Previše varijabli koje se trebaju poklopiti

Najjeftiniji odavno nisu, kartice sve osim moje banke (RBA)

I ostane mi 10% kod za TV kojeg nemaju, monitor koji mi je 10% skuplji od alternative, a mobovi i više od 10% skuplji.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 01:55   #1839
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Da, to mi je jasno da nema kod nas black fridaya kao i vani.
Ali zna biti realnih 10-20%.
A na svotu koju moram potrošiti ni 10% nije zanemarivo.
Samo da nije 10% nakon šta su tjedan prije black fridaya napumpali cijenu 20%

Paralelno pratim i dva dućana u Trstu i tamo više očekujem, ali bi svejedno radije potrošio novce kod nas nego ih ostavio talijanima.

Mall ti npr. za HDD koji su prodavali za 700 kn stavi cijenu 1500 kn i prekriži ju, stavi postotak popusta na tu cijenu od 1500 kn i onda kao akcijska cijena 650 kn. Tak da ono, pazi na njih jer njihovih 60% popusta je realno 5-10%.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 02:27   #1840
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Mall ti npr. za HDD koji su prodavali za 700 kn stavi cijenu 1500 kn i prekriži ju, stavi postotak popusta na tu cijenu od 1500 kn i onda kao akcijska cijena 650 kn. Tak da ono, pazi na njih jer njihovih 60% popusta je realno 5-10%.
Zato blažena nabava.net. Vidiš ako je i koliko jeftiniji od drugih i doneseš odluku.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2019., 02:38   #1841
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mirko, nema trgovine koja nema takve "akcije" i "popuste".

Nije HW, ali jednom davno sam tako pasao jednu Northland jaknu koja je bila 699kn. Bila mi je malo too much. I pitam onak ko naivac, oće bit kakva akcija i to, barem ono na 600 kn. "Ma hoće, evo za 2-3 tjedna, nova kolekcija, možete ostaviti broj moba pa vas zvrcnem...". Ostavio ja broj i kad stvarno za cca mjesec dana ženska zove "evo od danas do 70% popusta na SVEEEE, dođite, aaaaaa...".

Ja debil otkantam ziher karinđanje taj dan i otrčim po tu jaknu. Dućan okićen bannerima ko za Titovu štafetu "rasprodaja, top Sale, 70 odsto...". Grabim među ofingere, nađem "svoju" jaknu, pogledam i ne vjerujem: ista jakna, prekrižena cijena 1599 kn, 50 posto snižena 799 kn.

Što sam sve izgovorio šefic dućana, morao bi sam sebe banat da išta napišem. Dan danas se sramim toga što sam joj sve nabrojao. Na kraju bilo 100 kn više.

Poanta priče je da kad pratiš i paseš određenu stvar ili stvari, onda skužiš govnaluk sakriven u tim "rasprodajama".

Iz prve ruke ću da kažem kad sam kratko radio u Vemulju, cenke su se fino pumpale od sredine listopada do sredine prosinca dok se nebi napumpalo cca 14-17%. A onda za Božić super mega popust 10-15%... a rulja trpa li ga trpa, cijene 2-3% čak i veće u odnosu na 2 mjeseca ranije. Onda mi neko kaže "aj mi složi neki komp za 5 iljada". Složim i popratni komentar je "budem to za Božić kad su akcije...". Fak jes

Tako da ekupi nije to izmislio, samo ide finim utabanim putem. Neki od nas se ne budu upecali, ali Tozo iz Tržića kad vidi oglas bude jer taman mu je iskrin TV iz 86 rikno i treba novi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 08:59   #1842
kantonac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 69
A da li je tko narucivao laptop izvana, EU.
I koju bi stranicu preporucili,
?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
kantonac je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 09:29   #1843
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor kantonac Pregled postova
A da li je tko narucivao laptop izvana, EU.
I koju bi stranicu preporucili,
?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Prati Amazon - Today's Deals, pogotovo kad su neki poznati dani rasprodaja
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 11:03   #1844
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Mall ti npr. za HDD koji su prodavali za 700 kn stavi cijenu 1500 kn i prekriži ju, stavi postotak popusta na tu cijenu od 1500 kn i onda kao akcijska cijena 650 kn. Tak da ono, pazi na njih jer njihovih 60% popusta je realno 5-10%.
Istina ali isto tako taj mall ima debelo najjeftiniji npr 55inch OLED tv u Hrvatskoj. No da ti "popusti" su toliko fejk stvar, i apsolutno svi to rade, da su u mene već napravili kontraučinak. "Akcije" i "popuste" ne doživljavam ni najmanje, čak i ako nešto stvarno bude na akciji, osim ako nije nešto šta baš tražim i znam da je manja cijena, neću se ni okrenut. Jedino virujem ovom forumu i temi "Akcije popusti itd" jer zam da su tu ljudi stvarno stavili nešto što je na akciji.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 12:53   #1845
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zato blažena nabava.net. Vidiš ako je i koliko jeftiniji od drugih i doneseš odluku.
Baš to, ali ne mogu to neki shvatiti pa evo ispituju ovdje koja će trgovina imati black friday, kao da to nešto znači što će oni napisati "BF akcija".

