Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2012., 22:38   #1
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Problem sa bootanjem windowsa

Stvar sljedeća: imao na disku windowse, disk počeo rikavat, nabavio drugi i stavio na njeg windowse. Ostavio prikopčan i ovaj stari pa dok radi radi, naravno napravio backup na zdravom disku. E stvar je sljedeća, kak su mi na oba disk windowsi prilikom bootanja mi nudi izbor dvaju windowsa. Nije u tome problem nego ako ištekam sa matične ovaj rikavajući disk ne mogu bootat windowse sa zdravog diska. Veli boot file is missing. Znači taj boot file je očigledno na ovom rikavajućem i htio bih to nekako prebaciti na ovaj zdravi disk.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 23:04   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Pročitaj ovo i vidi da li pomaže. Osnovna greška - kod instalacije novih Windowsa na novi disk nisi isključio stari disk pa ti je dio boot fajlova ostao na starom disku i nudi ti onaj meni koji se učitava sa starog diska. Kad isključiš stari disk, ode sve k vragu jer na novom disku nisu svi potrebni sistemski fajlovi. Zato prvo isključi stari disk i provrti one stvari s linka kojeg sam tu postao.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2012., 09:40   #3
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Iskreno probao sam već s tom repair metodom ali nisam onda pogasio drugi disk. No sad već imam hardverski problem, crkla pržilica pa ne mogu do daljnjeg opet to isprobat .
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na