Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2012., 18:15   #3301
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
... a podeblje Bridgstonke Turanze ER300 su fantasticne bar na suhom. Guma se tak priljepi za cestu da joj ne mogu nista na lokalnim cesticama. Treba se fest potrudit da ih se natjera da skripe a kamoli da auto pocne klizat..
O da, ima ih majka na civicu i na suhom su zbilja odlične. Izdržavaju redovito moje torture u zavojima. Ne mokrom su ipak malo lošije.

Btw., vezano za Slavoniju i Dubai
http://imageshack.us/f/94/dsc0072pm.jpg/

Zanimljivo je čitati, dajte se još malo koljite

edit: A zato su mi se sad Bjelovarčani toliko uzjogunili u temi, mijenjaju kombajne za pile
Evo jedna mala OT: http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...20451619_n.jpg

Šalu na stranu, mogli bi usporediti i rezultate s drugih staza pa vidjeti onda kakav je poredak. Ako se nekom da... http://www.fastestlaps.com

Zadnje izmijenjeno od: generic. 02.04.2012. u 22:59.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 19:31   #3302
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
dubai sirotinja

taman par tih cigoš komada za jednog vakog

http://www.jutarnji.hr/stjepan-pavla...eljaka/970865/


što se tiče turanze,imam je i ja, er300 225 60 17 najbolja guma koju sam imao
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2012., 19:54   #3303
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
OK, mislim stvarno, inače se generalno slažem sa tvojim postovima (osim u ovoj temi jel ), ali sad baš trollaš
Ultimativni

BMW 318d Joy je deseterostruko veći vozački stroj od bilo kojeg Renaulta.
A di je tek pravi "ultimate drivers car" - M3




a i ti ga grunes

inace megi rs (novi) je 15s brzi na nurburgingu od m3 e46, dok je r26r nekih 5s brzi.

i nisam neki ljubitelj renola i bio je u familiji e46 sa 150turbodizelskih konja
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 20:02   #3304
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Post

Citiraj:
Autor fratartucko Pregled postova
Budimo realni, nisi ti niš dao, platio ga je tvoj otac....
Ti si jedan simpatičan momak
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 21:15   #3305
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
šteta što više nema autora ove teme, nfs RRejser-a.ja mislim da bi on na ringu sa ultimativnim vozačkim strojem 316d vozio ispod 8 minuta
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:10   #3306
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ja mislim da jednom u zivotu moram otic na Ring, taman sa dizelom od 60 konja ali da mu dusu ostavim tamo. Stazu ionako znam napamet, treba mi auto i kes za put
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:55   #3307
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ak nisi neki manijak od 150kg mozes ic sa mnom i sa mojim sogijem u rujnu. Trebat ce ti oko 500 eura i produzeni vikend. Dobis smjestaj za jednu noc u hotelu(imat cemo i satore), dijelimo iznajmljeni auto( Swifta slozenog i desetak krugova) a kasnije se mozemo vozikat sa C4..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 02.04.2012. u 23:07.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 00:51   #3308
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
C4? Kakav C4? Neki eksplozivan?
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 01:15   #3309
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Mislim da ce ovih desetak krugova biti dovoljno za vas trojicu!
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 01:55   #3310
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ali, ajmo probat uspoređivat aute po klasama i cjenovnim kategorijama (npr. RS Trophy - Focus RS) a ne kruške i jabuke. Ok?
OK, opet je Focus po svemu (osim vremenu na 'Ringu) bolji.


Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
M3 ultimate drivers car?je po njihvim reklamama i njihovim vozačima koji misle da su F1 vozači u najmanju ruku.

Ultimate Drivers Cars je za mene toliko opjevani GTR,Porša GT2,R8,ferkani,lambe,SLR i SLS itd itd.jednom rječju superauta a neki m3 kojeg nakon cca par godina svaka šuša može zemit i brijat da je alonso
mhm, bilo koji taj Ferrari, Datsun, Lambo i Meca može imati cijenu koliku hoće, snagu i zapreminu koliko hoće i vrijeme na TG test tracku i Ringu koliko hoće, a nijedan nije ikona automobilskog svijeta kao M3.
M3 je bio genijalan u vrijeme kad je za stisnut kvačilo na Lambu trebalo dvije noge i pošteno gurati, a Porsche bio predmet ismijavanja, i svakom generacijom je sve bolji i bolji.



Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
šteta što više nema autora ove teme, nfs RRejser-a.ja mislim da bi on na ringu sa ultimativnim vozačkim strojem 316d vozio ispod 8 minuta

Šteta što nema više ljudi koji i snagu procesora mjere vremenom na Nirburgringu.

Počinjem shvačati May-ovu mržnju prema tom mjestu.
Ako postoji beznačajnija stavka u sudu prema autu, bilo bi mi drago da se spomene.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2012., 07:59   #3311
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
M3 je bio genijalan u vrijeme kad je za stisnut kvačilo na Lambu trebalo dvije noge i pošteno gurati, a Porsche bio predmet ismijavanja, i svakom generacijom je sve bolji i bolji.
M nije ni postojao kad je Porsche radio krugove po stazama...nemoj kakat po povijesti
Iako,kad usporedjujes 318D sa R26 u performansama,sta ocekivati
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 14:03   #3312
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ako se ne varam, M3 je izašao 1986, u doba "vrhunskog" ( ) Porschea 944

Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Iako,kad usporedjujes 318D sa R26 u performansama,sta ocekivati
Nađi mi post di ja uspoređujem ta dva auta po performansama
I dare you.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 14:20   #3313
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Hammer NHF ali stvarno pretjeruješ.
Prvi M je bio M1 i on je izašao davne 1978. No to nije bitno

Bitno je da trolaš vezano za Porsche.
U doba M kockice imao si i više no pristojan 911 Turbo (930-ica) i 959 za kojeg ne treba trošiti riječi.

Tako da dio o tome kako je Porsche osamdesetih bio predmet ismijavanja ne drži vodu
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 03.04.2012. u 14:26.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 14:39   #3314
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
M nije ni postojao kad je Porsche radio krugove po stazama...nemoj kakat po povijesti
Iako,kad usporedjujes 318D sa R26 u performansama,sta ocekivati
Kakve veze ima M sa stazama?
M su cestovni modeli, a Motorsport grana BMW-a je zadužena za staze i već 1929. su vozili po stazama s 3/15 dok Porsche nije ni postojao.
http://www.bmw-motorsport.com/cars/b...ry#/Popularity
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 03.04.2012. u 14:47.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 14:57   #3315
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
U mom postu pise da Porsche ima itekako iskustva da bi ga M ucio poslu...kako hammer napisaše...
Postujem oba branda tak da nebi ulazio u sfere mjerenja obdarenja
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 15:49   #3316
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kakve veze ima M sa stazama?
M su cestovni modeli, a Motorsport grana BMW-a je zadužena za staze i već 1929. su vozili po stazama s 3/15 dok Porsche nije ni postojao.
http://www.bmw-motorsport.com/cars/b...ry#/Popularity

Dok je drugi proizvođač iz Stuttgarta radio aute i trkao se BMW nije bio ni u planu!i šta sad?to bi kao nesto trebalo da znaci..

sve je to lijepo sto netko favorizira neku marku al stvarno što pojedinci imaju čobanske priče koda su u najvećim birtijama

i perfektno mi je jasno zasto fratartucko mrzi njemačka auta,jer i ja kad vidim kakavi sve ljaksei(ne neki sa foruma,ovo je jos sunce ovdje) ih voze(bmw,vw,merc..) i koja su to zadrta razmiljšljanja iz nekih davnih vremena dođe mi iste minute da kupim nesto sto "nevalja"(alfu,japanca itd),al opet si mislim nije auto i marka kriv što ga se čoban dokopa..al eto..mi rvati smo stručnjaci za sve,a o autima da se i nepriča pa šteta bi bilo takve bisere prešutit
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 16:04   #3317
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Dok je drugi proizvođač iz Stuttgarta radio aute i trkao se BMW nije bio ni u planu!i šta sad?to bi kao nesto trebalo da znaci..

