Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2014., 09:38   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Montiranje TV-a na knauf

Pozdrav ljudi,

montirao bi svoju plazmu na zid od knaufa pa me zanimaju vaša iskustva.
Po internetu sam našao svašta, od "nemoj pobogu stavljati ništa teže od 10ak kila na knauf" do "ma knauf može držati i po 50kg po kvalitetnom šarafu". E sad...

Nije baš da mi se riskira pa da mi tv rokne i razbije se usred noći. Da li netko ima konkretnog iskustva s tim, ili neke konkretne savjete?

Inače, nemam pojma gdje mi se nalaze ona metalna pojačanja u zidu jer sam vidio i preporuke da je najbolje zašarafiti na tim mjestima.

Hvala

EDIT: Riječ je o nekih 31-32kg (Panasonic P55ST50)
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 17.07.2014. u 11:59.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 09:53   #2
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
moj savjet - nemoj...
zbog malo "fensi" izgleda riskirat 3000-10 000kn (ovisi koliko si ga platio)?????
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2014., 10:04   #3
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
moj savjet - nemoj...
zbog malo "fensi" izgleda riskirat 3000-10 000kn (ovisi koliko si ga platio)?????
Da, nešto preko 10k košta. Slažem se naravno, zato i pitam da li je i koliko je to sigurno, te da li se netko već bavio konkretno tako s nečim.

Ali nije mi samo stvar fensi izgleda (ali da je jedan od razloga - definitivno je, priznam ) nego će mi se automatski osloboditi prostor na toj velikoj polici i onda na to mjesto može ići centralni zvučnik, a lijevo i desno od njega HTPC i pojačalo. Tako da ću definitivno imati konkretne koristi od toga.

Kupovina drugog elementa na koji može ići TV te da ima ispod mjesta i za već navedene stvari na žalost nije opcija, jer je ovaj element takav da su ispod ladice koje su vec sad prekrcane sa stvarima koje nemaju gdje drugdje u stanu ići :/
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 10:09   #4
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
gle kako bi ja napravio...

1 - kupi ploču iverala (boja po izboru) dimenzija recimo š 2,5m v 2m i nju prišerafi na knauf na bar 20 mjesta (s tim da ploča "stoji" na podu)
2 - onda nosače za TV montiraš na tu ploču koja je kudikamo čvršča na vlačne sile nego knauf
3 - objesiš TV na nosače

zaključak: imaš lijepo dizajniran zid gdje TV visi potpuno sigirno a možeš i stavit distancere iza ploče tako da između ploče i knaufa stavit neke neonke kao neki "ambilight" u sobi da ne pališ svjetlo...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 10:22   #5
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
gle kako bi ja napravio...

1 - kupi ploču iverala (boja po izboru) dimenzija recimo š 2,5m v 2m i nju prišerafi na knauf na bar 20 mjesta (s tim da ploča "stoji" na podu)
2 - onda nosače za TV montiraš na tu ploču koja je kudikamo čvršča na vlačne sile nego knauf
3 - objesiš TV na nosače

zaključak: imaš lijepo dizajniran zid gdje TV visi potpuno sigirno a možeš i stavit distancere iza ploče tako da između ploče i knaufa stavit neke neonke kao neki "ambilight" u sobi da ne pališ svjetlo...
Evo ga na, sad si mi ubacio bubu u glavu, prokletnik
Sviđa mi se prijedlog, jako mi se sviđa

Ja sam to mislio što jednostavnije za riješiti ali sad si mi dao za razmišljati...

EDIT: pretpostavljam da bi se za takve stvari trebao raspitati u bauhausu ili baumaxu?