Usput bi dodao, nisu sve trgovine prisutne na nabava.net pa predlažem u google ukucati "ime artikla cijena", često mi je izbacilo trgovinu s još nižom cijenom nego na nabavi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 13:20   #1846
Noj
Premium
Moj komp
 
Noj's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Usput bi dodao, nisu sve trgovine prisutne na nabava.net pa predlažem u google ukucati "ime artikla cijena", često mi je izbacilo trgovinu s još nižom cijenom nego na nabavi.

Ja odem tu na forumu na temu "Iskustva s IT trgovinama" i redom u svakoj trgovini potrazim artikl koji me zanima
Noj je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 13:41   #1847
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Afkors, treba i to, nekad je bolje platit malo više ali kupit u boljoj trgovini jer počele su se i na nabavi pojavljivat neke trgovine koje nisu baš poznate.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 16:03   #1848
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Baš to, ali ne mogu to neki shvatiti pa evo ispituju ovdje koja će trgovina imati black friday, kao da to nešto znači što će oni napisati "BF akcija".
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Ekipa, jel se da nekome nabrojati naših dućana koji su možda već poznati sa dobrim black friday sniženjima.....
Zalman, upravo zato sam i pitao. Znam jako dobro kako kod nas funkcioniraju sniženja, što ne znači da se stvarno ne može naletiti na odličnu ponudu.

Ja već odavno minimalno kupujem u HR upravo zbog pojave zvane "hrvatski trgovac", svaka čast izuzecima kojih je jako malo.

Uvijek ću radije kupiti kod nas i nahraniti hrvatsku familiju, ali ne dam lovu lopini koja će radije baciti neprodano nego ga prodati jeftino.

A kasnije će isti ti kukati kako hrvatski kupci radije kupuju online van države.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 22:08   #1849
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
@Brko



Ma znam sve samo upozoravam kolegu da ne nesjeda na "6000 kn --> 1500 kn !!!" akcije. Znam da to svi rade, ali kod Mall-a sam toga najviše vidio.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 22:51   #1850
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma znam sve samo upozoravam kolegu da ne nesjeda na "6000 kn --> 1500 kn !!!" akcije.
To je kao da upozoravaš ljude na forumu da ne uplaćuju pare princu u Nigeriji.

Svatko tko ima imalo pameti, prati IT industriju i zna otprilike kako se kreću cijene tehničke robe, ne može nasjesti na takve akcije, zato mi nije jasno što se stalno ložite na te "prekrižene cijene"?
Ako si odlučio kupiti npr. prijenosni hdd od 2tb, onda znaš da mu cijena sigurno nije 1500 kn.
Taman i da je prekrižena cijena nebulozna, ona je nebitna, bitna je krajnja koju plaćaš.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 06:51   #1851
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
To je kao da upozoravaš ljude na forumu da ne uplaćuju pare princu u Nigeriji.

Nije.



Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Svatko tko ima imalo pameti, prati IT industriju i zna otprilike kako se kreću cijene tehničke robe, ne može nasjesti na takve akcije, zato mi nije jasno što se stalno ložite na te "prekrižene cijene"?
Ako si odlučio kupiti npr. prijenosni hdd od 2tb, onda znaš da mu cijena sigurno nije 1500 kn.
Taman i da je prekrižena cijena nebulozna, ona je nebitna, bitna je krajnja koju plaćaš.