sve je to lijepo sto netko favorizira neku marku al stvarno što pojedinci imaju čobanske priče koda su u najvećim birtijama

i perfektno mi je jasno zasto fratartucko mrzi njemačka auta,jer i ja kad vidim kakavi sve ljaksei(ne neki sa foruma,ovo je jos sunce ovdje) ih voze(bmw,vw,merc..) i koja su to zadrta razmiljšljanja iz nekih davnih vremena dođe mi iste minute da kupim nesto sto "nevalja"(alfu,japanca itd),al opet si mislim nije auto i marka kriv što ga se čoban dokopa..al eto..mi rvati smo stručnjaci za sve,a o autima da se i nepriča pa šteta bi bilo takve bisere prešutit
Iznenadio bi se kakvih 'bisera' ima i po forumima ostalih automobilskih marki, od poklonika raznoraznih 'tjuninga' do najtežih slučajeva 'pacijenata', da ne okarakteriziram svojim riječima. Promijenio sam osobno 50ak automobila i isto tako proboravio vremena i vremena po forumima raznoraznih marki tj ljubitelja automobila iste marke, čovjek se iznenadi koliko zadrte ekipe ima općenito, bez obzira na marku. Kod nas je globalno problem sadržan u tome što je vw-ova najviše po cestama, pa se i generaliziraju stvari za tu marku kako se generaliziraju, a bmw je kao neka prestižna marka na glasu, pa je prosječan vlasnik nabildani ćelavac, sa 5 razreda osnovne škole i odmah su svi vozači istog takvi. Najlakše je generalizirati, jbg.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 16:26   #3318
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
OK, Mercedes je 30-ak godina starija firma, ali u čemu uopće sudjeluju osim DTM i F1 (ako ne računamo utrke kamiona)? Što se motorsporta tiče, BMW ima jaču povijest i to je činjenica, ako ne i najjaču kad zbrojiš sve kategorije motorsporta.

Ne možeš ljude spriječiti da kupe nešto, kolike god seljačine bile. Čak ni zakon tu ne pomaže kad se mali iz kvarta, tek navršio 21. godinu i vozi E92, na eventualnu kaznu za upravljanje prejakim autom samo nasmije.
Zašto bi itko mrzio njemačke aute? Nek mrzi balkanski mentalitet radije.
VW, Opel i Mercedes caruju na ovim prostorima zbog gastarbajtera. Radi u njemačkoj u nekoj od tvornica automobila ili po servisima, vrati se doma, otvori radionicu i servis imaš na svakom uglu.
Pogledaj jel postoji neki takav servis za talijane, francuze i japance. Omjer je 1:50, ako ne i veći.

Deda mi je ta generacija, više od pola familije iz te njegove generacije je radilo u njemačkoj i nitko od njih ne želi čut za ništa osim VW. Vozi Passata od 91. (od 75. do tad bubu) i ako gleda novi auto, gleda samo Passata. Nema veze što je imao 1000 problema s njim (koje si sam i popravlja), ali čut za japanski/talijanski/francuski auto jednostavno ne želi.
Kad sjedne u našeg francuza, sve mu je to super...udobno, tiho, prostrano, nakrcano opremom...ali jednostavno to nije VW, to ne valja i možeš mu ti 100 godina tupiti o tome, ne želi ni čut.

Kao što jopis kaže, kod nas prevladavaju predrasude i generalizacija.
Meni se osobno sviđaju BMW-i do Bangle ere. Najradije bi neki 16/18/2002, E30, E36 compact ili E46 compact, pa me doma čudno gledaju. "Kaj ti treba da ljudi o tebi misle da si narko diler"
Kad ću i kupovati auto, bit će nešto od toga. Svejedno mi je što ljudi misle, meni se sviđa i ne namjeravam okolo ljude uvjeravati da je najbolji, najljepši, najbrži, najmanje troši... Mene ne dira kaj drugi voze, a još me više zaboli što ljudi misle. 100 ljudi, 200 sisa. Ne paše svima sve isto. Imaš hrpu različitih proizvođača, nađi što ti paše i uživaj.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 18:05   #3319
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ak nisi neki manijak od 150kg mozes ic sa mnom i sa mojim sogijem u rujnu. Trebat ce ti oko 500 eura i produzeni vikend. Dobis smjestaj za jednu noc u hotelu(imat cemo i satore), dijelimo iznajmljeni auto( Swifta slozenog i desetak krugova) a kasnije se mozemo vozikat sa C4..

