Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2020., 07:33   #1321
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Brijem da si u pravu. Konzola naša svagdanja daj nam danas....
Iako volim i imam konzole, meni nema zamjene za PC, svi modovi, emulatori i ostala čudesa koja ne postoje na nemodanim konzolama.

Ali i ja mislim ovo što Brko kaže, grafe će biti sve skuplje i skuplje.
Donedavno je mob od 500$/€ bio skup, a sada je ''prihvatljiv'' ako je 1000$/€....
Navikavaju nas pomalo na ''batinu'', tj ono što zovu efekt kuhanja žabe(ili kako već).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 07:43   #1322
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ja ni nemam konzole, imao prošle godine na 4-5 mjeseci, odigrao sve kaj me zanimalo i prodao. I meni je PC čitav život "hobi". Ali dižem ruke ako se ovo nastavi. Prije ili poslije moram nadograditi, i nadam im tu paru ako u novoj konzoli mogu dobiti strojčinu za sedam godina mira i aktualnosti.
Možda i progledaju gameri koji kupuju 2080 ti za milion kuna kad dođe nova konzola u pola novaca i zavrti jednako dobro 4K 60 fpsa novi AC Valhalla. Možda to sruši cijenu prenapuhanih kartica za 4K gaming.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 09:47   #1323
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ja ni nemam konzole, imao prošle godine na 4-5 mjeseci, odigrao sve kaj me zanimalo i prodao. I meni je PC čitav život "hobi". Ali dižem ruke ako se ovo nastavi. Prije ili poslije moram nadograditi, i nadam im tu paru ako u novoj konzoli mogu dobiti strojčinu za sedam godina mira i aktualnosti.
Možda i progledaju gameri koji kupuju 2080 ti za milion kuna kad dođe nova konzola u pola novaca i zavrti jednako dobro 4K 60 fpsa novi AC Valhalla. Možda to sruši cijenu prenapuhanih kartica za 4K gaming.
Realno, ekipa koja daje 20k+ kn za PC za igranje će uvijek htjet tako nešto.
Pa pogledaj malo one DF videe gdje uspoređuju kakva je di grafika (PS4, PC, X1, Switch...); ja ti tamo npr ne vidim baš neke razlike, OK LOD, AA, sjene i slično se vidi kada pauziraju sliku i uvećaju detalj...ozbiljno?! Tako da konzole su odlične, ali PC za mene ima ogromne i meni nepremostive prednosti.
Iako imam modane Wii, PSVita, Vita TV, DSi, DSL,GBA, PSP...sve osim PS4, to je jedina kompletno legit konzola koju imam.
Npr dan danas kad igram Killzone: Shadow Fall padnem na dupe kako je grafika odlična, a to je bio launch naslov.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 10:49   #1324
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

I ode nam midrange na 3700-4000 kn.

Nadam se da sam u krivu.
Nije li tako već sada? Američani smatraju 5700XT mid rangeom...

Ako gledamo neku hijerarhiju i kod nvidije iznad toga imaju 3 kategorije gpu - RTX 2070 super, 2080/2080 super i 2080Ti, tako da high-end definitivno nije...

Također je mid range i kad se gleda veličina čipa...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 15:03   #1325
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
A "gejmanje" je oduvijek bio skup sport, naravno ako se sve želi na max. postavkama jer nije sve samo gpu, nju treba popratiti i ostatak hardwera pa to onda sve ode u nebo.... plus naravno monitor onda je ajmeeee
Kad pokušam sastaviti gejming stroj kakav bi želio hvata me panika i nikada ne završim sastavljanje do kraja
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 19:33   #1326
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
PS5 će biti 4k/60FPS konzola, takav PC se može i danas složiti (mogao se složiti i prije godinu i pol), samo je pitanje cijene naravno


Ipak bih malo pričekao jer se i dalje previše toga ne zna, koliko će PS5 zbilja doći, kakvi će GPU-i za PC i koje snage onda biti u dućanima itd.


PS5 ima GPU koji je nekakav derivat 5700XT-a +30%, tako nekako, to je već sad slabije od najjačeg PC GPU-a tako da ne očekujem baš neki egzodus sa PC-a na PS5, uostalom te dvije stvari se razlikuju na puno više frontova od samih hardverskih specifikacija.


PC igranje nikad nije bilo jeftinije, druga je stvar ako smatrate da se pod PC igranjem podrazumijeva 144/1080p u AAA naslovima ili 4k.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 19:50   #1327
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Normalno da pričam o 4K, vrijeme je da se počne koristiti ta rezolucija pod normalno ali za tako nešto (60 fpsa high detalji) treba više od prosječne HR plaće samo za GPU. Konzola ne bude više od 5000 kn da ga hebeš, + tu su i vrhunske ekskluzive.
AMD može isporučiti Sonyu i Microsoftu dobar 4K gpu+ resto za neke normalne novce, ali eto na PC platformi će jednako kao i nvidija oguliti, jer može. Tak to meni izgleda.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 20:09   #1328
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
4k na PC-u nije nešto čemu svi eto težimo, ali jebiga nemamo para pa se nadamo da ćemo ipak to imati kroz godinu-dvije.


