Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2021., 22:00   #4681
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Radi kao beba, instalirao sam hrpu XP-a po P4 komfama sa tim
https://www.youtube.com/watch?v=z33p...nnel=AverageMe
Imaš i ovakvih ladica kakvu ima "barba" u videu ali po meni preskupo, ako se nekaj i desi optikaneru kupis drugi za 20 kuna na njuški i peri deri
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 22:02   #4682
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
A da probaš upaliti na par min. da se zagrije i onda krpica natopljena alkoholom ?
Jasno da treba odraditi brzo i pazuti da temp. ne skoči previše ili dugo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2021., 22:05   #4683
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Smijem li gore staviti nitro ili ću napraviti štetu?:
Ne znam za nitro ali ja sam ti takve slucajeve rjesavao da bi natankao alkohola da bude mala lokvica i grebao to žuto smece dolje sa onim plasticnim trzalicama/toolovima za otvaranje laptopa. Mislim da mozes i sa kreditnom karticom ili necim slicnim, teška tlaka i traje ali na kraju ipak ode dole. Zapravo i mene zanima ako ide sa nitrom ili ako ima neka brža metoda od ovog mojeg, kad vidim tu žutu "žvaku" muka mi je.

Btw daj reci kakav je vent, jel išta bolji/tiši od stocka ? Fino se uklopio
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 22:12   #4684
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Hehe sve 5

Sandy Bridje i Ivy Bridge su generacije core serije, i problem u priči je napravio glupi intel koji je odlucio umjesto "lemljenja" (nemogu smislit bolji izraz hehe) IHS-a na proc kod Ivy Bridge generacije (3XXX procevi) poceti stavljati termalnu pastu upite kvalitete i lijepiti silikonom IHS gore. Naravno nakon par godina... Beton Nije da bude zgorio proc ali heat transfer je full losiji. Ukratko, od tada uglavnom ljudi delidaju procesore da bi dobili bolje klokove i ne bili limitirani temperaturama radi intelove škrtosti haha

Na novije gluposti ces se brzo naviknuti, vecina stvari ti je plug and play, eventualno ako hoces ic na finese onda rucno stelaš da dobiješ još nešto sitno resursa iz konfe. PCI konektore ces vjerovatno imati ali ATA... Brijem teško Ali cini mi se da postoji SATA-ATA konverter ako se ne varam ako baš opet moraš imati taj ATA BTC pogon Ili PCI kartica i ATA kontroler i gg...
Sve jasno, hvala na informacijama

Znaš kako vele, za sve postoji mjesto ... ali i vrijeme. Stoga BTC ne budeš vidio u "modernoj" konfi, ta čast je isključivo pripala Adisonima

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Postoje adapteri, ali nisu neka sreća. Imao sam NECov DVD pogon (IDE) preko nekog dvosmjernog ATA-SATA konvertera i radilo je tako-tako, tu i tamo neki medij uopće ne bi kužio i drive je ispuštao čudne zvukove kod boota. Isti uređaj je vidio i čitao te problematične medije kad je bio u drugom kompu spojen na nativni ATA kontroler.
Znam jako dobro na što misliš jer sam ih i osobno koristio ... ali naopako. ATA sam pretvarao u SATA, i o tome sam baš nedavno pričao. Bila je neka P4 ploča u pitanju, a nisam imao diskova viška osim jednog 80GB SATA primjerka, pa sam nabavio adapter. Radilo je OK, sve dok nije počelo štekati. Onda bi javljao nasumične "read" greške, da bi onda opet radio OK...

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
A možda je i vrijeme da Trekkie konacno slozi jedno normalno kuciste sa sata optikom, davno je bio Y2K
Kolega ak trebas non-Adison case javi na PM pa cemo ti nekaj iskopati, a mozda imam i neku fush sata optiku iz ovih uredskih SFF-ova. A ak nemam ja reko bi da imaju svi ostali tu po par komada pa cemo ti valjda nac nekaj

Edit: Btw ako je proturegularno / protustavno sa temom da tu drobimo o 10g starom hw-u jer je "prenov" plz do tell, ja imam neku tendenciju za buduce C2D / early Core projekte pa javite da ne kršim the "law"
I o ovome sam nedavno pričao, imam Coolermaster Cosmos koji je i više nego dorastao zadatku, stoga mi case ne treba, hvala


Međutim, nije isključeno da se možda budem javio ovdje u temu za SATA optiku ... možda nekakva zamjena za ATA verzije? Imam ih više komada, pa sam siguran da nešto budemo riješili

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jeftinije i sigurnije je uzeti sata pržilicu,
cca 150 Kn, a sami adapter (ako nije sa alije) dođe malo ispod te cifre.
Ali imam ih dvije ... 2x 150 = 300kn, što baš više i nije toliko jeftino za optiku. Nisam siguran, možda jednostavno uzmem ATA karticu i spojim ove dvije kroz vanjski kontroler.

