Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Internet > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 04.05.2018., 23:50   #1381
TMHKR
Registered User
Moj komp

Datum registracije: Apr 2018
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Molim za savjet.
Koje brzine mogu očekivati na homeboxu odnosno pokućnom internetu s njihovim routerima?
Vjeruj mi, više ćeš problema imati s prekidanjem interneta, taman ti signal probijao plafon. Vip jednostavno ima aljkavu HTTP infrastrukturu i DNS resolver, tako da svako malo očekuj pokoju "nema neta" grešku na ekranu, iako je signal do jaja i telefon radi. A što se brzine tiče (dok neta IMA), meni su ping i upload OK, ali download varira od 0.5 do 25 Mbps (ne, nisam pijan). 4G signal -94 dBm. Mislio sam isprobati s nekim "ne-dječačkim" routerom, ali trenutno nisam financijski sposoban nabaviti neki pošten. Dakako - ako je problem uopće u routeru, a ne na Vipovoj strani.

EDIT:
Pokušao sam šetati ZTE 283 po čitavoj kući (bez lopata, isti klinac), probao i na terasi. SINR ne ide preko 8-9 da ga jebeš. RSRP ne ide ispod -92. Je li vrijeme za Iskrine antene, ili je to bacanje novca pošto nemam optičku vidljivost (antene su na silosima, 3.5 km od mene ali između nas je dio šume)?

Zadnje izmijenjeno od: TMHKR. 05.05.2018. u 16:17.
TMHKR je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 14:54   #1382
tomislav10
Registered User

tomislav10's Avatar

Datum registracije: Aug 2006
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Cica - ti lijepo njima reci još imam 3 mj. ugovor kod npr. Hta, ako želite da idem odmah kod vas dajte 3 mj. gratis i potpišeš ugovor na 24 mj. Tako sam ja a i mnogi dobili 3 mjesca gratis vip homebox, naravno ne koliko ćeš prometa nego samo 100 gb i besplatne razgovore prema vip i prema fiksnim ostalo plaćaš sam. Nakon toga prebaciš i fiksni tel kod vipa /isti broj/.
Ja upravo to tražio i rekli da ne može. Navodno bila neka takva akcija prošle godine. Jedino ak imam mobilnu pretplatu u VIP-u daju 10kn popusta. Ili ak uzmem satelitsku i homebox onda to dvoje zajedno za 230kn. Pa plus prošireni i HBO ispadne 310kn na mjesec. Nekako puno (kod Iskona 3u1 sa svim tim 215kn). A i ne uzima mi se satelitska ...
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 15:49   #1383
Nikox
Registered User
Moj komp

Nikox's Avatar

Datum registracije: Aug 2017
TMHKR;šume)?[/QUOTE]
Da vrijeme ti je za antene
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 21:59   #1384
TMHKR
Registered User
Moj komp

Datum registracije: Apr 2018
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
TMHKR;šume)?
Da vrijeme ti je za antene[/QUOTE]

Čak iako nemam direktan line-of-sight? Kad ih nabavim, samo da ih usmjerim prema silosima, bez obzira šta je između?
TMHKR je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 00:05   #1385
Prezime
Premium

Datum registracije: Aug 2013
Da, slicnu takvu imam i ja situaciju: 1,6km do odasiljaca kojeg ne vidim kroz sumu na pola puta. Nemam neke znacajne razlike u signalu izmedju ljeta i zime (suma sa/bez lisca)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 09:46   #1386
zds
Registered User

Datum registracije: May 2018
Poštovanje svima,
Dakle,
Novi sam korisnik homebox uređaja i imam problem sa signalom.
U prostoriji gdje boravim (gdje mi je i pc) je prizemlje na sjevernoj strani kuće,signal mi je 2crtice 3g,4g 1crtica.
Kuća mi je na 4 kata + potkrovlje. Pokušao sam spojiti sma kabel na antenski i razvući na krov (antenski kabel cca 25m) i dobio sam 4 crtice 3g mreže i 2 crtice 4g ali nije to-to.
Pokušao sam i sa satelitskim tanjurom ali isti su rezultati,možda i lošiji.
Imao sam preporuke da se javim ovdje sa drugog portala pa me zanima da li je netko imao sličnu situaciju i da li mi netko može pomoći.
Čuo sam za iskrine antene ali svejedno da provjerim sa vama.
Čuo sam i za gubljenje signala na svakih 1m kabela do -0,4dBm ako se ne varam. Imajte na umu da sam laik oko svega ovoga
Živim u okolici Splita,
Unaprijed hvala.
zds je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 09:51   #1387
Pupo
Premium
Moj komp

Pupo's Avatar

Datum registracije: Jun 2005
Na 25m kabela su ti gubitci sam takvi. Stavi ruter gore na tavan, bez antena sto dobijes s njim i mrezni kabel do kompa.

Iz nekih iskustava, vip ima najbolji signal na vecini lokacija, tako da se neces usreciti ni s nekim drugim.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 09:57   #1388
Prezime
Premium

Datum registracije: Aug 2013
Nekoliko osnovnih stvari,

- Iskrine antene su dobre, trebas ovakav komplet, dobavljiv i kod nas.
Te antene dolaze sa 10m prikljucnog kabla, sto je i preporucljiva maksimalna duljina kabela, i potrebnim konektorima za spajanje na router.

- Zatim trebas pronaci idealno mjesto za montazu sa antenama usmjerenim prema tvojoj VIP baznoj stanici.

- Zatim trebas pronaci najblizi za smjestaj routera da mozes skratit kablove na najmanju duljinu.

Tako ces dobit maksimalno mogucu jacinu signala, a od routera do PC-a (ili drugog routera) razvodis cat6 lan kabel potrebne duljine, jer na njemu nemas nikakve gubitke...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 15:50   #1389
antunhr
Premium
Moj komp

antunhr's Avatar

Datum registracije: Nov 2001
Prvo probaj od Pupo savjet jer ti je najpovoljnije rijesenje a onda od Prezime ovo sa antenama ako ih imas gdije staviti. Sve ti se svodi na puno puno trazenja i ocitavanja parametara.

Mozes ubaciti karticu u mob ili koristiti vip karticu u mobu instalirati programe koji mjere jacinu signala i hodati po kuci. Uzmi u obzir samo da nije sve niti u jacini signala nego ima jos nekoliko parametara koji su jako bitni pa nemora znaciti da ces gdije imas najaci signal imati najbolju brzinu. U prosjeku je tako ali i nemora biti.

Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 17.05.2018. u 17:13.
antunhr je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno