Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2011., 18:33   #1
Bully 2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Vrapče
Postovi: 46
programiranje za pocetnike

evo odlucio sam se da bi mogao malo vise nauciti o programiranju.
e sad znam neke najosnovnije stvari o programiranju kao sto su java,c++... pa me zanima u cemu je najbolje raditi i kamo nabaviti knjige, literaturu, bilo sta iz cega mogu uciti.
__________________
Bez linkova u sigu.
Bully 2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 23:48   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2011., 10:16   #3
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
Kad završiš sa C-om (a završi jer te on puno nauči), uhvati se baza podataka i SQL-a. Nakon toga Java i/ili C#. obavezno idi ovakvim redosljedom, napredak i zadovoljstvo je najbrže.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 16:34   #4
hrvoje_zg91
Registered User
 
hrvoje_zg91's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 27
Evo imao sam nedavno seminar na faksu (programiranje) i inače se ne bavim time (niti moj smjer na faksu-elektrotehnika),te me je počelo zanimati

zanima me s čim početi ?? s C-om ?? i preporučite mi neke knjige na hrvatskom !! ako možei dl link na pm
hrvoje_zg91 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 17:39   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
a dva posta iznad imas link na najpreporucivaniju knjigu na hrvatskom sto se moze nac...
ako pak nebi kupovao knjigu, imas tu ok skriptu za pocetak, isto na hr..
http://degiorgi.math.unizg.hr/prog1/.../p1-vjezbe.pdf
http://degiorgi.math.unizg.hr/prog2/.../p2-vjezbe.pdf
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 22:54   #6
hrvoje_zg91
Registered User
 
hrvoje_zg91's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 27
puno hvala probati ću s tim
hrvoje_zg91 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 10:11   #7
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Ne bi vam bilo zgorega da kupite najnoviji demistificirani c++ u TREĆEM izdanju... knjiga za svaku pohvalu!

pomoću nje se nauči ona "bit" programiranja
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2011., 01:55   #8
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
"C++ Analiza i Primjena" i "Demistificirani C++" su knjige za svaku pohvalu.
Prva je vise osnovnija, primjenjena srednjoj skoli a ova druga je vrhunska.
Na racunalu imam tucet knjiga ako ti sto god treba javi.
Preporucam Head First seriju

Odlican site o ucenju jave na koji sam nedavno naletio:
http://introcs.cs.princeton.edu/cs/
(http://introcs.cs.princeton.edu/11cheatsheet/)

Uglavnom, savjet, manje citaj a vise tipkaj i isprobavaj redom mogucnosti i ideje koje ti padaju na pamet, jer kad uspijes neke sitnice javlja se zadovoljstvo koje te tjera daljenjem ucenju. Bez toga se brzo odustaje.
Ivo_Strojnica je dao dobar savjet. Mora se shvatiti osnovni C da bi se moglo ostalo upijati, baze su isto bitne... u pocetku je sve sporo a kasnije se sve brze uci kako povezujes stvari.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 02:15   #9
cofee
ledolomac!
Moj komp
 
cofee's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 15
evo da ne otvaram novu temu.. vidim da se svuda priča o "demistificiranom c++" kao najboljoj knjizi za naučit c++ pa me zanima postoji li nekakva knjiga koja kroz također razumljive primjere obrađuje programski jezik java.. osnove c/c++-a sam svladao kroz fax, ali u javi sam totalni noob pa bih volio da mi date neki dobar savjet ili smjernicu gdje bih trebao započeti.. što se tiče konkretne literature našao sam u knjižari, između ostalog, knjigu "Learn Java6 in 21 days"(Kim,Alapapt) koja je na sniženju.. koliko vam je poznata, jel valja nešto.. htio bih kasnije recimo naučiti neke konkretne stvari kao npr korištenje richfaces biblioteke, povezivanje sa oracle-om, izrađivanje manje aplikacije itd.. hvala i pozdrav
__________________
no pain no gain.

Zadnje izmijenjeno od: cofee. 22.03.2011. u 02:29.
cofee je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 15:11   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor cofee Pregled postova
osnove c/c++-a sam svladao kroz fax
Cim si napisao ovo siguran sam da nemas pojma ni o C a kamo li o C++. Radi se o bitno drugacijim *tipovima* programskih jezika koji se ne mogu spominjati u istom kontekstu.