EDIT2: Zapravo zajeb :/ Točno na sredini te ploče mi se nalaze 4 zidna utikača za struju, i kraj njih montiran router na zid. Ako stavim ploču ispred toga nema šanse da mogu išta raditi sa routerom ili ištekavati uštekavati stvari u struju...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 17.07.2014. u 10:30.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:19   #6
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
onda čak i imaš izbor:

1 - probušiš ploču gdje su iza štekeri (fino se može kantirati da izgleda profi)
2 - ruter ili makneš sastrane il na prednju stranu ploče ak ti nije bed da se vidi
3 - ak koristiš te distancere ruter pomakneš do ruba ploče da se ne vidi al opet da ga lakhko skineš sa zida ak treba mijenjati ili uštekat nešto

da, tih ploča imaš svuda (Elgrad, Iverpan, akord) nisu skupe završna obrada je stani-pani, jedino treba kombi da se preveze, naravno na donji rub staviš plastične podloške i tako...svega ima samo koliko si ti inovativan...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:39   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne znam što ga komplicirate ali dobro. Prvo i osnovno treba ti netko tko zna radit sa knaufom ili da ti da savjet koji vijci se koriste za koju nosivost.

Konkretno meni klima stoji već pojma nemam koliko (dvije, tri) godine već, isto sam bio skeptičan pa sam čovjeka pitao kako to ide na knauf i reče sve ovisi o vijcima i kud se stavljaju.

Isto tako sam mišljenja da ubušiti knauf na 20 mjesta može imati samo kontra efekt jer ako se ne varam postoje i pravila koliko udaljeni moraju vijci biti ako se ne buši u profil, a i taj profil ima određenu nmosivost tako da njemu povećat opterećenje nejednoliko isto nije rješenje.


U svakom slučaju savjetovat se s nekim tko pozna i radi sa knaufom .

Za početak možeš detaljno proučiti stranicu 18:

http://www.knauf.hr/media/47538/c1_w...2012_tisak.pdf

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 17.07.2014. u 11:48.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:48   #8
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Nisi napisao ono najbitnije. O kojem se TV-u radi i koja mu je masa.
Nije isto imati plastičan samsung od 10 kila i metalno/stakleni grundig od 25+kila.

No dobro, ja sam ti samo htio ukazati na treću mogućnost postavljanja kako sam to ja imao svojevremeno rješeno. Odeš negdje da ti ispile iveral, ja sam uzeo crno-plastificirani i kantirani i sam složiš podni stalak ovisno o tome kakva ti je polica. Možeš kombinirat na način da TV bude ušrafljen u klasičan zidni stalak koji ide u dasku ili direkt u dasku, ja sam išao na ovo drugo sa M6 šrafima. Evo slika da ti bude lakše na kaj ciljam...

http://www.pohrani.com/?1t/W5/1IyVdOux/img0289.jpg
http://www.pohrani.com/?2h/LD/1ZctMkay/dsc03399.jpg
http://www.pohrani.com/?2B/WK/3kviMAeB/dsc03425.jpg
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:54   #9
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Istina, ne znam kako mi je promaklo napisati masu. Dakle riječ je nekih 31-32kg (Panasonic P55ST50).

Zanimljivo da, s tvojim rješenjem ne moram ništa petljati sa zidom...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:54   #10
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Upravo tako Forace, jasno da knauf nije kao zid i ova ideja sa iveral/osb pločom je trebala biti odrađena prije montaže knaufa. Dakle ploča iza knaufa kao pojačanje.

Ja ti sa sigurnošću mogu reči da ako koristiš kišobran šarafe tv nema šanse da padne. Ako je nosač kud i kamo sa razumom kreiran i nema samo dvije točke kojima se montira (mada čak i tako vjerujem da bi knauf izdržao)

Osobno imam montiranih 8 radijatora na knauf od kojih najteži ima 45 kila (plus voda) montiranih u 4 točke. Jasno da tamo nisu da mi se netko sjedne na njih ali ovako propisno montirani stoje bez ikakvih problema.
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2014., 11:55   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Pozdrav ljudi,

montirao bi svoju plazmu na zid od knaufa pa me zanimaju vaša iskustva.
Po internetu sam našao svašta, od "nemoj pobogu stavljati ništa teže od 10ak kila na knauf" do "ma knauf može držati i po 50kg po kvalitetnom šarafu". E sad...
Knauf ne nosi po "šarafu" već po konstrukciji.
S Knaufom se da sve, mi smo stavljali i komunikacijske ormare bitno veće i teže na "Knauf" - no ne ide na samu ploču već na konstrukciju ispod. Možeš staviti i tonu na zid ako onaj tko radi zna što mu je činiti.
Stoga, onome tko ti radi daj zadatak - plazma tu i tu, složi se ispod konstrukcija, na nju nosač, maskira se u zid, izgleda izvrsno, nosi koliko želiš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:56   #12
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ne znam što ga komplicirate ali dobro. Prvo i osnovno treba ti netko tko zna radit sa knaufom ili da ti da savjet koji vijci se koriste za koju nosivost.

