Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2016., 12:22   #1051
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor HyperX Pregled postova
Je nemam problema i nisam neki zahtjevan korisnik ali svakako bih volio da imamo kvalitetniji router koji može izdržati sve te napore. Tako da ću ja rado poslati isto takav upit pa se možda nešto i promijeni...

Poslati ću ja svoj dopis na ovaj isti mail pa ćemo vidjeti...

Zanima me samo na koji način vidite da vas DNS zeza? Sporo otvaranje stranica, ili neki drugi problem?
usporava,pa ponekad ti i browser kaže da nemože pronaći dns adressu mada sa ovim T8 je sada puno rijeđe


Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Po meni bi TCom trebao napraviti sljedeće.
Ispričati se svim korisnicima zbog njihovih šroteks rutera i dati podatke za spajanje rutera(TCom od svih ovih naših ISPova da podatke koliko toliko) npr. neki Asus,Netgear.....

Jer neki dan sam zvao u Hakom prije nego je stigao Iskon.
Rekli su da bi mi ISP trebao omogućiti da spojim vlastitu mrežnu opremu po mojoj želji(looking at you Iskon).

Ako ne najbolje da pišemo grupni prigovor i to će da urodi plodom.

Ja nemogu vjerovat kako u Njemačkoj ljudi imaju izbora a u nas ti još prijete ako nije njihov šrot uštekan.

Evo što bi ja našim ISPovima predložio.
Ljepo da mi njima omogućimo u vlastitim ruterima(kupljeni od naših novaca) TR-069 te da nam daju podatke za ACS da ukucamo u ruter ili nek pošalju na email config ako se toliko plaše pa nek onda kriju podatke od VoIP i svega i prijete što TR-069 aktivan koliko god hoće jer me onda zaboli neka stvar kad imam uređaj koji je 10001% stabilan pri svakom workloadu.

Jer to što oni od rutera daju je na kraju svake granice stabilnosti.
Ima likova ovdje u mom susjedstvu sa izjavama"Meni je dobro"
I onda uspoređuje moj workload sa svojim koji je mobilni Facebook surf.

Praviti napredne korisnike ovcama je retardizacija do bola.

Ma platio bih ja njima 20ak kn više jesečno za podatke od neta,VoIPa itd...

Nek ljepo daju ponudu u ugovoru opciju(Vlastiti Uređaj/ISP uređaj).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
pogledaj na njihovim stranicama ,njihova ponuda je otprilike ovakva

iznajmljivanje modema ako želiš njihov 4 eura mjesečno ili ga možeš kupiti po gdje ikamo jeftinijoj cijeni od tržišne,
zakonodavac im je dao godinu dana vremena da se dogovore sa proizvođaćima opreme sad kad kupiš fritzboxa 7490 ili tp-link Archer-VR900V
koji su samo za njemačko tržište dovoljno je upisati samo podatke koje dobiš od provajdera i sve radi nije potrebno kemijati.

emulator za software: tp-link Archer-VR900V
malo po njemu klikati i sve ovo gore navedeno se vidi
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:24   #1052
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Evo i ja sam nesto poslao.
android-split je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 12:40   #1053
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:44   #1054
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pogledaj na njihovim stranicama ,njihova ponuda je otprilike ovakva

iznajmljivanje modema ako želiš njihov 4 eura mjesečno ili ga možeš kupiti po gdje ikamo jeftinijoj cijeni od tržišne,
zakonodavac im je dao godinu dana vremena da se dogovore sa proizvođaćima opreme sad kad kupiš fritzboxa 7490 ili tp-link Archer-VR900V
koji su samo za njemačko tržište dovoljno je upisati samo podatke koje dobiš od provajdera i sve radi nije potrebno kemijati.

emulator za software: tp-link Archer-VR900V
malo po njemu klikati i sve ovo gore navedeno se vidi
To je njemačkoj jel da?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:51   #1055
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Je 1.8 im izlazi obaveza rutera od provajdera i dužni su dostaviti podatke voip-a svojim korisnicima,skoro svi njihovi provajderi su to već i napravili
naravno da takav zakon i kod nas dođe sigurno bi se našo pokoji proizvođać koji bi svoj firmware prilagodio nama.
problem je takav, i da hočeš investirati u opremu nemaš što kupiti da bi radile sve tri usluge bar na optici.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:39.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:55   #1056
doktorcro
User
Moj komp
 
doktorcro's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Da, istina, trebaju svima nakon isteka poslati podatke voip-a
__________________
Istina je oko nas..
moj izbor

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:39.
doktorcro je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:20   #1057
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Znaš zašto neće?Koristit će izgovor hakiranja i zloupotrebe.

Pa mislim jbt. nemožeš se spojiti na VoIP jer sve ide preko linije i DSLAMa.

Probao neki dan sa frendovim podacima(lik se isto zanimao da se rješi ISP rutera) i samo te odbije bez obzira što ti ukucaš točne podatke.

