Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2002., 14:49   #1
ibujan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Male Sredice 1, 43000 Bjelovar, Hrvatska
Postovi: 2
Question Win XP shutdown problem?

Dakle. Turn Off, windowsi sve fino izvrte, na kraju napisu poruku "Windows is shutting down..." i nista. Komp se ne gasi. U pocetku je to sljakalo. Pa su se poceli pojavljivati ti problemi. Onda sam formatirao hard, inst. ponovno windowse i nije radilo. Nakon nekog vremena su se sami od sebe popravili i poceli se gasiti bez frke. I sad je ponovno crklo. U Power options nista pametnog. Nemam pojma jesam li ja nesto napravio or what? Any clues.
ibujan je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2002., 15:59   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Something like deth se i meni dešavalo, pa malo kasnije i s opcijom hibernate. Da ti pravo kažem ni ja nisam siguran što sam točno napravio da se popravilo ali probaj s microsoftove stranice skinuti program Boot tools ili tako nešto on ima par opcija za brži boot. Probaj pa ćeš vidjeti. Inaće sad ga gasim na tipkovnicu i nemama problema. A jesi li siguran da ti dobro stoje gumbi pod power options i pogledaj još u BIOS, ja imam npr. opciju da u BIOSU razmjestim te gumbe i naštimam za koliko da se gasi komp kad stisneš OFF.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2002., 23:19   #3
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Meni ta opcija uopće nije jasna. Imam tipkovnicu sa tim tipkama (Power, sleep, Wake Up), a uopće mi ne rade. Kada idem na shut down/hibernate, čekam da komp javi "It is now safe to turn of your computer" i onda ručno gasim. Nije mi jasno zašto se nekima automatski komp gasi...
Ekipa je govorila kako se to podešava sa nekom opcijom u "power options" u contr. pan., ali ja tu opciju nisam našao.
Tipkovnica je neki no-name, win XP, ATX power, AMD.
Eto, stvarno sam zbunjen...
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2002., 23:28   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Aeron
Meni ta opcija uopće nije jasna. Imam tipkovnicu sa tim tipkama (Power, sleep, Wake Up), a uopće mi ne rade. Kada idem na shut down/hibernate, čekam da komp javi "It is now safe to turn of your computer" i onda ručno gasim. Nije mi jasno zašto se nekima automatski komp gasi...
Ekipa je govorila kako se to podešava sa nekom opcijom u "power options" u contr. pan., ali ja tu opciju nisam našao.
Tipkovnica je neki no-name, win XP, ATX power, AMD.
Eto, stvarno sam zbunjen...
Dali ti se ponasa isto kada ga gasis na power tipku na tipkovnici i preko start=>shut down? Ako da, a nemas AT napajanje, onda je odgovor u BIOSu gdje pod power option treba eneblati PMD ili tako nesto, uglavnom tri slova PM*.

Sto se ostalih problema oko XPa tice mogu reci samo sljedece:

BUAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAA, dok se ne pojavi SP1, ne zelim niti komentirati.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na