Nema svako pameti. Ne prati svako IT industriju. Radio sam u prodaji i znam da takve stvari pomute um ljudima koji ne prate toliko određenu industriju, cijene itd. i to se njima čini kao super ponuda. Poanta je da dosta ljudi nasjeda na to i tjt.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 09:13   #1852
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ako je netko član ovog foruma onda znači i da prati IT industriju, više-manje je upoznat s cijenama.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Mall ti npr. za HDD koji su prodavali za 700 kn stavi cijenu 1500 kn i prekriži ju, stavi postotak popusta na tu cijenu od 1500 kn i onda kao akcijska cijena 650 kn. Tak da ono, pazi na njih jer njihovih 60% popusta je realno 5-10%.
Pa eto taman i da je u konačnici 5-10% popusta, gdje je problem ako je to i dalje među nižim cijenama u hr?
Tko je tu prevaren?
Svašta...
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 09:16   #1853
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
U dućanima s obućom i odjećom je često najlakše vidjeti muljanje...
Neki dan klinkama kupovali čizme za zimu i sad akcija s 200 na 150.
Odlično, daj odma dvoje!
I gledam ispod te cijene naljepnica, prvotna cijena 150, na to stavljena 200 i onda kartica pored akcija na 150.
Mislim i ovih 200kn je super cijena ali nemoj lagati naplaćeni narod
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 12:34   #1854
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Protis akcija

Zanima me je li itko uspio kupiti SSD s akcije u Protisu "GIGABYTE SSD AORUS 1TB, M.2 2280, Gen4 NVMe - 1.345,00 Kn) od 25.10.2019., ili smo svi dobili email sljedećeg sadržaja: "Poštovani, traženi artikl smo prodali. Možete pogledati neki drugi ili ćemo napraviti povrat sredstava."?
fora je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 13:01   #1855
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Dobio sam i ja taj mail, meni se čini da muljaju.


EDIT, ima 500GB model po istoj cijeni.

https://www.protis.hr/products/detai...500gttd/143407


Znači oni su vjerojatno fulali u akciji, stavili su cijenu od 500GB modela za 1TB model i sad se pokušavaju izvući.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 28.10.2019. u 13:08.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 14:59   #1856
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Nisu fulali. Pisala je redovna cijena i uz nju naglašeno "57%" popusta, što je iznosilo 1.374,89 kn. Sad su SSD od 1TB uklonili iz ponude.
Trgovine bi trebale staji iza svojih ponuda jer to je jedna od bitnih stvari kojima grade svoj ugled.
fora je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 18:57   #1857
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ako je netko član ovog foruma onda znači i da prati IT industriju, više-manje je upoznat s cijenama.


Pa eto taman i da je u konačnici 5-10% popusta, gdje je problem ako je to i dalje među nižim cijenama u hr?
Tko je tu prevaren?
Svašta...

Ako je netko član ovog foruma ne mora značit da prati IT industriju, nego može biti da nema pojma o tome pa je došao po savjet, pomoć itd.



Šta si ti vlasnik Mall-a ili nekog drugog dućana koji vara ljude na taj način pa si toliko napao na mene i moj komentar?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 19:06   #1858
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Da, vlasnik sam mall-a... tko te napada, smiri hormone.
I dalje nisi odgovorio kako si prevaren ako si svejedno platio među nižim cijenama u hr, bez obzira što to realno nije 50% popust nego 10%? Gdje je problem?
Popust u postocima je imaginarna brojka koja je tu samo radi marketinga, a to što se ti ložiš na nju to je drugi problem.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 19:15   #1859
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Po meni nema priče o prevari kada se radi o neznalicama. Kao da uz cestu prodajem limunadu po 100KN decilitar, ako je netko lud da to kupi tko mu je kriv. Cijena je istaknuta a to što je ista načičkana ne znam kakvim budalaštinama ne znači da se radi o prevari.

Problem je u tome, po meni, što jednom kada se počne ljude ograđivati od osobne odgovornosti stvari brzo krenu u krivom smjeru, naročito kada se zdrav razum pokuša nadoknaditi legislativom.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 19:23   #1860
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Po meni nema priče o prevari kada se radi o neznalicama. Kao da uz cestu prodajem limunadu po 100KN decilitar, ako je netko lud da to kupi tko mu je kriv. Cijena je istaknuta a to što je ista načičkana ne znam kakvim budalaštinama ne znači da se radi o prevari.

Problem je u tome, po meni, što jednom kada se počne ljude ograđivati od osobne odgovornosti stvari brzo krenu u krivom smjeru, naročito kada se zdrav razum pokuša nadoknaditi legislativom.
Stavi na štand neku Nadu Limunadu sa sifonima do poda i ta cijena bude lako ostvariva.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na