Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 00:07   #31
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa sam si rekao. Veći brat iphone-a. Zašto bi bio problem to strpati onda u 1.3cm kučiše :P
Mislio sam da sve dimenzije proporcionalno rastu
No ipak radi jačeg procesora, općenito zbog snažnijih i većih komponenata mislio sam da će biti deblji...

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 00:42   #32
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
lose lose, po meni promasaj.. nema kamere, nikakve, nemos zvat, sms-at, iphone os nije vizualno optimalan za ovu rezu s dodatnim ogranicenjima (multitasking, nema flash), skupo

no ajde, proc je brz i sigurno radi brzinom munje, i ekran mi se cini predobar..

al sve u svemu: fail (bez epic)
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 00:49   #33
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Fail, makar je šajni i lijep.

GPS? Kamera? SMS? Koji k. će ti kompas ak nemaš GPS? Nije mi svejedno dal se okrećem u Francuskoj il na Trgu maršala Tita.

Eventualno mi je fora za gledat filmove. Fail mi je za slusat muziku, di da ga u dzep stavim?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 00:49   #34
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Novi proizvod iz Ejpla sa bakice

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 02:10   #35
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Ahhh po ovome se vidi kako je Apple velika firma. Kad oni koji ga ne vole toliko pisu o njemu i to jos samo par sati nakon predstavljanja njihov novog proizvoda
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 02:14   #36
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
To se zove marketing.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 02:21   #37
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Ahhh po ovome se vidi kako je Apple velika firma. Kad oni koji ga ne vole toliko pisu o njemu i to jos samo par sati nakon predstavljanja njihov novog proizvoda
Pisali smo i o forcebooku svojevremeno
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 02:42   #38
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pisali smo i o forcebooku svojevremeno
Hehe pa neznam, iznenadio sam se ovolkim "feedom" na pcekspertu.
Btw meni se cini dobro rjesenje sto nema multitaskinga jer sve radi izuzetno brzo. Nije ko Htc koji natrpa i boga i vraga i onda se telefon nenormalno brejka. (Taj sam dojam dobio od frenda koji ga ima)
Ako trebas multitasking uzmes si laptop. Mislim da bi ovo moglo dobro proci (ne bas kao iphone ili ipod), sve ovisi o aplikacijama.

Evo kako radi iz prve ruke:
http://i.gizmodo.com/5457757/apple-ipad-first-hands-on
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 03:11   #39
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Btw meni se cini dobro rjesenje sto nema multitaskinga jer sve radi izuzetno brzo. Nije ko Htc koji natrpa i boga i vraga i onda se telefon nenormalno brejka. (Taj sam dojam dobio od frenda koji ga ima)
Ajme majko - ovo je arhetip Mac korisnika

1. Ovo je bliže kompu nego mobitelu
2. Dimenzijama je skoro kao netbook


Zašto gutate gluposti kakve vam servira Apple kao guske?

Procesor u njemu je jači i vjerojatno ima više rama (i nebrojeno brži disk) nego solidan PC od prije recimo 10 godina na kojem si mogao multitaskat bez problema i pokretat razne aplikacije.

Zašto to nebi bio u mogućnosti raditi 10g kasnije?
Je li OS moćniji od Windowsa 98/XP? Nije
Je li hardver jači ili probližne snage? Je


I sad reci - koji je realan razlog zašto taj tablet ne bi mogao imati full-size OS sa podrškom za sve potrebno?


Odgovor - kupci toga su budale i neznaju ništa o računalima niti žele znati.
Traže cool gadget za sezonu i to je to.
Kao što bimbice kupuju nove Jimmy Choo čizme, tako i ti ljudi kupuju Apple gadgete upitne funkcionalnosti (primjerice ipad i macbook air prvenstveno, no i ipod shuffle i sl).
To je maximalno ograničen gadget za "panjeve" kojima se nesmije ništa ostavit da misle i rade na svoju ruku nego da te Veliki Brat Apple nadzire i daje koliko On misli da ti treba.

