Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2011., 11:44   #541
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Ma kartica je diners na 12mjeseci i cijena je onda bez kamata tako da to gledam. Plus imam tamo 3-5% na onu njihovu karticu nizu cijenu.Sad sam pricao s covijekom i definitivno on nemoze dati vise od 2000kn za to sve a to mi je zaista premalo.da mi netko da 2400kn problem je rijesen. Ipak to vrijedi te novce. Kazem svakako bih i u Protisu morao uzeti 1 komponentu na karticu jer prodajom mojik komponenti pokrivam max 2 stvari. No tada mi je cijena i procesora u Protisu i u Linksu podjednaka L=2470kn, P=2389kn. Znaci razlika od recimo 80-tak do 100kn u korist Protisa gdje jos moram kupit kartu za put ili gore ici autom.

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 17.05.2011. u 14:29.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 11:56   #542
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Na kraju te dođe na isto-diners je u Linksu bez kamata dok ostali shopovi imaju 10% veću cijenu za kartice i još te diners odere 12% godišnje.
Izračunaj si razliku pa ćeš doći do zaključka da Links uopće nije skup ako uzimaš na karticu + što ćeš garanciju ostvariti bez problema ako bude potrebe i to bez dodatnih troškova kao što su slanje komponeti u ZG i sl.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 12:11   #543
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Kartica + links ti je jos gora solucija, jer pored toga sto vec u startu placas skuplje uzimaju ti jos vise zbog kartice.
Zapravo, Links jedini posluje legalno isticuci stvarnu cijenu.

Svi ostali se djibere i cigane za *sve* kartice (i za debitne!!!) pa izmisljaju vece cijene iako niti imaju opravdanja za njih, niti je takvo sto po Zakonu. No da je to jedina stvar, eh...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 12:11   #544
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Sve jasno jer je Links po tom pitanju ok. Da daju još popuste na gotovinu kao u ostalim web sopovima bili bi izbor number1. Eto jos samo da netko uzme moje i odmah odlazim po novi komp
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 11:02   #545
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Evo jedne domace recenzije Zotac ITX ploce za sve ljubitelje HTPC-a

HW Gurus
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 17:42   #546
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Jel moze pomoc jer sad vec luudim. Uzeo sam Asrock p67 extreme6 i 8GB rama corsairovih. Prvo sam rame stavio u bijele pa onda u plave slotove. No cim stavim bilo koju plocicu u 3 ili 4 slot na ploci komp se nedize nego mi stoji broj 45 na displayu. Probao sam i s 5 raznih drugih memorija isto.Sta god da stavim u 3 i 4 slot nema dizanja. Promjenio sam danas i plocu ovu fatality od A srocka i ista hebena stvar. 3i 4 slot neradi. Jedino radi i s onom i s ovom kad ubodem obje plocice u prva dva slota. Bios fleshan na najnoviji. Ostalo sve radi normalno. U cemu je stvar?

Vidim da ih ima problema s time ovdje:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...ty-mobo-issues

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 25.05.2011. u 17:56.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:06   #547
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Cekaj malo, kombinacije za dual chanell su 1+3 ili 2+4, mislim da cek ni nema veza koju od te dve izbaere. Sve drugo je single chanell..Znaci ili bijeli ili plavi..1+2 radi sigurno jer sam probao a 1+4 mislim da ne radi ni na jednoj ploci, kao i 2+3. Tak da mislim da nemas sto puno brijat. Ako radi dual chanell to je to.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:22   #548
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Cekaj malo, kombinacije za dual chanell su 1+3 ili 2+4, mislim da cek ni nema veza koju od te dve izbaere. Sve drugo je single chanell..Znaci ili bijeli ili plavi..1+2 radi sigurno jer sam probao a 1+4 mislim da ne radi ni na jednoj ploci, kao i 2+3. Tak da mislim da nemas sto puno brijat. Ako radi dual chanell to je to.
Neradi...nisi shvatio.Kad stavim plocice u slotove iste boje neradi. Znaci neradi 1+3 i neradi 2+4. Radi samo i iskljucivo kad stavim u slotove 1 i2 znaci 1+2 (na fatality crveni plus crni). Da jos pojasnim...koju god plocicu ubo u 3 i 4 slot neradi, samo prva dva. Ako je ram dual chaneel a je onda mora raditi u slotovima iste boje a kod mene neradi ni na jednoj ploci!!!Nadam se da sam jasan

