Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2014., 12:23   #241
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Dušebriznici u akciji
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 12:23   #242
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Da W10 za mobove bude preslika Starta s dekstopa, da ima funkcionalne aplikacije, a ne smeća koja jedva rade i da imaju ergonomičan i lijep fon za svaku klasu to bi imho uspjelo.
doky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2014., 12:47   #243
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Dam se kladit, da nema Njoke, pol vas bi instantno otislo na android i ios, a pola bi eksperimentirala s kinezima, kojima ionak nije neki prioritet WP, neg eto, da se i oni okusaju u tim vodama....
Duzan si mi pare
Otpocetka avanture sa WP sam na Samsungu - prvo Omnia 7 (WP7), pa sad Ativ S (WP8)
Jednostavno je (za ovaj drugi) bolji bang for buck od Nokia u rangu.

A s novijim updateovima nemaju ni Njoke ono ekskluzivno pravo na ex Nokia/Here aplikacije (mislim na navigaciju i ekipu, za kameru itd mi nije bitno), tako da i ta prednost Nokia pada u vodu.

Osobno me za flagshipove boli ona stvar, tako da me ne dotice previse ova nova filozofija MSa.
Nadjem sto mi treba i u "nizem rangu" (srednjem segmentu uglavnom).
Samsung je tu pogazio Nokije radi microsd utora i izmjenjive (i jace) baterije. A u "ono vrijeme" je i ekran bio veci od konkurencije.
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better

Zadnje izmijenjeno od: daxxx88. 16.12.2014. u 12:53.
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 13:17   #244
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Moje predvidjanje
1.
Ma i onak je Njoka vodeca, igrom slucaja si na Samsungu
Tebe ne racunam, sljedece godine ces emigrirat na drugu platformu, ukoliko wp ne mrdne guzicom
Ma na samsung sam skroz zaboravil, premali igrac je u tom OSu..
Ili
2. Ostajes na wpu, i uzivas u blagodatima OSa, ostalo te (za ono kaj ti treba je dusu dalo) ne dira, zato kaj WP zadovoljava tvoje kriterije...
Slazem se s tobom.. I to je ok, zato velim, wp je rodjen za taj segment uredjaja i nek se toga drzi..
3% je 3%, nadamo se boljoj 2015toj godini..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 13:41   #245
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Meni će 1020 postati drugi mobitel/drugi fotić kako sada stvari stoje. Što se više igram s novim androidima, to više godine dolaze do izražaja koje su dostigle 1020, a i baterija je već polako problem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:01   #246
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Čekam 21. siječanj, nakon toga ili selim na iOS/Android ili ostajem.

Previše mi se sviđa dizajn i neke sitnice kod WPa koje me drže iako se globalno slažem - WP se previše dugo vuče za ostalima i ne znam koliko će dugo trebati da se uzdigne na neki veći postotak
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:17   #247
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ne znam što bi se moralo dogoditi da se vratim na Android. Radije idem na iOS koji je jedina prava alternativa WP-u. Android je vrlo neoptimiziran i nedorečen OS, eventualno Nexus AOSP dolazi u obzir, ako bi baš bio prisiljen. Sve ostalo je, po meni, neozbiljno.

Toplo se nadam da će w10 donijeti kvalitetnu integraciju na liniji mobilni uređaj/tablet/prijenosnik, te da će omogućiti neku vrstu pretvorbe uređaja u mini surface.
Kada TO naprave, osim ako ih ne zezne ubuntu touch, a neće jer im je marketing očajan, kao i izbor branda za implementaciju na hw, tada će MS pokazati zube i da misli ozbiljno.
Sve ostalo će biti blago rečeno prelijevanje iz šupljeg u prazno. Ne treba mi glance v2.0 i slične prodajne kerefeke. MS-u treba nešto konkretno, neki pomak naprijed. No, bojim se da ništa od toga ni ovaj put. Previše su zatvoreni i puni sebe. Čekaju nešto, nekakav trenutak, nekakvu prijelomnicu, onda će izaći s odličnim proizvodom, samo bu to prekasno ako tako nastave kilaviti.

U najgorem slučaju, da situacija ostane ovakva kakva je, i dalje imam stabilan i pouzdan OS koji je u stanju raditi ekstremno brzo već mjesecima bez reboota i odličan softverski paket aplikacija koje mi trebaju (poslovno baziran, home kategoriju neću komentirati jer je i dalje izbor vjerojatno nikakav, no malo pomalo raste). Dok god su moje aplikacije kompatibilne s hw kojeg rabim, i dok god mogu nesmetano koristiti wp u svakodnevnom radu na poslu i odmarajući se doma, nema potrebe za ničim drugim.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:26   #248
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ne znam što bi se moralo dogoditi da se vratim na Android. Radije idem na iOS koji je jedina prava alternativa WP-u. Android je vrlo neoptimiziran i nedorečen OS, eventualno Nexus AOSP dolazi u obzir, ako bi baš bio prisiljen. Sve ostalo je, po meni, neozbiljno.

Toplo se nadam da će w10 donijeti kvalitetnu integraciju na liniji mobilni uređaj/tablet/prijenosnik, te da će omogućiti neku vrstu pretvorbe uređaja u mini surface.
Kada TO naprave, osim ako ih ne zezne ubuntu touch, a neće jer im je marketing očajan, kao i izbor branda za implementaciju na hw, tada će MS pokazati zube i da misli ozbiljno.
Sve ostalo će biti blago rečeno prelijevanje iz šupljeg u prazno. Ne treba mi glance v2.0 i slične prodajne kerefeke. MS-u treba nešto konkretno, neki pomak naprijed. No, bojim se da ništa od toga ni ovaj put. Previše su zatvoreni i puni sebe. Čekaju nešto, nekakav trenutak, nekakvu prijelomnicu, onda će izaći s odličnim proizvodom, samo bu to prekasno ako tako nastave kilaviti.

U najgorem slučaju, da situacija ostane ovakva kakva je, i dalje imam stabilan i pouzdan OS koji je u stanju raditi ekstremno brzo već mjesecima bez reboota i odličan softverski paket aplikacija koje mi trebaju (poslovno baziran, home kategoriju neću komentirati jer je i dalje izbor vjerojatno nikakav, no malo pomalo raste). Dok god su moje aplikacije kompatibilne s hw kojeg rabim, i dok god mogu nesmetano koristiti wp u svakodnevnom radu na poslu i odmarajući se doma, nema potrebe za ničim drugim.
Nedorečen je,ali je funkcionalni OS,kojem rade sve opcije koje čine uređaj smarphoneom. Push sustav i app ekosistem u WP su takvi da ja uređaje sa WP zovem polusmart phone. Koristim firmin HTC na žalost i paralelno privatni android(do sada SGN a sad Z3 compact) i ni u jendom trenutku mi WP nije djelovao BOLJE od androida. Ona fluidnost koju su svi spominjali je trajala sve dok nisi ušao u appove od kojih su još mnogi u BETI. E onda je krenulo štucanje trzuckanje i polufunkcionalnost. Dečki moji,od scrollanja po meniju se ne živi...ako ne vjerujete meni vjerujte globalnom postotku zastupljenosti.

Sekto....KRENI!

BTW,iako ne spada tu,priča se da Nokija(tj šta je ostalo od nje) početkom 2016. opet može proizvoditi telefone s tim imenom. Šuška se nešto o spajanju s Jollom(dev team od N9 MeeGO,imaju svoj Jollaphone)...to bi stavilo smile on my face samo takav
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:32   #249
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Nije to prica, nego do tad Microsoft ima pravo koristiti ime Nokia (a odyebali su ga), a nakon toga Nokia opet može koristiti ime za proizvodnju smartphonea
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:39   #250
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Nedorečen je,ali je funkcionalni OS,kojem rade sve opcije koje čine uređaj smarphoneom. Push sustav i app ekosistem u WP su takvi da ja uređaje sa WP zovem polusmart phone. Koristim firmin HTC na žalost i paralelno privatni android(do sada SGN a sad Z3 compact) i ni u jendom trenutku mi WP nije djelovao BOLJE od androida. Ona fluidnost koju su svi spominjali je trajala sve dok nisi ušao u appove od kojih su još mnogi u BETI. E onda je krenulo štucanje trzuckanje i polufunkcionalnost. Dečki moji,od scrollanja po meniju se ne živi...ako ne vjerujete meni vjerujte globalnom postotku zastupljenosti.

Sekto....KRENI!

