Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2003., 19:06   #1
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
s čim clockati 9100?

Bojsi, jedno pitanjce, ko zna s kojim tool-om se da overclockat Radeon 9100? Probah Rage 3D i ne šljaka. Tražim sad neki drugi dobar utility, a svaka pomoć je dobrodošla.
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2003., 19:53   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
RivaTuner, low-level overcloking opcija. no moras znati da sa radeon karticama uvijek postoji sansa da im BIOS ne dopusta oc.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2003., 20:03   #3
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Koju si karticu 9100 uzeo?? Najbolje ti je skinut najnoviji powerstrip s njim ćeš sigurno uspjet ubrzat karticu no budi svjestan da nekog velikog oc-a s tom karticom nema tj. nećeš dobiti puno bolje performanse kod igranja.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 14:10   #4
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
info

Uzeo sam Sapphire 9100 64MB DDR iz HGspota. Kaj se tiče OC-a, našao sam link di se ljudi kunu da se te kartice (čak i one od Powecolora koje su izvedbeno teško smeće) daju stravično puno OC-at. Eto link:
http://www.earthv.com/articles.asp?ArticleID=913

E, ak se slučajno dogodi da BIOS na grafi ne podržava clockanje (valjda nisam takav baksuz), pretpostavljam da se to da flashat, kaj ne? Samo bi trebalo naći onda pravi BIOS i flash utility. Upravo sad skidam sve moguće tunere i powerstripove, pa javim ak uspijem ovo čudo malo frizirat.

E da, mala informacija za eventualne kupce ovog Radeona, bundle je vrlo bijedan i izgleda ko da kupujete no name karticu, memorijski čipovi su EtronTech 4ns (koji su ti, nikad čuo za niih!?), i ima samo jedan RAMDAC (na netu sam vidio specifikacije da je RAMDAC 400MHz, al kolko ja vidim ipak je 350 MHz). TV out (do 1024-768) i DVI standardno dolaze... Tvorničke specifikacije bi trebale biti 250/230, al to još nisam potvrdio u praksi.
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 15:42   #5
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Update: za OC se može koristiti Rage 3D, al zadnja verzija (v3.8). Tvorničkih 250/230 sam uspio dignut na 285/265 di se čini da radi dost stabilno. Nije neki rezultat, al je sad valjda po performansama negde ko normalni 8500.

E da, pitanje: FSB mi radi na 112 MHz, pa je automatski i AGP ubrzan. Jel to puno utječe na performanse grafičke? Mislim, jel bi se mogla više OC-at da vratim FSB na 100 MHz?
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 23:47   #6
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Pa eto fino si je clocknuo kaj ćeš više
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2003., 23:50   #7
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Memorija će ti teško radit na više bez gluposti po ekranu ili smrzavanja. A kao što sam već rekel nekih velikih povećanja performanis kod igara nema iako može ovisit i o igri. Ajde probaj odvrtit neku igru na 250,250 i na onoliko koliko si je kloknuo pa mi javi rezulatate.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 22:43   #8
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
mozes mi poslati link di si skinuo taj Rage 3d v3.8?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 22:44   #9
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
nasao sam ok...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 09:05   #10
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Pardoncek, nije me bilo malo na forumu jedno vrijeme. Budem probao odvrtiti 3DMark na normalnim postavkama (250/230) i na OC-anim pa javim rezultate...
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2003., 20:37   #11
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ja sam dobio slabo poboljsanje nakon overclockanja Rage-om u 3DMarku 2001 SE....svega stotinjak bodova vise...fakat se ne isplati
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 23:19   #12
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Dajte ljudi skužite već jednom zajebite taj 3d mark!!!!! Meni je on zgodan i sve super ali nije pravo mjerilo. Uglavnom ćeš kod njega dobit poboljšanje skora overclockom za 100-200 bodova ali to ti opet nikaj ne znači.
Provjeravajte performanse na konkretnim igrama. Dosta današnjih igara ima već mogućnost da ti pokazuje fps, a ak nema fino fraps.com skineš instaliraš i dobit ćeš frejmove u svakoj igri. E pa onda fino pokrenite ono kaj najviše igrate pa provjerite kak šljaka. Dakle neki defolt takt i overclockanu karticu.
Druga je stvar kaj mi se čini da 9100 kartice baši nisu nekaj i nikom ne bih preporučio da ih uzme.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 09:14   #13
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ha čuj, za tu lovu su možda best buy (možda je ipak GF3 Ti200 jača, al to su već detalji). Koja ima bolja grafička za 700 kuna? Ne znam kolko je Medal of Honour recimo zahtjevan, al ja sam svojim Tulcem na 1450MHz i 9100 Radeonom igram na 1024*768 sa Anisotropic filteringom na 16x i FSAA na 2x na skroz full detaljima bez frke. Meni je to iskreno dosta, ne znam, kaj bi mi puno više trebalo... A i TV-out mi je sad bolji (prije imah GF2 Ti), ima veću rezoluciju (1024*768) i DivX-ovi mi izgledaju mrak... Kaj ja znam, možda nisam previše zahtjevan.

