Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2018., 11:04   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
"On Board Computer"

(Unaprijed isprike ako sam postao temu na krivo mjesto, molim ADMINA da je premjesti ako je to slucaj, hvala)

Uglavnom, prestao mi radit "On Board Computer" na Mitsubishi Colt 2007. Tu i tamo se upali, pa ugasi, i tako... Koliko sam vidio, taj problem je cest, gotovo pa serijski, i rijesava se na dolje navedi nacin:

https://www.youtube.com/watch?v=cLZuHGBWFrY

Nisam neki expert sta se popravljanja tice, znam neke osnove, radio sam za sebe neke manje projekte, izradjivao plocice neke, popravljao LCD-e...

Mozete li mi reci koja je ovo "tekucina" kojom se na pocetku videa "ciste" kontakti?

Nazalost nemam ovako preciznu lemilicu, pa ne mogu "prelemit" spojeve... sta je s onim "trikom" da se sve stavi u pecnicu ? Pretpostavljam da tada "plocica" ne smije imat komade plastike i elemente koji ne podnose tolike temperature...

lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 12:06   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
"tekućina" na početku je 96% alkohol,
po ovom videu loša proizvodnja,
u principu dobro očistiti > prelemiti > opet očistiti (šta u tvornici nisu napravili),
kad ti je već prilika zamijeniti žaruljice ...
dobar RTV / mobitel servis bi trebao znati / moći ovo odraditi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2018., 10:23   #3
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Pećnica .... heh .... nije trajno rješenje,najidealnije pločicu odnjeti kod nekoga sa bga lemilicom,i da strojno to prelemi ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 10:26   #4
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
(Unaprijed isprike ako sam postao temu na krivo mjesto, molim ADMINA da je premjesti ako je to slucaj, hvala)

Uglavnom, prestao mi radit "On Board Computer" na Mitsubishi Colt 2007. Tu i tamo se upali, pa ugasi, i tako... Koliko sam vidio, taj problem je cest, gotovo pa serijski, i rijesava se na dolje navedi nacin:

https://www.youtube.com/watch?v=cLZuHGBWFrY

Nisam neki expert sta se popravljanja tice, znam neke osnove, radio sam za sebe neke manje projekte, izradjivao plocice neke, popravljao LCD-e...

Mozete li mi reci koja je ovo "tekucina" kojom se na pocetku videa "ciste" kontakti?

Nazalost nemam ovako preciznu lemilicu, pa ne mogu "prelemit" spojeve... sta je s onim "trikom" da se sve stavi u pecnicu ? Pretpostavljam da tada "plocica" ne smije imat komade plastike i elemente koji ne podnose tolike temperature...

Ako si iz Rijeke, kontaktiraj Alvina tu na forumu
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 10:14   #5
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Pećnica .... heh .... nije trajno rješenje,najidealnije pločicu odnjeti kod nekoga sa bga lemilicom,i da strojno to prelemi ...
Na toj pločici nema niti jedan BGA element, niti je BGA postojao u doba kada je taj auto napravljen, tako da ne znam kako bi mu BGA lemilica pomogla

Da stavi ploču u pećnicu, mora sve poskidati dolje, što je popriličan problem zbog LCD-a i trakastog kabla, ne može staviti u pećnicu s ekranom

Ovaj rework se treba raditi običnom lemilicom točno tako kako radi lik na videu

Lord, ako ti se šalje poštom javi mi se u inbox
trex je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 11:07   #6
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Bio sam offline par dana, uglavnom thx na savjetima. kako ste rekli, morat cu to dat nekom tko ima odgovarajucu opremu, jer ova moja nije nikako dobra .

@Nbdy32 hvala, pokusat cu najprije tu u okolici ako uspijem kako rijesit problem.

Pozzz
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 14:55   #7
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
btw... koliko bih trebao izdvojit da si uzmem lemilicu sa kojom mogu odraditi ovaj posao? moze kakva preporuka?

ionako bih si uzeo prvom prilikom nesto, jer ona koju imam me vise bas i ne sluzi kako bi trebala
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 16:11   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Ako nemaš iskustva rađe ovaj slučaj prepusti nekom sa iskustvom i dobrim lemilom
Za povremene fine radove možda > http://www.holex.hr/alat-i-oprema-za...-regul-analog/
Za statički osjetljivije stvari trebalo bi uzeti 24/48V verziju koja je automatski skuplja.
Svakako obrati pažnju (informiraj se) kako održavati vrh (kad se izgrebe / otpadne onaj sloj) > možeš baciti vrh.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 08:54   #9
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
OK. Uzet cu onda to, ili nesto slinco tome onda. Tu i tamo mi zatreba, a steta da onda nemam alat da mogu odradit posao, jer radi se o stvarno malom ulogu... thx
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na