Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2011., 00:54   #2911
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
ovo povećanje brzina objavljeno od prije desetak dana, da li je to već trebalo biti odrađeno
ili je u tijeku?
tek sad vidio taj info no na routeru promjena još nema
Hvala
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 10:40   #2912
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Brzine su povecane tamo negdje jos od pocetka godine ili čak od prošle godine(neznam tocno).
Dosad su samo produzivali ove "akcije" a sad su prekinuli s tim trendom i eto objavili su da brzine ostaju za stalno.

Koju brzinu imas sad?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 16:15   #2913
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
dobro to, držali su na 16, no i dalje sad na routeru stoji tih 16 a ne ovih sad finalnih "do 24", to jest na routeru je i dalje 927 / 18.182, zar nebi trebali dignuti to pa onda ako ide ide ako ne ne pa neka ide koliko ide
jer ovako ispada da ne nude ono što piše da nude ovoga trenutka, zato pitam da li je u tijeku korigiranje te najnovije brzine na routerima ili je to već trebalo biti gotovo
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 03:57   #2914
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor Voorhees Pregled postova
dobro to, držali su na 16, no i dalje sad na routeru stoji tih 16 a ne ovih sad finalnih "do 24", to jest na routeru je i dalje 927 / 18.182, zar nebi trebali dignuti to pa onda ako ide ide ako ne ne pa neka ide koliko ide
jer ovako ispada da ne nude ono što piše da nude ovoga trenutka, zato pitam da li je u tijeku korigiranje te najnovije brzine na routerima ili je to već trebalo biti gotovo
daju ti upravo koliko mogu, do 24mbps, tvoja parica ocito ne moze vise (i mojoj je tu negdje granica) - dok se ne maknu s adsl2+ brzina ti nece ici gore, vrlo vjerojatno
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 04:46   #2915
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
ma ne bi me čudilo i da može obzirom da malte ne pljunem do centrale, nego nikako da sredim te žnjore, sram me napisati na koji način je spojeno i kakvom žicom od zida do routera, to je krš i lom
Voorhees je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 07:20   #2916
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
I onda se čudiš kako ti piše 18.182
Budi sretan, dosta njih ne može ni na pola te brzine To ti je maksimala parice u ovom trenutku, a očigledno negdje imaš ozbiljnijih problema jer ti je upload stvarno dosta nizak s obzirom da si tako blizu centrale i pipa ti je odvrnuta.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 09:44   #2917
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Voorhees Pregled postova
ma ne bi me čudilo i da može obzirom da malte ne pljunem do centrale, nego nikako da sredim te žnjore, sram me napisati na koji način je spojeno i kakvom žicom od zida do routera, to je krš i lom
Imao sam slicnu situaciju sa vezom 8 Mbps/768 kbps, nakon nadogradnje routera koju je Amis obavio svima prije cca mjesec dana veza mi je pucala, par dana radi dobro pa par dana puca, napiso mail Amisu, nakon pregovora sa sluzbom za korisnike izasao tehnicar, pogledao stanje na centrali, dosao i meni doma, provjeravao liniju od telefonskog ormarica do prikljucka u stanu i na kraju router Thomson 782 zamjenio za ENKOM Extended A1521-I, nakon toga brzina Attainable Line Rate: bio preko 22000 Kbps /down (ja sretan), ali kaze tehnicar bilo bi ipak dobro da zamjenite telefonski kabel od telefonske prikljucnice do rutera (cca 15m) OK .
Drugi dan opet uzas, brzina Attainable Line Rate: pala na izmedju 11500 i 13500 Kbps /down, veza svako malo puca, zvao sluzbu za korisnik, pita sluzbenik dali ste promjenili kabel, rekoh nisam, veli on ocito je u njemu problem jer smo sve drugo probali, rekoh OK mijenjam kabel.
Nema druge, odmaknuo garderobni ormar od zida u hodniku , digao kutne lajsne od laminata u dnevnom boravku i zamjenio cca 15m telefonskog kabela.
I evo veza vec desetak dana stabilna brzina Attainable Line Rate: je preko 23000 Kbps /down, a cak je jucer bila preko 26000 Kbps.
Od centrale do mene cca 350 metara kabela.
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2901

