Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2011., 06:52   #61
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Evo zašto.
Zaradili su ljudi vise love i na glupljim stvarima. To sto su dva buraza napravili popularnu igru i zaradili brdo love na njoj nije stvar izbora programskog jezika nego dobro izvedene igre zarazne do bola za vecinu ljudi, plus savrsen timing.

Ako netko nabada pomalo C, vrijeme potrebno da dodje do stvaranja igre natom nivou za bilokoji OS je jedno 6 mjeseci ucenja i 3 mjeseca iskustva. Sve ispod toga, more power to you, sve iznad - nista cudno. A za ucit ima vjerojatno 5x vise nego sto si on moze zamislit

Btw. totalno blesav primjer, rodney. Ko da ja naguglam u cemu carmack programira i bacim se u ucenje toga jer je on digo lovu.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 08:55   #62
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Btw. totalno blesav primjer, rodney.
Rekao bih da nisi primjetio cinizam u follow upu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 09:12   #63
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hmpf.

Ne znam, uciti proprietary jezik s ne bas presirokom primjenom kompanije koja je osudjena da propadne u nekom trenu mi se ne cini bas pretjerano mudro. Pogotovo ako ne znas niti jedan drugi ("pomalo C-a", jelte).

Sto ne podjes putem C++-a ili nekog drugog siroko rasprostranjenog OO jezika?
Kao sto rekoh par postova prije, imam nekoliko ideja koje bih volio ostvariti u smislu iphone aplikacija.

Nije mi jasno cemu cinizam i ostala preispitivanja, trazio savjet jel ima netko tutorial kao Stanfordovi ovi, da pocinje ispocetka i prati to kroz neko vrijeme, a vi ste se nasli preispitivat zasto zelim to.
Ja ne preispitujem zasto je netko od vas programer ili bilo sto drugo, svida vam se to i to radite, ako bi ja volio raditi aplikacije i imam volje za nauciti ne vidim problem.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 19:41   #64
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Cinizam je profesionalna deformacija na ovom forumu..
Nitko ti ne kaže da ne učiš, samo ti je bubba na svoj način rekao da ne
počneš od objective c-a, nego kao svi drugi od c/++/#, jave, nečeg
drugog. Ako ništa drugo, za svaki od ovih imaš gomile i gomile kvalitetnih
nastavnih materijala za početnike i one koji to nisu.
Ako razumiješ kako c funkcionira, onda bilo koji od ovih tutorijala prođeš
jako brzo, ali nema ih baš toliko puno koji objašnjavaju detaljno "hello world".
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 20:33   #65
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Rekao bih da nisi primjetio cinizam u follow upu.
A kad tak kazes

Bottom line, da mi je kuna za svakog kog poznajem ili sam susreo na ovom forumu ko se nahypeao na programiranje zbog love i odustao u roku 6h do 2 tjedna, sad bi bio s Bubbom i rodneyem na cevapima i , ja castim.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 23:05   #66
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
trebam pomoc oko odabira tecaja

zavrsio sam CISCO CCNA exploration tecaj (260h, zanimanje 'projektant racunalnih mreza' koje je upisano u radnu knjizicu)
+ zavrsio sam trogodisnji studij i dobio titulu strucnog prvostupnika informatike

gledam sve IT natjecaje za posao i vidim da se dosta trazi poznavanje baze podataka (mySQL, SQL, XML, oracle) pa sam razmisljao da polozim certifikate vezane uz to (mislim da bi mi bilo vise koristi od toga prilikom natjecaja za posao nego da idem na dodatne 2g faksa)

vidim da algebra nudi tecaj MySQL+php u paketu ( http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=39 ne svidja mi se kod toga sto bih morao uciti php, koliko znam php se koristi cisto kod web stranica, ili?)

i tecaj "administrator baze podataka (MS Access + SQL http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=12 )

sad, koji od ta dva tecaja izabrati (ako se uopce isplati ici na tecajeve za to)?

koja je tocno razlika izmedju MySQLa i SQLa? koji se vise koristi u poslovnom okruzenju? sto je sa oracle bazom podataka (koliko vidim ni nema certifikata za njega)?