Nisam manijak od 150 kila al sam mladjahan decko koji ovisi o starcima i glavno sredstvo prijevoza mi je autobus tako da to nije izvedivo nazalost.
Da imam para i smijem nebi dvojio nimalo
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 18:46   #3320
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
da presječem pitanjem o gumama

Kleber viaxer za najnormalniju vožnju bez divljanja,jel ok,ima tko kakvih iskustva?
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 00:12   #3321
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
da presječem pitanjem o gumama

Kleber viaxer za najnormalniju vožnju bez divljanja,jel ok,ima tko kakvih iskustva?
Pojma nemam, ali ako tražiš ljetnu gumu i voziš normalno, kupi najjeftiniju neke normalne marke.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 00:48   #3322
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Sava Effecta je uvije dobar odabir, pogotovo kod manjih dimezija. Svugdje su prosjecne a znaju i dosta potrajat. Ne znam dal medu najjeftinijma ali mislim da se isplate. Svaki put kad bi se iso kockat i uzet jeftine gume, ono samo da ne budu Sava, popusio sam plasticno,

Da malo razbijem monotoniju u visokoj klasi..
Danas mi je dosla stranka u Infinitiju G37, limuzina, stara mj dana. Nema sta nema, skoro 330ks, 7 brzina matik, izgled pomalo vuce na peticu bar bocno a i auto je u toj klas, bar meni tak izgledai. Sve to za 55000 eura. Da imam love bio bi mi visoko na listi..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.04.2012. u 00:57.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 01:29   #3323
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
da presječem pitanjem o gumama

Kleber viaxer za najnormalniju vožnju bez divljanja,jel ok,ima tko kakvih iskustva?
Ne znam kakav je viaxer, ali prethodnik - dynaxer je bio odlična uravnotežena ljetna guma, solidne cijene, ni preskup ni jeftinjava, trajnost vrlo solidna. Isprobano na xsari, c3, tipu, g2....

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Sava Effecta je uvije dobar odabir, pogotovo kod manjih dimezija. Svugdje su prosjecne a znaju i dosta potrajat. Ne znam dal medu najjeftinijma ali mislim da se isplate. Svaki put kad bi se iso kockat i uzet jeftine gume, ono samo da ne budu Sava, popusio sam plasticno,
Effecta je smeće. Što misliš zašto znaju potrajat - zato što se pretvore u plastičobu. Po kiši užas nad užasima.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 02:32   #3324
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Vozio sam dosta na toj gumi, manje aute i nije bas smece jer sam se vozio i na pravom smecu koje je od prvog km plastika i koje su na kisi totalna katastrofa. Ne mogu se vise sjetit koje su bile druge ali prve su bile neke jeftine Fulde i jedva sam ceko da ih potrosm koliko su bile lose i zalio sam sto nisam opet uzeo Save. Ne znam valjda su vam velki moderni auti i gume koje su i 3,4,5 puta skuplje od nekih 13,14 jeftinaca malo digli kriterije pa od svega ocekujete da ce bit prva liga. Kod 13,14 colnih guma je Sava sasvim pristojan "bang for buck" osim ak nisu u zadnjih 5 godina napravili pravu revoluciju kod manjih guma u sto cisto sumnjam. Covijek ocito cilja na jeftine gume i tu ima svakavih katastrofa za koje je Sava pojam. Da hoce neke bolje gume reko bi mu odmah da uzme Continentalke premium cont. x jer su svugdje dobre i nisu preskupe. Imam i njih i nisam nikad bio zadovoljniji sa nekom gumom, cak sam i ovu zimu isal na krace ture sa njima i bio impresioniran a kisu uopce ne dozivljavaju.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.04.2012. u 02:46.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 02:45   #3325
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
sori sto upadam ko padobranac usred rasprava,jel moze mi moze reci netko gdje bi mogao uzeti za Passat B5 nova svjetla (farove ),a da su povoljni jer ovo kod nas je pusiona...