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 10.08.2011. u 11:10.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 13:52   #2918
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
...I evo veza vec desetak dana stabilna brzina Attainable Line Rate: je preko 23000 Kbps /down, a cak je jucer bila preko 26000 Kbps.
Od centrale do mene cca 350 metara kabela.
cesto zna bit takva situacija.
vec sam spominjao to, ali evo opet:
ako je moguce, pokusajte ne imati vise od 2m tel kabla od uticnice do routera.
s druge strane, lan kabel slobodno stavite duljine i 50m.
Ne mora znaciti da ce uvijek pomoci, ali 1) sigurno je sigurno i 2) ako i ne pomogne trenutno, moze sprijeciti problem u buducnosti.
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 22:02   #2919
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Jedno pitanjce, zadnjih tri mjeseca mi ne dolaze računi.. žalio se szk 2 puta ali nema vajde. Sad nisam platio za 6mj. a nema računa ni za 7mj. čekam kad će me iskopčati
Pa neću ja njih svako malo zvati da mi daju račun (ni onda ga ne daju nego mi poašalju na mail).
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 22:28   #2920
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Jedno pitanjce, zadnjih tri mjeseca mi ne dolaze računi.. žalio se szk 2 puta ali nema vajde. Sad nisam platio za 6mj. a nema računa ni za 7mj. čekam kad će me iskopčati
Pa neću ja njih svako malo zvati da mi daju račun (ni onda ga ne daju nego mi poašalju na mail).

Možda šalju City Expressom
Mali OT...
Slušao sam u jednoj radio emisiji kako se čovjek žali da mu T-Comov račun svako malo dostavljaju na krivu adresu, isto ime ulice ali selo do njegovog. Zvao je T-comovu službu za korisnike i rekli mu da nema problema, poslat će mu novi račun ali će mu naplatiti za to neku cifru.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 23:26   #2921
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Jedno pitanjce, zadnjih tri mjeseca mi ne dolaze računi.. žalio se szk 2 puta ali nema vajde. Sad nisam platio za 6mj. a nema računa ni za 7mj. čekam kad će me iskopčati
Pa neću ja njih svako malo zvati da mi daju račun (ni onda ga ne daju nego mi poašalju na mail).
jesi li mozda potpisao na 24mjeseca?
znam da su jos prije nekog vremena imali akciju da nakon 12 mjeseci, dobijes 500kn bonusa, pa ti ne salju racune, dok se to ne "potrosi".
ja sam tako 2 mjeseca imao besplatno, i tek treci mjesec je dosao racun, i on je isto bio umanjen.Obicno mi je oko 220kn racun.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2011., 12:09   #2922
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Nisam, ja sam dobio 500kn popusta i bez potpisivanja ugovora i to sam potrošio prošle godine....
A niš bum ih opet zvao pa malo pljuvao, šta ću...
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 18:21   #2923
cbz
Premium
Moj komp
 
cbz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: agram
Postovi: 108
Jel igdje jos optika njihova krenula osim u Travnom?
__________________
Ak-khan-du NEX
--------------------------------------------------
Let them die a violent death!
cbz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 09:22   #2924
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Ne . Prvo se treba vidjet reakcija naroda(u travnom) na optiku te ce se tek onda krenut u daljnje sirenje.. jer nezeli svatko da mu se busi po uredjenom stanu/kuci.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 15:20   #2925
vex69
Premium
 
vex69's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Evo nove akcije,još kad bi vrijedila i za stare korisnike...iako nigdje nisu naveli suprotno.

http://www.amis.hr/najmanji_telekom/
vex69 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:02   #2926
rog
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
jesu na naslovnici

Citiraj:
Amis je za sve nove korisnike pokrenuo promotivnu akciju 'Najmanji telekom za najveću uštedu'.
papci
rog je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 17:23   #2927
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Čuo se za SZK.

1. Postojeći korisnik može ući u ovu akciju i mora uzeti viši paket od onog kojeg ima sa ugovorom na 24mj.
2. Za postojeće korisnike će biti neka službena akcija u listopadu. Nemam pojma koji su detalji.

EDIT: pod postojeći se misli na korisnika Amisa koji nije pod ugovornom obvezom
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 10:17   #2928
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 26
Pozz evo i ja sam postao korisnik amisa prije nekih 3 tjedna i do sada mi je sve sljakalo (zacudjujuce ) dobro. Medjutim sada sam skuzip problem sa utorrentom koji se vuce za popizdit (sve ostalo mi se cini naoko uredu). Speedtest pokazuje standardne rezultate, tako da mi je palo na pamet napravit portforward (za neki novi port) za utorrent medjutim kako sam dobio ENKOM Extended A1521-I ,a do sada sam koristio samo Thomsone moze li mi netko brzinski reci kako to napraviti kod ovog rutera. U biti ima li to smisla uopce raditi ili bi problem mogao biti u necem drugom.
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 13:42   #2929
lhaymehr
Savršen sam
Moj komp
 
lhaymehr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: V.G. Neredi
Postovi: 30
Trebam pomoć ako neko ima živaca čitat ovo. Lagano sam očajan.

Imam dosta problema negdje od kraja osmog mjeseca. Modem se jednostavno zamrzne, ne mogu ući u web interface i veza pukne a na njemu sve lampe svijetle konstantno, čak i signalna na portu kojem je spojen komp treperi ko da ima komunikacije između modema/kompa.

