Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2002., 00:04   #1
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Random reset

/Frend ima problem, molim pomoć, THX unaprijed/

Konfiguracija:

AMD Duron 850 (mislim)
MSI MS-6340 Ver3.0B Matična ploča
WD 20gb 5400 2mb Hard
Neko napajanje (no name)
128mb pc100/pc133 ram (nemam pojma, neko od ta dva)
MSI GeForce 2 MX400 64mb
TV-Kartica
Win XP, Noviji detonatori (ne i najnoviji)
...

Problem:

Kompjuter se sam od sebe resetira. Interesantno je to da se resetira samo dok se koristi za igranje i to samo na warcraftu 3, a ne i recimo na jk2 ili sl. (možda je to slučajnost jer reset nije čest - možda dvaput dnevno).

Koji bi mogli biti mogući problemi i kako da se isti identificiraju? Hvala.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2002., 01:03   #2
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Svojedobno mi je frend pricao da je nasao u windozima (w2k)neku opciju tipa: ''reset on error'', da mozda i tebi nije nesto slicno upaljeno, to bi objasnilo da ti se resetira samo na warcraftu.

Sa druge strane moze biti i bios, naime ja sam jednom isao ''optimizirati'' po biosu, pa mi se poceo rusiti komp cim je radila neka aplikacija koja je intenzivnije trosila grafiku, reset na default je sve rijesio...

Jos nesto, neka proba 21.83 detonatore, nista ga ne kosta, a mozda proradi...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2002., 11:52   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by matijas
Svojedobno mi je frend pricao da je nasao u windozima (w2k)neku opciju tipa: ''reset on error''...
To je u w2k i XPu upaljeno po defoltu. Nalazi se:
Start=>Settings=>Control Panel=>System=>Advanced=>Startup and Recovery i tu imas opciju Automatically reboot. Topla preporuka, makni kvacicu. Istina je da ce onda komp ostati u plavom ekranu i da ces ih morati rucno restartati (ZIVIO GUMB), ali ces barem dobiti obavijest zasto je komp otisao u plavi ekran (gledas gore desno, nesto tipa *****.ini ili *****.sys ili vec sto kaze). Ako prema obavijesti ne skuzis zbog cega, fino postaj na forum pa cemo otkriti.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2002., 13:51   #4
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Hvala i ...do slušanja
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 11:53   #5
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Evo i nastavka problema. Iskljucio sam opciju reset on error. Na blue screen-u javljaju mi se dvije poruke (ali ne zajedno - nekad se srusi pa pokaze jednu, a nekad drugu):

missing file NVH_DISP.DLL ovo je valjda neki nvidia display file - kaj da radim u vezi toga (nista se nije brisalo dabi odjednom nestao taj file?! Ne pada mi na pamet kaj bi to moglo biti...

u drugom slučaju javi BAD_POOL_CALLER. Što je pak to?

Molim daljnju pomoć - što dalje, savjeti...ideje...bilo što...
Hvala!
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 12:32   #6
admin
Administrator
 
admin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: PC Ekspert
Postovi: 0
pa NV_DISP je dio nvidia drivera za graficku... samo skini one preporucene detonatore i instaliraj nanovo. a drugo bi mogla bit koruptirana memorija ako je sve ok sa driverom.
admin je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 12:34   #7
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Koruptirana memorija?! Što bi to trebalo značiti? Što učiniti?
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 13:01   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Aeron
missing file NVH_DISP.DLL
...
BAD_POOL_CALLER
Prvo su driveri od nvidia graficke - reinstaliraj drivare.

Ovo drugo, a je i ga, WinXP. Ima veze s memorijom, ali niti M$ nije tocno precizirao sto je posrijedi. Ta greska se pojavljuje prilikom upgradea s Win2000 na nekim strojevima. Takodjer, ista greska se javlja u suradnji s Ati Rage Furry MAXX grafickom.

