Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2018., 06:36   #8911
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
ima nekoga ovdje tko je u T-com pa nam može reći kada bi mogli početi uključivati vectoring, u smislu da nam baš puste brzinu. Poslao sam mail na teh.podrsku i dobio samo generalni odgovor da trenutno nemam teh.mogućnosti za 100mbit (a router uredno očitava nekih 115-116mbit). Na dodatni upit su odgovorili da neznaju još kada će se krenuti ali vjeruju uskoro (upit je bio prije nekih 2 tjedna).
Hvala
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 10:36   #8912
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Sudeći po ovome, tek na Božić to budu uključivali.
Zar je toliki problem kreirati profile, podesiti automatiku i to pustiti u rad?
Već 4 tjedna stišćem aktivaciju Turbo 100 pa ništa. Čini se da će biti i 5 i 6 tjedana.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2018., 11:48   #8913
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
@Ag008
da zato sam i pitao. Mislim da se razumijemo meni je super da ću uopće moći imati brzinu od 100mbit preko bakra. Kada se sjetim da sam u 08/2016 bio na 10mbit a sada ću imati mogućnost imati 10x veću brzinu to je super napredak...naravno uvijek je ono u svakom od nas da ako imaš mogućnost da te spoje na brže da bi htio da te čim prije spoje...ali ok strpljen spašen...(drugim kolegama koji imaju koma brzine suosjećam i nadam se da će i vama čim prije biti moguće veće brzine).
Zanima me (a kažem ako ima netko tko je u T-com da odgovori) kada kontaktiram teh.službu i oni mi kažu da oni ne vide tu veću propusnost u njihovom sustavu...što to oni točno gledaju? Naime kada mi je u 03/2017 na nekih 200m niknuo fttc odmah drugi dan mi je router pokazivao cca 80-90mbit (čak i 100 u jednom trenutku) da bi trebao čekati 2 mjeseca da mi uključe brzinu Turbo 50. Kada sam u tom periodu kontaktirao teh.službu također su rekli da oni ne vide u sustavu tu brzinu i da sam na tada max Turbo 20...e sada mene zanima što oni u tom trenutku gledaju? Naravno da nisam bio uporan čekao bi nekih godinu dana na moj.telekom da mi se pojavi opcija aktivacije Turbo 50.
Evo interesira me čisto sa tehničke strane kako to funkcionira...pretpostavljam da su oni na terenu (svima nama kojima je uključen vectoring) to hardverski odradili ali se čeka ažuriranje stanja u sustavu, kreiranje profila i puštanje u pogon. Ili griješim?

Dodatno pitanje (imam Speedport non 5ghz verzija) koji mi je u dnevnom i laptop uredno preko wi-fi daje stabilnih 50mbit. Da li ću u trenutku puštanja brzine moći preko njega imati 100mbit wi-fi ili će trebati npr.uzeti Speedport 5ghz ili neki drugi. Koristim samo net od t-com (max2xs paket, ali tel uopće ne koristim i nije spojen).
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 10:19   #8914
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Pozdrav,

razmisljam prebaciti internet sa iskona na t-com + bonbon broj na bonove na t-mobile pretplatu, ako bi dobio dobar deal da uzmem i neki mobilni uređaj.

Što bi preporučili, da idem u t-centar ili se može nekako doći do nekog prodajnog predstavnika sa kojim se može i pregovarati oko cijene/ponude?

Isprike zbog ovakvog uleta, tj. ako je slično već pisano, moram u sto kracem roku rijesiti novi mobitel sa sto boljom kamerom, a od prije razmisljam o promjeni ISP providera, te mi danas palo na pamet da možda riješim "migraciju" dvije usluge i s time ostvarim neke pogodnosti.

Hvala i lp
RS_BuRnOuT je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 13:20   #8915
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Pozdrav,

razmisljam prebaciti internet sa iskona na t-com + bonbon broj na bonove na t-mobile pretplatu, ako bi dobio dobar deal da uzmem i neki mobilni uređaj.

