Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2018., 00:29   #1051
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Carmageddon <3
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 03:35   #1052
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
isssssssss koji trip down the memory lane <3
Hvala

Još nisam gotov... Sutra (ili ovih dana, najkasnije) dolazi nastavak
  Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 09:58   #1053
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Carmageddon <3
Heh naziv teme bi trebao biti "Kramageddon"
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:31   #1054
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Heh naziv teme bi trebao biti "Kramageddon"
Ako se ne varam, i ti si ponosni vlasnik jedne Pentium (133?) Kramageddon mašine? Ajde stavi sliku-dvije ako nešto napraviš od nje, bilo bi je zanimljivo usporediti sa ovom mojom i 233 MMX modelom od Chuxonje
  Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:54   #1055
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Yes, već sam poslikao na postu #836, link nije više aktivan, ali nisam ni ja bio na toj mašini od onda, tak da još tak stoji tam negdje kod staraca u staroj sobi u istom stanju nadam se.

U međuvremenu, nabavio neki thin client hp koji ću probati konvertati u retro mašinu kad uhvatim vremena.
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=49208

Ali, retro potrebe zadovoljavaju stari Thinkpadi u potpunosti, tako da baš nisam volumno širio kolekciju na sreću ukućana.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.

Zadnje izmijenjeno od: Frung. 10.09.2018. u 16:32.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 17:10   #1056
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
imam ja još jedan dual P3@1000 setup ,sa scsi kontrolerom i 9.1gb hdd,intel pro mreža,jedino kaj je serv. ploča pa grafika jedino pci.....možda potražim nekaj na ibeju
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 17:23   #1057
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
imam ja još jedan dual P3@1000 setup ,sa scsi kontrolerom i 9.1gb hdd,intel pro mreža,jedino kaj je serv. ploča pa grafika jedino pci.....možda potražim nekaj na ibeju
Da, te su PCI grafičke poveći problem, jer ih nigdje nema za nabaviti. Barem ne po razumnim cijenama, svi samo prodaju (i poklanjaju) AGP, ISA & PCIe. Eventualno slabije S3 PCI grafičke, kao ova koju imam u Pentium 133 konfi. Ali ništa ozbiljno što bi moglo poslužiti kao 3D akcelerator...

Nego, ako si ozbiljan i dovoljno odlučan, provjeri AliExpress... Imaš (nove?) nVidia FX5500 (sa PCI sučeljem) za nekih 30-ak USD, ili 200-ak kn. Baš PCI, ne PCIe

@Frung
Sorry, zaboravio sam na one tvoje slike. Šteta, nadam se samo da ne bude završio na otpadu
  Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:16   #1058
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
da tak nekaj samo sam gledao 5200 iako ovo je bolja opcija
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 01:08   #1059
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nastavak...

Tomb Raider III (jedva radi, na nekih 1 FPS )


CART Precision Racing DEMO


Monster Truck Madness II


Grand Theft Auto (1)


Grand Theft Auto London


Duke Nukem 3D


Dangerous Dave


Doom/Doom2


Heretic


The Lionking


The Secret of Monkey island



Prince (of Persia)


Stunts


I toliko za sad... Ostaje mi samo riješiti pitanje hardvera i eventualne nadogradnje, ali sve u svoje vrijeme. Stvarno bih mu želio staviti neki 3D akcelerator, jer je ovako apsurdno
  Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 07:25   #1060
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
...
Prince (of Persia)

...
Koliko puto odigrano, a nikada vise od 2-3 levela nisam presao
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 15:41   #1061
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Koliko puto odigrano, a nikada vise od 2-3 levela nisam presao
Ne čudim se Igra je nemilosrdna i ne oprašta greške, za svaku "smrt" se vraćaš na početak nivoa (dakle nema checkpointa), a cijelu igru MORAŠ riješiti unutar 60 minuta, jer u protivnom ne spasiš princezu i igra počinje iz početka, od prvog nivoa.

Znači, nema save game-a, checkpointa, ili bilo kojeg drugog načina da nastaviš igru koju si prethodno započeo ... a pred tobom je negdje 10-ak ogromnih (i teških) nivoa.

Nego, jednostavno startaš igru sa Prince.exe -megahit (ili možda bez crtice, bilo je davno ) i onda možeš raditi što te volja. Koliko me sjećanje služi, Ctrl + T je davalo život, Ctrl + L preskakalo nivoe, itd.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 19:45   #1062
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ne čudim se Igra je nemilosrdna i ne oprašta greške, za svaku "smrt" se vraćaš na početak nivoa (dakle nema checkpointa), a cijelu igru MORAŠ riješiti unutar 60 minuta, jer u protivnom ne spasiš princezu i igra počinje iz početka, od prvog nivoa.

Znači, nema save game-a, checkpointa, ili bilo kojeg drugog načina da nastaviš igru koju si prethodno započeo ... a pred tobom je negdje 10-ak ogromnih (i teških) nivoa.

Nego, jednostavno startaš igru sa Prince.exe -megahit (ili možda bez crtice, bilo je davno ) i onda možeš raditi što te volja. Koliko me sjećanje služi, Ctrl + T je davalo život, Ctrl + L preskakalo nivoe, itd.
Nisam znao da je tako nemilosrdna.. Igrao ju davno jos kada je bila na Game Boy (onom prvom sivom). A to je bilo prije dobrih 20god
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 21:17   #1063
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Kaj nismo tog princa igrali jos nekad davno na 386 mašinama? Ili 286, davno je to bilo
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 21:36   #1064
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
živio prince megahit :P jedini način da pređem igricu kad sam imao 5 godina. na 386-ici.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 00:39   #1065
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Raspravljao sam na drugom forumu o grafičkoj u Pentiumu 133, prošao sam cijeli niz opcija i planova, prije nego što sam se odlučio za sljedeće:


Creative 3D Blaster, odnosno 3dfx Voodoo2 od 8MB. Iskreno, ovo mi se baš i ne sviđa, nekako smatram da P133, i to pogotovo u izvedbi bez MMX ne može iskoristiti Voodoo2 kako treba.


I to bi još prošlo kako-tako, ali ono što uistinu frustrira je to da nisam imao 3dfx viška, pa sam je morao izvaditi iz jedne druge mašine. Da li se takav potez isplati ili je ovo čista ludorija ostavljam vama na odluku, ali sad kad imam 3D akcelerator, budem stavio još nekoliko igrica iz vremena 1996-1998 koje "vole" Win95 & 3dfx

Eventualno jednoga dana, ako (i kad) nabavim Voodoo1, Voodoo2 (12mb) Rush i/ili Banshee u PCI izvedbi, budem je stavio umjesto 3D Blaster-a ali do tad ostaje ovako.

I da, službeno je... Ovo je sad nedvojbeno 3dfx zona!
  Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 02:02   #1066
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Pa da, Voodoo 2 je suvremenik onih legendarnih Celerona 300A, tako da Slot 1 mašine su za to. MMXi su mislim Voodoo 1 generacija.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 02:15   #1067
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Apsolutno, slažem se u potpunosti. Stvar je u tome što je Voodoo 1 gotovo nemoguće za nabaviti. Imam ovdje dvije kartice, Diamond Monster & Orchid 3D (obje Voodoo1), ali imaju neki kvar. Najvjerojatnije na jednom ili više EDO VRAM modula. Krenu učitavati grafiku, ponekad rade sekundu-dvije i onda se zamrznu uz horizontalne linije preko cijelog ekrana. Tako da je Voodoo2 kakvo-takvo rješenje situacije
  Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 05:16   #1068
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
__________________-->
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 12.09.2018. u 05:23.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 05:53   #1069
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Ako je to taj isti website, igrao sam baš nedavno "Jungle Strike" & "Dyna Blaster" Čisto iz znatiželje, zanimalo me koliko traje učitavanje, i da vidim kako to funkcionira

Ali i dalje kažem, postoje trenutci kad se originalan hardware ne može emulirati. Glide (3dfx) je tipičan primjer, jer usprkos mnogobrojnim pokušajima (znam za najmanje dva Glide emulatora) i svom tom kodiranju nije stabilan i kompatibilan kao prava stvar.

Naravno da postoje i ljudi kojima nije zgodno imati ogromnu kantu punu stare krame i žele jednostavniji pristup...
  Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 19:40   #1070
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Apsolutno, slažem se u potpunosti. Stvar je u tome što je Voodoo 1 gotovo nemoguće za nabaviti. Imam ovdje dvije kartice, Diamond Monster & Orchid 3D (obje Voodoo1), ali imaju neki kvar. Najvjerojatnije na jednom ili više EDO VRAM modula. Krenu učitavati grafiku, ponekad rade sekundu-dvije i onda se zamrznu uz horizontalne linije preko cijelog ekrana. Tako da je Voodoo2 kakvo-takvo rješenje situacije
Orchid je bila prva voodooica koju sam imao. I jedina koliko se sjećam na kojoj su releji klikali.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 20:03   #1071
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Orchid je bila prva voodooica koju sam imao. I jedina koliko se sjećam na kojoj su releji klikali.
U pravi si! Orchid koristi mehaničke releje, koji se pale i gase uz klik, baš poput dial-up modema


I to pazi ovo... Proizveo ih je Omron! (za one koji ne znaju, danas proizvode skuplja i kvalitetnija medicinska pomagala tipa tlakomjeri i toplomjeri)


