Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2008., 13:50   #1
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Prah za laserske printere?

Gdje toga ima za kupiti u Rijeci/Zagrebu?

printer je Lexmark e232
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 13:59   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Teško da ćeš to negdje naći. Nazovi Šimunović d.o.o. jer oni recikliraju tonere tj. ponovo pune prahom tonere (www.simunovic.hr) kao i Majur d.o.o. (toner.je.to). Koliko mi je poznato, i MakroMikro otkupljuje prazne tonere (www.makromikro.hr) što znači da ih prodaju nekome jer ne vjerujem da ih sami pune.
btw, ponovno punjenje tonera baš i nije toliko jednostavno koliko se misli pa ako si mislio nadopuniti svoj kao što to rade sa tintama, onda si se zahebo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2008., 15:23   #3
Slim
Premium
Moj komp
 
Slim's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 69
Ok a sad ja iman jedno pitanje za tebe . Ti mislis da se punjenje tonera sastoji samo od otvori rupu napuni s prahom i zatvori rupu (neki i tako radu vidio na svoje oci) ? E pa nece ici prijetelju bar ne dugorocno. Zasto ? Zato sto se bubanj "onaj cilindar zelene boje na cartridgeu" mora mijenjati svaki ciklus tj. kada se ispise kvota stranica npr. 2500 njegov vijek se smanjuje i ispis je losiji. Mozda izdrzi 2 ciklusa znaci to tvoje iduce punjenje ce mozda i radit za iducih 2000 stranica ali ne i trece punjenje. E sad ti bi treba otvorit cijeli taj cartridge promjenit : bubanj, viper blade , doktor blade , PCR i ocistit spremnik otpadnog tonera pod obavezno jer ako ovaj spremnik ne ocitis bice tonera po cijelom printeru i stolu.

Preporuka : ne radit nista sta nisi siguran kako se uopce radi, u ovom slucaju ne punit nego odnit na obnavljanje kod nekoga sto zna sta radi ako ne zelis s**nje po svom stolu i printeru. E i jos jedna mala stavka ako se ne varam taj cartridge ima i chip na sebi (nisam siguran) ? Normalno i njega moras prominit jer cartridge nece radit a cijena ti je 8 eura :O). Well ako se odlucis punit sam slobodno postaj svoje misljenje i baci koji ss .
Slim je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 20:17   #4
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Ne namjeravam ja puniti toner.
To je za frenda koji je vec jedanput punio i sve je radilo super
Prah je bio kupljen u rijeckom Spartaku(ako se ne varam), a Spartak se zatvorio pa nema gdje kupiti prah, odnosno ne zna gdje ga ima za kupiti,
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 13:57   #5
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
zagria.hr

Vidim na cjeniku da imaju prah od Orinka, nazovi pa pitaj
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 21:13   #6
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
joj... samo pazite da nakon punjenja zidovi u sobi ne budu crni
ne bi bilo prvi puta
okarm je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 13:40   #7
GAVRO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Ajd okreni 051 422 242 - RETON Rijeka pa zatraži zamjenski.
I zidovi ostaju bijeli.

Ispod 300 kuna.
GAVRO je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 22:41   #8
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Slim Pregled postova
Ok a sad ja iman jedno pitanje za tebe . Ti mislis da se punjenje tonera sastoji samo od otvori rupu napuni s prahom i zatvori rupu?
Ja sam siguran da da. Bar kod punjenja Lexmarka e232 makneš žutu vrpcu otvoriš čep s noktom(čak ti netreba ni šarafciger) nasipaš prah zatvoriš i vozi miško.

Naravno u idealnim uvjetima kad kazeta nije ubijena treba se paziti da se kazeta ne isprazni do kraja da bi developer izdržao sljedeći ciklus. Tj da ne vrti developer na suho.

Bubanj je odvojen kod ovog stroja(drum unit) i kupuje se posebno tako da nema potrebe da ga se uopće ni vadi iz printera kod izmjene tonera, a samo za tvoju informaciju bubanj na ovom printeru mjenja se nakon 2-3 ciklusa i više.

Naravno skoro kod svih drugih tonera vrijedi ovo što si napisao, ali lexmark i samsung imaju neke iznimke..
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 10:08   #9
Slim
Premium
Moj komp
 
Slim's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 69
Citiraj:
Autor Maynard Pregled postova
Ja sam siguran da da. Bar kod punjenja Lexmarka e232 makneš žutu vrpcu otvoriš čep s noktom(čak ti netreba ni šarafciger) nasipaš prah zatvoriš i vozi miško.

Naravno u idealnim uvjetima kad kazeta nije ubijena treba se paziti da se kazeta ne isprazni do kraja da bi developer izdržao sljedeći ciklus. Tj da ne vrti developer na suho.

Bubanj je odvojen kod ovog stroja(drum unit) i kupuje se posebno tako da nema potrebe da ga se uopće ni vadi iz printera kod izmjene tonera, a samo za tvoju informaciju bubanj na ovom printeru mjenja se nakon 2-3 ciklusa i više.

Naravno skoro kod svih drugih tonera vrijedi ovo što si napisao, ali lexmark i samsung imaju neke iznimke..
Pa kolega ne bi se služija s tobom iz jednog razloga ja radim u firmi koja se primarno bavi punjenjem tonera i tinti i znam o čemu govorim. Dakle kao što san reka sva cartridge ima spremnik otpadnog tonera naglašavam "SVAKI" i ako se taj spremnik ne isprazni onda moze bit problema . Ako malo bolje pročitaš moj post poviše ja sam reka da se može možda napunit i 2 puta bez pražnjenja tog spremnika ali nije preporuka. Što se tiće tonera i polucije koju može napravit reću vam samo ovo ( doživio iz osobnog iskustva) kada padne jedna čaša jogurta koja je napunjena s tonerom na pod imate osječaj ko da je netko zalio cijelu prostoriju naftom. Toner i ima slične simptome ko i nafta jedna mala količina napravit takvo sr...e da ne možete ni zamislit. Dakle da remiziramo ovo nije nikakva reklama za punjenje ali brate platis 236 kuna i ljudi ti naprave posao kako treba bez šporkog posla.
Slim je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 21:23   #10
GAVRO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Pa uz malo spretnosti i sreće može i uspjet, al što veli Slim zato se neki bave tim poslom!
GAVRO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2008., 23:28   #11
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Maynard Pregled postova
Ja sam siguran da da. Bar kod punjenja Lexmarka e232 makneš žutu vrpcu otvoriš čep s noktom(čak ti netreba ni šarafciger) nasipaš prah zatvoriš i vozi miško.

Naravno u idealnim uvjetima kad kazeta nije ubijena treba se paziti da se kazeta ne isprazni do kraja da bi developer izdržao sljedeći ciklus. Tj da ne vrti developer na suho.

Bubanj je odvojen kod ovog stroja(drum unit) i kupuje se posebno tako da nema potrebe da ga se uopće ni vadi iz printera kod izmjene tonera, a samo za tvoju informaciju bubanj na ovom printeru mjenja se nakon 2-3 ciklusa i više.

Naravno skoro kod svih drugih tonera vrijedi ovo što si napisao, ali lexmark i samsung imaju neke iznimke..
@ slim

Pročitaj malo bolje što sam podebljao.. Govorio sam konkretno za model LEXMARK E 232.. On ima odvojen drum unit od same toner kazete i kad puniš toner vadiš samo toner a drum unit ostaje u printeru.. U drum unitu je otpadni spremnik kojeg spominješ a ne na samoj kazeti a ima malo poveći kapacitet tako da može izdržati 2-3 promjene kazete bez njegovog pražnjenja ili zamjene novim.

Drum unit http://www.webaruhaz.hu/images/LEX_12A8302o.jpg

Kazeta http://www.webaruhaz.hu/images/LEX_24016SEo.jpg
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 10:24   #12
Slim
Premium
Moj komp
 
Slim's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 69
Da slažem se ali nakon 2 punjenja treb mjenjati taj drum unit koji nije baš jeftin tako da investicija u taj e232 i nije bas preporucljiva. Po meni najisplativiji modeli na trzistu su Canon lbp2900 i hp 1018 ili 1020 jedna od tih serija.