Što bi preporučili, da idem u t-centar ili se može nekako doći do nekog prodajnog predstavnika sa kojim se može i pregovarati oko cijene/ponude?

Isprike zbog ovakvog uleta, tj. ako je slično već pisano, moram u sto kracem roku rijesiti novi mobitel sa sto boljom kamerom, a od prije razmisljam o promjeni ISP providera, te mi danas palo na pamet da možda riješim "migraciju" dvije usluge i s time ostvarim neke pogodnosti.

Hvala i lp
Prodajni predstavnik će ti uvijek dati najbolji deal pogotovo što se tiče cijene mobitela pogotovo za novi broj, probaj tako.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 16:50   #8916
skroby_17
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 67
Ima li itko ideju kome da se žalim zbog kvara na na kompletnoj max3 usluzi? Od srijede ujutro nemam niti jedne usluge a još nisu ni krenuli sa bilo kakvim popravkom niti me itko od tehničara kontaktirao. Službu za korisnike zovem svaki dan ali oni samo jedno te isto govore bez ikakvog pomaka, pa evo ako itko ima kakav savjet kome se žaliti puno bi mi pomogao
skroby_17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 16:53   #8917
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Moj ht prijavi kvar, tamo odmah ide na teren.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 18:36   #8918
skroby_17
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Moj ht prijavi kvar, tamo odmah ide na teren.
Od srijede je i tamo evidentirano ali status je bez promjene
skroby_17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 17:22   #8919
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
@Ag008 jel jos uvijek klikas? meni vise nema opcije 100mbit
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 17:26   #8920
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Ne bi me čudilo da je Ag008 izradio Bota da automatski klika svake sekunde...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2018., 19:16   #8921
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Ag008:
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 19:31   #8922
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
I dalje mi se nudi i "aktiviram" svakih par sati. Prošlo je već mjesec dana.


Zanimljivo da mi DL margina u zadnje vrijeme skače između 19.8 dB i 20.6 dB (na 60000 kbps)
Kada mi je tek pušten vdsl bila je konstantno 20.9db->105 Mbps a sada je attainable oko 102Mbps.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 20:55   #8923
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Ja sam više puta pokušavao aktivirati Turbo 50. Uredno me odbijalo. Danas, nakon drugog pokušaja, ispisalo: "uspješno aktivirano". Zasad se još ništa nije promijenilo. Kako to inače ide? Poveća li se brzina odmah ili treba tamo netko nešto kliknuti?


UPDATE:
Malo prije se ruter resetirao i sad imam 50 Mbita. Čak i malo više. Ja zadovoljan. Sve obavio sa Fritzboxa. Nisam ni spajao Speedšrot.

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 22.05.2018. u 21:01. Razlog: update
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 04:22   #8924
G-rage
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Pozdrav, par informacija iz prve ruke što se tiče brzina interneta. Svako ko je na bakru u HTu ima maksimalno Turbo 50 dostupan za aktivaciju, dok je Turbo 100 dostupan za aktivaciju samo na optici (gdje je default brzina 50Mbita). Ovo se sve prati u određenom programu gdje se mogu vidjeti dostupne tehnologije i brzine po lokaciji, i program je jedan od preciznijih što se tiče toga.

Svaki novi fiksni paket ima default brzinu do 20/2Mbita na bakru + turbo opcija po mogućnostima do 50Mbita(10kn)

Svaki paket na optici ima brzinu od 50Mbita +Turbo 100, 200 ili 500 za 10, 30 i 200kn dodatno.

Zanemarite ovo što vama na stranici nudi Turbo 100 a na bakru ste, jer se to ne može aktivirati trenutno i nema naznaka da bi uskoro moglo biti.