tnx
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 00:11   #67
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Bilo bi ti pametnije da pokušaš naći posao s ovim što imaš jer hrpa papira bez iskustva ti gotovo ništa ne znači. Ja bi na tvom mjestu upisao još dvije godine faksa i pokušao raditi sa strane pa makar i volontirao samo da stekneš što više iskustva. Svi ti tečajevi se bave samo osnovama a tebi treba puno više ako se misliš zaposliti u toj branši.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 09:18   #68
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Tečaj ti može biti samo dobra podloga za daljnji proces učenja. Ako se misliš zaposlit u tom području, moraš dosta toga sam napraviti. Konkretno ako misliš na tečaj PHP + MySQL, napravi par jednostavnih aplikacija, pa probaj nešto kompliciranije itd.. Druge ti nema.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 11:58   #69
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Gism Pregled postova
Bilo bi ti pametnije da pokušaš naći posao s ovim što imaš jer hrpa papira bez iskustva ti gotovo ništa ne znači. Ja bi na tvom mjestu upisao još dvije godine faksa i pokušao raditi sa strane pa makar i volontirao samo da stekneš što više iskustva. Svi ti tečajevi se bave samo osnovama a tebi treba puno više ako se misliš zaposliti u toj branši.
zasto jos dvije godine faksa? mislim da nema previse koristi od toga a samo cu onda jos izgubiti dodatne 2g koje necu moci raditi

i rad sa strane bi onda podrazumijevao rad izvan branse (jer vecina poslova preko stuca nema veze sa ITom osim tih helpdesk ponuda u tcomu i ostalima, za koje je ionako prevelika potraznja -a ako cu traziti nesto izvan stuca i nemam previse sanse posto nemam stelu)

da, tecajevi se bave osnovama ali ima pozitivna strana kod njih a to je da te primjete prilikom odabira kandidata
mogu reci da mi se kod jedne prijave za posao (posao je ukljucivao rad na svemu sto ima veze sa informatikom, najvise technicka podrska) vise cijenilo sto sam zavrsio cisco nego fax (posto sa ciscom ipak dobijes neko konkretno znanje za usporedbu sa faxom gdje gradivo obuhvaca rad na softveru i hardveru koji moze biti star jedno desetljece..)

tako da bi mi ti certifikati vise sluzili kao sredstvo da me primjete prilikom odabira i onda pozovu na razgovor nego da mi taj certifikat pomogne u samom poslu
jer ionako gotovo svaki poslodavac kad vidi da si svjez sa faxa i nemas radnog iskustva racuna na to da ce morati uloziti u tebe kao radnika pocetnika, tj obrazovati te i uciti radu na odredjenoj opremi
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 19:37   #70
johnson
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: istra
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
vidim da algebra nudi tecaj MySQL+php u paketu ( http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=39 ne svidja mi se kod toga sto bih morao uciti php, koliko znam php se koristi cisto kod web stranica, ili?)

i tecaj "administrator baze podataka (MS Access + SQL http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=12 )

sad, koji od ta dva tecaja izabrati (ako se uopce isplati ici na tecajeve za to)?

koja je tocno razlika izmedju MySQLa i SQLa? koji se vise koristi u poslovnom okruzenju? sto je sa oracle bazom podataka (koliko vidim ni nema certifikata za njega)?
tnx
iskreno mislim da tečaj za administratora baze na accessu nema smisla...

ako imaš volje naučit uhvati se literature , imaš odličnih materijala na webu da sljedećih 5 god ne digneš glavu s knjige

za knjige:
http://library.nu/

besplatni materijali sa mit-a (ima odličnih stvari za OO prog. , video tutorijali- predavanja, imaš i o projektiranju baza & sql)

http://ocw.mit.edu/index.htm

isto tako stanford ima svoj youtube channel sa besplatnih predavanjima - svakako pogledaj

tečaj mysql + php je ok, naučit bi osnove sql-a i principe oo programiranja, naravno da te tečaj neće spremit za posao odmah, više kao odskočna daska a ostalo na tebi, jbg to je tako i na faxu i svuda

razlika - sql je upitni jezik, mysql je dbms

sa oracle radim , on je više onako, priča za sebe iznad svih baza
općenito oracle certifikati su skupi(čitaj 20000kn+ za basic) i ima ih smisla radit ako te šalje firma i sve plaća

u zadnje vrijeme sve popularije distribuirane nosql baze , npr. apache cassandra

ako si u mogućnosti odradit microsoft tečaje, ovi s upisom u radnu knjižicu..li-la
johnson je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 15:27   #71
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Malo da spustim tenzije..dali je itko bio u algebri na tecaju za web dizajnera

Kao sto vidite, znam se logirati na forum, znam hotlinkat, izuzetno sam sposoban. ()
Je li taj tecaj koristan?