Šteta... Uopće nisam siguran zašto ih čuvam, vjerojatno zato što sam naivno vjerovao da ih jednog dana budem mogao popraviti. Obje Voodooice su inače potpuno ispravne, problem jedino nastaje učitavanjem grafike, zbog čega i mislim da je vezano uz EDO VRAM čipove. Ako ih netko ovdje u temi zna, može i želi popraviti (ili samo izložiti na stolu, ili objesiti na zid) neka mi slobodno javi
  Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 23:31   #1072
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Omron još uvijek proizvodi releje, mikrošaltere itd.jesi kad servisirao kakvog miša?
Ja nedugo moj 10g stari trackball koji se još uvijek svaki dan koristi i dobio je omron switcheve.
Nego, možda me sjećanje vara, ali čini mi se da je moj orchid bio glatko crni PCB.
Možda su ih u više boja radili?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 04:55   #1073
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Omron još uvijek proizvodi releje, mikrošaltere itd.jesi kad servisirao kakvog miša?
Ja nedugo moj 10g stari trackball koji se još uvijek svaki dan koristi i dobio je omron switcheve.
Nego, možda me sjećanje vara, ali čini mi se da je moj orchid bio glatko crni PCB.
Možda su ih u više boja radili?
Prva vijest! Ali znaš što kažu, svaki dan naučiš nešto novo Doduše, ne pamtim kad sam zadnji put operirao nekog glodavca... Iskreno, imam ih toliko (svih vrsta i sučelja) da nije bilo potrebno. Imam čak i jednog koji je izložen na polici, Primax Rainbow serija, plave je boje u originalnoj ambalaži i nikad korišten (mehanički, sa serijskim COM sučeljem)

Za Orchid nemam pojma... Može biti, svaka je kartica imala različite revizije i pod-verzije. Stoga je moguće da je neka druga serija bila crne boje...

Nego, u vezi Pentiuma 133...

Zabavljao sam se sa Voodooicom i eksperimentirao sa raznim naslovima


I onda mi je nešto palo na pamet - idem probati Half Life. Jer zašto ne? Iskreno, očekivao sam da cijela igra bude zapela & srušila Windowse, ali ne - radi OK na nekih 25FPS u prosjeku, sasvim solidno za ovakav hardver!


A vratio sam se i Lari Croft ... Tomb Raider 3 sad radi odlično, sa vrlo impresivnom brzinom! Još jednom podsjetnik na to koliko je Voodoo2 bio ispred konkurencije u ono vrijeme (čak i slabiji, 8MB model)
  Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 19:01   #1074
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Od grafike na 3Dfxu iz tih vremena fascinantan mi je bio Unreal kad se pojavio.
Ne sjećam se da li sam tada imao voodoo 1 ili 2, ali prvo pokretanje na glideu pa kad je onaj intro krenuo s flyby oko dvorca i svjetlima okolo... negdje krajem 3. loopa sam skužio da mi je donja čeljust još na stolu
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 19:17   #1075
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mah... kad sam ja svoj upogonio prvo svoj savage3d pa onda savage 2000 na unreal-u i čekirao s3tc bilo je samo KOMESTA BIČEZ
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 19:17   #1076
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Od grafike na 3Dfxu iz tih vremena fascinantan mi je bio Unreal kad se pojavio.
Ne sjećam se da li sam tada imao voodoo 1 ili 2, ali prvo pokretanje na glideu pa kad je onaj intro krenuo s flyby oko dvorca i svjetlima okolo... negdje krajem 3. loopa sam skužio da mi je donja čeljust još na stolu
Haha

Moram te nažalost razočarati, ali nema šanse da dobijem Unreal na ovoj P133 mašini ... čak ni uz Voodooicu. Unreal (i kasnije Unreal Gold) su bili "Crysis" onog vremena. Uvjet(i) su bili MMX procesor sa najmanje 233MHz brzine i negdje 64MB RAMa, iako je igra najbolje radila sa 128MB, i pod Voodooicom. U stvari, originalno izdanje Unreala je isključivo podržavalo Voodoo grafičku - a ako je nisi imao (ili koristio Direct3D) podigla bi se u software modu.

Dakle, ako si imao mašinu koja može vrtiti Unreal u pristojnoj rezoluciji, znao si da imaš pilu!

@syss
To je onda bilo Gold izdanje, sa "S3TC" MeTal driverom Imam Savage4 Pro i probao sam tu kombinaciju i sam.
  Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 19:38   #1077
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
e da da, bio je neki metal driver sad kad već spominješ, znam da sam oči na tome ostavio da proradi, ali je onda bilo tv-outa, dvd-a na telku, igara... hijoooooj istovremeno najdraži i najgori komad hardvera
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 19:49   #1078
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 23:18   #1079
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Aj sad kad ste se raspricali o tim grafuljama, imam ja svoju mini kolekciju zanimljivih grafulja... Kad ulovim vremena i volje cu poslikat pa okacit ovdje...

Ima ih dosta zanimljivih - baziranih na Tseng Labs ET6000, Voodoo Rush, #9 Imagine128, Matrox nekakav, i jos par kojih se ne sjecam... I najbolje od svega, imao sam 2x Voodoo5 5500, jedna je pocela imat artefakte, a drugu sam posudio Mikcu sa hch... I jos negdje su 2xVoodoo2, mislim da su kod Bubbe, al nisam 100% siguran...

Inace, jedna od upecatljivo najludjih kartica koje sam imo je bila ATI Rage Fury MAXX sa 2x ATI chipa... Steta da sam ju zamijenio za nekakav diskic...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 00:54   #1080
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
http://www.vgamuseum.info/index.php/...-s3-savage2000

ma vidi pile... kad se sjetim samo kako grlim onu kutiju u tramvaju sa avijončićem na njoj, a doma čeka prazan agp slot
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na