Pogledaj steam survey, 4k rezu ima 2% ljudi. To je specifična niša. Na konzolama je priča druga jer igraš na 100+ cm TV-u koji nativno ima 4k i ne sjediš na 20 cm od njega.


Zašto bi ja na PC-u trebao 4k na 24" inčnom monitoru koji mi stoji 20cm od glave? Zašto bi "bilo vrijeme" da se počne koristiti 4k? Zato što ga 98% igrača ne koristi?

Tu smo došli do tih specifičnih i bitnih razlika između konzola i PC-a, koje se ne svode samo na hardverske specifikacije na papiru.



Što se "ekskluziva" tiče:


https://streamable.com/rhp679


Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 20:31   #1329
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Hebiga, ja se igram na TV-u, i ne bi ima ništa protiv 4K igranja. Nije ništa presudno ali zašto ne.
Ljudi će prelaziti na 4K kada bude povoljan (gpu kopji će to goniti), kao što se prešli sa 1024x768 na full HD, zakaj ne 4K 32" na stol? Pa to bi bilo super, ja bi tak neš uzeo bez problema.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 21:14   #1330
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
GPU koje će goniti igre na 4K nikad neće biti povoljne... Ako pričamo o novim AAA naslovima, jer i igre idu stalno naprijed tj. sve su zahtjevnije i zahtjevnije

Pod "goniti" naravno mislim u smislu na određenim detaljima i određenom fps-u, jer čisto sumnjam da je nekome tko iskrca brdo love na pc i 4K monitor zanimljivo da ih fura na nižim detaljima i neimpresivnom fps-u
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 21:27   #1331
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
4K gaming na konzolama i 4K na pc ipak nije ista stvar...


Prvo konzole koriste trikove (a i koristit će i dalje) sa tim skaliranjima rezolucije (to tek sad počinje ozbiljnije na pc), druga stvar je fps - na konzolama se ne zna, dok netko poput iz DF to ne analizira, te dosad često nije bio stabilan, tako da ne očekujem da će i na next-gen konzolama stalno biti 60 fps (osim uz stvari iz prve točke), druga stvar su detalji, dosad nisu bili na nivou kao na PC, dok nitko neku gpu u 4K benchmarcima neće staviti na low ili medium, OK možda neće na ultra, ali barem na high... Kad next-gen konzolama nestane gpu powera za 4K možda ne bude ni na razini mediuma... Mada će vjerojatno biti opcija (pc like) - dali želiš bolji fps i nižu rezu ili višu rezu i manji fps. Možda i neka kemijanja sa detaljima u opcijama, pa po volji...

Tako da je to sve relativno

EDIT

jbga nisam editirao nego novi post...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 17:47   #1332
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
RX 5700 strix 2900kn

https://www.centro.hr/graficka-karti...m_medium=click

Samo je teško reći dali je model sa sređenim šarafima...

Inače kad smo kod ASUS-a revizija TUF coolera je pala u šake stevici i popravili su je. Revizija ima EVO u nazivu

https://www.youtube.com/watch?v=LpW1gku2Kc4

Zamijenjeni su ventovi (dva vanjska su veća), aluminijski hladnjak je preko 30% teži, stavili su thermalne padove na backplate i što je najvažnije i najveći problem bio - hlađenje ddr6 memorije - taj dio je spojen sa heatsinkom i temp su primjetno bolje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 21:14   #1333
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
RX 5700 strix 2900kn

https://www.centro.hr/graficka-karti...m_medium=click

Samo je teško reći dali je model sa sređenim šarafima...

Inače kad smo kod ASUS-a revizija TUF coolera je pala u šake stevici i popravili su je. Revizija ima EVO u nazivu

https://www.youtube.com/watch?v=LpW1gku2Kc4

Zamijenjeni su ventovi (dva vanjska su veća), aluminijski hladnjak je preko 30% teži, stavili su thermalne padove na backplate i što je najvažnije i najveći problem bio - hlađenje ddr6 memorije - taj dio je spojen sa heatsinkom i temp su primjetno bolje
Što nije bilo da te šarafe samo treba pritegnuti i onda bude temperatura u granicama normale? Ili sam ja to krivo skužio.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 11:50   #1334
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Što nije bilo da te šarafe samo treba pritegnuti i onda bude temperatura u granicama normale? Ili sam ja to krivo skužio.
Dobro si skužio, ali su ovdje popravili i hladnjak, veći je, ima 2 veća i 1 manji vent i mrvu bolje hladi.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 13:18   #1335
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Dobro si skužio, ali su ovdje popravili i hladnjak, veći je, ima 2 veća i 1 manji vent i mrvu bolje hladi.
Zato i kazem, ako se uzme strix model sam si popravis grafu, pritegnes malo sarafe i vozi. Imas top hladenje.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 13:26   #1336
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575