Inače, kaj se tiče 3D marka, mislim da mi je dobitak sa clockanjem bio oko 300, al koga briga. Jedino je bed kaj ima samo jedan RAMDAC, to je velka šteta...
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 18:38   #14
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Gf 3 ti 200 nikako nije jača kartica od 8500/9100. Problem je u tome kaj na 9100 kartice očigledno stvaljaju lošije komponente i pogotovo memoriju tak da su pomeni isplativija kupnja još uvijek 8500 le i 9000 pro. Npr. kolko vidim taktovi memorije kod 9100 su 230 kod 64 i samo 200 kod 128 mb inačice što sugerira memoriju lošije kvalitete.
meni je drago kaj si ti zadovoljan, sigurno da ta kartica za tu lovu pruža dosta i najbitnije da je tebi ok.
Kaj se tiče ovog drugog 8500/9100 kolko znam ne podržavaju 16 x af a osim toga razlika između 8 x i 16 x je gotovo neprimjetna. Isto tako trebaš vidjet jel ti u drajveru kod aa uključen performance ili qulity kaj dosta utječe na kvalitetu slike.
No kažem najbitnije je da si ti zadovoljan.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 19:56   #15
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Pa zapravo mislim da je Ti 200 možda i jača od 8500, pogotovo 9100, posebno kod viših vrijednosti AA (4x i više), al sam se odlučio za Radeona čisto da doživim tu kakti bolju kvalitetu slike (zapravo baš i ne vidim neke velke razlike osim na TV-outu).

Komponente jesu lošije nego na 8500, umjesto 3.6ns ili čak 3.3ns RAM-a tu se stavljaju 4ns čipovi (kod mene je EtronTech 4ns), a kod 128 MB modela mislim čak i bijedna 5ns memorija (pouka, 128MB model je teško bacanje novaca, totalni promašaj). No, ispada da se 9100 da clocknut otprilike na razinu 8500 što je dosta dobro, čisto jer je 8500 još uvijek dosta skuplji.

Inače, nisam fulao, Anisotropic filetring pod normalno ide na 16x, a na AA mi je uključen Quality mod Velim, jedini bed kod ove kartice je samo jedan RAMDAC nasuprot dva kod normalnog 8500. Ježi ga, nema baš onog komfora ak koristiš pod normalno još i telku ili drugi monitor...

Btw, 9000 Pro je mrvicu slabiji, a skuplji. Je, ima bolju memoriju, clocka se i to, al kaj ti to vrijedi kad je jezgra okljaštrena. Ne hvala.
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 20:51   #16
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Jebiga-lijepo smo i tu pisali da je bolje uzeti LE ili čisti 8500 nego 9100.
Ima i LE modela s 2 RAMDAC-a,4ns ne mora biti loše-moja ide do 305-307

A i taktovi na 9100 KUKULELE modeli
U krajnjoj liniji ak baš hoćeš uvijek možeš 8500 flashnuti u 9100-a obratno nikak
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 00:25   #17
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by dubby
Pa zapravo mislim da je Ti 200 možda i jača od 8500, pogotovo 9100, posebno kod viših vrijednosti AA (4x i više), al sam se odlučio za Radeona čisto da doživim tu kakti bolju kvalitetu slike (zapravo baš i ne vidim neke velke razlike osim na TV-outu).

