Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2016., 19:27   #1
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
(riješeno) Macbook ne prikazuje @

Dali mi prijatelji Macbook (2Gh, 2Gg rama), bez hard diska, kao nov, HR tipkovnica i obzirom da je sezona prošla, posla nema, odlučih da se zabavim. Stavim hard i sa USB štika bez problema instaliram Snow Leopard. Izaberem HR tipkovnicu i kad sam trebao upisati Apple ID nema znaka @. Prošao sam sve kombinacije ali ne pomaže. Otvorim drugi račun bez tog znaka, završim instalaciju i sve radi, osim kad upisujem e-mail adresu moram poći u edit, izabrati alternatvne znake, naći @ i ukucati ga jer ga ga na tipkovnici nema. Kad stisnem Alt daje mi svakakve znakove osim @. Obzirom da prvi put radim sa ovim OS, volio bih da mi netko pomogne, jer su prvi dojmovi o Mac-u i OS veoma povoljni. Radni laptop mi je Macbook Pro 17" sa i5 ali na njemu je Win 10, njemačka tipkovnica i radi bez problema.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 19:37   #2
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Znak "@" se dobije kombinacijom tipki alt (ili option), shift i 2.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2016., 08:29   #3
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Zahvaljujem kolega, nikad ne bih skužio kombinaciju sa 3 tipke.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 09:10   #4
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor zaratin5 Pregled postova
Radni laptop mi je Macbook Pro 17" sa i5 ali na njemu je Win 10, njemačka tipkovnica i radi bez problema.


KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 10:08   #5
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Stavljati windowse na macbook nema smisla. Nije bas da ima previse mjesta (gb) na novijim verzijama.. Za rijetke potrebe za windowsima sasvim je dostatno imati virtualku. Ja sam stavio XP (jer je najmanji) za stvari koje mi trebaju a na macOS.u ih ne mogu napraviti..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 12:55   #6
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova


Slažem se sa tobom da je na Macbook Pro stavljati Win-se glupost, ali ja imam puno programa koje koristim u Windosima, a nemam nikakva iskustva sa Apple OS pa mi je to bilo najbolje rješenje. Sve mi radi odlično, slika odlična, jedino mi tipkovnica ne svitli. Sad imam Snow Leopard na ovom od 13,3", pa kad se naučim možda ga instaliram na ovaj od 17".
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 13:09   #7
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Stavljati windowse na macbook nema smisla. Nije bas da ima previse mjesta (gb) na novijim verzijama.. Za rijetke potrebe za windowsima sasvim je dostatno imati virtualku. Ja sam stavio XP (jer je najmanji) za stvari koje mi trebaju a na macOS.u ih ne mogu napraviti..
Samo da pojasnim, na radnom laptopu Macbook Pro od 17" imam samo Win 10. Stavio sam novi hard instalirao Win 10, drajvere za nVidiu i zvuk i dobio ono što meni treba. Spojio sam najbolji hardware na svijetu sa operativnim sustavom sa kojim znam raditi. Još nisam vidio laptop sa boljom slikom i rezolucijom.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 13:22   #8
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Ma sve jasno, i sam sam bio slicnog razmisljanja no daj priliku macOS.u. Jednom kad skuzis kako radi (par dana, tjedana) nece ti pasti na pamet koristiti Windowse ako ne moras. Ljudi vuku istu instalaciju (+ upgread) godinama i sve radi kao i prvog dana. Stabilnost, jednostavnost koristenja, izgled OS-a, nema prtljanja sa instalacijama, deinstalacijama, registry.em, antivirusima..

Trebalo je malo vremena da si poslozim sve kako spada, nadem adekvatne zamjene programima koje sam korisito na windowsima ali sad mi ne pada na pamet prtljati po windosima ako ne moram..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 19:27   #9
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Ma samo sam se šalio s onim gifom. Doduše, neobično mi je kupiti laptop koji toliko košta samo da bi se na njega stavili Windowsi, ali kad ja firma ta koja odrješuje kesu, zašto ne u tom slučaju . Dobio sam i ja MBP na poslu, no kako jedan od glavnih programa koje koristim ima samo Windows verziju (kad ga se kupi, dobiješ i source kod, pa bi ga se u teoriji moglo kompajlirati da radi i na Macu i Linuxu, ali u praksi pola featurea nema), ispalo je da ga gotovo i nisam palio. Kako još k tome radim od doma i vrlo rijetko moram negdje ići, nisam zapravo ni imao potrebu za laptopom, pa sam Mac vrlo brzo vratio da ga dobije netko tko će ga stvarno koristiti. Laptop i OS su mi se sviđali i mislim da bi bila prava šteta da takav stroj samo stoji i sakuplja prašinu.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 09:12   #10
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Gif ti je odličan, baš me je nasmijao. A da ne ispadnem glupan koji kupuje skupog Mac-a da bi na njega stavio Win-se, dobio sam ga pod račun od Nijemca kome sam ugradio desalinizator i još neke stvari na jahtu. Njemu je bio pretežak i ima "samo" i-5. Cijena: "sitnica", što bi rekao sir Oliver. Za ovo što radim, a to je brodska elektronika, i više nego dobar.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na