P.s. ako vam trebaju bilo kakve provjere sto se tice cijena ili dostupnosti brzina i sl. možete mi poslati pm pa ćemo pomoći koliko ide. Za vectoring ću se raspitati detaljnije

Zadnje izmijenjeno od: G-rage. 23.05.2018. u 04:37.
G-rage je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 08:06   #8925
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor G-rage Pregled postova
Pozdrav, par informacija iz prve ruke što se tiče brzina interneta. Svako ko je na bakru u HTu ima maksimalno Turbo 50 dostupan za aktivaciju, dok je Turbo 100 dostupan za aktivaciju samo na optici (gdje je default brzina 50Mbita). Ovo se sve prati u određenom programu gdje se mogu vidjeti dostupne tehnologije i brzine po lokaciji, i program je jedan od preciznijih što se tiče toga.

Svaki novi fiksni paket ima default brzinu do 20/2Mbita na bakru + turbo opcija po mogućnostima do 50Mbita(10kn)

Svaki paket na optici ima brzinu od 50Mbita +Turbo 100, 200 ili 500 za 10, 30 i 200kn dodatno.

Zanemarite ovo što vama na stranici nudi Turbo 100 a na bakru ste, jer se to ne može aktivirati trenutno i nema naznaka da bi uskoro moglo biti.

P.s. ako vam trebaju bilo kakve provjere sto se tice cijena ili dostupnosti brzina i sl. možete mi poslati pm pa ćemo pomoći koliko ide. Za vectoring ću se raspitati detaljnije
Samo se ti nama raspitaj vrlo precizno za vectoring i uvođenje većih brzina na bakru a za cijene se nebrini to nas nezanima bar zasad. U njemačkoj i italiji i još nekim zamljama EU već su uključene vectoring brzine preko FTTC samo u ovoj pripizdini pitanje je kad će... tako da se ti nama za to raspitaj prvo i osnovno ako imaš tu mogučnost dobit neki info i podjelit ovdje puku i narodu.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 21:09   #8926
MKmarino
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Metković
Postovi: 72
Zna li itko dali je cijenu od 149 kn za net i tel. još moguće dobit, jer meni sad za produženje ugovora nude tu cijenu samo ako dodam i mobilni broj što ne želim.
MKmarino je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 21:29   #8927
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor G-rage Pregled postova
P.s. ako vam trebaju bilo kakve provjere sto se tice cijena ili dostupnosti brzina i sl. možete mi poslati pm pa ćemo pomoći koliko ide. Za vectoring ću se raspitati detaljnije
Ajd se ti raspitaj zašto se ne može ni jedna brzina uključiti preko HT korisničkih stranica.
Što god kliknem dobijem poruku:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.PNG‎
Views:	261
Size:	51.0 kB
ID:	19698  
elance je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 21:59   #8928
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Ajd se ti raspitaj zašto se ne može ni jedna brzina uključiti preko HT korisničkih stranica.
Što god kliknem dobijem poruku:
Ja sam jučer uspješno aktivirao Turbo 50. Prvi put me odbilo. Odmah sam ponovo kliknuo i aktiviralo se. Prije mi je isto više puta ispisalo poruku kao i tebi. Budi uporan. Prilikom aktivacije sam isključio bloker reklama u pregledniku. Neznam ima li to veze, ali eto...
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2018., 21:49   #8929
p0laris
Premium
 
p0laris's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb Hrvatska
Postovi: 88
Citiraj:
Autor G-rage Pregled postova
Pozdrav, par informacija iz prve ruke što se tiče brzina interneta. Svako ko je na bakru u HTu ima maksimalno Turbo 50 dostupan za aktivaciju, dok je Turbo 100 dostupan za aktivaciju samo na optici (gdje je default brzina 50Mbita). Ovo se sve prati u određenom programu gdje se mogu vidjeti dostupne tehnologije i brzine po lokaciji, i program je jedan od preciznijih što se tiče toga.

Svaki novi fiksni paket ima default brzinu do 20/2Mbita na bakru + turbo opcija po mogućnostima do 50Mbita(10kn)

Svaki paket na optici ima brzinu od 50Mbita +Turbo 100, 200 ili 500 za 10, 30 i 200kn dodatno.

Zanemarite ovo što vama na stranici nudi Turbo 100 a na bakru ste, jer se to ne može aktivirati trenutno i nema naznaka da bi uskoro moglo biti.