p.s. Kod nasipanja tonera u modelimna slicnih E232 treba takoder uzeti u obzir jos 1 stvar na cartridgeu onaj mali crni bubanj se zove PCR a ispod njega je magnet koji navlaci toner. S vremenom i to treba promjeniti stoga moja preporuka ne uzimat lex e232 nego neku od serija koju sam preporucija. Pozdrav.
Slim je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 10:46   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Mali OT: slim, obzirom da se kužiš molio bih te za malu pomoć. Imam HP 1018 starog 1,5g. Primjetio sam da mi u zadnje vrijeme packa i 'razmazuje' tekst uz desni rub papira. Pretpostavljam da se nešto 'zakeljilo' za bubanj i da dotični ne može prenesti toner na papir. Još ga nisam nosio na servis, ali mislim. U čemu bi mogao biti problem, moram li ga baš nositi na servis ili bih i sam to mogao popraviti i kolika mi je uopće isplativost popravka istog u odnosu na kupnju novog?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 10:52   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ili ti se komadić papira zaljepio na grijač ili ti je grijač otišao skroz... ovak na prvu ruku bi reko.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 13:59   #15
GAVRO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Ha...mooooožda je i toner.
Pogledaj na kaseti da ti nije šta zaglavljeno kod plavog valjka!
Lagano odstrani sa komadićem papira.

.....ali vjerovatno je folija grijača!
GAVRO je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 14:36   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Bio sam mijenjao toner, ali je problem ostao isti. Vidio sam da printer ima mogućnost nekakvog samočišćenja i nakon njega sve radi ok, ali kratko.
Je li problem rastaviti (i složiti) taj printer i pogledati bubanj? btw, tehničko sam lice i znam sa alatom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 16:44   #17
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Slim Pregled postova
Da slažem se ali nakon 2 punjenja treb mjenjati taj drum unit koji nije baš jeftin tako da investicija u taj e232 i nije bas preporucljiva. Po meni najisplativiji modeli na trzistu su Canon lbp2900 i hp 1018 ili 1020 jedna od tih serija.

p.s. Kod nasipanja tonera u modelimna slicnih E232 treba takoder uzeti u obzir jos 1 stvar na cartridgeu onaj mali crni bubanj se zove PCR a ispod njega je magnet koji navlaci toner. S vremenom i to treba promjeniti stoga moja preporuka ne uzimat lex e232 nego neku od serija koju sam preporucija. Pozdrav.
Da..Opet pričaš gluposti.
Ja bi se zapitao kako ti puniš te tonere.
E232 nema magnetni valjak.. Ima developer(gumirani valjak) na koji se nanosi prah putem noža. Magnetne valjke imaju kazete od Hp-a (skoro sve), a samsung i lexmark na dosta kazeta koristi developere.

Ako ispis bude blijed ili oslabi magnetni valjak se nemora mjenjati (i u praksi ih nitko ni ne mjenja) postoje tekučine za njihovo obnavljanje koje daju rezultat jačeg zacrnjenja i boljeg rasterskog prikaza(ubiti poslije obnove zacrnjenje je skoro vjerno originalu), a isto tak postoje tekućine za obnavljanje korona (PCR). Jedino što se mjenja na kazetama je novi bubanj, wiper blade i eventualno doctor blade(ali on jako rijetko) jer se on i u večini slučajeva obnavlja.

Ali ako se i mjenja magnetni ak je već tako poderan mjenja se samo košuljica s kontaktom i plastični distanceri a magnet ostaje stari..

Kad bi se mjenjalo (a ne obnavljalo s tekučinama) na svakoj kazeti magnetni i PCR, oni koji pune kazete nabi imali zaradu od punjenja.. Mislim ni ti djelovi za kazete nisu ni tak jeftini. Računaj da je bubanj oko 60 kn, wiper 15kn, magnetni-košuljica oko 40-50, PCR 40 kn, prah...(to su nabavne cijene za nove djelove). Šta misliš da ovi koji pune kazete imaju onda od zarade.. Drek na šibici, možda 20 kn po tvojem. Još bi i premašili cjenu za koju prodaju, tj dali bi više love za nove djelove nego kaj kazeta vrijedi kao obnovljena..

