Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2016., 09:39   #2641
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Do kud T-Com vrsi ugradnju, do stana ili kako? Jel provode kabel do zeljenog mjesta u kuci/stanu?
shp je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2016., 11:09   #2642
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
Do kud T-Com vrsi ugradnju, do stana ili kako? Jel provode kabel do zeljenog mjesta u kuci/stanu?
Da, skroz do rutera.....meni kroz 2-3 zida, malo gore, dolje, lijevo desno, sve do kompa....I to su mi kanalicama super napravili.....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2016., 15:04   #2643
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
Do kud T-Com vrsi ugradnju, do stana ili kako? Jel provode kabel do zeljenog mjesta u kuci/stanu?
kod mene je jedino ograničenje bilo dužina optičkog kabla 20m od kutije u stubištu,
kanalice su takoreć neprimjetne i došlo mi je na prvom računu 50kn
za motažu mreže,ali u principu gdje ti kažeš do tamo ti postave kabel,vodilice
su samoljepljive tak da ni montaža netraje dugo,kod mene je spajanje s centralom
trajalo duže nego montiranje mreže,naprave ti i kanalice sa mrežnim kablom do tv za eventualni maxtv.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 12:11   #2644
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Super, hvala puno!
shp je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 20:39   #2645
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Frend mi neki dan kaže da Ericsson ima otvoren telnet na VLAN-u 100.
Nisam osobno probao,ali je rekao da će mi posuditi Ericssona pa da pogledam.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 09:15   #2646
Brunc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Pozdrav. Novi sam ovdje i htio bih vas nekaj pitat. Vidim da se pun kufer kuzite u ove stvari pa...uglavnom, tcom mi je jucer usao u zgradu sa optikom skroz do server sobe i sad bi ja vas pitao koliko ce proci vremena da to razgrana po stanovima odnosno koliko ce im trebati da usluga bude aktivna u mojoj zgradi. Dosta mi je hitno zbog interneta. Hvala unaprijed na odgovoru. Lp
Brunc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 09:45   #2647
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Brunc Pregled postova
Pozdrav. Novi sam ovdje i htio bih vas nekaj pitat. Vidim da se pun kufer kuzite u ove stvari pa...uglavnom, tcom mi je jucer usao u zgradu sa optikom skroz do server sobe i sad bi ja vas pitao koliko ce proci vremena da to razgrana po stanovima odnosno koliko ce im trebati da usluga bude aktivna u mojoj zgradi. Dosta mi je hitno zbog interneta. Hvala unaprijed na odgovoru. Lp

Po mom iskustvu, bušenje i postavljanje po zgradi gotovo u jednom tjednu. Nakon toga imaju neki unutarnju proceduru mjerenja i kontrole koja je okvirno oko 15 dana ako ih se pogura. Navodno zna proc 2,3 mjeseca od kad postave da postane dostupno
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 09:48   #2648
Brunc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Po mom iskustvu, bušenje i postavljanje po zgradi gotovo u jednom tjednu. Nakon toga imaju neki unutarnju proceduru mjerenja i kontrole koja je okvirno oko 15 dana ako ih se pogura. Navodno zna proc 2,3 mjeseca od kad postave da postane dostupno

Hvala puno. Ak ce im trebat 2,3 mjeseca izgubit ce sve moguce klijente. Cak nemorahu niti busiti jer je zgrada ultra nova. Stara je tek oko mjesec dana. Skroz su nove instalacije
Brunc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 12:15   #2649
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Brunc Pregled postova
Hvala puno. Ak ce im trebat 2,3 mjeseca izgubit ce sve moguce klijente. Cak nemorahu niti busiti jer je zgrada ultra nova. Stara je tek oko mjesec dana. Skroz su nove instalacije

Ako je nova zgrada koja ima potegnutu optiku od svakakog stana do server sobe onda je to kraj radova. Sad ih zovi svakih par dana kad ce postat dostupno da ih ubrzas
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 15:35   #2650
Brunc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Ako je nova zgrada koja ima potegnutu optiku od svakakog stana do server sobe onda je to kraj radova. Sad ih zovi svakih par dana kad ce postat dostupno da ih ubrzas
Bas se cuo s t comom. Frajeri su ugradili optiku do server sobe i za sada ce biti vdsl bakrom do stanova sto je po meni apsurd. Ali jbga, zivimo u hrvatskoj, zemlji apsurda. Svejedno, hvala vam svima kaj ste odvojili vrijeme na odgovaranje.
Brunc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 16:55   #2651
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor Brunc Pregled postova
Bas se cuo s t comom. Frajeri su ugradili optiku do server sobe i za sada ce biti vdsl bakrom do stanova sto je po meni apsurd. Ali jbga, zivimo u hrvatskoj, zemlji apsurda. Svejedno, hvala vam svima kaj ste odvojili vrijeme na odgovaranje.
Nemoj uzimat zdravo za gotovo sta su ti rekli, nazovi jos 2-3 puta i cut ces svaki put drugaciju pricu
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 17:18   #2652
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Nemoj uzimat zdravo za gotovo sta su ti rekli, nazovi jos 2-3 puta i cut ces svaki put drugaciju pricu
Upravo tako

Meni otkako su doveli optiku do razvodnog ormarića trebalo im još cca 2 tjedna da postave ONT, speedport i puste sve u pogon
Andrija M je offline   Reply With Quote