Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2011., 10:25   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Airport Express wireless <-> wired bridge

Nadam se da će mi netko od mrežnih gurua moći pomoći u problemu koji me izluđuje.

Setup mi je slijedeći:

1. Router: Speedtouch 780 (T-Com) - WIRELESS POINT
2. Router povezan sa switchem
3. Switch dalje ethernet kabelom povezuje DesktopPC (Vista), WHS, Mediastreamer, Reciever - svi ovi uređaji uredno se spajaju na internet i međusobno komuniciraju bez problema
4. Mobilni laptop spaja se na WIRELESS (iz točke 1) i služi samo za internet.

Upravo sam u setup dodao Apple Airport Express koji će mi služiti za streamanje glazbe sa iPhonea, iPada i Desktopa. Airport Express sam instalirao bežićno koristeći laptop jer je setup jedino moguć pomoću kompjutera koji ima wireless card. Postavio sam ga na način da se povezuje na postojeću WIRELESS mrežu (iz točke 1) kao klijent i spojio ga audio kabelom na reciever. Postavke Airport Express se slažu pomoću Airport Express utility-a koji sam instalirao na laptop i Desktop.

Uglavnom - sve funkcionira, Airport se spojio na kućnu bežićnu mrežu, streamanje sa iphonea ide besprijekorno, sve 5...
osim (ah uvijek postoji "osim")...

Imam problema sa spajanjem desktopa na Airport. Jednostavno nije mu vidljiv. Ponavljam - desktop je spojen na mrežu preko žice i switcha, a airport na bežićnu mrežu.
Jedino kada je Desktopu vidljiv Airport je kada je u isto vrijeme upaljen i laptop i kada je na laptopu pokrenuta Airport express utility. Onog trenutka kada otvorim ovaj Utility na laptopu, desktop počinje normalno komunicirati sa njime. Čim ugasim laptop (skinem ga sa mreže), desktop opet ne vidi Airport. Iako - ako sa desktopa "ručno" pozovem Airport (preko IP adrese) UVIJEK je vidljiv, ali Appelovi programi (iTunes, Airport Express Utility) ga ne kuže osim ako je laptop spojen na mrežu.

Našao jedan članak o upravo ovom problemu i posljednja točka članka mi kazuje da se problem krije u "Network Bridge(s)":

http://tech.ifelix.net/2008.html

citiram ključan dio:

"For some reason Windows allows you to bridge your connections (wired, IEEE 1394 and wireless) and this will stop your Windows PC from being able to get a valid IP address. From the Network Connections window delete all Network Bridges."

Stvarno nemam pojima što ovo znači i kako to riješiti. Molim pomoć...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 10:57   #2
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Zar nitko nema ideju o ovom problemu...

Da sumiram pitanje (ako se nekome ne da čitati sve iznad):

Zašto mi se desktop koji je žicom vezan za switch (koji je dalje žicom vezan za router) neće povezati sa bežičnim uređajem koji je na bežičnoj mreži koju stvara ovaj isti router? Stvar funkcionira samo ako je na istoj bežičnoj mreži istodobno spojen i laptop. Čim skinem laptop sa wirelessa, nestaje i konekcija desktopa sa uređajima u ovom istom wirelessu.
A-V je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2011., 15:09   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Zato jer te Stevica voza sa Air & i igrokazom. Radi ti samo dok je aktivan lap sa aplikacijom kojom ga podešavaš (jer nema klasični web konfig).
Možeš jedino probat ga spojit Lan - om na mrežu, ponovo konfigurirat, vidi odakle će "povlačit" multimediu tj. streamat glazbu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 17:18   #4
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Ali ta ista aplikacija je instalirana i na desktop. Zato mi i nije jasno?! Na desktopu aplikacija prepoznaje airport samo ako je lap spojen na wireless. Ne mora čak ni aplikacija biti otvorena na lapu, samo da je lap spojen na wireless.

Čini se kao da desktop pristupa bežičnoj mreži preko lapa (i na taj način jedino može doći do Airporta) i to me zbunjuje jer bi veza desktopa sa wireless uređajima trebala ići preko routera.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.09.2011. u 08:34.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 13:20   #5
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Problem rješen zamjenom rutera Speedtouch -> Siemens Sx763
A-V je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na