Citiraj:
Autor Chuxonja Pregled postova
Nedo bog da i SSD montira nutra
Hehe, to se ne bude dogodilo. Svima koji su me pitali za savjet, predložio sam da ne bacaju lovu na SSD, i da ulože novce u nešto drugo, korisnije.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Omg pa da, to je full win7/10 capable i tu idu unuta SSD-i
Tek onda bu pal na rit kad bi se komp zbutao u 20 sec hahaha
Uvijek me fasciniralo to da recimo jedan Pentium II 350, sa Windowsima 98 i ATA33 sučeljem boota windowse u svega 10-ak sekundi ili manje. Isto tako, zanimljivo je to da kako su brzine procesora išle naprijed, i dodavalo se sve više i više opreme na matičnu ploču, to se vrijeme produživalo. Pa tako na primjer imamo P4 i iste te Windowse 98, kojem treba 20-ak sekundi ako ne i dulje. Dok Q6600 treba pola minute (do 45-50 sekundi) da podigne Win7

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Znači laptop prža može raditi bez dodatnog napajanja preko toga, neovisno jel USB2 ili USB3?
Ako da, idem to nabaviti, neka se nađe u kolekciji
Taman pomislio da sam raskrstio s optikanerima zauvijek kad ono dijete krenulo iz škole donositi kojekakve DVD-ove. Samo čekam da mi netko od državnih ustanova disketu uruči jednog dana
Zvuči obećavajuće, svakako se ide u pravom smjeru ... možda jednog dana dođu i do kazeta
  Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 22:19   #4685
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hehe, to se ne bude dogodilo. Svima koji su me pitali za savjet, predložio sam da ne bacaju lovu na SSD, i da ulože novce u nešto drugo, korisnije.
Nikad ne reci nikad, prošla su vremena kad si morao dati bubreg za 60 GB ssd, sad novi 120gb koštaju 200tinjak kuna, a rabljeni se daju naci i povoljnije...
Taman mi je na njuški promanuo oglas di je lik dilao nove 120gb modele za 100kn komad, imao ih je hrpu. Za jaja bi se ugrizo, a taman mi trebaju 2 60+ GB komada
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 22:22   #4686
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ne znam za nitro ali ja sam ti takve slucajeve rjesavao da bi natankao alkohola da bude mala lokvica i grebao to žuto smece dolje sa onim plasticnim trzalicama/toolovima za otvaranje laptopa. Mislim da mozes i sa kreditnom karticom ili necim slicnim, teška tlaka i traje ali na kraju ipak ode dole. Zapravo i mene zanima ako ide sa nitrom ili ako ima neka brža metoda od ovog mojeg, kad vidim tu žutu "žvaku" muka mi je.

Btw daj reci kakav je vent, jel išta bolji/tiši od stocka ? Fino se uklopio


Evo venta uz Sapphireov 9600XT
Po mom subjektivnom dojmu, bar duplo tiši je od katastrofe zvana stock cooler. Sad mogu bit uz komp da ne poludim, čak i dok se vrti 3d mark


Ok, idem prvo probat metodu lokvice pa Nikkyjevu metodu upali pa struži Javim rezultate.


@Trekkie, nemoj me zajebavat da stvarno furaš HDD u osnovnoj konfi? Iskreno ću ti reć, a vjerujem da će kolege potvrdit, to je ništa drugo do čisti mazohizam. Uzmi taj 3770K, stavi gore neki SSD, pod hitno. Bootanje Winsa od pola minute i više, kao i ostale užasne stvari koje idu uz mehaničke diskove su već dugo stvar prošlosti. Prestani se mučit, moja iskrena preporuka.
Nije mi jasno što si to ljudima preporučivao da uzmu umjesto SSD-a kad je SSD (u slučaju HDD-a kao polazne točke) daleko najveći upgrade tj. upgrade kojeg ćeš daleko najviše osjetit u svakodnevnom radu, od bilo čega. Iskreno sam malo u šoku da se mučiš sa HDD-om još uvijek.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 22:32   #4687
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Trekkie radi upgrade, znači napokon će dugo očekivan smak svijeta
Po meni nemaš što razmišljati, taj 3770K je valjda bar duplo brži u single-u od q6600, a k tome imaš i HT.
Zapravo si imao čitavo vrijeme čudnu kombinaciju, GTX760 je u odnosu na Q6600 beba. I u GTA5 ćeš vidjet razliku sa normalnim procom, Q6600 je ipak vrijeme dobrano pregazilo a pošto dobivaš proc i matičnu i ram for free, nemaš što razmišljati. I nemoj da te l33t kolege hardcore overklokeri zbune sa delidanjem i što ja znam čime, i da ga na stocku ostaviš i ništa ne diraš opet je miljama ispred Q6600.

ATA optika Tu ne znam što bih rekao, osim da SATA optika dođe 100kn u dućanu, a na njuskalu za par kava dobiješ isto. Osim ako baš mora biti ATA optika, ali ne znam zašto bi bila, nije to retro konfica. Što se SSD-a tiče, čisto sumjam da Trekkie nema SSD u osnovnoj konfi.

A sad da ostanem ontopic , lijepa DFI pločica sa P4 veselo čeka WIN98SE, dobila je i novu duracellku:



Ovdje u kombinaciji sa 64 bitnim geforceom koji je zamijenjen sa 9600XT

Inače, moram primijetiti da sam puno puta čuo da je za WIN98 bolja starija generacija nvidie. Međutim, ja sam gore puknuo zadnje 6.2 catalyste za Radeona i sve radi kako t