Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2018., 19:11   #5641
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
hmm! nisam baš siguran o čemu se radi jel ko upoznat s ovim metahash.ico
https://metahash.org/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4342587.0

upravo je počela prodaja tokena, p aimam neku siću od ethereuma 0.03 pa neznam jel pametno ulagat u ovo?
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 19:25   #5642
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Pitaš jel pametno riskirat uložit $12?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2018., 19:37   #5643
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pitaš jel pametno riskirat uložit $12?

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Pa da!
To je 3-4 dana kopanja ;(
Edit:
zapravo me zanima dali je još ko u pratio ovo, i koji ima stav?
Ovo je u biti mjenjačnica najnovije generacije koliko sam shvatio, nešto kao i ovaj https://neonexchange.org
Pa ako to zaživi, onda ce vredit kao danas token od binance mjenjačnice?! To je ta shema ako se nevaram.
Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: gloginjaR. 29.06.2018. u 19:49.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 20:00   #5644
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Nego, kad polijećemo na mjesec?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 21:18   #5645
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
još malo zaron treba
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 21:24   #5646
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
$4000-4500 bi trebalo biti dno kanala koji definira kretanje BTCa još od 2012e.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 21:47   #5647
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
4.800 je dno. cca. do kraja godine možda na 12-13k. novi ath krajem 2019, početkom 2020. onako ugrubo, na temelju kretanja cijene, TA, i moje procjene.



Oporavak će potrajati. Veći je problem što je ovaj pad ubio altove.


@gloginja, da, recimo da je pomalo slična shema kao neonex, s time da je neonex puno bolji i ozbiljniji projekt. Meni više vuče na essentiu koja je opet bolji izbor za uložit, imo.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 23:41   #5648
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Nekako sumnjam da će ići direktno do te razine. Vjerovatno će biti mini bull run do 6500-7500 i onda bleeding prema dolje do 4000-5000.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 00:29   #5649
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->
Slika govori 1000 riječi






segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 03:56   #5650
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jel ima tu da je netko ozbiljnu lovu zaradio, pod zaradio mislim da je izvukao novce van i ima ih u rukama
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2018., 05:24   #5651
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jel ima tu da je netko ozbiljnu lovu zaradio, pod zaradio mislim da je izvukao novce van i ima ih u rukama
Ovisi što smatraš pod "ozbiljnim"... da sam imao 100k eura pred godinu i pol, izvukao bi 10 puta više nego što sam izvukao sa 10k eura, doduše sve od majnanja. Sa trejdingom bi izvukao 50 puta više, ali znaj ti
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 07:44   #5652
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jel ima tu da je netko ozbiljnu lovu zaradio, pod zaradio mislim da je izvukao novce van i ima ih u rukama

Novac je prljav. Pun bakterija. Ko bi to htio...


ON: ima ekipe, iznenadio bi se.




https://www.reuters.com/article/us-u...-idUSKBN1JO2EV
Izlaz iz govana je blizu.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 08:20   #5653
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jel ima tu da je netko ozbiljnu lovu zaradio, pod zaradio mislim da je izvukao novce van i ima ih u rukama



Ja ne, ali da. Ima ekipe.
Frend je izvadio 100k eura u prosincu. ulog je bio cca 4k eura.


Meutim, većina ekipe još drži lovu. Jedna poznanik ima velike novce u kriptu još uvijek. U debelom je plusu i ovaj tren, ali recimo nije uspio prodati BTC na ATH. Nisu mu prošli sell orderi jer nitko nije htio kupiti. I on sad čeka novi ATH ili barem oporavak preko 13k. Ne žuri mu se, love ima i može čekati.



I tako ti je s većinom ekipe koju znam, još drže lovu.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 08:39   #5654
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kako sam si i mislio, jako jako malo ljudi je zapravo nešto zaradilo, osim par velikih igrača na svjetskoj razini koji su izmanipulirali tržištem.

A prevaranata se nakotilo, prodavanje udjela, pa multi level marketing, pa nagovaranja, pa pranje love....

Pa me baš zanima da li je tko s foruma opipljivo nešto zaradio i iskesirao lovu van i kako je to prikazao kao primanje i poreznu prijavu

Pod opipljivo smatram barem 10-20-30k dolara.

Koliko se vremena potrosi na istraživanje, učenje, trejdanje, kombinacije, transakcije...

A tamo jedan buffet rokne koji million I fino se igra tržištem...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 08:49   #5655
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kako sam si i mislio, jako jako malo ljudi je zapravo nešto zaradilo, osim par velikih igrača na svjetskoj razini koji su izmanipulirali tržištem.