Osim algebre mi prakticki ne dolazi nista drugo u obzir jer ne zelim placati salabajzerima koji rade tecaje samo da pokupe lovu, zato u principu mi se i neda ici na ikakav tecaj jer se bojim da ce mi netko maznut lovu za nista.Za algebru sam cuo samo rijeci hvala , zato samo njih uzimam u obzir.

No, ako se to moze nauciti iz turtorijala , nisam a priori protiv te ideje.Web dizajn me zanima , malo me strah da ce mi to biti prekomplicirano..napravio sam par svojih stranica vec, ali to je sve po principu "template editora", htio bih bas nesto sam napraviti, htio bih imati to znanje.

Isplati li se ici na takav tecaj ili da se primim turtoriala ? Koji uopce postoji , da je na hrvatskom ak je moguce ?
Stvar je u tome kaj neznam nista o tom C+ programu, niti osnove..
otprilike mi je nesto malo poznat HTML, mislim osnove, al neznam bas komande (ono div i te brije)
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2012., 22:52   #72
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
algebra i jesu obicni "salabajzeri" sto se vidi po njihovim programima.
bolje ti je sam uciti online nego njima placati da ti pricaju gluposti.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 13:33   #73
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
dižem temu iz mrtvih ali da bezveze ne otvaram novu temu,..prije 2 mjeseca sam upisao tečaj u algebri koji je trebao krenuti za 10 dana,onda im je falilo 2 osobe te je odgođen za idući mjesec,nakon mjesec dana opet su odogodili tečaj ali ovaj put im fale 3 osobe,..prošlo je 2 mjeseca ali tečaj je opet otkazan i voli bih svoj povrat novaca,odmah pri upisu sam gotovinom platio kompletni tečaj pa me zanima dali imam pravo na povrat novaca u potpunosti?
hvala
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 17:44   #74
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Pretpostavljam da si dobio nekakav papir prilikom upisivanja tečaja, tj. valjda si potpisao nekakav ugovor. Kakva je njihova politika po tom pitanju? Jel si se njima obratio s tim pitanjem? Što oni kažu na sve to?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 19:51   #75
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
čisto da napišem možda nekome dobro dođe informacija.
Povrat novca je ostvariv.U algebra centru sam potpisao ugovor o povratu novca te krot 3 tjedna će mi novac biti vraćen na tekuć račun u punome iznosu.

Moram samo napomenuti da sam jako razočaran u Algebru i jako su neodgovori te nebih preporučio nikakvo davanje novaca dotičnoj firmi.budemo vidjeli hoće za 3 tjedna sjesti novci...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 20:44   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, samo je to pitanje jel u algebri u os ili zg
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 20:51   #77
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
isprika zaboravio napisati u Osijeku
Kada sam prije malo više od 2 mjeseca došao u njihovu poslovnicu platio sam isti dan gotovinom kompetni tečaj i upisninu,pitao sam ih kada počinju predavanja dogovor je pao 01.12 na upit dali imaju dovoljan broj ljudi odgovor je bio pozitivan i sve je bilo dogovoreno,dobio ugovor potpisao predao novac doviđenja vidimo se na predavanjima.Kada je došao datum dogovoren za predavanja dobio sam sms da su predavanja ipak otkazana za 20.01.2014 iz razloga što im fali dvoje ljudi,uredu nema problema,čekao sam strpljivo dotični datum da bih mi danas javili da im misteriozno fali troje ljudi te je tečaj opet pomaknut unaprijed.U međuvremenu sam dozano da od prvoga dana me lažu i nisu imali dovoljan broj ljudi za 01.12 termin a kamoli dalje,vjerovatno vidjeli budali sa gotovinom pa samo daj daj danas kada sam došao potpisati ugovor o povratu novaca nisam dobio kopiju ugovora nakon čega sam ih zvao da mi ga skeniraju i puste na mail ali kao obično algebra centar od 100 poziva upućenih prema njima javili su se možda 10 puta.Neodgovorni su jako,osobno kada ti netko da 5000 kn nemožeš mu sms-om javiti [ možeš ali ipak ] da je termin otkazan pa barem nazovi osobu i ispričaj mu se...itd itd hrpa sitnica...istu stvar mogu položiti u ivoru ili edunova tako mi je svejedno a algebra je sad uzela moj novac i nikad više Nadam se za 3 tjedna će mi potpuni iznos biti uplaćen na tekući račun iako neki dio mi govori da nebude to lijepo prošlo sa njima...navodno sutra šalju moj potpisani ugovor sa tekućim računem u zg pa dok ga proknjiže i tek onda novci sjedaju na račun...u svakome slučaju ako se zakomplicira za to postoje odvjetnici [jako bliski kolege ] ...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 20:53   #78
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to ti pričam... manje je tržište i oni sebi moraju pokriti neke minimalne troškove i sigurno im nije u interesu da se ovako povlače po netu.