Kao da kupiš auto i onda ti proizvođač ograniči koje felge i gume možeš stavit, koje stanice ti radio može hvatat, koju muziku smiješ puštati u autu, di se smiješ vozit itd...

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 28.01.2010. u 03:21.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 03:15   #40
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Hehe pa neznam, iznenadio sam se ovolkim "feedom" na pcekspertu.
Btw meni se cini dobro rjesenje sto nema multitaskinga jer sve radi izuzetno brzo. Nije ko Htc koji natrpa i boga i vraga i onda se telefon nenormalno brejka. (Taj sam dojam dobio od frenda koji ga ima)
Ako trebas multitasking uzmes si laptop. Mislim da bi ovo moglo dobro proci (ne bas kao iphone ili ipod), sve ovisi o aplikacijama.

Evo kako radi iz prve ruke:
http://i.gizmodo.com/5457757/apple-ipad-first-hands-on
GLOSSY!! aaaa!
Pa koji cock je svima njima? Ovo je proizvod za nista. Ne mozes ic u park citat, ne mozes uvijek surfat (flash), nema niti (web)camere. connectivity?
Jel ovo telefon ili laptop?
Kome je ovo tocno namijenjeno?
Moree, mozes i ti odgovoriti
Sorry, al u ovom svom postu ionako nisi nista napisao, osim da bi mogao dobro proci, bez ikakvih argumenata.
Apple je pojeo g**** sto se mene tice. Toliko pompe s njihove strane, i "leakanih" slika, a bi predstavili okrljasteni mobitel s vecim ekranom i slabijom baterijom. Hoce li itko normalan gledat HD na 9 inca?

EDIT:
ne mogu nego jos jednom naglasiti. GLOSSY???? Koliko vidim po ovom video, to nije malo glossy, kao neki bolji tablet pc, ovo vristi od svijetla.
__________________
In Construction...

Zadnje izmijenjeno od: Botlorn. 28.01.2010. u 03:36.
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 05:02   #41
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
to si budem nakeljio u ćenifu na vešmašinu i dok budem srao bude mi streamao klipove sa jubitoa ili neki film pusto.. da bolje gofno proklizi, ali svejedno sam brz pa dok se to loada ja vec obavio, nazalost nema webcam da opalim to sranje svoje odma na livevideo na fejs npr...
ali eto, osim ovoga gore, svrhu mu ne vidim.. (nema tipkare da se mos dopisivat u krevetu), mos sam citat novine, knjige, gledat filmove...

fala bogu pa nisam lud da citam knjige...
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 08:56   #42
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ahem ahem

Dobro, tih 10h je vrlo rastezljiv pojam....
Što se tiče procesora, vjerojatno nisu tili Atom jer nema performanse za HD video, a opržili su se sa nEvidiom prije .

Iskreno nevidim poantu takvog uređaja - prevelik je da bude PDA/smartphone, nema tipkovnicu i mogućnosti periferije kao netbook, preskup da bude neki multimedijalni player.

Iako znam da će naći svoje mjesto ponajprije u filmovima i serijama kao cool gadget.. ali funkcionalno mu ne vidim neku svrhu.. ovo bi moga biti flop a'la Macbook Air
Dijelim mišljenje. Ne vidim razlog zašto bi to netko kupio? Pa bolji mi onda HD2 koji imam, barem stane u đep.
Evo i odg zašto ne kupiti: http://www.bug.hr/vijesti/ipad-dan-poslije/100361.aspx
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 09:21   #43
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
kako se nasmijem kad citam sto Mar napise.. gazda,nema sta .. potpuno se slazem sa tobom!

