Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2010., 01:21   #2041
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
AS5 sam stavio gore, pasta je pomogla jer je ona gore kaj je bila stvarno gotova, ali vjerujem da je dosta i pomoglo kaj sam malo otvorio kuciste, ugl, ja zadovoljan...
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 13:11   #2042
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Imam jedan mali problem, imam XFX GTX260 216 model zadnji driveri (jedan čudan model jer kada sam gledao po netu kada sam kupio karticu nisam nigdi mogao naći verziju sa istim taktovima 621 jezgra 1000 ram 1300-nešto shaderi) i npr kod igranja pes-a 2010 igra zna zastat na sek i ponovno krenut ubrzano dok ne 'ulovi' prikaz ponovno. Nekad čak zna isključit monitor i ako imam sreće samo izać na desktop i izbacit warning da su grafički driveri prestali radit, a ako nemam sreće BSOD. Sada nemam pojma u čemu je problem. Jel možda netko zna? Imao sam isti problem sa F1 2010 ali updateao sam drivere i sada sve radi ok, jedino pes još uvijek za*ebava


Probao spustit taktove na taktove prve gtx-ice koja je izašla ali opet isti šit...

Zadnje izmijenjeno od: R@zzoR. 28.09.2010. u 13:20.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2010., 13:26   #2043
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Najprije očisti drivere sa driver sweaperom a zatim si instaliraj 197.45 drivere pa javi. Novi drajveri ionako izlaze da bi poboljšali performanse GTX4xx serije.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 13:52   #2044
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Zadnji put kad sam koristio driver sweeper trebalo je reinstalirat windowse grafa se malo voli glupirat
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 13:59   #2045
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor R@zzoR Pregled postova
Zadnji put kad sam koristio driver sweeper trebalo je reinstalirat windowse grafa se malo voli glupirat
Nadam se da si brisao drivere u safe modu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 15:38   #2046
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Postupak brisanja drivera od grafe:
1. Treba imat instaliran Driver Cleaner
2. Obrisat drivere od grafe u Windowsima - Control panel/add or remove prog (uninstall or change a program - Win7)
3. Resetirat komp i uć u safe mod i u njemu sa Driver Cleanerom obrisat drivere (ima lijepo za izabrat NVidia/Ati)
4. Resetirat komp i uć u Win
5. Instalirat skinute drivere sa Official stranice
Sve skupa niti 3min posla.. Nikad nisam imao problema sa driverima..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 10:16   #2047
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Postupak brisanja drivera od grafe:
1. Treba imat instaliran Driver Cleaner
2. Obrisat drivere od grafe u Windowsima - Control panel/add or remove prog (uninstall or change a program - Win7)
3. Resetirat komp i uć u safe mod i u njemu sa Driver Cleanerom obrisat drivere (ima lijepo za izabrat NVidia/Ati)
4. Resetirat komp i uć u Win
5. Instalirat skinute drivere sa Official stranice
Sve skupa niti 3min posla.. Nikad nisam imao problema sa driverima..

Ma nije problem u driverima, i jesam brisao sam drivere u safe modu jer mi je tako rečeno, ali na stranu to. Primjećujem da mi se hladnjak ne pali kod svih aplikacija, recimo kod PESa se ne pali nikako, kod FIFE se pali i ne pali, F1 radi non-stop na cca 60%, fallout 3 pali kako kada, nekad bih znao igrat 2 sata da se ne upali a nekada 15 min pa bi ga raspalilo na max... u većini slučajeva driveri bi crkli ili bi se dogodilo to zaustavljanje i trzanje slike kada ne bi čuo hladnjak da radi. Sada je li problem u ovome BIOSu što je na grafičkoj instaliran ili je problem u driverima koji iako su na auto ne rade kako treba
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 15:46   #2048
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Probaj ručno namjestiti vent da se vrti konstantno na nekoj vrijednosti. Alat za to ti je MSI Afterburner. Zatim vidi hoće li više dolaziti do rušenja drivera.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 10:57   #2049
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor R@zzoR Pregled postova
Ma nije problem u driverima, i jesam brisao sam drivere u safe modu jer mi je tako rečeno, ali na stranu to. Primjećujem da mi se hladnjak ne pali kod svih aplikacija, recimo kod PESa se ne pali nikako, kod FIFE se pali i ne pali, F1 radi non-stop na cca 60%, fallout 3 pali kako kada, nekad bih znao igrat 2 sata da se ne upali a nekada 15 min pa bi ga raspalilo na max... u većini slučajeva driveri bi crkli ili bi se dogodilo to zaustavljanje i trzanje slike kada ne bi čuo hladnjak da radi. Sada je li problem u ovome BIOSu što je na grafičkoj instaliran ili je problem u driverima koji iako su na auto ne rade kako treba
ja sam sa MSI Afterburnerom imao samo probleme. A sada kad sam OC-ao svoju grafičku sa dobrim starim Riva Tunerom, nemam problema. Isti driveri, iste postavke. tako da probaj sa MSI-jem prvo. ako se nastave sranja, probaj sa Riva Tunerom.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 11:39   #2050
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Kakvih si ti problema imao? I s kojom verzijom Aftera?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2010., 11:44   #2051
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
sa verzijom 2.0.0. Probleme tipa da mi se u igri sruši i postavi u neki safe mod. samo reset kompa pomaže. taktovi su bili 700/1195 kao i sada. Maknuo sam Afterburnera, stavio RivaTuner i više nikakvih problema nema. Driveri su 258.96
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 11:50   #2052
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
sa verzijom 2.0.0. Probleme tipa da mi se u igri sruši i postavi u neki safe mod. samo reset kompa pomaže. taktovi su bili 700/1195 kao i sada. Maknuo sam Afterburnera, stavio RivaTuner i više nikakvih problema nema. Driveri su 258.96
Potpis ko kuća! Nema do RivaTunera!
Ovaj se crasha, ili mi zbog regulacije venta usporava igru, ili sjebe drivere, a i voltaža mi je znala "plesati". RivaTuner
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 01:48   #2053
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ja sam sa MSI Afterburnerom imao samo probleme. A sada kad sam OC-ao svoju grafičku sa dobrim starim Riva Tunerom, nemam problema. Isti driveri, iste postavke. tako da probaj sa MSI-jem prvo. ako se nastave sranja, probaj sa Riva Tunerom.
Igrao sam se sa riva tunerom i karticom na laptopu ali nisam nikako dirao ovu na kompu, kako bi trebao namjestit taktove u rivi? ili samo namjestit neki profil za hladnjak?

Možda bi mi bios novi pomogao ili tako nešto?
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 07:04   #2054
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor R@zzoR Pregled postova
Igrao sam se sa riva tunerom i karticom na laptopu ali nisam nikako dirao ovu na kompu, kako bi trebao namjestit taktove u rivi? ili samo namjestit neki profil za hladnjak?

Možda bi mi bios novi pomogao ili tako nešto?
vjerujem da ćeš odgovore na mnoga pitanja naći ovdje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 16:39   #2055
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
vjerujem da ćeš odgovore na mnoga pitanja naći ovdje
Ok, hvala, budem se malo igrao s ovime večeras, samo se nadam da ne spalim grafičku slučajno haha možda čak i uzmem custom hladnjak jer se malo više grije, u tom slučaju bi li mogao koristit AC xtreme 5870 ili 5970 ili da idem na varijantu thermalright hr-03 + neki schyteov 120mm cooler, imam na procesoru kombinaciju toga i dosta dobro hladi drži ga na ~35 stupnjeva + overclock
R@zzoR je offline   Reply With Quote