Probao sam staviti u sva 4 slota 16GB memorije i neradi. Radi samo s prva dva slota (slotovi blize procesoru)
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:29   #549
donniedarko133
Registered User
Moj komp
 
donniedarko133's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 80
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Neradi...nisi shvatio.Kad stavim plocice u slotove iste boje neradi. Znaci neradi 1+3 i neradi 2+4. Radi samo i iskljucivo kad stavim u slotove 1 i2 znaci 1+2 (na fatality crveni plus crni). Da jos pojasnim...koju god plocicu ubo u 3 i 4 slot neradi, samo prva dva. Ako je ram dual chaneel a je onda mora raditi u slotovima iste boje a kod mene neradi ni na jednoj ploci!!!Nadam se da sam jasan

Probao sam staviti u sva 4 slota 16GB memorije i neradi. Radi samo s prva dva slota (slotovi blize procesoru)
Prije kupovine obavezno se provjerava kompatibilnost ploče s RAM-om. Iz tog razloga sam odustao od Corsaira i odlučio uzeti Kingston memoriju. Manje potencijalnih problema i navodno na mojoj ploči radi u svim kombinacijama.

Pogledaj ovdje, ak je to ta ploča.
donniedarko133 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:34   #550
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Neradi...nisi shvatio.Kad stavim plocice u slotove iste boje neradi. Znaci neradi 1+3 i neradi 2+4. Radi samo i iskljucivo kad stavim u slotove 1 i2 znaci 1+2 (na fatality crveni plus crni). Da jos pojasnim...koju god plocicu ubo u 3 i 4 slot neradi, samo prva dva. Ako je ram dual chaneel a je onda mora raditi u slotovima iste boje a kod mene neradi ni na jednoj ploci!!!Nadam se da sam jasan

Probao sam staviti u sva 4 slota 16GB memorije i neradi. Radi samo s prva dva slota (slotovi blize procesoru)

Mozda bi trebao isprobat drugi procesor...

Moja preporuka ide za GSkill jer sa njima nisam imao problema niti na jednoj 1155 ploci. Nisam ni sa Aresima, cak su radili zajedno sa GSkillovima PI na 2133mh cl7 100% stabilno. Ja nebi nikad kupio takve Corsairove jer su redovito nesto skuplji a nisu nista bolji od GSkilla a vecina jeftinih cl9 kitova su im totalno "smece" po OC pogledu.

Dali si im probao dat vise voltaze, recimo 1.65v i dignut vtt. zaboravim uvijek kak se zove na 1155.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:14   #551
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
najnoviji update. Odjednom se smrzo komp usljed surfanja i amen. Nemogu ni butat vise. Dvije nule sad gore. Prije toga sam i dao voltaze i digao vtt! Nista. Barem je radilo u prvom i drugom slotu! Sad amem! Pisem s moba. Probao sam i gskill 3 para. Sve isto. Osim ako nije memorijski kontroler na procu. Neznam dao sam im komp nek rade!
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 21:25   #552
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Zanimljivo, ovaj problem se javlja kad je u igri i7 2600...??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 21:34   #553
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
da imam 2600k i vjerujem da je on bacio riku. E sad ako i je on nebih htio onaj batch koji je na stanju
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 21:50   #554
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Hmm, ak je proc prdnul, onda si stvarno potrefil "pravi proc"..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 22:05   #555
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
A jesu se, da moram reći, ushebali oko ove grafike..
Asus neće stavljat izlaz za monitor, asrock koliko vidim već stavlja, đigabajt se još nije odlučio,hihi?!!
Kako to na kraju spojit na asrock ploči da funkcionira Virtu?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 22:39   #556
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Neznam sto bi moglo biti??Na dvije ploce nisu radili treci i cetvrti utor za memoriju. S time da mi je na ovoj sad definitivno nesto riknulo sa 00 na ploci.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 23:10   #557
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Ako mema radi 100% ispravno u dva slota a u dva ne, još k tome na dvije ploče onda pričamo o procesoru. Fino posudi od nekog frenda proc ili taj pošalji na reklamaciju i vidi jel do njega.


