Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2012., 10:05   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Question (riješeno) Windows Explorer GREŠKA

Od sinoć se ovo počelo događati nakon restarta: windows explorer se sam pokrene i sam isključuje i tako non-stop.
Rekao bi da je zbog nekog virusa ili malware-a, skenirao sam taj disk sa drugog OS-a i našao je 2 virusa neka, ali greška je ostala...
Ima li spasa? Ne mogu ništa raditi dok se TO događa... evo video gdje se sve vidi što se događa pa molim za savjete kako to riješiti osim formatiranjem.







-u zadnjih tjedan dana počeo se dotični windows explorer rušiti, ali sada je u petlji i OS je neupotrebljiv
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 10:11   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
system restore?
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2012., 10:15   #3
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Od sinoć se ovo počelo događati nakon restarta: windows explorer se sam pokrene i sam isključuje i tako non-stop.
Rekao bi da je zbog nekog virusa ili malware-a, skenirao sam taj disk sa drugog OS-a i našao je 2 virusa neka, ali greška je ostala...
Ima li spasa? Ne mogu ništa raditi dok se TO događa... evo video gdje se sve vidi što se događa pa molim za savjete kako to riješiti osim formatiranjem.


-u zadnjih tjedan dana počeo se dotični windows explorer rušiti, ali sada je u petlji i OS je neupotrebljiv
Probaj ovo iz command prompta:
sfc /scannow
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 10:29   #4
mastermindx
Premium
 
mastermindx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Os
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Od sinoć se ovo počelo događati nakon restarta: windows explorer se sam pokrene i sam isključuje i tako non-stop.
Rekao bi da je zbog nekog virusa ili malware-a, skenirao sam taj disk sa drugog OS-a i našao je 2 virusa neka, ali greška je ostala...
Ima li spasa? Ne mogu ništa raditi dok se TO događa... evo video gdje se sve vidi što se događa pa molim za savjete kako to riješiti osim formatiranjem.







-u zadnjih tjedan dana počeo se dotični windows explorer rušiti, ali sada je u petlji i OS je neupotrebljiv
Nema tu puno spasa. Format C: mu nažalost ne gine. Kad god sam imao sličnih problema s virusima kao ti sada, najbolja opcija je format c:, jer izgubiš najmanje vremena. Sken i uklanjanje virusa zna poprilično potrajati i ne isplati se vrmenski s tim zezat.
mastermindx je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 10:44   #5
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Jedva sam uspio pokrenuti sfc /scannow pošto ovaj stalno prekida i nakon skeniranja ništa se nije dogodilo. Greška je ostala ista.

Sysrem restore nisam probao (za sada).


-ako odem u task manager i ručno prekinem proces EXPLORER.EXE onda stane no nema ikona ni ničeg osim wallpapera, nije mi to jasno-kao da je explorer najglavniji... bezveze...

Ma formatirao bi ja taj disk, ali baš skidam dokumentarac o svemiru što ima ¨100GB i sad je na 80%, da još barem tjedana dana mi radi taj OS pa bi ga onda formatirao i stavio novi OS...

Ovakav slučaj mi se nikad nije dogodio, obično bi explorer nakon pokretanja se srušio i to je to, moglo se dalje sve radit, a on sad kao da radi log off i log on tako da ne mogu pokrenuti ni jedan program (npr. antivirus)...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 03.12.2012. u 10:51.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 10:48   #6
mastermindx
Premium
 
mastermindx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Os
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Jedva sam uspio pokrenuti sfc /scannow pošto ovaj stalno prekida i nakon skeniranja ništa se nije dogodilo. Greška je ostala ista.

Sysrem restore nisam probao (za sada).
Pazi moguće da si pri uklanjanju virusa obrisao neke sistemske podatke, što se zna često desit, pa ti komp poblesavio i upao u neku pretlju.
mastermindx je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 10:52   #7
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Probaj onda staviti Win7 DVD unutra, pa repair odradit, nekad i to pomogne.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 11:03   #8
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Idem to probati.



Antivirus je tek nakon te greške našao te viruse [kad sam ručno skenirao iz drugog OS-a (s kojeg sad pišem...)]
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 11:34   #9
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor mastermindx Pregled postova
Nema tu puno spasa. Format C: mu nažalost ne gine. Kad god sam imao sličnih problema s virusima kao ti sada, najbolja opcija je format c:, jer izgubiš najmanje vremena. Sken i uklanjanje virusa zna poprilično potrajati i ne isplati se vrmenski s tim zezat.
Ne baljezgaj, kakav format C:.

System restore, pa MSE scan.

I za ubuduce, scheduled backup boot particije svakih 3 dana unatrag mjesec dana, u stilu one stare kineske poslovice o dvama vrstama ljudi, oni koji rade backup i oni koji ce ga tek raditi.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 11:50   #10
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ne mogu napravit system restore jer je to bilo isključeno. Ono da DVD-a od W7 popravi stvar nije uspjelo, ali problem je u winload.exe
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2012., 11:55   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Ugasi antivirus i provuci combofix.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 11:57   #12
mastermindx
Premium
 
mastermindx's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Os
Postovi: 61
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Ne baljezgaj, kakav format C:.

System restore, pa MSE scan.

I za ubuduce, scheduled backup boot particije svakih 3 dana unatrag mjesec dana, u stilu one stare kineske poslovice o dvama vrstama ljudi, oni koji rade backup i oni koji ce ga tek raditi.
Ne baljezgam. System restore može pomoći, ali MSE scan i ne baš ako se radi o nekim ozbiljnijim virusima. Format C: sam predližio u slučaju da je već probao system restore. Ponekad ove zezancije s uklanjanjem virusa i vraćanjem funkcioalnosti komfe u normalu mogu potrajati danima, a za 2-3 sata se sve lijepo ispočetka može instalirati . Kod njega je malo problem format c:, jer ne želi prekinuti bitan download, a to mijenja cijelu priču.

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ne mogu napravit system restore jer je to bilo isključeno. Ono da DVD-a od W7 popravi stvar nije uspjelo, ali problem je u winload.exe
Jesi probao bootat komp u safe mod-u i što se dešava?
Možda ti ovo može pomoći...
http://www.coderforlife.com/projects...oring_winload/

Zadnje izmijenjeno od: nino. 13.12.2012. u 15:49.
mastermindx je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 12:10   #13
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Opa!. Jucer sam imao problem sa Winload.exe ali na Win8. Nije mi se dalo istrazivat, pa sam reinstalirao sistem.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 12:48   #14
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ugasi antivirus i provuci combofix.
Ne mogu ih isključit, ili nemam pristup ili ga nema na popisu tamo u task manageru.

Citiraj:
Autor mastermindx Pregled postova
Jesi probao bootat komp u safe mod-u i što se dešava?
Možda ti ovo može pomoći...
http://www.coderforlife.com/projects...oring_winload/
Nisam probao safe mod. Au koliko ovog ima...

Hvala Vam za pomoć! -za sada sam ručno ''ubio'' explorer.exe iz task manager, a zatim ručno pokrečem programe u task manageru koji mi trebaju (freecommander umjesto explorera, pa firefox, utorrent itd itd.)
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:56   #15
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Probao sam opet taj OS i više ne zezaza, osim ako otvorim neki folder gdje su video datoteke (avi, wmv, mp4, mkv, itd.) ne kužim kakva je to fora?
Oslobodio sam taj hard pa je sprema za wipe data, e sad ne znam jel da stavljam 64bitni Windows7 pošto imam 4GB RAM-a (ove verzije od 32bit-a vide samo 3.25GB) ili...?!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na