P.s. ako vam trebaju bilo kakve provjere sto se tice cijena ili dostupnosti brzina i sl. možete mi poslati pm pa ćemo pomoći koliko ide. Za vectoring ću se raspitati detaljnije
Da li se jos moze dobit max2 za 149 ako se prelazi s druge mreze (nije vip)?
p0laris je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2018., 21:56   #8930
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ni prije se nije moglo dobiti ako nije prelaz s VIP-a /Bneta 150kn.
Tj jedino ako želiš novi broj.
Ja sam za "prijelaz" s Iskona morao uzeti novi broj da dobijem Max3 po 209kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2018., 22:40   #8931
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Može se broj prebaciti na par dana na neki od onih DID servisa koji su na terrakom-u ili tako nemom operateru i onda bi to isto trebao biti prebačaj ko sa vipa/drugog operatera da ide popust ako je i dalje akcija.
Jedino što onda se bude bez net-a neko vrijeme jer nema aktivne linije.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2018., 23:04   #8932
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Ili jednostavnije uzmete novu liniju s novim brojem u tcomu za 149 i naknadno zatražite zamjenu postojećeg broja u novi kojeg bi prenijeli sa drugog operatera. (Usluga se naplačuje 100kn jednokratno na prvom idućem računu).
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 00:13   #8933
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Mislim da si u krivu jer mi je Iskon rekao da drže broj još 3 mjeseca kod sebe, da ga nitko ne može uzeti.
Tj. kako sam shvatio ne bi ga opet mogao uzeti u HT-u jer bi ti rekli "broj vam je zauzet".
Meni je bilo bolje uzeti novi broj, nema više oglasa, poziva na prodavanje madraca, anketa itd.
Jednostavno kada sam potpisao S HT-om sam dao raskid u Iskon (nakon 14 dana ako se ne predomisliš te odspoje), došao je HT tehničar, odspojio Iskonovu paricu u stanu, spojio HT-ovu i samo sam oko 6-7 dodatnih dana platio Iskonu iako nisam imao uslugu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 08:25   #8934
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Ili jednostavnije uzmete novu liniju s novim brojem u tcomu za 149 i naknadno zatražite zamjenu postojećeg broja u novi kojeg bi prenijeli sa drugog operatera. (Usluga se naplačuje 100kn jednokratno na prvom idućem računu).
kad sam prije dvije i pol godine prelazio sa bneta na tcom,makar telefon nije bio uključen rečeno mi je da me broj prati i ako hoču brzi prelazak da moram
dat poništiti broj kod bneta i tražiti novi kod t-coma i prelazak je trajao 5 dana,da sam prenašao broj trajalo bi između 20-40 dana kako su mi rekli.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 14:50   #8935
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Tako su i meni rekli.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 26.05.2018. u 14:55.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 22:28   #8936
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Ili jednostavnije uzmete novu liniju s novim brojem u tcomu za 149 i naknadno zatražite zamjenu postojećeg broja u novi kojeg bi prenijeli sa drugog operatera. (Usluga se naplačuje 100kn jednokratno na prvom idućem računu).
Zbog strožih Hakomovih pravila fiktivno prebacivanje brojeva se više ne radi osim u nekim opravdanim iznimkama.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 23:08   #8937
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
bye bye UEFA Champions league sa t-coma nema više finito gotovo
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 02:48   #8938
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,007
Bilo je gotovo još u polufinalu. Finale nikad nisu imali pravo prijenosa, kao što neće ni VIP.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 09:13   #8939
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Bilo je gotovo još u polufinalu. Finale nikad nisu imali pravo prijenosa, kao što neće ni VIP.
Bilo je jucer i na areni 1,ja gledao, da ne slusam Dragu a i arena u hd pa bolja slika
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 09:36   #8940
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
Bilo je jucer i na areni 1,ja gledao, da ne slusam Dragu a i arena u hd pa bolja slika
Da bilo je odlično i tekma i slika ali nema više ode sa maxtv na bnet a ja nedavno otišao sa bneta na maxtv
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na