Ako netko nije vidio, "magična" granica od 6GHz benchabilno sa SB procesorom je probijena

http://hwbot.org/signature.img?iid=5...se&iehack=.jpg

90 isprobanih procesora da bi našao ovakav a nemors bi odmah iz prve htio x57+ proc
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 23:26   #558
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Mozda ce i dobit x57 proc ali to nikad nece saznat.. I za moj se mislilo da je x54 dok se nije posteno isprobao.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 23:41   #559
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Sad vise neradi nista...vjerojatno je crklo do kraja. Inace nebih htio losiji proc, pa mozda da im kazem da drugi naruce jer imaju ovaj pod 2 a moj je bio pod brojem 1.Neznam

1. Batch#: L101B381 ili
2. Batch#: 3108B276

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 26.05.2011. u 16:26.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 10:26   #560
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Lol... evo samo za tebe će naručit 20 komada pa ti odaberi koji ti se sviđa. Što njih boli jaje jel ti odgovara batch ili ne? Druga je stvar ako imaju na raspolaganju 20-50kom pa da izraziš želju da bi neki "posebni" batch. A i vidim da nisi uopće pročito što sam reko o batchevima tako da dižem ruke od ikakvog pojašnjavanja ičega ubuduće.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 10:37   #561
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Dizi ruke bas me briga. Evo danas pronadjen uzrok. Moj venomous x. Sve je instalirano dobro ali ocito jako pritegne pinove na procesoru i zato nije radilo.Isprobano sa serijskim kulerom van kucista na obje ploce. e sad mi ostaje opcija da promjenim hladnjak. Neznam kako i neznam zasto no tako je kako je.s njim neradi i amen.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 12:26   #562
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
Nisam nikad čuja za slučaj da hladnjak previše stisne pinove, jer koliko vidim, procesor se nasloni na rubove socketa i onda se samo lagano stisnu pinovi, bez obzira koliki pritisak napravija.Provjeri to još jednom, ako nije problem.

I ne budi bezobrazan prema kolegi koji ti je pomoga jer ćeš na kraju dobiti super reputaciju gdje ti nitko neće htjeti pomoći, ili ćeš popiti ban.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 12:40   #563
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Nisam nikad čuja za slučaj da hladnjak previše stisne pinove, jer koliko vidim, procesor se nasloni na rubove socketa i onda se samo lagano stisnu pinovi, bez obzira koliki pritisak napravija.Provjeri to još jednom, ako nije problem.

I ne budi bezobrazan prema kolegi koji ti je pomoga jer ćeš na kraju dobiti super reputaciju gdje ti nitko neće htjeti pomoći, ili ćeš popiti ban.
Pomogao mi je u smislu da se sprdao na racun narucivanja procesora. Takve odgovore necu tolerirat. Ja sam sve procitao pa uklčjucujuci i njegov post batchevima procesora koje sam vidjeo i prije postanja linka na ovaj forum. MOgao je odgovorit lijepo pa bih i ja. Sto se ovoga tice ni meni nije jasno kako, ali sam nasao negdje jos jedan isti takav slucaj i kolega je onda kao popustio sam venomous i proradilo mu je. isti moj procesor bio je stavljen i na ausovu plocu sa serijskim coolerom i proradilo je na njoj sve iz prve. tada je stavljen i na arsock p67 extreme i na fatality plocu i sa serijskim coolerom rami rade u svim slotovima. Cim stavi moj venomous i zategne neradi. Cudno jako ali danas cu probati jos kod kuce dok je ploca vani.ali nema logike...
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 12:41   #564
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Hoce to. Ja sam davnih dana govorio da ce bit svega sa tim mountingom, kad je bilo govora o masovnom narucivanju. Odvrni onaj "steznik" do kraja, ja ga uopce ne stezem jer ne radi nikakvu razliku i probaj okrent hladnjak za 360.
I kad postavljas Venomusa obavezno ga postavljaj sa odvrnutim steznikom jer ti nece sjest kak spada.

Btw. Bullet je skroz u pravu. Nekakvo trazenje batcheva kod SB procesora nema nikakvog smisla. U svakom iima dobrih i jako losih primjeraka. Ni ne znam sto ce ti x57 procesor kad ga bez adekvatnog hladenja neces moc iskoristit.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 26.05.2011. u 12:48.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 12:42   #565
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Imam VenomusX i zbilja je moguće da stisne proc/savije matičnu/napravi neku drugu glupost ako ga se do kraja zategne. Dapače, negdje sam na netu čitao da su tijekom testiranja imali slične probleme, da je jedan kanal memorije "otišao". Ah, evo, našao sam nešto: http://forums.anandtech.com/showpost...5&postcount=66