ali tako velika cijena nece smetati fanaticima koje je apple stekao..tako da,svaka budala ima svoje veselje
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 09:23   #44
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Lijepo zgleda, fino se vrti os, samo ja neznam sto bi sa tim tabletom radio
Zanimljiv gadget meni upotpunosti beskoristan ima kakvih novosti o iphoneu?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 09:34   #45
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
neznam zasto svi toliko kenjate, kad ste ga vidili sigurno ste prvo uzeli rupcic i obrisali sline, svako da ima jedan taki bi nesto radio na njemu, izvalio se na garnituru pa makar imo komp od 12 000kn i surfali bi po pce, iWork je totalno preradjen za iPad a sad mi reci oces prije na mobu ili na ipad-u unjet neke podatke, dodjete recimo na sastanak i stavi se na stol svima ovakav jedan nek gledaju neke podatke, meni se ovo cini dobrim proizvodom, mi obicni useri bas i nemamo neke veliki koristi od ovoga (ja imam mobitel i to mogu odraditit na mobu) da da svatko moze odraditi na mobu, siguran sam da ce "daljnjim" razvijanjem doci i kamera i ostale stvari, moze se prikljuciti i dodatna tastatura ima sve ljepo napisano na njihovoj stranici, ali istina je da je ova stvarcica bar 60-80% ljudi apsolutno beskorisna i da ce ju samo popljuvat, po meni da su napravili OS i hardware koji podrzava kompletni Adobe paket i dali gratis olovcicu da bi to bilo ludnica, imas "graficki tablet" usput surfas netom i kontam si da bi bilo odlicno raditi na tome, nebi se vise moro pipljat s misem i opcrtavanje pen toolom s misem, jednostavno s olovcicom lupas tockice, oke to je jedna primjena dalo bi se tu o svacem necem razmisliti

EDIT: ima i kamera, usb i SD slot

http://www.crunchgear.com/2010/01/27...port-adapters/

to je jos extra para koju treba izdvojiti, po meni je to veliki minus (bar s moje strane) nema USB, kameru, vga/dvi/hdmi out (bilo bi ga ljepo spojiti na lcd i pustis si filmic),

SIM card tray (Wi-Fi + 3G model only)

nadam se da ce ubuduce pojacati taj cpu, i dodati ostale stvari, no vec ce netko doci skrekat to i opaliti w7 gore
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 28.01.2010. u 09:47.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 10:20   #46
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Zašto to nebi bio u mogućnosti raditi 10g kasnije?
Je li OS moćniji od Windowsa 98/XP? Nije
Je li hardver jači ili probližne snage? Je
Pa da mi ovo napise onaj lik sto mjenja bateriju na terenu nebi mu nista rekao. Ali neko kao ti da ne kuzi da su aplikacije na iPadu itekako zahtjevnije, pogotovo graficki me zapanjuje. A brzina kojom se one otvaraju je impresivna. Vjerujem da bi multitasking u jednoj mjeri radio dobro, ali ocito ne dovoljno dobro za Apple. Zato i ne stavljaju podrsku za Flash, jer je Flash govno i ja se ponekad drnkam na Core2Duo masini sa njime. Primjer Youtube, Facebook.

A uostalom ako se nekome ne svidja neka ne kupi i gotovo. Bolje da uvatite neku ribu pa se ispucate na njoj nego sto pisete Ilijade o iPadu
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 10:28   #47
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Da zatvorimo slucaj s iPadom...

http://www.archos.com/products/nb/ar...try=us&lang=en

Meet Archos. iPad killer. Prije xy mjeseci. za 549$. Multitaska. Win7. Nuff said.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 10:42   #48
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Ipod kada je izasao bio je svima cudan, rukovanje njime, upravljacki software itd...

Iphone je izlaskom napravio veliki boom, koji je neposredno nakon izlaska splasnuo jer nije bilo mogucnosti slanja mms-a, mnoge su stvari bile glupo limitirane... onda je App Store udahnuo novi vjetar u ledja Iphonu s mnostvom dodatnih aplikacija, od tamo su predpostavljam kasnije izvukli neke statistike sto se to skida i instalira najvise, i vidi vraga vecina nedostataka nestaje kako izlaze revizije novog upravljackog software-a jer polako dodaju razne nove mogucnosti, ali i nove uredjaje sto jasno donosi opet dodatan prihod.

Sto se tice dodataka, pa to je cista lova i ne kuzim kako vam nije jasno da njima nije u cilju izbaciti ipod, iphone, ipad ili iqurac koji ima sve rijeseno, i odmah u kompletu sve potrebne prikljucke, jer neki usb adapter ili strujni pretvarac ili bolje slusalice kostaju daljni iznos koji se njima slijeva u novcanik.