u zg su učionice pune, nema tu govora maltene o kvotama i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 21:00   #79
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
ali mi je smijesno da se uči dreamweaver npr. kod web dizajna. Forsiraju te sa nekim Adobe proizvodima samo zato što imaju od njih certifikat. Umjesto da se baci oko na osnove jscripta/jquerya nakon html/css il neš korisno za web dizajn oni na dw... A o Flashu koji se vise nigdje ne koristi da ne govorim ...

Sve mi se to čini dosta zaostalim, kao da kasne 5 godina za svime. Čisto za stavit neki komadić u radnu knj.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 12:00   #80
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
novaca i dalje nema poslao sam im mail sa upitom što se sa tim događa da bih dobio poziv na mobitel tako bezobrazno drzak u principu što ja njih uopće i zovem i tražim svoj novac id prenadrkane tajnice izbjegavati algebra Osijek u najvećem mogućem krugu..nadam se da će sve proći dobro :S više od 3 mjeseca meni 5000 kn stoji kod njih u zraku :S lagano me brine to već...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 13:05   #81
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ako imaš sve crno na bijelo, nemaš razloga za brigu da ćeš ostati bez novaca. Vjerojatno će se samo otegnuti. Mislim da Algebra nije firma koja bi na taj način zarađivala.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 14:32   #82
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 12:51   #83
sveradim
njub
Moj komp
 
sveradim's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 183
Evo zanima me nesto, citao sam malo po forumima pa me zanima jer sam dobro shvatio nesto:

http://www.algebra.hr/edukacija/razv...a-php-i-mysql/

sa ovim gore cu nauciti postavljati stranicu na web, protokole itd

a sa ovim http://www.algebra.hr/edukacija/prog.../web-dizajner/

srediti stranicu sto zapravo mogu vise manje nauciti sam puno lakse nego php/mysql.

pa mi dajte razliku izmedju ovog dvoje, fala
sveradim je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 13:19   #84
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Razlika je u tome što se prvi fokusira na programiranje, a drugi na dizajn tj. izgled stranica, HTML i CSS (onaj gornji korisnički nivo samo). I jedni i drugi su traženi, ja da biram izabrao bih prvi iako ne razumijem zašto rade samo PHP.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 14:43   #85
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
sam možeš naučiti puno više nego što će te naučiti u algebri, ako ti se daje lova, možda i nije loše za početak.

Prvo ti je backend programiranje (php, mysql), a drugo frontend dizajn/kodiranje/pa i ponešto client-side programiranja jscript/jquery, čega naravno u tom smjeru na algebri nema nigdje jer kasne 5 godina za aktualnim web svijetom.

@s4vgR - jer je na php-u 80% stranica, i ako naucis php lako ces se eventualno jednog dana ako zatreba prebacit na asp.net. Obično se opredijeliš, neznam zašto učiti oba.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 17:05   #86
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
nije baš vezano za tečajeve, ali može biti
Pod kojim pojmom podrazumijevate prilagodbu dizajna na veličinu/tip ekrana?
responsive design, dynamic layout...?
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 21:27   #87
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
responsive design imho
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 21:34   #88
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Responsive.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na