Osobno, držim ga pritegnutim negdje na pola i nemam nikakvih problema. Mislim da hladnjak nije kriv nego bespotrebno pritezanje do kraja.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 13:13   #566
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Imam VenomusX i zbilja je moguće da stisne proc/savije matičnu/napravi neku drugu glupost ako ga se do kraja zategne. Dapače, negdje sam na netu čitao da su tijekom testiranja imali slične probleme, da je jedan kanal memorije "otišao". Ah, evo, našao sam nešto: http://forums.anandtech.com/showpost...5&postcount=66

Osobno, držim ga pritegnutim negdje na pola i nemam nikakvih problema. Mislim da hladnjak nije kriv nego bespotrebno pritezanje do kraja.
Moj je stegnit ali takav je bio i na 1366. Sto se tice onog vijka u sredini, njega sam stegnio bio kako je i bilo u pravilu, mislim cetvrtinu kruga. Nije bilo nikakvog puckanja priliko stezanja.Sve normalno i fino sjeda. I bas ga namjestim kako spada sa odvnutim sredisnjim vijkom. Danas cu se kod kuce poigrat s time ali po vasem misljenju jel bih trebao isprobati drugi procesor ili ne.Mislim nece mi dati sigurno drugi jer je ovaj po njima ispravan, ali cudno je to sto je hladnjak savrsen i da moze raditi takve smetnje.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 13:27   #567
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nemoj uopce stegnut taj srednji saraf.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 13:28   #568
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Moja preporuka je da najprije isprobaš sa potpuno odvrnutim hladnjakom.

Ako ni tada ne bude radilo kako spada, najbolje je da rastaviš kompletno cijeli mehanizam do stanja u kojem je došao u kutiji, zaboraviš sve što "znaš" o montiranju tog hladnjaka, duboko udahneš i postaviš hladnjak po uputstvima.
Ne bi vjerovao koliko puta neka sitnica koju previdiš ili krivo skužiš ti zagorča život i potroši vremena.
Ako ni to ne pomogne, probaj sa drugim procom. Ako ti s drugim procom bude sve normalno radilo, nemaš sreće, jer nitko na ovom svijetu ti neće priznati garanciju na proc zbog nekompatibilnosti sa bilo kojim hladnjakom koji nije stock. Ako pak ni sa drugim procom ne bude radilo, problem je očito negdje u hladnjaku ili mounting kitu, što pak možeš pokušati reklamirati.
Hajde, sretno!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 13:44   #569
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Hvala svima zaista. E sad hladnjak je montiran po uputstvima i to znam napamet. Sve je u rupama gdje treba biti i svi dijelovi na njemu su stegnuti na ploci kako spada. V-X ima dva sarafa sa strane i sredisnji koji se steze na kraju. To je sve u jednom komadu tj plocici koja ga steze. Jedino da ti vijci sa strane nisu prejako stegnuti ali oni kad se stegnu dodju do granice i nemozes ih pomaknit. Znaci stezu se laganu do kraja i to je to. Samo odjednom dodju do kraja kao da imaju nekakvu blokadu. Hladnjak su takodjer rekli da nemam sanse reklamirati, no volio bih pokusati svakako s drugim procesorom. Danas cu sve vidjeti kad ploca bude vani...no najvise od svega mi je zao jer je hladnjak nevjerojatno dobar i ako mi on bude radio problem, tko garantira da nece nekakav drugi pasivac slicnog mounting mehanizma. Pricam s kolegom na poslu koji je elektronicar i koji mi kaze da sam hladnjak nemoze biti problem ali moze biti u kvaliteti socketa na maticnoj gdje se procesor zakljucava s obzirom da se radi o dvije maticne istog proizvodjaca. Bilo kako bilo njesra
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 14:13   #570
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Sad ce rec ljudi da spamam, ali Asrock (predpostavljam da je taj proizvodjac) i nije bas nesto, pogotovo ako uzmes cijenu u pricu.

Trenutno imam Asrock, doduse AM3 i jadna ploca je cijela iskrivljena pod zippangom, dok to nije bio slucaj kod gigabytea i MSI-a, takodjer AM3.

A ovo da hladnjak koji je jako stegnut da radi probleme nije prvi put. Vec je bilo prica o tome i desavalo se svima i lga 775 i lga 1366 i lga 1156, a iskreno ni amd nije bio postedjen.

Probaj da nestegnes do kraja hladnjak pa viditi...
Momir je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na