Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2018., 13:33   #1
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
HP 250 G6

Imam gore navedeni laptop i ne mogu dobiti sliku na TV-u. Laptop je I-3 6006U procesor sa svojom grafikom intel hd 520, i dodatnom grafičkom Radeon 520 iako u device manager piše da je to R5 M330 (možda jer sam tražeći drajvere za radeonku 520 našao samo za M330. Na laptopu je u donjem desnom kutu crvena naljepnica "Radeon graphics" a iznad nje naljepnica "intel core i3". U device manageru kad otvorim Display adapters piše AMD Radeon R5 M330, plus standard VGA Grafics adapter. Laptop ima HDMI, preko koga ga spajam sa TV-om (Plasma Panasonic) ali ne mogu dobiti sliku na TV. U kontrol panel----Display imam prikazan samo jedan ekran s brojem 1, i pod Display piše: Generic PnP Monitor on Standard VGA graphics Adapter i tu ne mogu ništa pomaknuti u padajućem meniju.
Kada pokrenem CPU-Z pod graphics piše Standard VGA adapter i logo je od Intela, a kad promjenim u padajućem meniju na Graphics Device, pojavi se logo od Ati Radeon grafike. Ima li pomoći, kako dobiti sliku na TV-u???
Da ne zaboravim, danas sam ubacio win 7 64 bit softwer Adrenalin, ali ni to ne pomaže. Na lapu je Win 7 64 bit i ne znam hoću li morati instal Win 10, jer je očito ovaj lapt za taj Os.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 15:06   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Većina proizvođača spaja video izlaze na Intel iGPU, a prema standard VGA Graphics adapter opisu, izgleda kao da nemaš instalirane drivere, tak da možeš početi s tim. Nakon što instaliraš friške Intel iGPU drivere, u Device Manageru možeš privremeno isključiti (disable) ili deinstalirati drivere za AMD Radeon grafičku, tek toliko da provjeriš da li ti radi spajanje na TV pomoću HDMI izlaza. U slučaju da radi i sve je OK, lako ponovno uključiš AMD Radeon grafičku. Iskoristi HP AMD/Intel Switchable Graphics Driver ili Automatically Detect and Install Your Driver za AMD GPU da se ne zamaraš s traženjem i ručnom instalacijom.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2018., 13:20   #3
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Ove drivere HP AMD Intel Switchible sam i instalirao i tako i radi laptop. Za AMD Radeon HD 520 grafiku, za Win 7, nema nigdje drivera. Sve što ima je za Win 10. Pokušao sam s adrenalin SW, ali ništa ne pomaže. U stvari, svi driveri su za HP 250 G5, koji rade na G6, osim grafike za Radeonku. Pokušao sam i sa zadnjim Katalistima.
__________________
Bez reklama u sigu!

Zadnje izmijenjeno od: mars952. 20.04.2018. u 13:28.
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 13:25   #4
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
OK, ali tebe muči HDMI video izlaz za koji je zadužen Intelov iGPU za koji ti Device Manager javlja standard VGA Graphics adapter.

Znači, nema instaliran driver, pa je prepoznat kao generički uređaj. Jesi probal isključiti AMD Radeon grafičku i ručno instalirati drivere za Intel iGPU?

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 20.04.2018. u 13:31.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 18:34   #5
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Nisam to proba, napravit ću to ova dva-tri dana pa se javim. Pozdrav. Zadnje drivere koje sam skinuo su: win 64 15.36.34.4889, jesu to ti?
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 20:24   #6
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Zadnji za Windows 7 64-bit su 15.45.23.4860 koje sam linkal u prijašnjem postu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 20:48   #7
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Hvala.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 21:27   #8
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Ubacio nove drivere za iGPU i deinstalirao za Amd. Nakon ubacivanja drivera za iGPU u Device manageru se opet pojavila grafička AMD Radeon HD M330 (?) a ne HD 520. ali se pojavila i Intel HD520 i preko HDMI dobio sliku na tv-U. Vidjet ću šta ću dalje u vezi Radeon HD520 2 GB. Valjda je očitali Katalisti. U svakom slučaju zahvaljujem na savjetima.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 21:43   #9
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ovisno o tome za kaj namjeravaš koristiti AMD Radeon GPU, uvijek možeš u UEFI/BIOS opcijama kompletno isključiti tu grafičku, tj. podesiti da Intel iGPU bude primarni i jedini GPU, pogotovo ako je u pitanju isključivo reprodukcija multimedije putem HDMI spajanja na TV. U slučaju da ti baš treba AMD Radeon GPU za pokoju igru ili neku specifičnu aplikaciju, isprobaj još jednom sve kaj se nudi od spomenutih drivera i popratnih rješenja diljem Interneta. Također možeš iskoristiti PCI-Z, HWiNFO, GPU-Z i slične alate da detaljno provjeriš i potvrdiš kakva je to točno AMD Radeon grafička.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 12:22   #10
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Provjeri preko win update-a oce li ti ponuditi drivere za ati graficku.
Toncek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na