Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2012., 17:59   #541
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Trebam preporuku venta za mugen(infinty).
Tišina je glavni kriterij, iznad 1300 ne dolazi u obzir.
Trenutno imam yate loon d12sl-12(zakon vent) no sumnjam da će dugo jer stoji horizontalno - imao sam već par sleve-ova u horizontalnoj poziciji koji su postali ubitačno glasni nakon mjesec dana.
Gledao sam ventove u linksa i GT 1150 mi je za sada jedini izbor, a noctue s neta je skupo naručivat.
Koje je vaše mišljenje ?
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 19:46   #542
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
EDIT: Sorry, nisam dobro skužio pitanje. Kupi si AP-15, spoji ga na CPU FAN konektor na ploči, a u BIOS-u stavi da ti automatski regulira brzinu i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: The Man. 21.05.2012. u 19:52.
The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2012., 20:04   #543
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
EDIT: Sorry, nisam dobro skužio pitanje. Kupi si AP-15, spoji ga na CPU FAN konektor na ploči, a u BIOS-u stavi da ti automatski regulira brzinu i to je to.
Taj ventilator nema 4-pin za matičnu,samo molex
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 20:08   #544
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ne treba ti PWM konektor za AUTO regulaciju, ali opet, moguće da njegova ploča ima samo PWM i full speed opcije u BIOS-u. Moja uz te dvije ima i opciju AUTO, gdje ploča sama (ovisno o temperaturi procesora) rikta brzinu venta.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 20:08   #545
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ima 3 pinski, i moguće ga je kontrolirati iz biosa, bar većina ploča može


@The Man

odakle si izvukao tu oznaku AP-15 za taj vent?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 20:17   #546
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ima 3 pinski, i moguće ga je kontrolirati iz biosa, bar većina ploča može


@The Man

odakle si izvukao tu oznaku AP-15 za taj vent?
Tako ih skraćeno zovu (od milja i dragosti) u cijelom svijetu.

Scythe "GentleTyphoon" D1225C12B1AP-13 @ 1150 rpm
Scythe "GentleTyphoon" D1225C12B1AP-14 @ 1450 rpm
Scythe "GentleTyphoon" D1225C12B1AP-15 @ 1850 rpm

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 21:19   #547
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Da, ploča mi ima PWM, voltage i auto kontrolu brzine.
Taj 1.8k, hoće li biti bučan - pretostavljam da će se u idle vrtiti na 1k ?
Ne znam jeli slučajnost, ali svaki PWM vent koji sam imao je bio glasniji od običnog na istim rpm...
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 21:45   #548
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imao si onda loše pwm ventove. I da, čut će se taj na 1800okr
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 21:52   #549
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Odi na YouTube i vidi na koliko starta AP-15. Sve nakon toga ovisi o temperaturi procesora. Meni je osobno AP-13 (kojeg si htio uzeti) odlican izbor za case fan, ali na hladnjak od procesora ne bi metnuo nista ispod AP-14, idealno AP-15.

AP-15 je po skoro svemu (build quality/bearing quality/airflow/static pressure) idealan vent, ali dizajn, izbor boja, katastrofa zice i zatvoreni kutevi mnogim ljudima nisu po volji. Ako vent montiras na CPU hladnjak sa zicama, a gotovo sam siguran da je tako, morat ces piliti kuteve venta.

Alternativa ti je NoiseBlocker BlackSilent Pro PL2 u Vemilu...
http://www.vemil.hr/proizvod/noisebl...2-120mm/35178/
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 22:01   #550
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zašto bi morao piliti, recimo Thermalright hladnjaci imaju žice koje se kopčaju na vanjsku stranu venta.

Ontopic, najbolji vent za kućište je 14cm vent, tko ima mjesta da ga stavi. Isto tako, nema potrebe šiljiti ventove s puno okretaja i s velikim pritiskom na kućište(izizev malih i specifičnijih kućišta), jer nema potrebe za tim. Dobit ćete možda par stupnjeva s tim, a duplo više buke.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2012., 22:15   #551
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Zapravo ipak ne mora pilit. Sad sam pogledao i Mugen isto ima takve zice koje se kopcaju s vanjske strane
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 22:22   #552
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
E da, i GT(AP...) nema zatvorene kuteve već poluzatvorene
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 16:08   #553
Bruner
Registered User
Moj komp
 
Bruner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Novi Marof
Postovi: 30
Jednom sam kupil Xilence red wing 120 mm, no nije mi stal u kuciste, pa sam ga moral vratiti i kupiti manji...tada ga nisam spajal, pa me zanima da li ga tko ima, dal' dobro provjetrava, kolko je glasan? Meni se cini da je to mrcina od ventilatora..

Zanima me, cisto informativno.
Bruner je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 18:14   #554
Cratos
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Moze samo kratko pitanje,pomalo glupavo,ali sam na 2 foruma dobio razlicite odgovore. Uglavnom,uzeo sam ovaj vent http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.168 i ono sto me zbunjuje je jel on za upuh ili ispuh?
Na jednom forumu sam dobio odgovor da je ispuh,da bi na drugom me uvjeravali da je za upuh.
Cratos je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 18:17   #555
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Cratos Pregled postova
Moze samo kratko pitanje,pomalo glupavo,ali sam na 2 foruma dobio razlicite odgovore. Uglavnom,uzeo sam ovaj vent http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.168 i ono sto me zbunjuje je jel on za upuh ili ispuh?
Na jednom forumu sam dobio odgovor da je ispuh,da bi na drugom me uvjeravali da je za upuh.
taj manje vise moze bit samo za ispuh ako ga neces stavit van kucista da puse prema unutra sto nema smisla.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 00:20   #556
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Bruner Pregled postova
Jednom sam kupil Xilence red wing 120 mm, no nije mi stal u kuciste, pa sam ga moral vratiti i kupiti manji...tada ga nisam spajal, pa me zanima da li ga tko ima, dal' dobro provjetrava, kolko je glasan? Meni se cini da je to mrcina od ventilatora..

Zanima me, cisto informativno.

tih je i ok....1400rpm je bio kod mene propuh ko i svi takvi ventovi. SOlidan.
klem je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 13:03   #557
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Pozdrav

Sinoć sam krenuo u akciju čišćenja i ponovnog nanošenja paste na cpu,gpu.Pri ponovnom montiranju hladnjaka (Zalman cnps10x extreme) pukle su mi 2 žice na ventilatoru šta idu u 4 pinski conector .Nisam anđeo ali ovaj hladnjak je toliko nezgrapan za radit da mi kosa otpada svaki put kada idem čistiti komp.Da li netko zna jel postoji mogućnost zamjene ventilatora s nekim drugim.Riječ je o ovom hladnjaku.
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 13:14   #558
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Pozdrav

Sinoć sam krenuo u akciju čišćenja i ponovnog nanošenja paste na cpu,gpu.Pri ponovnom montiranju hladnjaka (Zalman cnps10x extreme) pukle su mi 2 žice na ventilatoru šta idu u 4 pinski conector .Nisam anđeo ali ovaj hladnjak je toliko nezgrapan za radit da mi kosa otpada svaki put kada idem čistiti komp.Da li netko zna jel postoji mogućnost zamjene ventilatora s nekim drugim.Riječ je o ovom hladnjaku.

zalemi ih nazad ...par minuta posla
klem je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 13:24   #559
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Nisam baš vješt ali pronaći ći nekoga,hvala.
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 15:58   #560
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Stavio sam 120mm fan sa starog case-a na cooller i poslužit će za danas.U slučaju da ne uspijem zalemit jer je razmak jako sitan ,zanima me preporuka 120mm fan iz Linksa jer mi je ovdje samo on dostupan (može i Zagreb ako baš nema ništa) koji mogu koristiti kao cpu cooler i koji bi bio dostojna zamjena za ovog koji max vrti na 2200 rpm.Hvala
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 19:16   #561
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Imal sam tog zalmana, i da, nezgrapan je skroz..
Uzmi Scythe GT, imaš u linksu...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 19:58   #562
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Imal sam tog zalmana, i da, nezgrapan je skroz..
Uzmi Scythe GT, imaš u linksu...
S obzirom da mi je jačina zvuka skoro pa nebitna gledam ovo...po specifikacija bi čak mogao oprati originalni vent od zalmana.
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 06:57   #563
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
S obzirom da mi je jačina zvuka skoro pa nebitna gledam ovo...po specifikacija bi čak mogao oprati originalni vent od zalmana.

