Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2017., 22:36   #451
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Click image for larger version

Name:	IMG_20171117_213105.jpg
Views:	558
Size:	983.7 kB
ID:	18794

U ovaj moj mali t4 je jedva ova xfx stala,30cm!
Ima još cm možda do ruba!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 16:05   #452
gizmoo42
Premium
Moj komp
 
gizmoo42's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Slatina
Postovi: 27
Nabavio od MSI R9 280 twin frozr naravno samo golu karticu bez kutije i dodataka...sad me zanima jer su identične ,kako ih razlikovati MSi R9 280 od MSI R9 280x ?
Hvala
gizmoo42 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 16:17   #453
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor gizmoo42 Pregled postova
Nabavio od MSI R9 280 twin frozr naravno samo golu karticu bez kutije i dodataka...sad me zanima jer su identične ,kako ih razlikovati MSi R9 280 od MSI R9 280x ?
Hvala
Skineš https://www.techpowerup.com/gpuz/ i pogledaš koliko shader-a ima
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 16:29   #454
gizmoo42
Premium
Moj komp
 
gizmoo42's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Slatina
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Skineš https://www.techpowerup.com/gpuz/ i pogledaš koliko shader-a ima
Hvala, provjerio, ipak je 280 bez x
Pozz
gizmoo42 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 20:53   #455
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Pozdrav! Nabavil sam XFX R9 280X DD, stock hladnjak je ok kaj se tiče hlađenja gpu-a, ali su mi se vrm-ovi činili pretopli. U ovom topicu sam naišel na informaciju da je plejt koji "hladi" memoriju i vrm-ove preko thermal padova plastični i da je bolje kad se skine, kaj se u praksi potvrdilo. Maknul sam nesretni plejt i nakon toga su u loadu temperature vrm-ova manje oko 7°C. Drže se oko 80°C. I ne samo to nego je i temperatura gpu-a manja oko 7°C.
Probal sam nakeljiti ježeke na vrm-ove ali termal tape nekak preslabo drži jer su mali, pa gledam neke ovak:

Jel se to da negde nabaviti ili neko slučajno ima? Ili da nakeljim s termalnim ljepilom?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2018., 12:13   #456
crotorious
Premium
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: osijek
Postovi: 43
Krepala r9 280x nakon update-a drivera, nakon restratiranja ne pokazuje sliku. Ventovi se vrte i svjetle zeleno ledice, ali slike nema. Ako nekom treba cooler ili citava grafa nek se javi u pp.
crotorious je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 20:02   #457
Dr. Gogo
aka GOGZ
Moj komp
 
Dr. Gogo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 174
Ovako iman jedan problem uzeo san Alienware monitor 2518 freesync, i sad mogu samo stavit 120hz, ako kupin adapter mini display port oce li radit 144hz?


https://www.links.hr/hr/kabel-delock...k-2m-200600239
__________________


Dr. Gogo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:46   #458
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej ekipa trebao bih "malu" pomoc.

Naime, prije par dana sam napokon skinuo zadnji update za Win 10 i mislim (ali nisam 100%) siguran da od onda imam probleme s GPU.

Sve je ok dok ovako radim, ali problem nastane kada pokrenem video u media playeru.
Nekada ga uopce ne mogu pokrenuti, MPC-HC ga npr. pokrene nakon sto se sve zablokira na 10-ak sekundi, VLC ga pokrene normalno.
Kasnije kada ga MPC-HC uopce ne moze pokrenuti, VLC pokrene samo zvuk.
Probao sam u Device Manageru disejblat dio po dio, od zvuka do GPU-a te je sve proradilo kada sam disejblo GPU.
Nakon sto sam to napravio sve je opet proradilo.
Gore su zadnji Adrenalin driveri, svaki novi update je na OS-u, isao sam tako daleko da sam stavio i zadnji BIOS na MBO te sam cak probao i iznova instalirati MPC-HC te VLC.
Temperature na CPU i GPU su totalno normalne, nista nema novoga u procesima (sve sam provjerio vise puta te kao i uvijek rade mi samo oni osnovni procesi jer ne volim imati na OS-u mali milijun stvari koje se vrte bezveze u pozadini), probao sam i ugasiti AV (cisto da CIS ne blokira nesto, ali sve je ok), probao i sve procesljati s Malwarebytes, no i tu je sve ok.
Probao sam i u safe modu obrisati stare drivere s AMD Cleanup Utility pa instalirati starije drivere za GPU, ali ni to nije pomoglo.
Sada npr. svaki video radi ok (pricam naravno o offline videu, YouTube i sl. uvijek radi ok), ali onda ponekad media player pocne zezati, no svaki puta nakon restarta sve radi ok.

