Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.10.2008., 11:31   #1
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Links servis

Odnio krepalu grafulju 4850 u srijedu u Links. Odmah sam imao vrlo los osjecaj, cim je u prvoj recenici tip na prijemu uredjaja, poceo spominjat: "politika firme".
Dakle. Kakva su vasa iskustva sa servisima? I kolko bi mogo cekat da se u servisu uvjere da je graficka mrtva?
__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline  
Staro 25.10.2008., 11:56   #2
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
Gle, cim je ubace u konfu vidjet ce da je mrtva, samo je pitanje kad ce je ubaciti
__________________
___________________
DjedMraz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2008., 12:04   #3
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Iskustvo je odlično, u stilu da su STVARNO testirali tada komponente koje sam dofurao i uredno ih zamjenili, al su brutalno spori...e sad, svi će reć navala i lsično al mene to full smeta, tjedan i pol-dva je meni osobno preprepreviše.
New One je offline  
Staro 25.10.2008., 12:05   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ak je stvarno guzva , nemoj se iznenaditi ak prodje i koji tjedan ili 10tak dana ...
Router je online  
Staro 25.10.2008., 12:16   #5
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
ja odnio monitor u links prije tjedan dana i rekli mi da ih ni nezovem 2 tjedna jer ga vjerojatno nece stici testirati. A monitor je mrtav mrtav. mogli su ga odmah spojiti u struju i vidjeti da se nece upaliti.
valjda ga misle otvarati i gledati da ga nekako nisam shebao, pa im zato treba 2 tjedna. naravno neka privremena zamjena ne dolazi u obzir...

sto se prijasnjih iskustava tice, barem 10 dana nece je ni pogledati a kamoli dotaknuti.
raf je offline  
Staro 25.10.2008., 12:36   #6
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Citiraj:
Autor DjedMraz Pregled postova
Gle, cim je ubace u konfu vidjet ce da je mrtva, samo je pitanje kad ce je ubaciti
Hm da. Znas kaj je bilo. Ubacio ju lik pred menom u komp i uvjerio se da je mrtva. ALI su ipak napravili prijemku... ZASTO? Sigurno ne zato jer su sposobni
__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline  
Staro 25.10.2008., 12:42   #7
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
ja dao mbo, cpu i memoriju na testiranje, radi problema s cold bootom, i vec mjesec dana je kod njih, ajde bar mi je komp dosao sad na red pa ce brzo biti gotov.. uglavnom odmah na startu su mi rekli da su 4 kompa ispred moga i da ce servis potrajat
Gemmy je offline  
Staro 25.10.2008., 12:42   #8
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Kinfa Pregled postova
Hm da. Znas kaj je bilo. Ubacio ju lik pred menom u komp i uvjerio se da je mrtva. ALI su ipak napravili prijemku... ZASTO? Sigurno ne zato jer su sposobni
Ovo je stvarno glupo od njih. Kao da je teško bilo nakon te probe pregledati grafu, potražiti kakva fizička oštećenja i, ako ih nema, zamijeniti ju ispravnom. Koji filozofi.
Delta S4 je offline  
Staro 25.10.2008., 12:58   #9
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Kinfa Pregled postova
Hm da. Znas kaj je bilo. Ubacio ju lik pred menom u komp i uvjerio se da je mrtva. ALI su ipak napravili prijemku... ZASTO? Sigurno ne zato jer su sposobni
Uzas , ne vidim razlog zasto filozofirati i navlaciti nekog za nos , ako su je probali i vidjeli da ne radi , zakaj onda te drzati na ledu par tjedana i bez grafe ? Stvarno jadno , i tako se zapravo gube musterije . Ocito im je politika da ce ti zamijeniti tek kad dobavljac posalje zamjenu , a ne da ide sa njihovog lagera pa da onda oni rjesavaju sa dobavljacem .
Router je online  
Staro 25.10.2008., 13:07   #10
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
A neznam,ja sam prije par mjeseci nosio od ženinog brata grafu kod njih, i u roku 3 dana su me zvali da dođem po drugu,tak da barem prema meni su bili korektni, rekli su 3-5 dana i tak je i bilo...
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2008., 13:31   #11
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
meni grafa bila tamo 3 tjedna... Na svu srecu takvu vise nisu imali pa sam uzeo druge stvari umjesto grafe.
Blue_Fatal1ty je offline  
Staro 25.10.2008., 13:45   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Uzas , ne vidim razlog zasto filozofirati i navlaciti nekog za nos , ako su je probali i vidjeli da ne radi , zakaj onda te drzati na ledu par tjedana i bez grafe ? Stvarno jadno , i tako se zapravo gube musterije . Ocito im je politika da ce ti zamijeniti tek kad dobavljac posalje zamjenu , a ne da ide sa njihovog lagera pa da onda oni rjesavaju sa dobavljacem .
politika firme im je otisla u k*** zato sto nemaju konstantu postavu u servisu.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 25.10.2008., 13:52   #13
Kinfa
Premium
 
Kinfa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Uzas , ne vidim razlog zasto filozofirati i navlaciti nekog za nos , ako su je probali i vidjeli da ne radi , zakaj onda te drzati na ledu par tjedana i bez grafe ? Stvarno jadno , i tako se zapravo gube musterije . Ocito im je politika da ce ti zamijeniti tek kad dobavljac posalje zamjenu , a ne da ide sa njihovog lagera pa da onda oni rjesavaju sa dobavljacem .
Kad sam nosio MSI lap u servis IQ Centra, nakon par dana su me zvali da dodjem po novi lap. Dobio sam u ducanu novi, tamo gdje sam ga i kupio. Kad sam pitao sta je crklo. Rekli su da su se samo uvjerili da lap ne radi i da ce ga poslat u Feniks, koji je bio zastupnik za MSI, pa ce oni dalje po svom.... mislim da bi to tak trebalo bit. A ne sad da ja cekam da se u zastupnistvu ASUSa sad prvo uvjere da grafa mrtva pa onda salju drugu i tak u nedogled. Inace Hrvatska je potrosacko drustvo a potrosaci nikakvih prava nemaju.
__________________
Last one alive, close the door.
Kinfa je offline  
Staro 05.03.2013., 15:34   #14
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
ja dao mbo, cpu i memoriju na testiranje, radi problema s cold bootom, i vec mjesec dana je kod njih, ajde bar mi je komp dosao sad na red pa ce brzo biti gotov.. uglavnom odmah na startu su mi rekli da su 4 kompa ispred moga i da ce servis potrajat
Ja imam problem s cold bootom, i sad me zanima način na koji oni uopće ispituju taj problem. Jer tu očito nastaje problem da za ispitat komponentu po komponentu cold bootom treba vremena, minimalno par dana, jel moguće da oni to samo softwareski ispituju. Ili na način da promjene ramove probaju upalit ako se ne ruši sve ok, ako se ruši idu dalje i tako za svaku komponentu po 1 dan?
poweeer je offline  
Staro 05.03.2013., 16:44   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
A bogte i quote posta od 25.10.2008

Tu postaj...

http://forum.pcekspert.com/showthrea...158183&page=39
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na