BTW,iako ne spada tu,priča se da Nokija(tj šta je ostalo od nje) početkom 2016. opet može proizvoditi telefone s tim imenom. Šuška se nešto o spajanju s Jollom(dev team od N9 MeeGO,imaju svoj Jollaphone)...to bi stavilo smile on my face samo takav
Onda mi objasni...imam WP8 godinu i pol, cura je prešla s Androida na WP8 ove godine, negdje u 6mj. i bilo je 2 dana kasnjenja s notifikacijama na WP-u u godini dana, tebi je to polufunkcionalnost

Koji appovi su u BETI?

Nokia bude samo brand koji će drugi OEM-i dati na uređaj, npr. sad je Foxconn proizvođač za Nokia tablet, jer Nokia više nema hardware diviziju, sve otišlo u Microsoft...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2014., 14:39   #251
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ne bi se htio upuštati u OS vs OS rasprave
Da, WP mora poraditi na svom push sustavu, i vjerujem da će se stvari izmijeniti iz temelja. Drugi OS-ovi moraju poraditi na cijeloj paleti drugih stvari, počevši od same jezgre sustava nadalje. Da se razumijemo, ne postoji idealan OS, postoji samo onaj OS-a koji je prihvatljiviji nekom korisniku od nekog drugog OS-a. Tako je meni wp prihvatljiviji jer moj rad na njemu je efektivniji, brži i bolji, nego rad na nekom drugom OS-u. Ja tako mjerim kvalitetu samog uređaja i softvera na njemu. Appovi koje ja rabim su van bete, osim Winboxa, i svi rade uredno. I Winbox također. Vjeruj mi, najmanje vremena provodim po surfanju menijima, meni što treba je sve na start screenu. Kad dođem klijentu, nema traži kopaj čačkaj, sve mora biti mam. Palim, radi, gasim. Ubijanje taskova najjednostavnije od svih platformi. Brzina rada u aplikacijama oduševljava, sve je instantno, osim messengera i vibera, to je zbilja usrano izvedeno, ali meni je ipak bitniji mail koji radi odlično. Hebiga, nitko nije bez mana, no ovaj ih za mene ima najmanje.
Meni osobno jako smeta ta ms-ova zatvorena politika, marketing koji je katastrofa i koji je spavao dok se mobilno tržište razvijalo. Zato ljudi danas koriste android, jer velika masa ljudi ne zna što je wp. Znaju što je iPhone i što je Android. Kad bi unajmili agenciju za istraživanje tržišta, dam ruku u vatru da više od 70% ispitanika ne bi uopće znali što je WP. I tu je MS podbacio, ne u lošem OS-u ili lošim uređajima, nego u svom spavanju i neaktiviranju kada se tržište cijepalo.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:44   #252
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Mislite da će se vratiti na veliku scenu? Koliko znam MS je povukao i ljude koji su radili na Lumijama, a baš taj dizajn, izrada i kamere na Lumijama su bile "Nokia style", a bez toga mi Nokia i ne treba... Plus, taj Android tablet kojeg će ubrzo izdat im je Foxconn složio od iPada, pitanje je za kolko i kakav uopće smartphone uređaj trenutna "Nokia" može lansirati, a da nije rebrandirani proizvod...

EDIT: gin mi uzeo mišljenje iz glave i prije ga natipko.

Zadnje izmijenjeno od: doky. 16.12.2014. u 21:58.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:51   #253
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Mislite da će se vratiti? Koliko znam MS je povukao i ljude koji su radili na Lumijama, a baš taj dizajn, izrada i kamere na Lumijama su bile "Nokia style", a bez toga mi Nokia i ne treba... Plus, taj Android tablet kojeg će ubrzo izdat im je Foxconn složio od iPada, pitanje je za kolko i kakav opće smartphone uređaj trenutna "Nokia" može lansirati, a da nije rebrandirani proizvod...

EDIT: gin mi uzeo mišljenje iz glave i prije ga natipko.
Trenutno kako je, za Nokiu hardware će netko drugi raditi npr.za Apple Foxconn, nemaju svoj proizvodni pogon, a software će raditi sami...

Cijelu hardware diviziju je kupio Microsoft, i podjelio otkaze višak ljudi, restrukturiraju se...

Tko zna, možda je Microsoftu stvarno cilj low-med segment na tržištu
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 14:57