A prevaranata se nakotilo, prodavanje udjela, pa multi level marketing, pa nagovaranja, pa pranje love....

Pa me baš zanima da li je tko s foruma opipljivo nešto zaradio i iskesirao lovu van i kako je to prikazao kao primanje i poreznu prijavu

Pod opipljivo smatram barem 10-20-30k dolara.

Koliko se vremena potrosi na istraživanje, učenje, trejdanje, kombinacije, transakcije...

A tamo jedan buffet rokne koji million I fino se igra tržištem...

Razlog je vrlo jednostavan zašto se dobar dio ekipe ne iskeširava - čekaju oporavak tržišta i da prođu dve godine da se ne plati porez.
Sve upućuje na to da kripto postaje mainstream, i da će se moći zaraditi puno više love, pa zašto bi se onda sad netko iskeširao, osim ako mu hitno treba lova.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 09:33   #5656
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Ne znam koliko ima smisla drzati nesto sto nepovratno tone. Podsjeca me na holdere dionica konjskih zaprega na prijelazu stoljeca.

Ako ideja s coinom ima potencijal, onda veliki igraci nece skupo otkupljivati taj coin na trzistu, nego ce izmisliti svoj novi s istom ili slicnom funkcionalnoscu. Izdati novi coin je trivijalno.

U ovoj cijeloj prici su zaradili proizvodjaci kartica, mjenjacnice i rani ulagaci.

Naravno da ima igraca koji aktivno prate trziste i nesto cak i zarade, ali velika vecina bi imala veci povrat novaca za ulozeno vrijeme da odu raditi u skladiste konzuma sa satnicom od 15 kn.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 09:50   #5657
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Razlog je vrlo jednostavan zašto se dobar dio ekipe ne iskeširava - čekaju oporavak tržišta i da prođu dve godine da se ne plati porez.
Što je potrebno da bi to ostvario? Izvadak iz banke da si np: pre dve godine uplatio na coinbase tu cifru, i nako dvi godine možeš toliko dignut bez plaćanja poreza?



Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 10:02   #5658
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ne. Dokaz da si dana tog i tog kupio BTC ili bilo što drugo, i da 2 godine nisi prodao, što je barem kod većine nemoguće.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 10:13   #5659
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne. Dokaz da si dana tog i tog kupio BTC ili bilo što drugo, i da 2 godine nisi prodao, što je barem kod većine nemoguće.
Pa ako sam sa tekućeg prebacio na coinbase, pazario cryipto, onda poslao na mjenjačnici i trejda dvi godine, i ponovo vrati na coinbase i napravim isplatu?!
Di je problem onda?

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 11:30   #5660
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo sad cemo to the moon, vec sam ejdnom prije napisao pa smo zaronili, pa ajmo druga sreca (p.s. doci cu akd bude i treca ako bude trebalo)

A sto se tice zarade, pa meni nije jasno kakvo je to glupo pitanje?
Pa tko je u ovome jedino je mogao popusiti ako je poceo trejdat ove godine, pa sav nadobudan pokupovao BTC.

A svi ostali su vise ili manje zaradili, ovisi s koliko su krenuli. Sto ej veliki novac? Meni je veliki novac i 20 kuna, za 20 kuna si mozes kupiti jedan obrok. Pa tak da mogu rec da sam ja zaradio veliki novac, cak puuuuuuuNNNNNooooooo velikog novca, THANKS CRYPTO!!!!!!
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 14:53   #5661
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ne znam koliko ima smisla drzati nesto sto nepovratno tone. Podsjeca me na holdere dionica konjskih zaprega na prijelazu stoljeca.

Ako ideja s coinom ima potencijal, onda veliki igraci nece skupo otkupljivati taj coin na trzistu, nego ce izmisliti svoj novi s istom ili slicnom funkcionalnoscu. Izdati novi coin je trivijalno.

U ovoj cijeloj prici su zaradili proizvodjaci kartica, mjenjacnice i rani ulagaci.

Naravno da ima igraca koji aktivno prate trziste i nesto cak i zarade, ali velika vecina bi imala veci povrat novaca za ulozeno vrijeme da odu raditi u skladiste konzuma sa satnicom od 15 kn.

Nepovratno tone? Ti si svjestan da je btc imao i gorih padova prije proslogodisnjeg ATH? Ledenih doba je bilo i bit ce. Prilika je to za kupit jeftino. Ja sam ovih dana kupovao i manje vise kompletirao svoj portfelj koina.

