Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2003., 00:57   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Do XP SP2 (koji bi mogao i prije kraja godine)

Eto osim što bi radi sve učestalijih rupa u XPu novi SP2 trebao izaći i prije psorinca eto jedna nakupina od 9222Kb što nam ju je spremio M$ da se pokrpa dobar dio postojećih rupa. http://download.microsoft.com/downlo...39-x86-ENU.exe eto pa da ne morate trpati 1001 pojedinačnu zakrpu. BTW Longhorna osim što nema do 2006. ste čuli čiku Billa koliko će to koštati M$? Isto onoliko koliko je košta lo USA da pošalje čovjeka na mjesec (izvor: http://www.theinquirer.net/?article=12143) Eto kada jedna firma ima više para od tamo neke male i sitne države zvane USA
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2003., 01:31   #2
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ma mene to ne dira.Ja imam Win2k i preći ću na XP kad to budem morao(kad to programi budu zahtijevali) ili kad izdaju SP3.Ionako sam uvijek čekao da drugi isprobaju novi OS, pa da pokrpaju veće bugove i onda bi ga tek instalirao.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2003., 21:41   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Ma mene to ne dira.Ja imam Win2k i preći ću na XP kad to budem morao(kad to programi budu zahtijevali) ili kad izdaju SP3.Ionako sam uvijek čekao da drugi isprobaju novi OS, pa da pokrpaju veće bugove i onda bi ga tek instalirao.
a ja radim minimalno 10h dnevno za računalom (dakle, sjedim za njime min. 10h) i imam i Win2k i XP i za rad s desktop aplikacijama, rad u Windowsima i pristup datotekama je daleko bolji XP. jedino gdje se 2k pokazuje boljim od xp je na serverima na kojima su instalirani samo firewall, antivirus i 2-3 network monitoring aplikacije, te se ništa ne radi, nego je baš server (dakle, nema ni monitor, ni tastaturu ni miša, nego samo napajanje i mrežnu)
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2003., 23:05   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Koristim XP još od onog vremena u kojem su svi pljuvali po njima. Glavno je oružje zagovaratelja 98-ice i 2000-ice bio desktop screen. Koja glupost.

Kada će napokon ljudi savladati da većina tih zakrpa nije potrebna. Malo se pročita objašnjenje i vidi se da se tvoj komp nikada neće naći u tim uvjetima. Kakva se samo halabuka dignula oko jednog virusa. Trebalo je proći 2 tjedna da bi netko shvatio da taj virus napada samo SQL servere. Nekima niti dan danas nije to jasno.

Bez obzira na sve mile zakrpe, jedini pravi alat za sigurnosne probleme je firewall. Bez njega je svaki OS šupljikav i nesiguran. Jasno je da je lakše upasti u Windowse kada većina napadača to i očekuje na stroju koji napadaju. Takvi šmrkavci i ne znaju ništa drugo nego samo Windowse jer su pokupili neki alat sa neta.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2003., 23:36   #5
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by RAK
Takvi šmrkavci i ne znaju ništa drugo nego samo Windowse jer su pokupili neki alat sa neta.
totalno. i uz pomanjkanje života ljudima bezrazložno zagorčavaju njihov. jel me čuješ Costa sunce ti opržim? jesi skužil da virusi nemaju smisla ako nisu ciljani? ali onda to naravno nisu virusi (definicija obuhvaća automatsko širenje) nego samo zli programi, skripte etc...
sorry ljudi... ne trebate skužiti... interna spika
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2003., 23:46   #6
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Koristim WinXP vec godinu dana. I to Corporate verziju (bez SP1) i sve mi radi super. Skidam regularno ove kriticne zakrpe (npr. protiv blastera, slammera, itd. te IE6 zakrpe). WinXP rula. Prije sam imao Windows 2000, i slazem se da je Win2k zakon OS, ali ipak sto se tice desktopa i "common useage" stvari, WinXP su bolji izbor.

Btw, znam da je pravilo:"ne diraj dok radi" zakon, ali...da probam stavit SP1a? Najvise se zapravo plasim usporavanja kompa (a "suska" se da SP1a usporava komp i do nekoliko puta)
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2003., 04:09   #7
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Originally posted by Horza
a ja radim minimalno 10h dnevno za računalom (dakle, sjedim za njime min. 10h) i imam i Win2k i XP i za rad s desktop aplikacijama, rad u Windowsima i pristup datotekama je daleko bolji XP. jedino gdje se 2k pokazuje boljim od xp je na serverima na kojima su instalirani samo firewall, antivirus i 2-3 network monitoring aplikacije, te se ništa ne radi, nego je baš server (dakle, nema ni monitor, ni tastaturu ni miša, nego samo napajanje i mrežnu)
Neke stvari što si rekao stoje i ja se slažem da je XP ok za većinu standardnih programa,
ali da je Win2k samo dobar za servere to je glupost.
Zanima me da li(ako ga koristiš) ti win pretraživač brzo pretraži disk(ove) ili ti je usporen?
Da li si instalirao SP1a i da li ti je komp usporen?
Nekim ljudima treba SP jer imaju problema s hardware-om ili programima tako da se ne mogu uvijek izbjeći zakrpe.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2003., 22:49   #8
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Neke stvari što si rekao stoje i ja se slažem da je XP ok za većinu standardnih programa,
ali da je Win2k samo dobar za servere to je glupost.
Zanima me da li(ako ga koristiš) ti win pretraživač brzo pretraži disk(ove) ili ti je usporen?
Da li si instalirao SP1a i da li ti je komp usporen?
Nekim ljudima treba SP jer imaju problema s hardware-om ili programima tako da se ne mogu uvijek izbjeći zakrpe.
do danas sam Win2Ksp4 koristio na svome računalu 8h dnevno. sve donekle optimizirano, i pretraživao je naizgled brzo (nemam pojma koliko brzo, ali nije bilo problema). meni ne odgovara za rad (tj. mnogo bolje mi odgovara XP) zbog predugog dizanja i povremenog iritirajućeg blokiranja od ono... 2 sekunde ne reagira, pa onda 10 minuta normalno, pa opet stane itd... zatim odvratno rušenje active desktopa svakih sat vremena... pretpostavljam da je problem bio u pretrpanosti razno-raznim servisima i aplikacijama koje stalno nešto piskaraju po disku. naime, nod, outpost, foobar, 1click&lock, wallpaperchanger, totalcomander i još 5 aplikacija su stalno radile. zatim povremeno photoshop, dreamveawer i svakakvi office alati, te vrtenje mysql-a i nerijetko razno-razne igre i sve to popraćeno konstantnim kopiranjem preko mreže. Znam, to je sve jako stresno za bilo koju mašinu, ali XP mi se mnoooooogo bolje snalazi pod pritiskom nego 2k. uglavnom, danas mu je odzvonilo promjenom diska... zaboravio sam podesiti pagefile i više mi ni winternals erd commander nije mogao pomoći. sada je gore WinXPsp1a i od ponedjeljka onaj 9,2MB patch :-)
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na