Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.08.2017., 23:04   #31
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ledger Nano S:
buljo
maXonja
RaneZ
Adzivu
Uzi84

17.82 je postarina na 3+ komada, na nas 5 ispada 3.56 eura po glavi poštarina.

Nažalost popust na količinu ne postoji al bum ja pitao za svaki slučaj glavešine

Dajte recite kad želite da se naruči? Da čekamo još nekog ili da se što prije to realizira?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 30.08.2017., 23:11   #32
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Pogledam ja jos malo za kodove. Bilo je jako puno tih kodova po bespucima interwebza. Ali svejedno posalji privatni upit ako daju kakav rabat na 5-6+ komada. Nemamo kaj zgubit. Za postarinu, sve 5. Samo nemoj da je to posta do Pušćina Donjih pa me autom kosta do "tebe" ili koga vec vise od 18 eura

lol, do mene, Samobora je 14.5 eura!
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2017., 00:18   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Pogledam ja jos malo za kodove. Bilo je jako puno tih kodova po bespucima interwebza. Ali svejedno posalji privatni upit ako daju kakav rabat na 5-6+ komada. Nemamo kaj zgubit. Za postarinu, sve 5. Samo nemoj da je to posta do Pušćina Donjih pa me autom kosta do "tebe" ili koga vec vise od 18 eura

lol, do mene, Samobora je 14.5 eura!
Gledam te kodove vec neko vrijeme al nema nis.
Za 1 i 2 kom je manja dostava.
Poslao sam upit pa bumo vidli kaj vele.
Za daljnu distribuciju u hr bumo vidli kak cemo.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 31.08.2017., 01:34   #34
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Cujte, ak bude tih kodova il sta vec da nam se isplati grupno uzet, ja sam za, al ako nema popusta na grupnu kupnju, a postarina veca, nema se smisla cimat grupno jer ce bit bespotrebno slanje dalje po drzavi. Jer ako je za dvojicu 7,5€ po glavi, a za petoricu 3,5€, mislim da nas u konacnici izadje skuplje grupno, a vise gnjavaze.
U svakom slucaju imamo vremena da odlucimo jer slanje ionako nece biti prije 30.09.
Uzi84 je offline  
Staro 31.08.2017., 20:24   #35
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Da li se Wallet mora stalno sinhronzirati? ako da zašto? i kako to ide onda sa hardwalletom?
lit je offline  
Staro 31.08.2017., 21:21   #36
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Da li se Wallet mora stalno sinhronzirati? ako da zašto? i kako to ide onda sa hardwalletom?
uff... ovo bi bio jako opširan odgovor..

https://99bitcoins.com/what-is-bitcoin-wallet-bwbt-3/
RimtuTiTuki je online  
Staro 01.09.2017., 00:56   #37
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Evo odgovora:

Citiraj:
Hello,
Unfortunately we do not provide any discount on our direct sales channels.

Citiraj:
Autor Uzi84 Pregled postova
U svakom slucaju imamo vremena da odlucimo jer slanje ionako nece biti prije 30.09.
Prije par tjedana kad sam gledao bio je datum 15.9 ak se dobro sjecam, dal su pomaknuli il je jednostavno prevelika navala ne znam...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 01.09.2017., 14:13   #38
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
Ima neko neku preporuku za Etherum Visa Debit karticu ?

lp
croclocker je offline  
Staro 03.09.2017., 13:33   #39
Zeko.mudri
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Neki dobar wallet za Monero? Kad sam instalirao njihov originalni, shvatio sam da će mi trebati tjedni da se uplodaju svi podatci u isti... ima li neki brži?
Zeko.mudri je offline  
Staro 03.09.2017., 18:35   #40
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
zeko i ti lupas po moneru

odlucio njega rudarit na dugo (uz to da ce 2018 poletit cijena )
rock00 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2017., 19:14   #41
renaTq
Registered User
Moj komp
 
renaTq's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 387
Citiraj:
Autor croclocker Pregled postova
Ima neko neku preporuku za Etherum Visa Debit karticu ?

lp
Preporucam da jedino izbjegnes UQUID. Mozda Wirex ?
__________________
#propo
renaTq je offline  
Staro 04.09.2017., 08:45   #42
Zeko.mudri
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
zeko i ti lupas po moneru

odlucio njega rudarit na dugo (uz to da ce 2018 poletit cijena )
Nisam ni sam siguan 100% da je to dobra odluka, ali gledam to ovako, u finalu dobijem isto US$ za izmajnano kao i na ETH, a trošim manje struje. Okvirno izmajnam mjesečno 1 ETH ili 3 XMR-a. Uz to ukoliko bude sreće XMR bi mogao brže gore od ETH-a.
Zeko.mudri je offline  
Staro 04.09.2017., 18:14   #43
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Citiraj:
Autor renaTq Pregled postova
Preporucam da jedino izbjegnes UQUID. Mozda Wirex ?
Zašto izbjeći UQUID?
Omar_Tokic je offline  
Staro 04.09.2017., 21:20   #44
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Jel neko od vas holda NEO? Koji je najprakticniji wallet? Po mogucnosti na mobitelu ako postoji.
Uzi84 je offline  
Staro 08.09.2017., 14:01   #45
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Kažu da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.
Pa da pitam

Meni nije baš jasno kako ovi walleti funkcioniraju.