Konkretno meni klima stoji već pojma nemam koliko (dvije, tri) godine već, isto sam bio skeptičan pa sam čovjeka pitao kako to ide na knauf i reče sve ovisi o vijcima i kud se stavljaju.

Isto tako sam mišljenja da ubušiti knauf na 20 mjesta može imati samo kontra efekt jer ako se ne varam postoje i pravila koliko udaljeni moraju vijci biti ako se ne buši u profil, a i taj profil ima određenu nmosivost tako da njemu povećat opterećenje nejednoliko isto nije rješenje.


]
1 - nikakve komplikacije nego poso za jedno popodne (il manje ovisi kad se doveze ploča)

2 - klima koji ima cca 5-8 Kg naspram plazma TVa od 25-30-40 kg (107-127-150 cm)

3 - na ploči iverala od cca 6-7m2 razmak šerafa bi bio dovoljan da ne oslabi integritet knauf ploče.
a na recimo 20 šerafa 3-4-5 bi vjerojatno pogodili profil od lima (ili letve kako sam ja stavljao umjesto lima) i to bi bilo dovoljno.

ja tvrdim da je moj prijedlog najjeftiniji, najbrži i najsigurniji te na kraju za žensko oko najljepši i najmoderniji ako TV mora na zid!

drugi prijedlozi su dobrodošli ali molim konkretni!

EDIT - razumije se da u knauf idu plastične pužne tiple!!!!!

Zadnje izmijenjeno od: smirnoff. 17.07.2014. u 12:02.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 12:00   #13
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Istina, ne znam kako mi je promaklo napisati masu. Dakle riječ je nekih 31-32kg (Panasonic P55ST50).

Zanimljivo da, s tvojim rješenjem ne moram ništa petljati sa zidom...
Ukratko, ne stavljaj to na "zid".
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 12:34   #14
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Nemogu vjerovat da ste tolki papci

Kupi ovo, 6 komada na nosac i vise nego dovoljno, nema boga da padne. Naravno ak je knauf dupla ploca.
Mozeš i s onim puž tiplama za knauf, metalnim, okineš po komad na svaku rupu na nosacu i nema on kam
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 12:44   #15
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Ja sam prije pola godine imao istu dilemu...

Uglavnom, objesio sam ga na zid, TV je težine 15 kg, s tim da nema nikakvih učvršćenja na konstrukciji zida, ni ispred ni iza.
Uzeo sam klasični nosač i zašarafio ga s posebnim metalnim šarafima za knauf... kad ih ušarafiš, rastvore se kao kišobran...
Po meni, nikako nemoj stavljati one nosače s rukom za micanje TV-a jer će ti se javiti još i moment na zidu i onda bi moglo biti kritično.
Ja sam mislio da će se možda udubiti knauf s donje strane nosača kad ga pritisne TV ali za sad stoji sve ok... čak sam par puta i zapeo za tv (pošto je u spavaćoj)
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 20:15   #16
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Ja sam prije pola godine imao istu dilemu...

Uglavnom, objesio sam ga na zid, TV je težine 15 kg, s tim da nema nikakvih učvršćenja na konstrukciji zida, ni ispred ni iza.
Uzeo sam klasični nosač i zašarafio ga s posebnim metalnim šarafima za knauf... kad ih ušarafiš, rastvore se kao kišobran...
Po meni, nikako nemoj stavljati one nosače s rukom za micanje TV-a jer će ti se javiti još i moment na zidu i onda bi moglo biti kritično.
Ja sam mislio da će se možda udubiti knauf s donje strane nosača kad ga pritisne TV ali za sad stoji sve ok... čak sam par puta i zapeo za tv (pošto je u spavaćoj)
Fora je samo što mi je TV praktički duplo teži :/ Ali moguće da bi to stvarno ok držalo da se stavi već spomenute "kišobran" šarafe.

Hvala svima na savjetima, prijedlozima, upozorenjima

Moram priznati da mi se za sad jako sviđa ova šema od sodom-a. TV nije na zidu a i dalje se otvara mogućnost da se stavi i nekakvo ambijentalno osvjetljenje iza (kao što je spomenuo smirnoff), imate li tu nekih prijedloga?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 20:26   #17
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Imam ja rjesenje.

Daj meni tu 55cu a ja ti kupim neki 32" koji nema vise od 15kg i problem rjesen .








OT - da malo je tezak tv za knauf, ne znaci da nebi drzalo ali riskanto je i nitko ovdje na daljinu ovako nemoze reci kolko je dobro/stabilno na tvom zidu od gipsa .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 01:30   #18
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Evo ga na, sad si mi ubacio bubu u glavu, prokletnik
Sviđa mi se prijedlog, jako mi se sviđa
Evo mala pomoć kako se to da izvesti i video za one koji ne vole čitati


Zadnje izmijenjeno od: bertone. 18.07.2014. u 01:37.
bertone je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 06:48   #19
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Montirao frendu lcd na zid od knaufa. Istina bog, tv je manje mase od tvog. Prijatelj knaufer me uvjeravao da bi stajao na jednoj kišobran tipli. Al mi smo ih stavili više, plus što sam mu kroz nosač, knauf i na kraju zid iza, ubušio navojnu šipku M14 ili 16 i stegnuli maticom. Zlu ne trebalo, ak popuste kišobrani, ostat će visit na ovoj.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 08:58   #20
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Koliko vidim po specsama taj tv je bez stalka 28kg.
Moja 51" samsungica visi već sretno 11 mj bez da se pomakne, zaljulja, nagne ili bilo kaj (21kg)

Čak je mačak skoćio bio na nju a taj govnar ima 7kg i nije bilo pomaka. Po meni ne bi smjelo biti problema.
Jedino što sam pripazio i onak laički donio odluku da uzmem "dvodjelini" nosač da se bolje rasporedi težina. Uzeo sam nešto slično ovom ali puno jeftinije u emezzeti...
cca 380kn je bio ak se ne varam
http://www.ronis.hr/zidni-nosaci-za-...1xl/PLB-101XL/
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 09:01   #21
O9g1
Bee-do Bee-do Bee-do, TUP
Moj komp
 
O9g1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
Fck, moram malo i ja zakomplicirati, s mojim rješenjem... šta veliš na ovo:



Ovako nabrzak našvrljano...

Dovoljna su ti po 2-3 vijka (npr. M8) u svaku, skrivena iza TV-a, naravno u knauf tiple. Štafla preuzima opterećenje težine TV-a, dobiješ dodatni prostor iza za backlight, router, paukove...
Definitivno poželjno da pronađeš vertikalni nosivi limeni profil koji je unutar zida i probušiš u njega.
Mislim da ima u Bauhausu za kupiti već obrađene letve (8x5 cm ili bilo koje sličnih dimenzija)
P.S. teta sa slije se zove Susan i visoka je 168 cm... mislim ono, radi proporcionalnosti slike (njezine ostale proporcije nisu javno dostupni podaci... LOL)

Još jedno, ali malo "prljavije" rješenje, ako si vičan i imaš alata i/ili imaš frenda knaufera... skini knauf ploču s tog dijela zida, umetni te iste štafle (drv. letva 8x5 cm) u zidnu konstrukciju na mjestu gdje ćeš ovjesiti TV, ali u ovom slučaju cijelom visinom do stropa i po mogućnosti utiplaj u pod i strop, vrati, ploču natrag, pregletaj spojeve i vijke, pofarbaj i ovjesi TV na štaflu...
Jes, dosta više posla, prednost, skrivena nosiva konstrukcija, dosta jača, nosivija konstrukcija... Nevjerujem da su ti knauferi toliko kvalitetno izveli taj zid da se ne može skužit gdje su ploče spajane... Ploče su obično dim. 125x200/250 cm, limeni profili u zidu na svakih 65 cm, tako da na tim razmacima imaš još dodatnih knauf vijaka.
Primjer presjeka zida...
__________________