Institucionalni novac kuca na vrata i dugorocno za kripto nema straha. Tek slijedi mainstream adopcija, mi smo jos early adopteri. Moguce da nas zadesi i hiperbitkoinizacija kroz pet do deset godinaako se sve potrefi.

Lako je izbaciti novi koin, no napraviti uspjesan koin je puno teze. Veliki ulagaci se time ne bave vecnokrecu lovu na gotovim proizvodima, vec sam pisao kako

Neda mi se sve citirati, ali opcenito pricas gluposti. Skladiste konzuma?
Halo, ak ja bez ikakvog iskustva s trgovanjem financija mogu bit uspjesan i zaradjivati, moze skoro svatko. Frend je dao otkaz na dobro placenom poslu da bi se samo ovim bavio. ozbiljno se primio toga, ali zato i ozbiljno zaradjuje.

A dionicari konjskih zaprega su oni koji ne drze nista u kriptu. Zivi bili pa pisali o ovom kroz dvije godine da vidimo gdje smo
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 15:03   #5662
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ne znam koliko ima smisla drzati nesto sto nepovratno tone. Podsjeca me na holdere dionica konjskih zaprega na prijelazu stoljeca.

Ako ideja s coinom ima potencijal, onda veliki igraci nece skupo otkupljivati taj coin na trzistu, nego ce izmisliti svoj novi s istom ili slicnom funkcionalnoscu. Izdati novi coin je trivijalno.

U ovoj cijeloj prici su zaradili proizvodjaci kartica, mjenjacnice i rani ulagaci.

Naravno da ima igraca koji aktivno prate trziste i nesto cak i zarade, ali velika vecina bi imala veci povrat novaca za ulozeno vrijeme da odu raditi u skladiste konzuma sa satnicom od 15 kn.



Holdaš dobre coinove, a shitcoini se prodaju i kupuju u ciklusima.



... a ovo da nepovratno tone LOOOOOOOOOOOOOOL




bl@de jesi to ti?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 15:06   #5663
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ne znam koliko ima smisla drzati nesto sto nepovratno tone. Podsjeca me na holdere dionica konjskih zaprega na prijelazu stoljeca.

Ako ideja s coinom ima potencijal, onda veliki igraci nece skupo otkupljivati taj coin na trzistu, nego ce izmisliti svoj novi s istom ili slicnom funkcionalnoscu. Izdati novi coin je trivijalno.

U ovoj cijeloj prici su zaradili proizvodjaci kartica, mjenjacnice i rani ulagaci.

Naravno da ima igraca koji aktivno prate trziste i nesto cak i zarade, ali velika vecina bi imala veci povrat novaca za ulozeno vrijeme da odu raditi u skladiste konzuma sa satnicom od 15 kn.
Napraviti tražilicu poput google-a je jednako trivijalno, a opet ga svi koriste umjesto da naprave svoju, pitam se zašto

I browser nije teško napraviti, a vidi koliko ih je samo ostalo, a u 90-im je svaka firma koja drži do sebe imala svoj vlastiti
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 15:07   #5664
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Pa ako sam sa tekućeg prebacio na coinbase, pazario cryipto, onda poslao na mjenjačnici i trejda dvi godine, i ponovo vrati na coinbase i napravim isplatu?!
Di je problem onda?

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
Ne pišem ja pravila.
Prebacivanje novaca na exchange ne smatra se trenutkom od kojeg se počinje brojati, nego trenutak kada kupiš crypto.
Ukoliko u bilo kojem trenutku prodaš crypto za fiat (USD, EUR etc...), bez obzira što nisi povukao novce s exchange, prekida se period.

Teoretski bi trebali voditi svaku transakciju fiat-crypto i crypt-fiat, i računati porez na svaku putem FIFO metode.

Sve ovo teoretski možeš izbjeći da ideš iz BTC u USDT i nazad 2 godine, pošto su oboje crypto.

Ukoliko budem izvlačio novce nazad, s dobiti, platim i miran.
Porez ti je (IZLAZ-ULAZ)*(0,12*(1+PRIREZ)).
To se svede na 12-13,5% zavisi gdje ti je prebivalište što mislim da je korektno. Slično plate ovi što muvaju s karticama i isplatama na bankomatu kada uračunaju provizije i lošte tečajeve, a moraju se patiti da zaobiđu sustav.


Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Institucionalni novac kuca na vrata i dugorocno za kripto nema straha. Tek slijedi mainstream adopcija, mi smo jos early adopteri. Moguce da nas zadesi i hiperbitkoinizacija kroz pet do deset godinaako se sve potrefi.