Komponente jesu lošije nego na 8500, umjesto 3.6ns ili čak 3.3ns RAM-a tu se stavljaju 4ns čipovi (kod mene je EtronTech 4ns), a kod 128 MB modela mislim čak i bijedna 5ns memorija (pouka, 128MB model je teško bacanje novaca, totalni promašaj). No, ispada da se 9100 da clocknut otprilike na razinu 8500 što je dosta dobro, čisto jer je 8500 još uvijek dosta skuplji.

Inače, nisam fulao, Anisotropic filetring pod normalno ide na 16x, a na AA mi je uključen Quality mod Velim, jedini bed kod ove kartice je samo jedan RAMDAC nasuprot dva kod normalnog 8500. Ježi ga, nema baš onog komfora ak koristiš pod normalno još i telku ili drugi monitor...

Btw, 9000 Pro je mrvicu slabiji, a skuplji. Je, ima bolju memoriju, clocka se i to, al kaj ti to vrijedi kad je jezgra okljaštrena. Ne hvala.
Originalni ti 200 u ama baš nikakvim uvjetima nije jača od 8500 pa ni sa 4x aa iako sumnjam da ćeš to uključivat!!!Ak imaš memoriju na 4 ns to nije uopće loše uostalom uspio si je kloknut pa je ok, a 3.6 ns memorija je bila na originalnom 8500 dok je 3.3 ns imao samo 8500 le 128 mb original ati koji je proizveden u jako maloj seriji Gde je to 8500 le tolko skuplji?' Nisam sad gledal cjenike al mislim da je razlika 50-100 kn max.
Još jedna stvar najkvalitetniju sliku će ti uvijek dat original ati kartice, dok ostale nisu na toj razini.
Možeš ti uključit i 28 x ali ti kartica to neće primjenjivat
Na defolt taktovima 9000 pro sigurno nije sporija od 9100!!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 10:21   #18
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ok, daklem, da se ne vrtimo u krug, dajte mi molim vas recite di ima originlni Ati 8500 (ili eventualno LE) sa dva RAMDAC-a za 750-800 kuna? Mislim, ak ima, ja ga odma idem kupiti, a 9100 baciti u smeće. Prek oglasnika mi se ne uzimaju baš rabljene/razvaljene stvari.

Nažalost, kolko ja vidim, za tu cijenu ima samo Manli smeće u Vemilu za 760 ćuna i to LE model. Dal ima dva RAMDAC-a ne znam. I kad sam morao izabrati između Manli 8500LE smeća (250/250) i Sapphire 9100 (250/230), ja sam uzeo Sapphire. Kaj to nije logično? I nekak pretpostavljam da je kvaliteta slike ipak bolja na Sapphire karticama nego na kineskom smeću, čisto možda radi činjenice da je Sapphire jedini kolko ja znam proizvođač koji zapravo radi i za Ati (build by Ati kartice, a ne samo powered by Ati). Valjda i to nekaj znači (iako je moja samo powered by Ati).

Daklem, ak netko zna za skladište starih Ati 8500 (275/275) za jeftine novce, nek mi prišapne.

9000Pro možda nije sporiji, al nije ni brži, a definitivno je skuplji. I ne znam detalje o Anisotropic filetringu za 9100, al nekak pretpostavljam da ak je ponuđena opcija u Catalyst driverima za 9100, valjda onda i podržava?
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 11:37   #19
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Pa tip ti je mislim 6-og na newsima prodavao 275-275,staru tri tjedna za 700 ćuna...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 14:52   #20
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by dubby
Ok, daklem, da se ne vrtimo u krug, dajte mi molim vas recite di ima originlni Ati 8500 (ili eventualno LE) sa dva RAMDAC-a za 750-800 kuna? Mislim, ak ima, ja ga odma idem kupiti, a 9100 baciti u smeće. Prek oglasnika mi se ne uzimaju baš rabljene/razvaljene stvari.

Nažalost, kolko ja vidim, za tu cijenu ima samo Manli smeće u Vemilu za 760 ćuna i to LE model. Dal ima dva RAMDAC-a ne znam. I kad sam morao izabrati između Manli 8500LE smeća (250/250) i Sapphire 9100 (250/230), ja sam uzeo Sapphire. Kaj to nije logično? I nekak pretpostavljam da je kvaliteta slike ipak bolja na Sapphire karticama nego na kineskom smeću, čisto možda radi činjenice da je Sapphire jedini kolko ja znam proizvođač koji zapravo radi i za Ati (build by Ati kartice, a ne samo powered by Ati). Valjda i to nekaj znači (iako je moja samo powered by Ati).

Daklem, ak netko zna za skladište starih Ati 8500 (275/275) za jeftine novce, nek mi prišapne.


9000Pro možda nije sporiji, al nije ni brži, a definitivno je skuplji. I ne znam detalje o Anisotropic filetringu za 9100, al nekak pretpostavljam da ak je ponuđena opcija u Catalyst driverima za 9100, valjda onda i podržava?
Dakle da razjasnimo, originalnog 8500 već odavno nema nigde, al se može kupit prek oglasnika i ne mora biti razvaljen. No o njemu nisam ni govorio. 8500 le ćeš pak vrlo teško naći da ima dva ramdaca gotovo nemoguće ali ak su ti ta dva ramdaca tolko bitna onda si trebao uzet 9000 pro jer on ima 2x400 ramdac.
Dalje ova tvoja Saphirre kartica je isto sranje kao i Manli. Čak bi se usudio reći da je lošija. Ak još ne znaš sve se kartice proizvode u Kini tak da ti je to sve kinesko smeće
Dakle ti si uzeo Saphirre samo zbog imena kaj nije uvijek najpametnije.
I opet tvrdim onih 16 x af opcija u drajverima je čista šminka.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 19:15   #21
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Dakle da razjasnimo, originalnog 8500 već odavno nema nigde, al se može kupit prek oglasnika i ne mora biti razvaljen. No o njemu nisam ni govorio. 8500 le ćeš pak vrlo teško naći da ima dva ramdaca gotovo nemoguće ali ak su ti ta dva ramdaca tolko bitna onda si trebao uzet 9000 pro jer on ima 2x400 ramdac.
Dalje ova tvoja Saphirre kartica je isto sranje kao i Manli. Čak bi se usudio reći da je lošija. Ak još ne znaš sve se kartice proizvode u Kini tak da ti je to sve kinesko smeće
Dakle ti si uzeo Saphirre samo zbog imena kaj nije uvijek najpametnije.
I opet tvrdim onih 16 x af opcija u drajverima je čista šminka.
E preduhitri me... Taman sam mu mislio izgovoriti svašta.
Baš me zanima kako izgleda slika na njegovoj "brand name" 9100 i na mom "smeču" 8500. Pljuje po dalekoistočnom smeču pa kupi otpatke od njih...
Mala šala, ali svjedno da mi je vidjet tu jebenu razliku u kvalitieti slike kod njegove i moje kartice. Mislim da bi je morao mjeriti nekom spravom da vidiš razliku. A moja je brža, hi,hi,hi
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 20:56   #22
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
E dobro, sad je rasprava otišla u vražju mater. Čija kartica je brža i ko ima većeg iskreno me nije briga. To kaj tvoj Manli dolazi kao 250-250 ne znači da je brži. Ja svoju vrtim na 285/265 i nije bitno kaj je originalno došla kao 250/230. A ak ti slučajno svoju vrtiš na 286/266 i više, e onda je brža i bravo ti.

Al u svakom slučaju vjerujem više firmi koja radi i za sam Ati kartice koje se posle prodaju kao ORIGINALNE ATI nego Manliju koji je valjda najšugavija firma koja se bavi elektronikom a da se može nabaviti na ovim prostorima. Nije da je Sapphire nekaj bajno, al je barem neki brand za razliku od Manlija.

Primjer kakva je Manli firma: kupih u Vemilu adapter za Tualatina i naravno da je Manlijev. Gledam kutiju na kojoj ima ravno 10 riječi i ne vjerujem kaj piše. Daklem citiram: "Tulatin Upgrade Adapter... Supperts FC-PGA2 CPU"!!! Da, pravopisne greške nisu moje nego njihove! Prebrojao sam, na 4 mjesta piše Tulatin, a na samo jednom Tualatin. Supperts neću ni komentirati. Moram priznati da sam šokiran kaj to opće radi, a dokle će ne znam.

Kaj se tiče otpada, core i na tvojoj i mojoj je isti, razlika je u memoriji i ostalome (ako je ima)... A budući da je memorija na Sapphire 9100 od 4ns, to znači da joj je nazivna brzina 250 MHz bez obzira kaj ju tvornički furaju na samo 230 MHz.

A 9000PRO nisam uzeo jer je SKUPLJA, a ima okljaštrenu jezgru i po brzini je tu negde, tj. NIJE BRŽA! Obratiti pozornost na SKUPLJA, OKLJAŠTRENA i NIJE BRŽA!!

Za anisotropic 16x ne znam, znam da ga koriste 9700 il 9800 kaj ti ja znam, al me za to iskreno zab... nije briga.
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 22:06   #23
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ti si očigledno jedan od onih tipova koji fura po svom bez obzira kaj druge vele
I to je ok!!!
Tebi je Saphirre ok sviđa ti se brand i zadovoljan si sa karticom prema tome sve super.
Ali nemoj tvrditi da je tvoja kartica kvalitetnija od npr. Manlija jer to jednostavno nije točno!
Kaj se tiče 9000 pro ja fakat ne znam koje ti cjenike gledaš ali ak se o 64 mega verziji radi razlike u cijeni su minimalne između 9100 i 9000.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 22:22   #24
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Ali nemoj tvrditi da je tvoja kartica kvalitetnija od npr. Manlija jer to jednostavno nije točno!
Znači tvrdiš da su BBA karte (PC Partner radi BBA karte za Sj.Američko tržište, a Sapphire je podružnica PC Partnera) lošije od Manli karti, možda su karte (PCB) identične, ali komponente nisu...
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 23:37   #25
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ljudi su se malo zanijeli pa misle da su BBA kartice=saphirre karticama. E pa dragi moji nisu. To kaj ih izvorno radi PC partner ne znači ništa. Mogu se one radit u istoj tvornici ali kvaliteta izrade i komponente koje se gore stavljaju to je druga stvar. Jer da je to jedno te isto ne bi BBA kartice koštale više od Saphirrea. Saphirre je samo brand dakle ime kojem možeš i ne moraš vjerovat.
Navest ću samo primjer da kolko znam Saphirreove kartice iz serije 9500 nemaju RF filtere za posebnu kvalitetu slike. Naravno to se kod takvih kartica tolko ne vidi zbog kvalitetnog ramdaca al ćeš vidjet razliku između Saphirre 9100 i BBA 8500 u to ne sumnjam.
Općenito mislim da su sve 9100 kartice prilično lošije kvalitete odnosno nisu ništa bolje od 8500 le serije tipa Manlija!!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 23:47   #26
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Da sam tvrdoglav, jesam, al bi ti povjerovao da mi daš neke dobre argumente kak je Manli ok. Ja ne kažem da je Sapphire super guba, samo kažem da bum sve kupio prije nego Manli. Kao što rekoh, ne mogu za uzbiljno uzeti firmu koja ne zna kak se točno zove jezgra procesora za koji rade adapter i koji ne znaju napisati 2 suvisle rečenice na engleskom. Sori, za mene su oni šrot firma i ne želim kupovati njihovo osim ak baš ne moram.

9000PRO nije puno skuplji, al je skuplji, obični 9000 je recimo u cjenovnom rangu 9100.

Inače, sad sam baš malo gledao po netu, kolko se čini memorije na 9100 su od 5ns pa sve do 3.5ns, ovisi o količini RAM-a (model sa 64 ili 128MB) i tome kolki je čovjek krumpiraš pa da upikne bolji model. Eh da mi je slučajno ova sa 3.5ns nebi se sad opće tu raspravljali...
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 00:17   #27
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by dubby
Da sam tvrdoglav, jesam, al bi ti povjerovao da mi daš neke dobre argumente kak je Manli ok. Ja ne kažem da je Sapphire super guba, samo kažem da bum sve kupio prije nego Manli. Kao što rekoh, ne mogu za uzbiljno uzeti firmu koja ne zna kak se točno zove jezgra procesora za koji rade adapter i koji ne znaju napisati 2 suvisle rečenice na engleskom. Sori, za mene su oni šrot firma i ne želim kupovati njihovo osim ak baš ne moram.