Prvo, koliko sam skužio, lova koju držimo u walletu se ne nalazi u tom walletu nego negdje na blockchainu, a wallet aplikacija nam samo pruža pristup našoj lovi na blockchainu?

Drugo, Blockchain je nekakva knjiga zapisa o transakcijama koja ne pripada nikome i enkriptirana je? A gdje se nalazi?

Treće, u slučaju da koristim neke wallete, recimo Coinomi, myetherwallet, jaxx, itd., šta bi se desilo da recimo jednog dana developer od Coinomija i Jaxxa su odustali, ili umrli, i aplikacije više nema, a Myetherwallet domena se zatvori.

Kako do svoje love onda? Kako je naći, kako joj pristupiti?

Četvrto, offline walleti tipa Ledger Nano i Trezor, imaju cijeli blockchain snimljen u sebi, pa se tamo sprema naš novac? Kako updejtaju blockchain, tj. da li ga uopće updejtaju? Treba ga s vremena na vrijeme spojiti na net da se updejta ili ?

Peto, jel ima jedan blockchain ili više? Ako ih ima više, jesu međusobno neovisni ili se sinhroniziraju na neki način?

Cijeli mi je taj sustav zanimljiv jer me podsjeća na rano doba Napstera i P2P torrent mreže, ali opet nema veze s tim.

Neo-ST je offline  
Staro 08.09.2017., 17:08   #46
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
1. da
2. Svi koji imaju na svom kompjuteru wallet sinhroniziran sa mrežom imaju i cijeli blockchain
3. Imaš private i public key... to je ustvari sve što ti treba
4.Nemaju... ti walleti imaju private i public key u sebi... i imaju aplikaciju koja "potpisuje" transkakcije.
5. svaki coin ima svoj blockchain, ukoliko se desi da se u jednom trenutku mineri ne slože oko nečega, mogu nastati dva blokchaina. to se zove blockchain split - reicmo prvo je bio ETH... pa kad je dio minera odbio prijedlog hard forka i odlučio ne mijenjati kod, stari ETH je nastavio postojati, ali se sada zove ETC... ali je većina minera podržala hard fork, te se novi kod i dalje nastavio zvati ETH
Ali za jedan koin... uvjek jedan blockchain... mineri imaju samo kopiju (mineri nisu oni koji majnaju preko poola, jer je ustvari pool miner, a mi smo najamna snaga)
RimtuTiTuki je online  
Staro 08.09.2017., 18:58   #47
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
3. Imaš private i public key... to je ustvari sve što ti treba
Aha, znači u slučaju da se desi nešto onim walletima, public key je adresa mog walleta, a s private keyom ga otvaram?
A na koji način, ako crknu recimo Coinomi, Jaxx, itd.?
Neo-ST je offline  
Staro 08.09.2017., 23:29   #48
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Aha, znači u slučaju da se desi nešto onim walletima, public key je adresa mog walleta, a s private keyom ga otvaram?
A na koji način, ako crknu recimo Coinomi, Jaxx, itd.?
Jaxx je sofware ima i bekap frazu koja se statoji od nekoliko riječi. Prvo se moraš povezat sa njihovim serverom jer se tamo nalazi tvoj wallet.
bez_komentara je offline  
Staro 08.09.2017., 23:31   #49
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Pričam u slučaju da nema više Jaxxa ni njihovog servera (ili isto tako bilo kojeg drugog walleta).
Neo-ST je offline  
Staro 08.09.2017., 23:50   #50
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
Ironično, ali mi smo dio decentraliziranog "kompjutera/servera". Dok našu zaradu držimo na centraliziranom serveru.
Ako nema Jaxx-a onda nema ni tvog novčanika ni tvojih novaca.
Misliš kako bi ti to mogao vratit u takvim slučajevima?
bez_komentara je offline  
Staro 08.09.2017., 23:54   #51
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Pa da, uvijek gledam najcrniji scenarij.
Sad mi više nije jasno, ako je lova na blockchainu, onda ne ovisi o Jaxxu ni nijednom drugom walletu, a sada kažeš ako nema Jaxxa nema ni love?
Neo-ST je offline  
Staro 09.09.2017., 00:00   #52
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
Nisan ni ja do kraja skužio tu proceduru povrata novca.
Sve šta se dešava blockchainu.. to netko odrađuje i troši struju.
Da bi to ostalo zapisano netko se bacio u trošak (mineri), a taj trošak se mora nadoknadit.
Sad tu bi triba zakon postojan koji bi to regulira, koliko sam ja svatio..
Vidiš da ovde još uvik vlada totalni nered..bolje je manje razmišljat o tome
bez_komentara je offline  
Staro 09.09.2017., 00:09   #53
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Mene samo zanima jednostavan slučaj.
Imam recimo Jaxx.
Stavim neki kripto na njega i zaboravim na njega 2 godine.
Nakon 2 godine provjerim stanje i vidim da je taj kripto narastao 30x, odem skinit Jaxx da prodam tu svoju valutu, kad ono nema Jaxxa više, developer umro/odustao, nema websitea, supporta, ničeg.