taj bi ti mogo bit stvarno preglasan. Čut će se po cijeloj kući da ti radi komp i to stvarno pošteno. Bit će ti ko da usisavaš cijeli dan

možda ovo : http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.258
klem je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 11:01   #564
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Ja bi na tvom mjestu uzeo CM Excalibur
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 12:41   #565
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Citiraj:
Autor klem Pregled postova
taj bi ti mogo bit stvarno preglasan. Čut će se po cijeloj kući da ti radi komp i to stvarno pošteno. Bit će ti ko da usisavaš cijeli dan

možda ovo : http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.258
Ovo je katastrofa .Na vrhovima ventilatora sa svake strane su zatvori koji onemogućuju da ubaciš vidu po sredini i montiraš ga na hladnjak.Vrag mi nije dao mira i ja sam kliještima to razbio ubacio vide od hladnjaka i montirao.Ma užas ,ali radi i hladi kao zvijer .5 stupnjeva manje temperature na 3.8 ghz nego prije.Mislim nema šanse da se uz ovo živi ali morao sam probati.150kn u vjetar ali makar sam se malo poigrao.
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 12:51   #566
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Trebao si zalemiti žice na starom ventilatoru.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 12:58   #567
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Nažalost ostale su prekratke jer su već u originalu bile u knap,ma definitivno cnps10x najgora kupnja ikad,zalman nikad više!!!!!
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 13:38   #568
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Nažalost ostale su prekratke jer su već u originalu bile u knap,ma definitivno cnps10x najgora kupnja ikad,zalman nikad više!!!!!

dobar je to hladnjak...čak štoviše odličan ...ali recimo performa je bolja . Ima barem normalan ventilator. Možeš i malo nadoštukat žićice na starom ventilatoru i zaletmi . ...ako imaš negdje po kući malih žićica odrežeš i oguliš koliko treba pa produžiš stare .

4200 rpm okretaja na 120mm ventu ti je puno previše . Ja volim recimo da mi se komp čuje tako sam i turbinu na 4870 radeku držao stalno na 100%. Ali bokte to je već bilo ko usisavač i stara je konstantno trubila da će mi se komp razletit , mogu zamislit koliko je ovo glasno tek.

3000rpm uvrh glave za vent. Možeš jedino ovaj svoj spojit na fanmate pa da se sporije vrti.
klem je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 16:27   #569
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Citiraj:
Autor klem Pregled postova
dobar je to hladnjak...čak štoviše odličan ...ali recimo performa je bolja . Ima barem normalan ventilator. Možeš i malo nadoštukat žićice na starom ventilatoru i zaletmi . ...ako imaš negdje po kući malih žićica odrežeš i oguliš koliko treba pa produžiš stare .

4200 rpm okretaja na 120mm ventu ti je puno previše . Ja volim recimo da mi se komp čuje tako sam i turbinu na 4870 radeku držao stalno na 100%. Ali bokte to je već bilo ko usisavač i stara je konstantno trubila da će mi se komp razletit , mogu zamislit koliko je ovo glasno tek.

3000rpm uvrh glave za vent. Možeš jedino ovaj svoj spojit na fanmate pa da se sporije vrti.

Nisam stao i uspio sam doći do rješenja.Čovjek mi sredio problem ,nadodao žice i sve rješio.Ma ovo se desilo iz razloga jer ga ne možež zavidat zajedno sa ventilatorom na matičnu,mislim možež ali vjerojatnost da zagrebeš po matičnoj je velika jer ventilator ti daje jako malo prostora da dođeš do 2 vide sprijeda sa kacavidom i da ga pričvrstiš.Ja bih ga prije montirao bez hladnjaka i tek ga onda nadodao ali kako treba spojiti 4pin na vrhu koji je grozota spojit dovoljno je malo ječe potegnuti kad ga centriraš i ćao bella.
Sad sam ga montirao i radi ali kada se napuni prašinom bit će opet panika.Zalman WTF daj prostora za vidanje
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 10:22   #570
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav, razmišljam o kupnji 140mm venta za super mega hladnjak, trenutno imam Noctua P12, e sad dal bi kaj dobil dok bi (računam 2-3c) otišel na 140mm? Uvjet, tih, s dobrim protokom zraka..
http://www.vemil.hr/proizvod/alpenfo...-orange/35225/
Jel vrijedi kaj ovaj ili...?
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na