9000PRO nije puno skuplji, al je skuplji, obični 9000 je recimo u cjenovnom rangu 9100.

Inače, sad sam baš malo gledao po netu, kolko se čini memorije na 9100 su od 5ns pa sve do 3.5ns, ovisi o količini RAM-a (model sa 64 ili 128MB) i tome kolki je čovjek krumpiraš pa da upikne bolji model. Eh da mi je slučajno ova sa 3.5ns nebi se sad opće tu raspravljali...
Pa ne pričam tu o adapterima. Zaboli me levo ufce za adaptere!!!
Isto tako nisam tvrdio da je Manli neka jako dobra firma. Njihova kvaliteta(nekvaliteta) je dobro poznata. Ja samo tvrdim da ta saphirreova kartica nije ništa bolje kvalitete od Manlijeve.
Kolko sam vidio u autronicu je 9100 nazivno bba 879 kn i to sa 128 rama.
A kaj se tiče memorije pa o tome ti ja i pričam. Jebeš seriju kartica kod koje nikad ne znaš kakvu ćeš memoriju dobit. To ti onda ispadne ko lutrija.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 00:35   #28
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Ccccc.
Puno priče, malo se kaže. SVe što ja hoču reći je to da sam ja za jezgru od 8500 serije s VIVO ulazima/izlazima dao ni 800 kn prije par mjeseci. I to je sve. Trebalo mi je VIVO ulaz, normalan procesor da se poigram tu i tamo i da s svime time prođem što jeftinije. End of priče! To sam i dobio i opet bih isto napravio. A sad, ako kartica nije BBA tako me boli kurac jel se ona zove Manli, Đoko Šabac ili zeko potočić.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 02:10   #29
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
A i to što kažeš. Za to vrijeme dok mi tu palamudimo oko gluposti vani je proljeće i netko drugi buba sve one dobre curke umjesto nas.

Stoga predlažem miroljubivo rješenje slučaja uz međusobno uvažavanje stavova. Ak mi kartica nebu dobra, bum ju prodao u Plavom oglasniku za istu lovu kolko sam je i platio, iz ladice izvadio Creative Rivu TNT1 sa 16 MB RAM-a i koristio komp ko i do sada.
Lovu bum potrošio na odojka i karnister vina, može i pivo a ni pelin nikad nije bio za podcjenit.
Stoga, u tom kontekstu jebo kompjutere i grafulje, dobri su dok služe...

Amen
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 11:51   #30
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Ljudi su se malo zanijeli pa misle da su BBA kartice=saphirre karticama. E pa dragi moji nisu. To kaj ih izvorno radi PC partner ne znači ništa. Mogu se one radit u istoj tvornici ali kvaliteta izrade i komponente koje se gore stavljaju to je druga stvar.
Halo!!! Daj se pročitaj , Ista tvornica, i sad ce oni radti dva pogona da bi radili karte lošije kvalitete, gdje je tu logika !?

"Not Familiar with the name Sapphire? Well, if you've bought an ATI branded board since 1996 then there's a good chance that you've already had a Sapphire board. Even since ATI introduced the policy of allowing 3rd party vendors to produce boards based on ATI chips most of these boards have come out of Sapphires doors.

Although ATI have their own board production facilities in Canada, only a limited number of board lines are produced there. The majority of ATI's products have come from an outsourcing company with factories in China. Where the product lines in Canada an China cross over, parts should be completely indistinguishable from one another and evidently ATI even mix some of the output up so that markets may end up getting some from Canada and some from China.

However, when ATI announced the policy of moving to chip sales and allowing 3rd parties to produce boards, rather than loose business the outsourcing company, who's graphics board operations were 100% taken up with ATI lines, decided to get a slice of the retail action themselves hence Sapphire was formed."


BBA karta je samo ona na kojoj piše "Made in Canada"
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na