Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2024., 14:51   #19291
P.E.R.O
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 10
Pozdrav svima,

Molim za pomoć.
U potrazi sam za novim tv-om, prelistao sam više puta prošle preporuke, ali imam osjećaj što više čitam da manje znam, a i totalno sam van tehnologije tv-a trenutno. Uglavnom prelazimo sa prastaroga Grundinga 32" na novi tv od 55". Sin je kupio ps5 pa bi i to trebalo uzeti u obzir. Većinom gledamo maxtv, netflix, hbo, skidamo filmove online (što se ovoga tiče kad dođe novi tv koje su najbolje opcije za gledanje serija i filmova?) i sad još igranje ps5.
Cijena da je do cca. 750€, gledao sam najviše Tcl (c735, c805) i Hisense (u6kq, u7kq), čine se najbolja vrijednost za novac?, ali ne isključujem druge marke. Što se tiče Hisensea brine me što nema google tv, treba li me to brinuti, tj. što gubim s tim?
Uglavnom bio bih vam zahvalan na preporuci.
P.E.R.O je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 15:12   #19292
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Imali 43' i ovih dana prešli na 65'. Isto mislio na 55...ali svi me odgovarali od tog i u pravu su. Potrazi 65.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 15:20   #19293
P.E.R.O
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Imali 43' i ovih dana prešli na 65'. Isto mislio na 55...ali svi me odgovarali od tog i u pravu su. Potrazi 65.
Moram još provjeriti, ne znam hoće li stati. A imate li kakvu preporuku?
P.E.R.O je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:00   #19294
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
Ne znam di je pametnije pitat. Valjda ovdje.

Zna li tko kak osposobit Samsung Gaming Hub na Samsung TV-u? Htio bih probat onaj Xbox cloud gaming ali nema ni huba ni Xbox aplikacije u Samsung storeu.

Jel to region specific?

Imam Samsung QN95. Prema Samsungu, taj model bi trebao podržavati gaming hub.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:06   #19295
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Vidim da si naveo hisense u7kq, unazad par strana znam da ga je kolega hvalio, a ja isto mogu potvrdit za hisense u8kq model. "Crna je crna", a gejmam preko pc-a sa local dimmingom na high bez problema ako ti je bitna ova informacija. Prelazak sa 32inch ips monitora na tv je razlika u kvaliteti boje, svjetlini, nebo-zemlja. Nisam neki zahtjevni korisnik tv-a, znaci nisam nista posebno namjestao vec sto se kaze "out of the box" je super slika. Ja sam kupio tv prije nekih mjesec dana i znam sto znaci da sto vise googlas samo manje znas. Meni je jedino mucio podatak da je tv buggy, do sada nisam nista primjetio ,a ako ima nesto uvijek se nadam da ce neki buduci firmware to popraviti. Mislim da je tv definitivno najbolji omjer ulozeno/dobiveno. p.s. jos sad hisense nudi +3 god besplatne gare
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:18   #19296
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Ne znam di je pametnije pitat. Valjda ovdje.

Zna li tko kak osposobit Samsung Gaming Hub na Samsung TV-u? Htio bih probat onaj Xbox cloud gaming ali nema ni huba ni Xbox aplikacije u Samsung storeu.

Jel to region specific?

Imam Samsung QN95. Prema Samsungu, taj model bi trebao podržavati gaming hub.
Nije podrzano u hrvatskoj

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:38   #19297
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Nije podrzano u hrvatskoj

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Ih, tak sam i pretpostavio. Postoji li kakav workaround?
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:45   #19298
P.E.R.O
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 10
Citiraj:
Autor vahha Pregled postova
Vidim da si naveo hisense u7kq, unazad par strana znam da ga je kolega hvalio, a ja isto mogu potvrdit za hisense u8kq model. "Crna je crna", a gejmam preko pc-a sa local dimmingom na high bez problema ako ti je bitna ova informacija. Prelazak sa 32inch ips monitora na tv je razlika u kvaliteti boje, svjetlini, nebo-zemlja. Nisam neki zahtjevni korisnik tv-a, znaci nisam nista posebno namjestao vec sto se kaze "out of the box" je super slika. Ja sam kupio tv prije nekih mjesec dana i znam sto znaci da sto vise googlas samo manje znas. Meni je jedino mucio podatak da je tv buggy, do sada nisam nista primjetio ,a ako ima nesto uvijek se nadam da ce neki buduci firmware to popraviti. Mislim da je tv definitivno najbolji omjer ulozeno/dobiveno. p.s. jos sad hisense nudi +3 god besplatne gare
Hvala puno na info.
Samo me muči (a ne znam &#128513 što gubim s tim da nije google tv?
P.E.R.O je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:06   #19299
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Citiraj:
Autor P.E.R.O Pregled postova
Moram još provjeriti, ne znam hoće li stati. A imate li kakvu preporuku?
Tcl 65c735
Za ove novce...
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:24   #19300
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
izgleda da sony odustaje od oled panela u premium segmentu....priopcenje navodi kako je kupovina panela od lg/sasmsunga skup sport i shodno novom smjeru koji tvrtka zauzima, vrhunac ponude treba bi bit baziran na mini led tehnologiji ali koristenjem minijaturnih led drivera koji imaju jednak ucinak kao i oni konvencionalne velicine. ovo jamci veci broj dimming zona - koje bi to UISTINU i bile, znaci bez b/w stanja kojima kontroliraju disipaciju pozadinskog osvjetljenja nego bi - ovisno o zahtjevima sadrzaja koji se prikazuje - regulirala intezitet pridonoseci poboljsanju kontrasta u realnom vremenu, naravno oslanjajuci se na superiorni xr procesor najnovije generacije.


cini se da su otkrili neki kvalitetan nacin kako mini led tech jos vise priblizit razini koju jamci oled, ali mislim i da se radi o teznji prema shiftu u velicini televizora, jer bogata trzista (citaj US i kanada) sve vise preferiraju velike 98+ ekrane i tu kinezi koji su u velikom naletu imaju adute u vidu 110 i 115-incnih modela, a opet imaju dovoljno visoku razinu kvalitete da gledanje takvih mamuta bude ugodno iskustvo. (npr lg 98'' oled kosta blizu 30k $, dok velicinom usporedivi (cak i nesto veci) hisense/tcl kostaju 5-6 puta manje...matematika je jasna).

mogla bi ovo lako bit godina kojoj se spori ali sigurni decline u prodaji oled-a nastavlja.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:40   #19301
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
Nda. Na kraju sam uzeo neo qled. Često zakrmimo uz tv pa me trta burn-ina. Previše mi je to zajebancije.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:41   #19302
P.E.R.O
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 10
Citiraj:
Autor spaceman