Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2011., 16:24   #1321
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
Znači poredak po tišini bi bio : 1. Hawk, 2. Gigabyte, 3. Cyclone

Sad ste mi stavili bubu u uho , stvarno ne znam dal da kupim Gigabyte ili Hawk ?
Ne znam dal sam spomenuo, ali ne mislim ih clockat i bitnije mi je koja je tiša pri surfanju, wordu, photoshopu, CAD-u, igrice su u drugom planu, naravno da se kod igrica zagrije i pojača ventilator...
O jbt
Sve tri su u idle-u nečujne i kupi koju hoćeš, čemu filozofiranje...
Eto uzmi hawk jer ima najviše taktove.
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:24   #1322
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Htio bih ipak provjeriti ovdje prije nego kupujem, da ne bi bilo da ju za par dana mijenjam i kupujem drugu..
Znam da je pojam tišine jako različit od osobe do osobe, ja recimo dosta patim na tišinu i volio bih da je čim tiša...
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:25   #1323
gusar_mate
Banned
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
S ovim se ne bih nikako slozio. Mozda je GB tisa (izrazito malo) na istom okretaju, ali Hawk daleko bolje hladi i time nema potrebe za brzim ventom sto znaci u konacnici manja buka. GB nema dobro slozenu brzinu okretaja (sam namjestis ako ti smeta) jer vrlo brzo buka ode gore, ali isto ne hladi jednako dobro kao i Hawk.

Cyclone je nesto glasnija od obadvije
Kolko ja znam postotak vrtnje ventilatora ide večinom po rangiranju od 10c po 10%, naravno na višim stupnjevima ide sve manje, no neznam kolko moraš OC-at grafu i kolko moraš imat loše riješen propuh u case-u da bi gtx460 trebala vrtit vent na više od 60%.

Igram od 9 sati ujutro sve moguće igre i đubre od ventilatora stoji na 40% cijelo vrijeme i ni ne pomišlja na više okretaje. Nakon 2 sata Metro-a i Crysisa temperatura je oko 60c i vent je cijelo vrijeme na nečujnih 40%.

Tako da govoriti da hawk bolje i tiše radi posao je totalna glupost, da se i radi o razlici od 2-3 stupnja što se jedino realno može očekivati tih par stupnja sigurno neće dovesti grafu do slučaja da poveća vrtnju za 10%.

U ADM-u je razlika između gigabytne i hawx verzije 100kn. Meni je to bilo dovoljno da znam koja pada u prvi plan.


Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
Htio bih ipak provjeriti ovdje prije nego kupujem, da ne bi bilo da ju za par dana mijenjam i kupujem drugu..
Znam da je pojam tišine jako različit od osobe do osobe, ja recimo dosta patim na tišinu i volio bih da je čim tiša...

Pa sam ti napisao da nisam tišu grafičku u životu imao. Glasniji je jedan obični 120mm coolermaster fan koji se ionako vrti na malim okretajima. Ako to nije dovoljno tiho onda zbilja moraš imati problema.
gusar_mate je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:27   #1324
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ja mislim isto da neces fulat sa bilo kojom od ovih. ja imam gig i definitivno je najbolja i najoveclockabilnija () grafa koju sam ikad imao. jedino problem su driveri koji saksaju big time vec neko vrijeme .

iskreno se nadam da nas, sa ovom grafom, nece vrijeme pregazit pa da nikad ne vidimo "dobre" drivere .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:35   #1325
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ne znam kak Hawk funkcionira sa podizanjem brzine venta ali znam da ja ovo moje čudo nisam vidio na većoj brzini od defaultnih za idle 40% venta. Load je izmedju 57-60 stupnjeva i isto radi ko u idle.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:39   #1326
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a jel ima neki posebni razlog zasto vi drzine ventove na auto kad je grafa u load-u odnosno igrate igre? jer ja rucno to nafrljim na 80% kad idem igrat. sto hladnija to meni bolje jer nekak ocekujem da ce dulje izdrzat, a i clockam je pa ono...jer ipak ona sama po meni sporije dize brzinu, a da ne govorimo o tome da moze otic sve vrit ako zeznu driver kao sto se vec desilo u proslosti.
jest da se cuje dost onda, ali obzirom da igram i odvrnem zvucnike to me ne smeta toliko.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:40   #1327
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Pa ono, jel zaista ima potrebe dizati brzinu vrtnje ventilatora kad ti je temp u load oko 60 stupnjeva?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:42   #1328
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Pa ono, jel zaista ima potrebe dizati brzinu vrtnje ventilatora kad ti je temp u load oko 60 stupnjeva?
a nije kod mene bas tako. kod mene je u ful loadu sa 80% na 60-65C. sobna 22-24C. 830/1660/2000, default V.
edit: bok te mazo, sad tek vidio tvoju brzinu. pa na koliko ti je V? ja probao do 1012 i islo je do 845/2000. dalje nisam jos probavao jer neznam dal se isplati. sta je s onim da memu ne treba bas previse dizat?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:44   #1329
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Po meni su to malo visoke temp. Kolko ti je u idili?

edit; moja ide se def voltažom do 870 a ovih 920 je na 1087.

edit; ma gle, nisu to visoke temperature da je to na defaultnom ventu, ali mi jesu s obzirom da si rekao da je to na 80% venta.

Prije sam ju držao na 900 al pošto je razlika minorna u temp. stavio sam na 920. Naravno, govorim za 3d, u 2d je 95% vremena

Što se tiče stabilnosti - ništ ja to ne testiram posebno, puknem 3dmark 06 i 11 pa ako to prođe nakon toga pokrenem igre, ako je stabilna par sati u Betlfildu ili Black opsu ne treba mi nikakav mjerodavniji test

Zadnje izmijenjeno od: blackened. 14.01.2011. u 17:01.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 16:53   #1330
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Po meni su to malo visoke temp. Kolko ti je u idili?

edit; moja ide se def voltažom do 870 a ovih 920 je na 1087.
bome ti si uboo dobro .

visoke su vjerovatno zbog proca, meme i ostalih stvari unutra, a i PPU je grije odozdo.
hladenje je rijeseno najbolje sto moze bit sa zracnim. hrpa ventova je u igri. bitno da je stabilno i da se ne pregrijava.

kako te testiras jer ja uvjek prvo OCCT i ak on padne onda to nije to, bar je tako neko moje misljenje. meni na vise od 830 sa default V padne OCCT sa 1-2 errora. sta stalno drzis na toj voltazi il je to samo za benchanje. mene najvise strah za ove ostale stvari na GPU (VRM, mem) jer tamo nazalost nema senzora vise kao na GTX260. ak se dobro sjecam VRM je isao i preko 90C na njoj.

edit: ne sjecam se idile. napisem kad dodem sa joba.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 19:34   #1331
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396