Pa daj ti malo sa sobom vidi sto si naucio, pa ti se moze dalje krenut preporuciti neka literatura...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2011., 18:03   #11
burki
Umalo Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: localhost
Postovi: 61
Po meni je najbolja varijanta učenje uz video tutorijale. Evo konkretno za c++ http://programmingvideos.info/cpp
burki je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 18:36   #12
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor burki Pregled postova
Po meni je najbolja varijanta učenje uz video tutorijale. Evo konkretno za c++ http://programmingvideos.info/cpp
Naravno, video tutoriali su odlični - ali naravno dok je prozor pored toga neki Notepad u kojem se tipka i kodira zajedno s vodičem, inače od gledanja nebu niš ušlo, tj. bude - al jako malo
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 20:04   #13
burki
Umalo Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: localhost
Postovi: 61
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
Naravno, video tutoriali su odlični - ali naravno dok je prozor pored toga neki Notepad u kojem se tipka i kodira zajedno s vodičem, inače od gledanja nebu niš ušlo, tj. bude - al jako malo
U potpunosti se slažem!
burki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 21:00   #14
cofee
ledolomac!
Moj komp
 
cofee's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Cim si napisao ovo siguran sam da nemas pojma ni o C a kamo li o C++. Radi se o bitno drugacijim *tipovima* programskih jezika koji se ne mogu spominjati u istom kontekstu.

Pa daj ti malo sa sobom vidi sto si naucio, pa ti se moze dalje krenut preporuciti neka literatura...
c sam učio skoro cijelu srednju, objektni c++ na faksu, imao završni rad iz toga.. cijenim da ipak nešto imam pojma

Citiraj:
Autor burki Pregled postova
Po meni je najbolja varijanta učenje uz video tutorijale. Evo konkretno za c++ http://programmingvideos.info/cpp
nisam sklon video tutorijalima, premda su lekcije solidne.. praktičnije mi je npr imati nešto u papirnatom obliku


uglavnom, c++ i java koliko sam skužio imaju dosta sličnosti, ali su različite namjene i sintakse pa sam razmišljao da bih se lagano mogao prebaciti.. recimo bilo bi oke kad bi postojala knjiga koja na način kao što to čini "dem. c++" sustavno ujedinjuje sve elemente jezika, također uz više primjera.. ako netko zna više neka javi..
__________________
no pain no gain.
cofee je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 18:15   #15
drazac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Županja
Postovi: 134
Pozdrav

Imate li preporuku knjiga o programiranju u C jeziku... zelio bih da ima dosta primjera i ako je moguce, zadataka za provjeru nakon svakog poglavlja?

Jezik, engleski ili hrvatski
drazac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 20:18   #16
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Bully 2 Pregled postova
evo odlucio sam se da bi mogao malo vise nauciti o programiranju.
e sad znam neke najosnovnije stvari o programiranju kao sto su java,c++... pa me zanima u cemu je najbolje raditi i kamo nabaviti knjige, literaturu, bilo sta iz cega mogu uciti.
Puno je ovih upita tipa "želio bih naučiti ...., u čemu je najbolje raditi, preporučite mi ...". Kao, pročitam neku knjigu koju neki preporučuju za najbolju i eto, onda sam ekspert u tome.

Nauči te "najosnovnije" jako dobro jer ti "osnovnih" stvari ima jako puno i te osnovne stvari su manje više iste u svakom modernom programskom jeziku i najosnovnije stvari nisu java, c++, to su samo programski jezici.
Najosnovnije stvari su "tipovi podataka, varijable, operatori, nizovi, petlje, funkcije, komentari, debagiranje itd. itd.". Kad se to dobro nauči onda se može početi kvalitetno programirati, java, neki od c jezika, php, .net, svejedno.
Literature ima na internetu koliko želiš i google je savim dovoljan za doći do te literature.

http://www.google.hr/#sclient=psy&hl...75f8bf5e6dac68
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 23:37   #17
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Kad završiš sa C-om (a završi jer te on puno nauči), uhvati se baza podataka i SQL-a. Nakon toga Java i/ili C#. obavezno idi ovakvim redosljedom, napredak i zadovoljstvo je najbrže.
Mozes mi pojasnit taj redosljed?

Hvala!

P.S.

Krecem sa "C-om", ali mislim da ce biti za pocetak ipak C# ili eventualno C++.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 00:02   #18
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
C# sa visual studiom kao IDE-om je prilično lagan.

Jedini problem je što češ vjerojatno preskočiti sve C sitnice, detalje i gluposti. Ako se ne namjeravaš baviti pisanjem kompliciranih aplikacija koje moraju biti optimizirane, nego jednostavne stvari (npr. php web stranica, add-on za mozillu, kalkulator) moš zapravo i preskočiti C.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 14:35   #19
Hazarder
Registered User
Moj komp
 
Hazarder's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sisak
Postovi: 27
+
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Mozes mi pojasnit taj redosljed?

Hvala!

P.S.

Krecem sa "C-om", ali mislim da ce biti za pocetak ipak C# ili eventualno C++.
Kroz C dobiješ razumijevanje osnovne programske logike, susretneš se s pojmovima kao što je alociranje memorije, brzina izvršavanja, naučiš što je zapravo lista, rekurzija itd. Puno ljudi preskoči taj dio, skoči u javu ili C# i pogubi se u objektima prije nego nauče osnove.
Nakon toga kreni s C#, Javom, C++, bilo šta od toga da naučiš što su objekti, nasljeđivanje, sučelja itd.
Ako planiraš išta ozbiljno raditi kad tad ćeš se susresti sa SQL-om. Osnovno poznavanje je must!
Hazarder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na