Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2011., 20:57   #4711
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
hmmm...prika, makni tog kanarinca jel bu krepal od galame tih drajvera...

no ipak, po onome što vidim, da ne piše Bose, ja bi reko da je to "just-do-it-yuself" zvučnik...vrlo neuglednog izgleda...drajveri - koliko cm? 10, 12, 13??? pa kad ih je po 12 u buksi moraju se čut...
a drže ih samo 3 šerafa (ko na Dijani ili Spačeku)
a sad, da zvuči bolje neg neki B&W ili Spendor....
tribalo bi to malo pomnije testirat...ae...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 21:09   #4712
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
hmmm...prika, makni tog kanarinca jel bu krepal od galame tih drajvera...

no ipak, po onome što vidim, da ne piše Bose, ja bi reko da je to "just-do-it-yuself" zvučnik...vrlo neuglednog izgleda...drajveri - koliko cm? 10, 12, 13??? pa kad ih je po 12 u buksi moraju se čut...
a drže ih samo 3 šerafa (ko na Dijani ili Spačeku)
a sad, da zvuči bolje neg neki B&W ili Spendor....
tribalo bi to malo pomnije testirat...ae...
Kanarinac je navikao na Bose...ima ih po kući...ima 6 kutija Bose 802, i 2 kutije Bose 301

Nitko nije ni rekao da zvuče kao B&W, Bose ima svoj jedinstveni zvuk kojeg netko voli a sa druge strane netko prezire...stvar ukusa. Osobno Bose obožavam.

Trenutno radim na 2 subwoofera pa ćemo pomnije testirat kako se ponašaju kao razglasni zvučnici za neku ne tako preveliku prostoriju, ali ovako same za sebe rade prekrasno. Usput, nije 12 drivera po kutiji nego 9, a veličina je cca 8cm...nebih skidao masku da izmjerim.

Namjera mog posta je bila da pokažem kako se zvučnici koji novi koštaju 14 iljada kuna mogu dobit za relativno male novce a jednako dobro rade!
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 21:30   #4713
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Respect

Nisam nikad ni vidio kutije s toliko drivera
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 21:44   #4714
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Otac je prije nekoliko godina pravio sebi Bose 802, ali on ih je kopirao od nule i napravio od drveta kutije (original su plastične). Kod serije 802 ide 8 drivera po kutiji, a on je napravio 6 kutija (ukupno 48 drivera). Drivere je kupio nove ali valja napomenit da su onda driveri koštali 100 maraka (upola manje nego danas).

Njegove kutije čak zvuče i malo bolje od originala jel se medijapan ne uvija kao plastika.
Dan danas ih ima. Njegove sam i uspoređivao sa ovim svojim. I moje iako imaju samo jedan zvučnik više, bolje rade! I još valja napomenit da kod mene u kutiji svaki driver ima svoju komoru dok Bose 802 je samo jedna komora za 8 drivera.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 22:06   #4715
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
NHF, ali Bose je čisti marketing i to toliko dobar da ga se navodi kao primjer izuzetno uspješnog marketinga na fakultetima po svijetu.

Te kutije vrijede tek djelić cijene onoga koliko koštaju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 23:06   #4716
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Mene zanima kolika je impedancija tih kutija, jeste li možda mjerili što? Koliko sam vidio u Boseovom manualu, kaže kako se zvučnici trebaju spojiti na pojačalo koje deklarirano podržava zvučnike impedancije 8 ohma, ali nigdje ne spominje impedanciju samih zvučnika niti koji je minimum impedancije (a nerijetko zvučnici znaju biti deklarirani na 8 ohma, a recimo minimum impedancije na nekoj određenoj frekvenciji je oko 3 ohma). S obzirom na broj drivera i meni nepoznat način na koji su interno pospajani, baš me zanima taj podatak.
Također, koliko kužim, ti zvučnici su dolazili sa aktivnim ekvilajzerom (kojeg tu ne spominješ pa pretpostavljam kako ga nemaš)?

Meni je koncept malo preneobičan za probaviti, više mi vuku na PA zvučnike, no ako si zadovoljan - super. Ali 500€ za cijeli posao...Hmmm, svakakvi zvučnici mi tu padaju na pamet u tom rangu
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 23:29   #4717
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Mene zanima kolika je impedancija tih kutija, jeste li možda mjerili što? Koliko sam vidio u Boseovom manualu, kaže kako se zvučnici trebaju spojiti na pojačalo koje deklarirano podržava zvučnike impedancije 8 ohma, ali nigdje ne spominje impedanciju samih zvučnika niti koji je minimum impedancije (a nerijetko zvučnici znaju biti deklarirani na 8 ohma, a recimo minimum impedancije na nekoj određenoj frekvenciji je oko 3 ohma). S obzirom na broj drivera i meni nepoznat način na koji su interno pospajani, baš me zanima taj podatak.
Također, koliko kužim, ti zvučnici su dolazili sa aktivnim ekvilajzerom (kojeg tu ne spominješ pa pretpostavljam kako ga nemaš)?

Meni je koncept malo preneobičan za probaviti, više mi vuku na PA zvučnike, no ako si zadovoljan - super. Ali 500€ za cijeli posao...Hmmm, svakakvi zvučnici mi tu padaju na pamet u tom rangu
Impendancija pojedinog drivera je 0.9ohm-a. Spojeni su u seriju tako da na kraju čitava kutija je 8ohm.
Glede equalizera, spomenio sam da ga imam
I kao što sam spomenio, Bose ili voliš ili mrziš, a ja ih eto...Volim!
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 23:33   #4718
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
OK, očito sam preskočio taj dio oko ekvilajzera, nemoj zamjeriti.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 23:42   #4719
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
OK, očito sam preskočio taj dio oko ekvilajzera, nemoj zamjeriti.
Taman posla da zamjerim
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 21:56   #4720
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
I treća beba u mom domu, Jamo sub 200...eto priblizio sam se zeljenom zvuku ...al bice jos poštelavanja
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 22:01   #4721
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899