Ipad kao takav vidimo iz prilozenog nije napravio preokret, nego i dalje ide stazom ispitivanja trzista, na kraju da je i kamera, i neznam sta sve drugo u ovom ipadu, a sta bi vam onda ponudili u iducoj reviziji... kako bi zaradili od prodaje dodatnih sitnica koje ce nekima sigurno trebati. Ok trenutno nakon sto je predstavljanje odradjeno, balon je pukao, pa sada nalazimo mnoge nedostatke, ali za par mjeseci dok veca kolicina Ipad-a bude prodana, i upotrebljavana od strane korisnika sigurno ce se pronaci puno novih aplikacija koje ce mu dodati neke sada uopce ne zamislive mogucnosti primjene i uporabe.
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 11:09   #49
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Tako je. Savrsen za Windows usere
Ruzan hardware, ruzan software (totalno ne primjeren za touchscreen)
Vjerujem da je Touchscreen jako dobar (kao kod htca) cim su stavili sastrane neku hibridnu verziju trackpointa. Ima vise featura ali djaba kada nikako ne radi. I nikad nece imati konkurenciju koja ce se zvatii next Archos killer
http://www.youtube.com/watch?v=1544BOSDlcw
Kad je otvorio explorer shvatio sam zasto je Archos tu di je.

Apple nije htio napraviti laptop/tablet sa touchscreenom koji ce vrtiti Leoparda gore. Da su htjeli mogli su. Ali zato je Apple - Apple a Archos - Archos.
Poanta iPada nije multitasking na touchscreenu "for sake of the touchscreen."
Kao sto je onaj Toughbook koji je Mad Duke stavio na prijasnjoj temi. Tamo je Touchscreen stavljen samo da bi se ubacio jos jedan bezvezan feature Windows userima koji uopce nije praktican. Isto kao sto je htc uzeo "slide to unlock" od iPhona (najbolje eliminira slucajno otkljucavanje u dzepu ili torbi) i pretvorio to u slide u lijevo da prihvatis poziv a slide u desno da odbijes. Samo da izgleda kul i nema svrhu. Kao i zoomiranje slike na htcu. Napravis mali krug na mjestu na kojem zelis da ti zoomira sliku. Pa nije pinch izmisljen zato sto kul izgleda nego zato sto je najprirodniji i najlogicniji nacin da se zumira slika. Apple nije blesav da napravi macbook u tablet obliku samo da bi bilo kul upravljat sa njime pomocu prsta.
iPad bi vise trebalo gledati kao konkurenciju Kindlu jer svi izostavljaju jednu bitnu stvar. iBooks, odnosno iTunes za e-knjige

Citiraj:
Autor nathan Pregled postova
Iphone je izlaskom napravio veliki boom, koji je neposredno nakon izlaska splasnuo jer nije bilo mogucnosti slanja mms-a, mnoge su stvari bile glupo limitirane...
I to mi je toliko zao sto su naknadno stavili mogucnost mms-a. Pravi Windows useri, pored mejla ce izabrat mms koji niko ne koristi. Ali samo da ima featura. Samo da mi prepoznaje glas, prepoznaje otiske, samo da se moze koristiti kao usb storage itd..



Edit: e da najbolje je kad mi je na onom gore videu lik za iPad killer rekao: u need software to flip the screen. ahahaha

Zadnje izmijenjeno od: Moree. 28.01.2010. u 11:22.
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 11:21   #50
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Prejak thread
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 11:28   #51
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni samo nije jasno da nitko ne gleda "globalnu sliku"... pročitajte ovu rečenicu na glas... apple je izdao tablet.

ništa više, ništa manje.

kako kaže kolega enis sa hwb - hype, overeclocked.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 12:07   #52
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
meni samo nije jasno da nitko ne gleda "globalnu sliku"... pročitajte ovu rečenicu na glas... apple je izdao tablet.