Komp je onaj default iz profila:

Gigabyte GA-990FX-Gaming
AMD FX-8320 (cak sam i probao staviti na default brzinu CPU, ali ni to ne pomaze)
Sapphire Vapor-X R9 280X, 3GB GDDR5
4 x 4 GB Corsair Vengeance ddr3, 1600 MHz

Osim CPU, koji sada radi na default postavkama, aposlutno nista nije OC.

Igre rade sasvim normalno pa nemam pojma u cemu je stvar.

Jedino sto mi sada pada na pamet je restart OS-a ili ako to ne pomogne jednostavno napraviti "format C", a OS nisam dizao iznova vec par godina jer sve radi ok (bar je radilo do sada )

Ima li netko ideju sto bi to moglo biti posto sam isupcao sve svoje ideje koje sam imao (osim restarta cijelog OS-a ili "format C")?

P.S.

Da, provjerio sam i sve sa "sfc /scannow", ali je sve ok.
Probao u ocaju pokrenuti i Windows Troubleshooter, ali nista ni od toga, a i pokusao sam i za probu promijeniti i browser (ne znam zasto, ocajan sam ) i ugasiti hardware acceleration u Chromeu, no kao i da nisam.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 20.01.2019. u 00:52.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 01:08   #459
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Jesi probao restorat windowse prije updatea?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 01:23   #460
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Jesi probao restorat windowse prije updatea?
Ne, niti jednom. U biti, rijetko kada i gasim potpuno komp (koristim "Sleep"), ali sada sam ga cak nekada i gasio.
Reset OS-a na pocetno stanje aposlutno niti jednom nije napravljen od kako su instalirani Win 10 (instalirani su 2015. godine ).

Sada drzim prst na resetu, a i za svaki slucaj sam napravio Win USB-a ako cu morati iz "x" razloga instalirati iznova OS.

E da, zaboravio sam reci da je komp sto se tice prasine totalno cist, no i kao sto rekoh sve temperature su ok. Jedino je cudno sto sve proradi ok (kada pocne zezati) kada disejblam GPU u Device Manageru ili kada napravim restart. Nekako sumnjam na update OS-a koji je napravljen prije pet dana.

P.S.

Sto sam sve probao:

- sve moguce torture odvrtio s OCCT
- Prime95
- memtest
- provjerio S.M.A.R.T na HDD-ima te provrtio sve testove na istima
- obratio paznju na napajanje i koliko daje na 12v, 5v i sl., ali je sve ok

Ponestalo mi je ideja sto se tice hardwarea, ali po svemu sudeci nije do njega. Sada jedino preostaje reset OS-a ili je nesto do hardwarea, a da se nekako provuklo kroz sve testove (sumnjam, ali sve je moguce).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 20.01.2019. u 23:58.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 15:44   #461
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ne, niti jednom.
Pa eto, probaj
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 22:27   #462
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Pa eto, probaj
Sve je radilo ok sve do sada. Sada se opet sve zblokiralo kada otvorim MPC-HC tj. zablokira se sve kada pokusa pokrenuti video, a sve ostalo na kompu radi ok.

Cisto za probo sam pokrenuo YouTube i tamo sve radi.

Ne radi ni VLC tj. ima samo zvuk.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 00:57   #463
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
DDU pa izbrisi drajver ,pa onda sa ccleanerom ocisti registry(i da prva stvar istakaj net da ti ne povuce u meduvremenu najnoviji drajver)i restart ,pa lipo instaliraj starije ( ako ide sa starima probas novije drajvere) je bogami cudno je to oce u igrama i priko browsera a nece media player wtf.
Druga opcija ti je da napravis malu particiju instaliras win10 na nju ,drajvere najnovije pa vidis kako se ponasa.
Trece opcija pribaci u neki drugi komp graficku i probas sa novijim i starijim drajverima

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 22.01.2019. u 01:02.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 01:13   #464
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
DDU pa izbrisi drajver ,pa onda sa ccleanerom ocisti registry(i da istakaj net da ti ne povuce u meduvremenu najnovije drajver)i restart ,pa onda instaliraj starije (pa kad kasnije ako ide sa starima novije drajvere) je bogami cudno je to oce u igrama i priko browsera a nece media player wtf.
Druga opcija ti je da napravis malu particiju instaliras win10 na nju ,drajvere najnovije pa vidis kako se ponasa.
Trece opcija pribaci u neki drugi komp graficku i probas sa novijim i starijim drajverima

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tnx, probao sam i s DDU nakon sto sam isprobao s AMD Cleanup Utility i stavio starije drivere, ali nista nije pomoglo.

Komp je nakon toga cijeli dan vrtio OCCT (svaki test sam isprobao po par sati) i Prime95, no sve vrti bez greske te su temperature doslovno idealne.
Sam komp nema nikakve prasine i sl. pa da ima nekih problema oko toga.
CPU kao i GPU je na stock postavkama. PSU radi ok, 12v i 5v railovi rade ok.
Pregledao S.M.A.R.T. od sva tri harda, pogledao u HDTune Pro sve detaljno i nema problema.
Isto tako probao i sfc /scannow i sve je ok. Pogledao u Event Viewer, no nema nista sto bi bilo zabrinjavajuce.

Danas kada se to dogodilo odmah sam cisto zbog probe probao otvoriti i npr. YouTube, ali on radi ok.
VLC npr. isto danas nije radio, samo je vrtio zvuk iz filma, a MPC-HC bi odmah na pocetku stao i nije davao znakove zivota.
Nakon restarta bi sve bilo ok, a i sve proradi ako u Device Manageru idem na GPU i opciju "Disable device". Cudno, disejblam tamo GPU i odmah sve proradi, opet ga enejblam i sve radi kao i prije.

Malo je sada kasno, ali ipak idem prvo probati restartati Windowse jer mi se cini da je sve pocelo nakon zadnjeg updatea, a mozda je samo slucajnost pa sam to s time povezao.

Ako je do hardwarea, nemam pojma do cega bi bio problem posto se to ne desava stalno, a i niti jedna aplikacija kao sto je npr. OCCT ne pokazuje neke greske.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 08:51   #465
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Jesi probal uključiti/isključiti hardversku akceleraciju u oba playera, tj. da li ima kakvog efekta ili je isto neovisno o postavkama?
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 11:26   #466
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jesi probal uključiti/isključiti hardversku akceleraciju u oba playera, tj. da li ima kakvog efekta ili je isto neovisno o postavkama?
Probao sam je danas ugasiti i npr. danas u tome slucaju VLC radi, no MPC-HC se zablokira tj. sve se zablokira na par sekundi i onda proradi s ugasenom akceleracijom.
Znaci, ako je ugasim onda radi, ali opet se sve zablokira na par sekundi, dok VLC s ugasenom akceleracijom radi.

Nemam pojma sto bi tu moglo biti u pitanju. Danas probam restart OS-a pa cu vidjeti ima li to kakvog efekta. Ako ni to ne pomogne, onda nesto ne valja od hardveraja, ali nemam ideju sto bi moglo otici kada sve radi ok u svim mogucim situacijama, osim kada pokrecem nekada video offline na media playeru.

Jucer igram i sve je ok, pokrenem jucer opet par testova i sve ide bez greske, pokrenem vide i pocne zazati samo video (sve ostalo radi).

Nikada nisam vidio nista slicno u svojih, vise od trideset godina uz komp.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 11:47   #467
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Probaj progooglati i poigrati se sa video decoderima u postavkam playera.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 11:48   #468
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ko da ju muči VCE + UVD kombinacija, mada je stvarno čudno i iskreno nemam pojma da li to uopće može krepati do te mjere da sve ostalo radi.