Ove cookie wisdom molim te nemoj tako olako prosipati. To su reklamne rečenice s letka za navlačenje novaka da popuše novce.
Slažem se s tobom da crypto ne tone nepovratno, i da će vjerovatno kroz godinu/dvije ponovno biti novi ATH, ali do tamo je grbav put.
Dno je negdje u rasponu od 1200$ - 4500$, nitko ne zna gdje osim ovih što crtaju grafove (cough Bitfinex cough). Niti poslije toga neće magično skočiti s te cijene na 20.000$ nego će vjerovatno umirati mjesecima pa lagano krenuti gore.


Pogledaj koliko je zadnji puta prošlo između ATH i probijanja te iste cijene, cca 3,5 godine. Otprilike 2 godine između dna i probijanja zadnje ATH, i onda je u manje od 8 mjeseci bio novi vrh, s tim da je u zadnjih mjesec dana skočio s 5800 na 20000.


Crypto je kockanje, gdje znanjem možeš ipak u dosta slučajeva dobiti kuću.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 30.06.2018. u 15:25.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 15:07   #5665
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Nepovratno tone ljudska inteligencija

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 16:37   #5666
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne pišem ja pravila.
Prebacivanje novaca na exchange ne smatra se trenutkom od kojeg se počinje brojati, nego trenutak kada kupiš crypto.
Ukoliko u bilo kojem trenutku prodaš crypto za fiat (USD, EUR etc...), bez obzira što nisi povukao novce s exchange, prekida se period.

Teoretski bi trebali voditi svaku transakciju fiat-crypto i crypt-fiat, i računati porez na svaku putem FIFO metode.

Sve ovo teoretski možeš izbjeći da ideš iz BTC u USDT i nazad 2 godine, pošto su oboje crypto.

Ukoliko budem izvlačio novce nazad, s dobiti, platim i miran.
Porez ti je (IZLAZ-ULAZ)*(0,12*(1+PRIREZ)).
To se svede na 12-13,5%
Ček Jel ovi 12-13% platiš na "ono što si uložio' pa SAD vadiš? Jel na to ide 12%
Ili recimo kupim na bankomatu 1btc, i SAD nakon nekog vremena ocu to isplatit preko banke?
Jel se u oba ova slučaja placa isto?



Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 16:40   #5667
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Libertus, nikakav cookie wisdom, pogledaj oko sebe sto se dogadja. Svi najveci kripto igraci osnivaju svoje fondove za big money. Dolaze i novi igraci.

Mozda ne danas ili prekosutra, ali ubrzo. Big money stize.

Ovo drugo se sve slazemo, necu posebno komentirati
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 17:25   #5668
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Ček Jel ovi 12-13% platiš na "ono što si uložio' pa SAD vadiš? Jel na to ide 12%
Ili recimo kupim na bankomatu 1btc, i SAD nakon nekog vremena ocu to isplatit preko banke?
Jel se u oba ova slučaja placa isto?



Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk

Nisam baš najbolje razumio pitanje.
Poreznoj je svejedno da li si ti to kupio na bankomatu ili prebacivao novce na Coinbase pa kupio tamo. Ti trebaš imati neki dokaz koliki je bio ulaz (s koliko si novaca kupio crypto) i koliko je izlaz u novcima (za koliko si prodao). Porez plaćaš na razliku između to dvoje, tj. na zaradu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 21:54   #5669
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Napraviti tražilicu poput google-a je jednako trivijalno, a opet ga svi koriste umjesto da naprave svoju, pitam se zašto

I browser nije teško napraviti, a vidi koliko ih je samo ostalo, a u 90-im je svaka firma koja drži do sebe imala svoj vlastiti
Tvoje i moje misljenje se razlikuju samo u tome sto ja mislim da Crypto-Google tek dolazi, ovo sve u sto se danas holda i ulaze su Altaviste.

Isto tako, naspram lansiranja internetske trazilice, izbaciti novi Coin je trivijalno.


Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Holdaš dobre coinove, a shitcoini se prodaju i kupuju u ciklusima.

... a ovo da nepovratno tone LOOOOOOOOOOOOOOL

bl@de jesi to ti?
Nije bl@de :-p

Koja je razlika izmedju shitcoina i dobrog coina? Dok se neki Coin ne pojavi u upotrebi drugoj od spekulativnog ulaganja, za mene je to Shit-Coin.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 22:16   #5670
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Ja znam koji coin će biti crypto-google, već i postoji, samo prolazi ispod radara.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na