Evo sto sam nasao a moglo bi biti najblize tvom problemu:

Stop 0xC2 or BAD_POOL_CALLER The Stop 0xC2 message indicates that a kernel-mode process or driver incorrectly attempted to perform memory operations in the following ways: By allocating a memory pool size of zero bytes. By allocating a memory pool that does not exist.

Znam da ne pomaze, ali SP1 za XP bi trebao vrlo skoro.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 17:32   #9
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ta greska se pojavljuje prilikom upgradea s Win2000 na nekim strojevima. Takodjer, ista greska se javlja u suradnji s Ati Rage Furry MAXX grafickom.
Kako to da se ta greška javila, iako se XP instalirao na prazan hard (nije upgrade)? Takodjer - niti ova grafička nije nikada prismrdila stroju...?! Da li je moguće da probleme radi dual boot (XP+Me)? Ili memorija?
Može li se taj problem nekako u međuvremenu riješiti nekim programčićem ili sl.?

"kernel-mode process or driver incorrectly attempted to perform memory operations in the following ways: By allocating a memory pool size of zero bytes. By allocating a memory pool that does not exist."

Može li ovo "na hrvatskom" ?

Hvala.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2002., 21:13   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Aeron
...bla bla bla...

Može li ovo "na hrvatskom" ?
malo sam te skratil, nemoj se ljutiti

Win XPi na tvojoj konfiguraciji ne zele raditi stabilno, cekaj SP1.
To ti je prevod.

To sto sam ti dao ta dva primjera, ne znaci da su to jedini (jedini su koji se ticu XPa). Ista greska moze javiti na Win2000 Serveru (zabiljezeno na M$ stranicama) u kombinaciji s odredjenim "nechim, nevazno". Dao sam ti samo objasnjenje najblize tvom problemu (ono sto sam kopirao s M$ sajta).
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2002., 13:40   #11
admin
Administrator
 
admin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: PC Ekspert
Postovi: 0
ovo kaj se memorije tice, windowsi nisu bas poznati po dobrom memory managementu, zato svi kupuju sve vise i vise ram-a.

vjerujem da ti xp naveliko koristi swap i da lose pisan softver ili memorijski zahtjevan softver moze lako koruptirati memorijski prostor koji drzi neki drugi proces (recimo nvidia display driver).

s druge strane mozda je memorija postavljena na preagresivne timinge i radi problema, ili nije ispravna.

najlakse bi ti bilo istestirati memoriju odvojeno, pa nakon toga probati posuditi jos rama od nekog i vidjeti da li ti se ista stvar i dalje desava.

sa windowsima ti je uvijek pravilo sto vise rama to bolje... sto se manje procesa natjece za isti memorijski prostor to su ti windowsi stabilniji.
admin je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 14:16   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Da ne bi bilo pretjerivanja prema onom sto je napisao Admin (ma tko god se ulogirao od nas kao Admin), w2k se vrlo ugodno osjeca s oko 300MB, dok ce biti sretan i s 256. Sve vise od 512 nema smisla ako se ne bavite obradom slika ili videa.

Kod XP je situacija maaaaalo gora, recimo da se ugodno osjeca s oko 350-400 MB, s 256 je vec sretan, dok preko 512 zaista nema svrhe ako se ne bavite obradom videa ili fotogrfija.

Ovo pod bavljanjem obradom fotografija i videa mislim na malo ozbiljniju obradu, onako vec i poluprofesionalno, a ne amaterski.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2002., 18:09   #13
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Hvala svima. Sada sam stavio gore najnovije Detonatore, i ako bude još srao javim se .
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2002., 18:27   #14
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by Aeron
Hvala svima. Sada sam stavio gore najnovije Detonatore, i ako bude još srao javim se .
Za ovu GeForce-icu koju imas ne trebaju ti najnoviji detonatori, toplo bi savjetovao da si instaliras 21.83, jer najnovije nije nuzno i najbolje, ak nista uzmi bar neku verziju koja je vani vec duze vrijeme i koja se pokazala kao pouzdana i dobra...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na