Eventualno da izvadiš grafičku, pa probaš neki drugi PCI-E slot ili tek toliko da i to eliminiraš.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 12:11   #469
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Zanimljivo da sada video proradi nakon par sekundi, ali u isto vrijeme pokrenem npr. Heaven Benchmark 4.0 i on ga vrti bez greske.

Ne znam koji vise alat da probam, sada sam skinuo i Cinebench.

Makar, MPC-HC se zablokira i proradi, ali VLC radi totalno normalno sada kada sam ugasio akceleraciju.
Ugasena akceleracia je pomogla utoliko na MPC-HC da video pokrene nakon sto se par sekundi sve zablokira.

Imate li jos neku ideju za alat koji bi mogao sve jos jednom istetstirati posto sam ispucao sve koje inace koristim.

Stock rezultat:

https://imgur.com/a/H7fbxhC
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 12:38   #470
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Onda pogasi i MPC-HC do kraja i voljno. Izgleda da ju stvarno muči hardverska akceleracija ili bar dio zadužen za to.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 13:44   #471
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Onda pogasi i MPC-HC do kraja i voljno. Izgleda da ju stvarno muči hardverska akceleracija ili bar dio zadužen za to.
Na kraju sam se sjetio instalirati madVR u MPC-HC i sada sve radi ok, ali mora ostati ugasena akceleracija.

Cudno, nikada nisam imao slicnoh problema, a i zadnji puta sam nesto morao petljati po nekom media playeru mozda za vrijeme XP-a.

Znas kako je kada nesto ne radi kako treba, sve mi nije dobro.

Vjerojatno se nesto zeznulo nakon zadnjeg updatea Windowsa pa je ocito potreban reset, samo sto mi bas takve akcije, koliko god one izgledale bezveze, nisu trenutno potrebne na ovome kompu.

Ajde da se i meni nesto zezne nakon updatea.

Kada sam bio mladi, bar jednom mjesecno sam udarao "format c", a sada samo krpam OS pa do kada ide....hehehe...zao mi je gubiti vrijeme na takve stvari ako sve radi ok.

Bilo mi je jedino cudno kako to da ne radi video, a u isto vrijeme bez problema rade igre, online video tipa YouTube ili npr. alati ako sto je OCCT.

P.S.

Ne znam zasto mi se cini da nisam imao prije tako visoke temperature od GPU-a.
MSI Afterburner automatski postavi brzinu jer slabo i igram pa je ta brzina najcesce izmedu 20% do 30%, no mislim da mi prije nije bila temperatura od GPU-a sa samo ukljucenim browserom na cca 53 stupnja.
Nakon restarta se sve spustilo za cca 15 stupnjeva, moguce da je nesto ostalo raditi u pozadini.
Mislim da je najbolje dati si malo vremena i rucno sloziti krivulju za brzinu posto je mozda tih 20% brzine ipak premalo (sda je npr. brzina ventilatora na 20%, a temperatura 38 stupnjeva).
Za svaki slucaj kod iduceg otvaranja kompa staviti novu pastu na CPU i GPU.
Makar mi se ne skida ova kvrga od Noctue s CPU-a jer se namucim kada trebam staviti nazad njene ventilatore (nije ih tesko staviti, ali malo me muci kada nesto nije tocno u centru pa to potraje dok tocno ne namjestim...hahahaha... ).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 22.01.2019. u 14:38.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 19:06   #472
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Jesi probao vise vrsta video fileova ili su svi x264/h264? Ako nisi probaj naci neki drugi, MPEG2, VP9, H265, pa vidi imas li problema i s njima.
https://kodi.wiki/view/Samples - ovdje ima nekih sample fileova
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 21:39   #473
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Na kraju sam se sjetio instalirati madVR u MPC-HC i sada sve radi ok, ali mora ostati ugasena akceleracija.
Možeš probati i friške, tj. alternativne/verzije playera, npr. MPC-BE, MPC-HC 1.8.4 (ažurirani LAV Filters paket) i VLC 4.0.0. Nightly. Za isprobavanje su dosta i .7z/portabilne verzije - samo ih raspakiraš negdje po želji.
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na