I dalje stojim pri svom da je TCom #1 jer ti jedini daje izbor na POTS (prespajanje na MSAN) a i nezivkaju što je Remote isključen kao što je to praksa kod Iskona.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:38.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:44   #1058
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Čuj samo od sebe se neće ništa promjeniti oni će i dalje gledati da nabavljaju najeftinije kako bi se njima više isplatilo ,mi ćemo dalje plačati 30kn mjesečno(da nam bar daju i kutiju normabela mjesečno) 30 x 24 mjeseca = 720kn im daš za ruter u toku ugovora ovaj tp linkov voip ruter možeš nać za 90 eura na amazonu,koji je sigurno višestruko bolji.

ako netkog zanima evo što sve pruža Archer VR900v
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:38.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 18:16   #1059
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Evo što bi ja našim ISPovima predložio.
Ljepo da mi njima omogućimo u vlastitim ruterima(kupljeni od naših novaca) TR-069 te da nam daju podatke za ACS da ukucamo u ruter
Super, odlična ideja. Ajd mi pošalji podatke za svoj voip iz ACS-a da ih ubacim u moj router tako da ne trošim svoje impulse nego tvoje
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 19:40   #1060
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Super, odlična ideja. Ajd mi pošalji podatke za svoj voip iz ACS-a da ih ubacim u moj router tako da ne trošim svoje impulse nego tvoje
ko svi smo bili kod onog hdz šamana i jeli gljive ludare ,pa ćemo odmah podjeliti sa cijelim svijetom sve podatke koje nam t-com pošalje,po primjeru
friza i tplinka u dogovoru sa proizvodjačima valjda vidiš da se da srediti da za voip samo treba upisati user i pass bez kemijanja pa samim tim i bez opanosti za njihove mreže,što je najgore po meni bi bili svi zadovoljni,t-com bi smanjio
troškove održavanja rutera (kvarovi bi pali na servise odnosno proizvođaće),proizvođači bi povečali prodaju,a mi korisnici bi napokon imali ono što smo spremni platiti i što nam treba,ali bit će da ti ruteri odnosno ovaj speedport donosi veliku zaradu t-com pa brijem da se toga samo tak nebuju odrekli,navodno da oni dobijaju njih za nekih 20 eura po komadu nama u dvije godine naplačuju 720 kn puta par desetaka tisuća rutera,brijem da u tom grmu leži zec.

bojim se ako netko poput "potrošaća" ili neke druge inicijative nekrene prema hacomu neče još dugo dugo biti nikakve promjene.
pa ljudima se neda nazvat 08009000 prilikom kvara kamo li da podrže nešto ovakvo kao što u njemačkoj sada dolazi na snagu,samo od sebe se ništa neće promjeniti
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 23.05.2016. u 19:50.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 22:03   #1061
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
bojim se ako netko poput "potrošaća" ili neke druge inicijative nekrene prema hacomu neče dugo biti nikakve promjene.
pa ljudima se neda nazvat 08009000 prilikom kvara kamo li da podrže nešto ovakvo kao što u njemačkoj sada dolazi na snagu,samo od sebe se ništa neće promjeniti
Ma čovječe mi napredniji patimo od prosječnih korisnika.Takvi ti uzmu uslugu i onda ih zaboli neka stvar jel radi po propisu.

Evo ti npr. moj otac.
Uletila mu teta s kolačima pod izgovorom imat ćeš bolji signal interneta a niti nezna da smo na THT imali 50/10, plus s Asusom sam uspio zacimentirat margine tako da je stabilnost bila 100%.
Najviše je gadio to što dolaze računi preko 450kn a kad sam mu rekao zašto (pusti HD paketi i SportKlub ovo ono što je brajo naslagao) nevjeruje i a sad kad je Iskon TV biser i nema nikakvih Sport paketa itd... slavi što je 300kn.

Ali nije samo u prosječnom korisniku problem već i sama ekipa u Hakomu.
Umjesto da malo razmisle što bi ISP trebao da radi oni se glupiraju oko % brzine.


TLDR;
Prosječni korisnici uništavaju nama naprednim sve moguće i nemoguće.




Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 22:28   #1062
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Gledaj nije samo to, recimo da dobar ruter sa voipom u dučanu košta 900kn na kartice ti je to 37kn mjesečno i nakon 2 godine ti je besplatan, za predpostavit je da će izdržati 5 godina, moj asus ima 3 godine garancije utih 5 godina ču uštedjeti najmanje ruter i pol, preimenovat tih 30 kn nemreju jer će vjerojatno dobar dio korisnika kao i na benetu svojevremeno ostat na njihovim ruterima i njima će idalje naplačivati iznajmljivanje rutera.
znači i finacijski bi svi imali od toga koristi.
ali bojim se da živimo u zemlji gdje takve inicijative su osuđene na propast.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:37.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 22:36   #1063
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Ma kažem ti. Svi mi ovdje na forumu se trebamo zauzet i poslat zajednički prigovor Hakomu u vezi gluposti što Iskon čini sa Remoteom i resetom.
Mamu im njihovu prosječno svaki dan mi minimalno jednom resetiraju ruter.
Trebalo bi ih prijaviti za uznemiravanje i diranje u privatnost.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:35.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 14:09   #1064
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Da rezimiram, ne postoji način za zadržati VOIP, a eliminirati speedporta? Neću ni ponavljati koji je šrot, imamo malu firmu (<10 korisnika), 200/100 MBit i u prosjeku jednom dnevno treba ručno speedšrota restartati.

Najradije bi ga eliminirao (da li je to ikako moguće?), a ako ne, onda bi ga ostavio kao modemi VOIP, a za router/wifi bi uzeo drugi router. Imate preporuku do cca 100 €? Daleko najbitnija je naravno stabilnost (par posto brzine ništa ne znači)
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 14:32   #1065