ništa više, ništa manje.

kako kaže kolega enis sa hwb - hype, overeclocked.
Ma kakav tablet
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 12:31   #53
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
iPad bi vise trebalo gledati kao konkurenciju Kindlu jer svi izostavljaju jednu bitnu stvar. iBooks, odnosno iTunes za e-knjige
GLOSSY GLOSSY GLOSSY!!
Jesi li ti ikada citao na pravom ebook readeru? To je nemjerljivo iskustvo naspram svih glossy govana od ekrana. Ako je iPad konkurencije Kindleu, ili Sonyju, ili iRExu, FAILao je vec sada. Jer ovo govno se ne moze citati na danjem svijetlu. Moze se gledati, sa puno refleksije. Ali otici na balkon i citati 4 sata... iskustvo i pol.

A ove fore, oni su mogli staviti OS, kameru i USB a nisu jer znaju sto rade je cisti bullshit. Oni mogu stavit kameru, i odlucili su je naplatit. Bas me zanima koliko ce to doc u HR, sa svim nacinima mreznog povezivanja, kamerom. Ako ce oko 900 dolara u SAD- ovdje koliko - 10.000kn?
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 12:32   #54
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
http://www.theonion.com/content/vide...rce=videoembed

on topic: mogu reci da ce mi kupovanje ipada od strane neke osobe biti dobar pokazatelj kakva je ta osoba
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:09   #55
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
GLOSSY GLOSSY GLOSSY!!
Jesi li ti ikada citao na pravom ebook readeru? To je nemjerljivo iskustvo naspram svih glossy govana od ekrana. Ako je iPad konkurencije Kindleu, ili Sonyju, ili iRExu, FAILao je vec sada. Jer ovo govno se ne moze citati na danjem svijetlu. Moze se gledati, sa puno refleksije. Ali otici na balkon i citati 4 sata... iskustvo i pol.
Isto ti ja mogu reci za taj Kindle trebas svjetlo. Znaci zaboravi na citanju u mraku/polumraku. Neznam zasto mlatis mrtvog magarca kad se sve svodi na stvar osobne preference. Ali ne, mora se smarat Apple je ovakav Apple je onakav.
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:32   #56
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Isto ti ja mogu reci za taj Kindle trebas svjetlo. Znaci zaboravi na citanju u mraku/polumraku. Neznam zasto mlatis mrtvog magarca kad se sve svodi na stvar osobne preference. Ali ne, mora se smarat Apple je ovakav Apple je onakav.
Hm, da vidimo:
1. ebook reader koju treba vanjsko svjetlo. Znaci, po noci mi treba upalit zarulju. Ne moze se citat jedino u lickoj sumi, gdje nema rasvjete.
2.iPad koji se dobro moze citati samo u lickoj sumi, gdje nema refleksije. I onda se oci umaraju nemjerljivo vise nego na ebooku.
Though call.

Ja ne mlatim nikakvog mrtvog magarca. Ti napisi 3 stvari u kojemu se iPad moze koristit bolje ili jednako kao neki drugi uredjaji. Ja mu dajem za pravo da to ima. Samo sto ne mogu naci. I ne, nije super kao kalendar, jer je to skupi kalendar. Nije dobar za citanje, odnosno, dobar je ko bolji laptop- znaci-nije.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:37   #57
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
gle... ti možeš i kuću obući u apple proizvode, možeš i sebe obući u njih, stvarno stvar osobnog ukusa i debljine novčanika.

ALI isto tako nemoj bježat od činjenice da su globalni preveranti koje puše debeli, lijeni, bogati i niš korisni ameri, te braniti taj apple toliko zdušno.

stari moj ovo govno će koštat 1000€ kod nas, možda sam malo i reko... o čemu mi tu pričamo??? o tabletu čiji jedini feature je thin (kako je jobs 5 puta rekao) i ide na internet.

pa u današnje doba moja baba preko kolutnog telefona ide na internet yebote led.