Ali slažem se u jednoj stvari s tobom. Hp 1010, 1018, 1020 jedni su od najboljih i najisplativijih laserskih printera bilo za firmu ili za po doma.
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 16:51   #18
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bio sam mijenjao toner, ali je problem ostao isti. Vidio sam da printer ima mogućnost nekakvog samočišćenja i nakon njega sve radi ok, ali kratko.
Je li problem rastaviti (i složiti) taj printer i pogledati bubanj? btw, tehničko sam lice i znam sa alatom.
Ako si mjenjao toner onda je problem u foliji na grijaču. Počela je probijati na rubu.
Morat ćeš nabavit novu i zamjenit je. Nije komplicirano samo moraš pazit kad je mjenjaš da ne zamastiš vanjski dio ili krivo okreneš. I nemoj skidati mast sa tijela grijača.
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 17:00   #19
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Maynard Pregled postova
Pročitaj malo bolje što sam podebljao.. Govorio sam konkretno za model LEXMARK E 232.. On ima odvojen drum unit od same toner kazete i kad puniš toner vadiš samo toner a drum unit ostaje u printeru.. U drum unitu je otpadni spremnik kojeg spominješ a ne na samoj kazeti a ima malo poveći kapacitet tako da može izdržati 2-3 promjene kazete bez njegovog pražnjenja ili zamjene novim.
Ako bi nazvao neku firmu koja prodaje printere, na upit dali imaju "Drum" dobit ćeš negativni odgovor
Ako nazoveš i pitaš za photoconductor ili photodeveloper dobit ćeš pozitivni odgovor.

Photoconductor osim što je osvjetljivač ujedno je i spremnik za otpadni prah, a u 40k kopija koliko traje dotični, jako malo otpadnog praha ćeš naći unutra.

Što se tiče refill setova, isplate se i neisplate, vidio sam par puta da je toner odbio raditi s printerom nakon 100njak ispisanih stranica jer bi kontrolni panel na printeru indikatorom LEDica prijavljivao grešku na toneru.
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 17:12   #20
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Ziga Pregled postova
Ako bi nazvao neku firmu koja prodaje printere, na upit dali imaju "Drum" dobit ćeš negativni odgovor
Ako nazoveš i pitaš za photoconductor ili photodeveloper dobit ćeš pozitivni odgovor.
Mislim da netko tko se bavi tim poslom potpuno mu je jasno što znači: Drum unit, foto jedinica, photoconducter, bubanj jedinica, foto bubanj i slični nazivi i neče te nitko krivo razumjeti ako navedeš bilo koji od ovih naziva..
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 15:10   #21
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Bumpam malo stariju temu, ali bolje to nego da otvaram zasebni thread.
Pitanje je vezano za kvalitetu/kompatibilnost Orink praha za Samsung tonere. Naime imam laserski monokromatski Samsung printer ML-2010PR. Sa start tonerom je isprintano cca 1000str., tako da je bubanj jos dobar, ali se toner vec ispraznio.
Sam postupak punjenja je po ovome vrlo jednostavan, pa bi radje vlastorucno obavio "operaciju", nego platio cca 230kn refill-ovanje. Kvaliteta otiska mi i nije bas u prvom planu, buduci da printam skripte,tj. gomilu teksta. Moze neki savjet/prijedlog na sve ovo, tudje iskustvo, ili mozda neka alternativa..?
Zahvaljujem unaprijed i pozdrav
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 15:36   #22
Slim
Premium
Moj komp
 
Slim's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 69
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Bumpam malo stariju temu, ali bolje to nego da otvaram zasebni thread.
Pitanje je vezano za kvalitetu/kompatibilnost Orink praha za Samsung tonere. Naime imam laserski monokromatski Samsung printer ML-2010PR. Sa start tonerom je isprintano cca 1000str., tako da je bubanj jos dobar, ali se toner vec ispraznio.
Sam postupak punjenja je po ovome vrlo jednostavan, pa bi radje vlastorucno obavio "operaciju", nego platio cca 230kn refill-ovanje. Kvaliteta otiska mi i nije bas u prvom planu, buduci da printam skripte,tj. gomilu teksta. Moze neki savjet/prijedlog na sve ovo, tudje iskustvo, ili mozda neka alternativa..?
Zahvaljujem unaprijed i pozdrav
Ovaj sistem punjenja koji je prikazan u tvom linku na youtube moze proci za 1 eventualno 2 punjenja. Procitaj temu od pocetka vidit ces zasto .
Slim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na