CPU: Intel i5 2500k (BX80623I52500K) cooled by Scythe Ninja3 (SCNJ-3000)
MBO: Asus P8Z68-V PRO/GEN3
RAM: 2x4GB Kingston 1600MHz, DDR3, XMP (KHX1600C9D3K2/8G)
GPU: GIGABYTE Radeon R9 290 4GB Windforce 3x (GV-R929OC-4GD)
SSD: Samsung 840 EVO 120GB (MZ-7TE120BW) - System
HDD1: WD Caviar Black 500GB (WD5001AALS) - Storage
HDD2: WD 250GB (WD2500JS-22MHB0 ) - Backup
ODD: Samsung 22/8/8/48/32x (SH-S222AB)
PSU: XFX XXX Edition P1-650X-CAG9 650W
CASE: Fractal Design Arc midi
FAN CONTROL: Scythe KAZE MASTER 5.25″ Bay Fan Controller (KM01-BK)
FAN: 2x Fractal Design Dynamic GP-14, 140 mm intake+2X Scythe S-flex 120mm (SFF21E) exhaust
OS: W10 x64
LCD:MASTER: LG 29UM57-P Ultra širok đubar, jooooj što ga volem... , SLAVE: Dell 17"
KEYBOARD: Logitech UltraX keyboard (Y-BL49)
MOUSE: Logitech G400
SOUND: Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
HEADSET: Steelseries Siberia v2
RALLYING GEAR: Logitech G25+homemade cokpit+handbrake (modani Genius MaxFighter F-16U)
IF IN DOUBT, FLAT OUT!!!


Don't touch it! It is mine! It's all miiiiineeee!!!







Lenovo Essential B580
CPU: Intel Celeron Dual Core B820 1.70GHz (2MB cache)
LCD: 15.6" HD LED 1366 x 768
GPU: Intel HD Graphics 3000
RAM: 4GB DDR3 1600MHz
HDD: 320GB SATA
ODD: DVDRW DL
PSU: Up to 4hours (Li-Ion 6 cell)
ETHERNET: Yes (Gb LAN)
COMM: Yes (802.11b/g/n)
BLUETOOTH: Yes
AUDIO IN/OUT: Yes
VGA OUT: Yes
HDMI: Yes
CASE: Lenovo
CARD READER: Yes
FINGERPRINT READER: Yes
CAMERA: Yes
OS: Windows 7 Profesional








Lenovo ThinkPad E560
CPU: Intel Core i7-6500U 2.5 GHz
LCD: 15.6 inch 16:9, 1920x1080, IPS-Panel, LED-Backlight, glossy: no
Extern LCD:Lenovo X24a, 24 inch 16:10, 1920x1200, IPS-Panel, LED-Backlight
GPU: AMD Radeon R7 M370 2 GB GDDR5
RAM: 16GB, 2 x 8 GB DDR3L-1600
HDD: 250GB SSD
ODD: DVD+/-RW
PSU: 48 Wh (6 cell)
ETHERNET: Gigabit Ethernet
COMM: 802.11ac, Bluetooth, Intel Dual Band Wireless-AC 8260 - M.2 Card
CONNECTIONS: 3 x USB 3.0, HDMI, VGA, OneLink connector, LAN, Headphone/microphone combo jack
CARD READER: 4 in 1 ( SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card )
CAMERA: Yes
OS: Windows 10 64x









Poštena, dobra i odgovorna trgovina +još jedna...





Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers!