zguglaj "ipod shuffle real price" i have fun sa ponavljanjem povijesti

ostali hf sa recenzijom uvaženog profesora: http://www.youtube.com/watch?v=M_Fi9V_ot4I
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:46   #58
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
I sad reci - koji je realan razlog zašto taj tablet ne bi mogao imati full-size OS sa podrškom za sve potrebno?
Zašto onda ne bi bio toliko tanak. Jer je i hardware-ski upsizean "mobitel", a ne "downsizean" laptop

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Isto ti ja mogu reci za taj Kindle trebas svjetlo. Znaci zaboravi na citanju u mraku/polumraku. Neznam zasto mlatis mrtvog magarca kad se sve svodi na stvar osobne preference. Ali ne, mora se smarat Apple je ovakav Apple je onakav.
Aha. Bolje je čitati u mrklom mraku, nego na svijetlu kako je normalno. Nije to film da ćeš ga gledati u mrklom mraku kako bi postigao bolji immersion osjećaj.

A kindle je isto smeće kao i većina apple proizvoda. Sam uređaj je oke, ali software je katastrofa! Kupiš uređaj i onda će ti netko drugi reći kaj smiješ, a kaj ne smiješ raditi!

http://defectivebydesign.org/ipad

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Apple nije htio napraviti laptop/tablet sa touchscreenom koji ce vrtiti Leoparda gore. Da su htjeli mogli su. Ali zato je Apple - Apple a Archos - Archos.
Misliš da su mogli. Baš bi htio vidjeti koliko bi im trebalo da prebace cijeli OS da radi kako spada sa ovim ARM-ovim procom. Prvo zbog arhitekture cijelog kompa, a drugo zbog 1 GHz-a.

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Poanta iPada nije multitasking na touchscreenu "for sake of the touchscreen."
Jesus. Znaš zašto nema multitaskinga pravog? Zato jer bi bio spor u tri vraga. Što apple onda napravi kada nešto ne ostvari. Proda priču kako ti to zapravo ne treba

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Apple nije blesav da napravi macbook u tablet obliku samo da bi bilo kul upravljat sa njime pomocu prsta.
Da je apple napravio macbook air u tablet obliku. E to bi bilo nešto. Ko stvoreno za sastanke, za pisanje mali notes-a etc. A u običnom obliku za normalana rad (iako bi na bateriji trebali proraditi još, ali to je druga stvar

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
iPad bi vise trebalo gledati kao konkurenciju Kindlu jer svi izostavljaju jednu bitnu stvar. iBooks, odnosno iTunes za e-knjige
Izgubio je u startu. Kindle ima battery life od 2 tjedna. Nemreš se natjecati sa e-book readerom, a imati LCD ekran.

Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
je na onom gore videu lik za iPad killer rekao: u need software to flip the screen. ahahaha
Kao opet. Platiš 200 kuna nekom da ti stavi gore cijeli software i eto ti working računala sa punokrvnim OS-om!
Na koji uvijek možeš staviti jednostavniji frontend ako nisi smart user.
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:51   #59
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Prejak thread
dok netko od modova ne zakljuca..uvijek ista pjesma

apple vs cijeli svijet
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:56   #60
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
dok netko od modova ne zakljuca..uvijek ista pjesma

apple vs cijeli svijet
Ako zakjuca, zakljucati ce zbog padobranaca poput tebe. Ako nemas sto komentirati, radije nemoj spamati.

Ovo nije apple vs. cijeli svijet. Iako bi komotno mogao bit, jer se apple reklamira kao bolji od svega. A to nije. Ja mu dajem za pravo da neke stvari ima bolje rijesene. Ali da je toliko BOLJI. to mi je mucno.
A vrhunac takvog stava je jucerasnje predstavljanje. Jobs je to najavio kao da su vec 8 godina razbijali mozgove i ulagali milijarde i sad imaju revoluciju u svojim rukama. mos mislit. velik mobitel. to je ono sto (mene) smeta. Ona reklama na svakoj jeb*** stranici na kojoj su ponudjeni ifon skineva i pise "be different, you are different". Zbog tako mobridno perverznih reklama ja cu napadati apple kad stigem. jer me rade budalom.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na