jel valja ovo http://www.ebay.com/itm/97-00-VOLKSW...ht_5249wt_1396

a ovo je primjer necega sto bi uzeo
http://www.njuskalo.hr/farovi-svjetl...-oglas-2292884

hvala ekipo
blava je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 07:51   #3326
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Vozio sam dosta na toj gumi, manje aute i nije bas smece jer sam se vozio i na pravom smecu koje je od prvog km plastika i koje su na kisi totalna katastrofa. Ne mogu se vise sjetit koje su bile druge ali prve su bile neke jeftine Fulde i jedva sam ceko da ih potrosm koliko su bile lose i zalio sam sto nisam opet uzeo Save. Ne znam valjda su vam velki moderni auti i gume koje su i 3,4,5 puta skuplje od nekih 13,14 jeftinaca malo digli kriterije pa od svega ocekujete da ce bit prva liga. Kod 13,14 colnih guma je Sava sasvim pristojan "bang for buck" osim ak nisu u zadnjih 5 godina napravili pravu revoluciju kod manjih guma u sto cisto sumnjam. Covijek ocito cilja na jeftine gume i tu ima svakavih katastrofa za koje je Sava pojam. Da hoce neke bolje gume reko bi mu odmah da uzme Continentalke premium cont. x jer su svugdje dobre i nisu preskupe. Imam i njih i nisam nikad bio zadovoljniji sa nekom gumom, cak sam i ovu zimu isal na krace ture sa njima i bio impresioniran a kisu uopce ne dozivljavaju.
Radim 35-50.000km godišnje, kako kada, ovisno o poslu, zadnja 3-4 moja auta su mi na 14" gumama. U radioni sam često ja taj koji probava aute kad su gotovi, i počesto se vozim na effecti (uz fact što sam ih dobio na nekoliko svojih automobila; ja za to smeće nikad ne bi lipe dao), i ta guma je meni osobno koma. Razmazile me nisu 5x skuplje gume, a nije da se ne navozam na sto različitih guma i auta svake godine, bar 10km (rekoh, effecte sam imao godinu dana, to je bilo 360 dana previše na mom autu) kad isprobavam auto na svojoj omiljenoj turi; meni dovoljno za vidjet razliku (koje itekako ima) od gume do gume.
Premium contact je upravo višestruko skuplja guma od nekog običnim ljudima dostupnog cjenovnog praga. Odlična guma, ali preskupa.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 12:16   #3327
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
sori sto upadam ko padobranac usred rasprava,jel moze mi moze reci netko gdje bi mogao uzeti za Passat B5 nova svjetla (farove ),a da su povoljni jer ovo kod nas je pusiona...

jel valja ovo http://www.ebay.com/itm/97-00-VOLKSW...ht_5249wt_1396

a ovo je primjer necega sto bi uzeo
http://www.njuskalo.hr/farovi-svjetl...-oglas-2292884

hvala ekipo

Pobogu, daj uzmi normalne stock farove, nemoj grdit auto s tim
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 12:34   #3328
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
ja skužio da sava ima puno bolje zimske gume nego ljetne,za ni jednu ljetnu nisam čuo da je ok, kleber je navodno pod michelinom i za svoju cijenu su solidne, tako sam čuo.
možda da pogledam i toyo 350, nekud dalje kupovat mi se nejde (slo) jer nisu to neke gume velike colaže pa da mi se isplati.

ovih par guma mi je tu blizu dostupno pa ću uzet neke od njih.
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 17:49   #3329
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Savine zimske su dobre samo na snijegu, za ljetne se slazem s jopisom.
Meni je bang for buck definitivno Hankook, performanse su na razini premium proizvodjaca a kostaju 20-30%manje. Trenutno sam napravio 15000km na V12 evo i guma je super, i po suhom i po mokrom. Bolja mi je od prijasnje Bridgestone Potenze RE050 koja nije nesto na vodi predobra. Set 2x 225/45R17 + 2x 255/40R17 me stajao 3500kn, dok je Bridgestone 5500, michelin 6000 za isti set.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 18:00   #3330
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Kleberice su gore, vrijeme će pokazat..

nego, koštale su 357kn komad, u furlana iste 29,64 eura!
razlika je ogromna,i to na tako malim gumama,ali nije mi baš blizu pa je danguba i benzin prevagnuo..

kada kupite gume u slo,da li je montaža besplatna ili naplate?
MuroF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na