Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2012., 07:40   #1
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Question Ispis uplatnica iz Excela

Pozdrav!

U klubu (cca. 150 članova) imamo potrebu za polugoišnjim ispisom uplatnica za članarinu. Podaci o članovima nalaze se u Excel tablici i iz te tablice potrebno je izvući neke podatke (ime i prezime, adresa, članski broj, poziv na broj, iznos) i ispisati ih na A4 obrazac sa tri HUB1-1 uplatnice.

Trebala bi mi pomoć kako to ispisati iz Excela a da se svaki podatak ispiše na točno određenu poziciju na A4 papiru. Razmišljao sam o tome da se kreira neki VBA macro (osnove VBA poznajem) ali ne znam kako krenuti (da li iz Excela u Word ili iz Excel sheeta u novi formatirani sheet i na svaki sheet upisati pdatke o tri člana...)

Ima li neka dobra duša koja bi mi pomogla kako ovo obaviti?
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 08:39   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ispiši iz worda. Poveži word i excel sa cirkularnim pismom i generiraj koliko god računa želiš. Mislim da ti je to najelegantnije rješenje.
Ovdje ti je procedura http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word55.html
Istraži malo, ali to je najbolje rješenje. Ja sam tako radio račune, pozivnice za svatove, članske iskaznice i još koješta. Jedino ti treba ravnalo da izmjeriš točno gdje staviti formu i malo testiranja.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2012., 10:52   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Uh šta volim isto pitanje i txt na bar dva foruma, Google vas pronalazi ko od šale.

Ma daj, kakav Word. Opcija cirkularno pismo može to odraditi ali tablice / polja u origigi Word izdanju su put na psihijatriju. Bolja je varijanta xls "modul" insertiran u Word dokument. Da bi cirkularno pismo radilo on generira sql bazu sa podacima koji se unose, dupli posao kad ih već imaš u Excelu.

Rješenje je:
- nabavi HUB1-1 formulare u A4 verziji (po 3 na jednoj stranici)
- da ne uništavaš formulare dok programiraš / sve namjestiš, napravi xy kopija na obični A4 papir
- otvori novi xls dokument i "razmjesti" polja za unos / print, nemoj štedit sa "viška" redova i kolona da imaš više mogućnosti finog podešavanja
- prvo se igraj samo sa jednom staranicom (3 formulara) a potom sa više stranica kako bi bio siguran da će sve biti na mjestu kada printaš xy formulara / stranica
- sada u Excel VBA isprogramiraš da rutina generira (novi) dokument koji točno izgleda kao manualno definiran u prethodnom koraku. U VBA imaš na raspolaganju sve portebno (od tipa i veličine fonta do širina / visina, . . .).
- preostaje ti isto u VBA napravit rutinu koja generira cijeli print job koji će selektirati / uzeti podatke iz postojeće tablice članova i izgenerirati dokument za uplatnice > print.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 12:18   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ma kakve tablice i polja u word-u? Pa samo staviš forme gdje treba nešto upisati, povežeš to sa excelom i automatski se povuku podaci iz excel tablice. Jednom napraviš i zaboraviš.
Brzo i efikasno (u nekoliko klikova je sve gotovo).

Ne mislim da je Nikky-evo rješenje nevaljalo, da se razumijemo.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 13:49   #5
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ispiši iz worda. Poveži word i excel sa cirkularnim pismom i generiraj koliko god računa želiš. Mislim da ti je to najelegantnije rješenje.
Ovdje ti je procedura http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word55.html
Istraži malo, ali to je najbolje rješenje. Ja sam tako radio račune, pozivnice za svatove, članske iskaznice i još koješta. Jedino ti treba ravnalo da izmjeriš točno gdje staviti formu i malo testiranja.
Nešto sam malo probavao ali mi se čini da ovo rješenje nema mogućnost ispisati 3 stavke iz tablice na jednu stranicu... Ili možda griješim?
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 13:52   #6
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Uh šta volim isto pitanje i txt na bar dva foruma, Google vas pronalazi ko od šale.

Ma daj, kakav Word. Opcija cirkularno pismo može to odraditi ali tablice / polja u origigi Word izdanju su put na psihijatriju. Bolja je varijanta xls "modul" insertiran u Word dokument. Da bi cirkularno pismo radilo on generira sql bazu sa podacima koji se unose, dupli posao kad ih već imaš u Excelu.

Rješenje je:
- nabavi HUB1-1 formulare u A4 verziji (po 3 na jednoj stranici)
- da ne uništavaš formulare dok programiraš / sve namjestiš, napravi xy kopija na obični A4 papir
- otvori novi xls dokument i "razmjesti" polja za unos / print, nemoj štedit sa "viška" redova i kolona da imaš više mogućnosti finog podešavanja
- prvo se igraj samo sa jednom staranicom (3 formulara) a potom sa više stranica kako bi bio siguran da će sve biti na mjestu kada printaš xy formulara / stranica
- sada u Excel VBA isprogramiraš da rutina generira (novi) dokument koji točno izgleda kao manualno definiran u prethodnom koraku. U VBA imaš na raspolaganju sve portebno (od tipa i veličine fonta do širina / visina, . . .).
- preostaje ti isto u VBA napravit rutinu koja generira cijeli print job koji će selektirati / uzeti podatke iz postojeće tablice članova i izgenerirati dokument za uplatnice > print.
hmmmm... nisam očekivao da će se odmah moj "dupli" post otkriti... jednostavno sam mislio da je bolje pitati na dvije strane, od viška solucija glava ne boli! :-)

na tragu tvog rješenja sam i ja bio jedino što mi za to rješenje fali malo znanja iz VBA. ali pokušati ću, hvala na savjetu!
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 13:56   #7
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ma kakve tablice i polja u word-u? Pa samo staviš forme gdje treba nešto upisati, povežeš to sa excelom i automatski se povuku podaci iz excel tablice. Jednom napraviš i zaboraviš.
Brzo i efikasno (u nekoliko klikova je sve gotovo).

Ne mislim da je Nikky-evo rješenje nevaljalo, da se razumijemo.
Hmmmm... s obzirom da je to nekoliko klikova daleko, da li bi ti bio problem napraviti jedan primjer pa da vidim što si točno mislio?
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 14:32   #8
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Može ispisati puno stavki. Napraviti ću ti primjer čim stignem. Sad sam na poslu ap ne mogu. Uglavnom, koliko podataka ima u excelu, to može ispisati.
Vjerojatno postoji neki limit, ali nisam naletio na to još .
Kad napravim i uploadam negdje, poslat ću ti link.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na