Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2022., 17:40   #1
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Win 10 - file sharing

Pozdrav,

Na tri kompa u mreži imam Win 10, na jednom od njih dijelim cijelu particiju. Ako s nekog od druga dva kompa probam doći do te particije traži me username i pass od tog kompa na kojem je dijeljena particija. Ako unesem podatke za prijavu dođem do particije i sve radi ok. Problem mi je ako isključim Password protected sharing (Advanced sharing settings) na kompu na kojem je dijeljena particija. U tom slučaju ne mogu doći do particije, samo mi javi poruku "You do not have permission to access \\PC_NAME contact your network administrator to request access".

Htio bi da mogu do te particije s druga dva kompa bez da moram unositi username i password. Trebam li još nešto u postavkama dijeljenja omogućiti?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 18:00   #2
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Citiraj:
Autor 5ar Pregled postova
Pozdrav,

Na tri kompa u mreži imam Win 10, na jednom od njih dijelim cijelu particiju. Ako s nekog od druga dva kompa probam doći do te particije traži me username i pass od tog kompa na kojem je dijeljena particija. Ako unesem podatke za prijavu dođem do particije i sve radi ok. Problem mi je ako isključim Password protected sharing (Advanced sharing settings) na kompu na kojem je dijeljena particija. U tom slučaju ne mogu doći do particije, samo mi javi poruku "You do not have permission to access \\PC_NAME contact your network administrator to request access".

Htio bi da mogu do te particije s druga dva kompa bez da moram unositi username i password. Trebam li još nešto u postavkama dijeljenja omogućiti?

Unesi prvi puta pass i user na svim kompovima i stavi da zapamti.

Mislim da se u W10 nemre particija dijeliti bez toga. Mapa vjerojatno može (sad nemogu provjeriti jer nemam ni jedne windowse blizu).
spiderhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2022., 20:08   #3
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
@5ar: Ugašen guest account vjerojatno
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na