Zadnje izmijenjeno od: O9g1. 18.07.2014. u 09:07. Razlog: Dodan PS :)
O9g1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 09:01   #22
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Koliko vidim po specsama taj tv je bez stalka 28kg.
Moja 51" samsungica visi već sretno 11 mj bez da se pomakne, zaljulja, nagne ili bilo kaj (21kg)

Čak je mačak skoćio bio na nju a taj govnar ima 7kg i nije bilo pomaka. Po meni ne bi smjelo biti problema.
Jedino što sam pripazio i onak laički donio odluku da uzmem "dvodjelini" nosač da se bolje rasporedi težina. Uzeo sam nešto slično ovom ali puno jeftinije u emezzeti...
cca 380kn je bio ak se ne varam
http://www.ronis.hr/zidni-nosaci-za-...1xl/PLB-101XL/
Ovo mi se čini kao najbolje rješenje, s najmanje muke.
Rasporediš težinu i nemaš brige.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 09:38   #23
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
@fanATIk nemoj se ljutit ali brate to mi je ružno da mi s druge strane vire završetci šipki. Volio bi zadržati estetiku u obe sobe

@O9g1 hvala na trudu! Vidi se da je Suzan emancipirana
Bem ti koliko kombinacija...

@goc_mails jesi li ciljao ova metalna pojačanja u knaufu ili si ovako na blef stavljao tiple i svejedno je dobro?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 09:56   #24
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ako nekog zanima kao i mene, naišao sam na ovo jako dobro gotovo rješenje za ambilight - http://lightpack.tv/
99USD, stvarno nije puno tako da mislim da ću to naručiti da ne moram sam petljati sa nekim DIY rješenjima.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 11:20   #25
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
@goc_mails jesi li ciljao ova metalna pojačanja u knaufu ili si ovako na blef stavljao tiple i svejedno je dobro?

Nisam ništa ciljao...Nosać ušarafljen s ukupno 6 kišobrana i vozi.
Stvarno ne vidim nikakve potrebe za kemijanjem. Pa mojem šefu visi kuhinja na knaufu već 2 god. Ta kuhinja prazna bila 140kg...a sad su još tanjuri i ostale pizdarije unutra.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 11:44   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma baš... pa nije da će objesit telku za jednu tiplu tipa četvorku, a i to bi vjerovatno držalo.

pa nosač ima fajn površinu sa kojom naliježe na knauf i ne znam čemu sad fantaziranje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 12:15   #27
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Nisam ništa ciljao...Nosać ušarafljen s ukupno 6 kišobrana i vozi.
Stvarno ne vidim nikakve potrebe za kemijanjem. Pa mojem šefu visi kuhinja na knaufu već 2 god. Ta kuhinja prazna bila 140kg...a sad su još tanjuri i ostale pizdarije unutra.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma baš... pa nije da će objesit telku za jednu tiplu tipa četvorku, a i to bi vjerovatno držalo.

pa nosač ima fajn površinu sa kojom naliježe na knauf i ne znam čemu sad fantaziranje.
Ok, nisam nikad do sad imao iskustva sa knaufom pa radije pitam. A i ima solidno oprečnih mišljenja po temama na netu (ne znam koja strana je manje informirana i nisam ulazio u to jer nemam ni sam blage veze).
Ali dobro, ako se netko od vas raspitivao kod pravog meštra za knauf ili znate iz osobnog iskustva onda ste valjda u pravu.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 12:30   #28
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 495
ja imam 37" montiranu na knauf nekih 2g, stoji bez problema, neke cudne vijke sam nabavio, slicno ovome, gurnes ih u knauf i onda se okrenu unutra, na 4 komada stoji
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 16:38   #29
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ok, nisam nikad do sad imao iskustva sa knaufom pa radije pitam. A i ima solidno oprečnih mišljenja po temama na netu (ne znam koja strana je manje informirana i nisam ulazio u to jer nemam ni sam blage veze).
Ali dobro, ako se netko od vas raspitivao kod pravog meštra za knauf ili znate iz osobnog iskustva onda ste valjda u pravu.
A jesi pogledao onaj dokument šta sam linkao?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 16:54   #30
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
A jesi pogledao onaj dokument šta sam linkao?
A za muku, ne znam kako mi je promaklo
Pa po ovome se može preko 70kg po metru stavljati i to da se stavi gdje god (bez obzira na metalna pojačanja).

Hvala
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na