Sve šta imam je public i private key, te one neke riječi (seed?) i password/pin za ulazak u Jaxx.

Kako do love ?
Neo-ST je offline  
Staro 09.09.2017., 00:24   #54
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
možda je način da netko pokrene nešto što će te povezat sa tim blockchainu preko tvog private key..
Neznam stvarno..sve je to zapisano i nije nestalo, samo ne znam točno preko čega bi se to moglo ponovo povezat sa vlasnicima..
Mislim...isto tako imaš izvof iz banke, pa kad banka bankrotira u problemu si...
bez_komentara je offline  
Staro 09.09.2017., 01:39   #55
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Mozes pomocu seeda doc do svojih coina preko bilo kojeg walleta koji koristi isti standard
Uzi84 je offline  
Staro 09.09.2017., 01:42   #56
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Uzi84 Pregled postova
Mozes pomocu seeda doc do svojih coina preko bilo kojeg walleta koji koristi isti standard
To sam i ja vidio googlanjem, ali kako znati koji standard koristi wallet koji je propao ?
Neo-ST je offline  
Staro 09.09.2017., 12:01   #57
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Uzi84 Pregled postova
Mozes pomocu seeda doc do svojih coina preko bilo kojeg walleta koji koristi isti standard
Možeš ovo pojasnit jednostavnijim rječnikom?
Omar_Tokic je offline  
Staro 11.09.2017., 10:18   #58
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
Evo da ja postavim jednostavno pitanje (mislim da na to kolega Neo i cilja)

Za nas koji se ne bi bavili majnanjem ili trejdanjem jer je to ipak posao koji uzima dosta vremena, al želimo investirati neko konkretniju koločinu novaca u jednu valutu -pa se vratiti za par godina pokupiti zaradu (ili slegnut ramenima jer smo loše odabrali).

Jel dovoljno sigurno držati lovu na walletu kao Jaxx, Myetherwallet i sl. ili je ipak bolje drzat lovu na softverskom il hardverskom walletu?
zen_sux je offline  
Staro 11.09.2017., 13:32   #59
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Evo da ja postavim jednostavno pitanje (mislim da na to kolega Neo i cilja)

Za nas koji se ne bi bavili majnanjem ili trejdanjem jer je to ipak posao koji uzima dosta vremena, al želimo investirati neko konkretniju koločinu novaca u jednu valutu -pa se vratiti za par godina pokupiti zaradu (ili slegnut ramenima jer smo loše odabrali).

Jel dovoljno sigurno držati lovu na walletu kao Jaxx, Myetherwallet i sl. ili je ipak bolje drzat lovu na softverskom il hardverskom walletu?

Uloži u hw wallet, i ne moraš se brinuti da li ti je uletio neki virus na mob/pc, i slično.
Colop je offline  
Staro 11.09.2017., 13:34   #60
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Jel dovoljno sigurno držati lovu na walletu kao Jaxx, Myetherwallet i sl. ili je ipak bolje drzat lovu na softverskom il hardverskom walletu?
U tome je caka, svi kažu "držati lovu na walletu", a lova uopće nije na walletu nego na blockchainu. Na walletu (bilo kojem, softverskom, papirnatom, hardverskom) su samo keyevi za otključavanje tvog "pretinca" na blockchainu u kojem se nalazi tvoja lova.

Zato kažu da je papirnati najsigurniji (staviš papir na kojem je zapisan tvoj key u ladicu i ćao), iza njega su hardverski, a zadnji softverski.

Pomalo počinjem kužit
Neo-ST je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na