Zvao sam ih i oni mi šalju već treći Thomson (706, 780, 780) u zadnjih par godina. Tip (ne iz SZK) me preko telefona iz očaja zasipa tehničkim izrazima i prebacuje modem u bridge mod koji bi, navodno, trebo skinut dio opterečenja s modema iako nemam svoj router koji mogu spojit iza njihovog.

I ništa se ne mijenja. Modem se i dalje ruši na dva načina. Prvi je ovaj koji sam opisao gore, znači jednostavno više ne registrira ništa a svijetli sve, a drugi je kad se sam od sebe reboota.

Jučer popodne sam si postavio QoS u Win7 da mi globalni upload s kompa bude maximalno 60kB/s. Prije je samo uTorrent bio postavljen na 60kB/s max, a kad bi trebao malo uploada, spustio sam uTorrent još niže, na nekih 40.

Ni to nije pomoglo, srušio mi se u noći sinoć. Nije ni do broja konekcija. Probao sam skinut torent od nekih 5GB dan prije tog QoS limita koji sam postavio i otvorio je par sto konekcija, skinuo torent i sve 5. Ovo zadnje rušenje je bilo s nekih 50 otvorenih većinu kojih je otvorio Chrome, sve ostalo je bio loopback.

Na kompu ništa nije mijenjano u zadnje vrijeme od kad se to događa. A i moj popis spajanja potvrđuje da nešto ne štima. Imam listu od 24:00:00 koja se proteže od početka 2010 i onda bum, 8 mjesec ove godine hrpetina spajanja koja ne traju ni sat vremena.

I kaj da ja napravim? Ne želim ih otkazat, dobri su mi i jeftini su al kaj se tiče otklanjanja problema, tu su teška banana. Obično ako bude kakvih problema tužim im se prek SZK s nula rezultata sve dok problem ode sam od sebe.

Ovi identični problemi su se događali i prije. Recimo svakih 6 mjeseci. I jednostavno prestanu sami od sebe.

Jel bi moglo bit do linije, koji qrac? Iako je navodno moja parica "jedna od boljih".

Daj pomozite, bilo kakav savjet, plz, fala.

// Edit

Vrtim malo testova.

Prvi test

Da vidim kolko konekcija može podnjet i dali će se stiltat pod opterećenjem od velikog broja konekcija. Ovo se vrti već nekih 15 minuta, za sad je još stabilan. Znači 1024 outbound i 1024 inbound TCP. Ništa ne šalje, samo se konstantno spaja ako veza pukne.

Slikica:



Slike speedtesta dok se ovo vrti:




Drugi test

1024 http konekcije i slanje paketa od po 1 kilobajt po svakoj. I dalje je stabilan.



Speedtest dok se ovo vrti:



treći

Ovaj put preko tora zadnja dva su bila lokalna. I dalje je stabilan.



Tor otvara do 500 konekcija ali pucaju brzo.



Evo, i kad ga mučim radi ko čukica. A kad je sve pogašeno, utorent ili ugašen ili ne seeda ništa i praktički nema prometa onda mi se potpuno nasumice zblesira.

Zadnje izmijenjeno od: lhaymehr. 10.09.2011. u 17:03.
lhaymehr je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 21:16   #2930
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Znaci sad imas 780 model i on je dovoljno udaljen od zida tako da se ne pregrijava?

Ako imas 780 zatrazi novi modem 782 ili ovaj novi ako se ne varam Elkom ili kako se vec zove daleko su bolji od 780 imat ces bolju konekciju ako si udaljen dosta od centrale.

Makar mozda i nije do modema, ako si ga bacio u bridge i dalje se rusio, ko zna sta su ovi u T-comu radili, pogledaj statistike od parice sta se dogada, ko zna sta su radili s paricom.

Ovo sto kazes da su teski u otklanjanju problema, jedini je problem sto ne mogu sami raditi na parici nego mogu T-com traziti, tako da pokusavaju rijesiti prvo ovako nadajuci se da nije do parice.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 14:41   #2931
lhaymehr
Savršen sam
Moj komp
 
lhaymehr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: V.G. Neredi
Postovi: 30
Ne pratim više kak to s T-comom ide. Al evo zvali su me danas i rekli da bi trebalo bit riješeno.. pa za sad radi jer su nešto mijenjali. I tak.
lhaymehr je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 16:30   #2932
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Svaka cast, znaci radili su i preko vikenda na tvom problemu.

Za svaki slucaj mogao si traziti i Thomsona 782 da ti se jos poboljsa kvaliteta linije.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 01:25   #2933
lhaymehr
Savršen sam
Moj komp
 
lhaymehr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: V.G. Neredi
Postovi: 30
Jesu, da budem iskren javljaju se, ne znam, nedjeljom navečer i uvijek su susretljivi. Ove opaske gore su bile iz čiste frustracije. Al zvao sam ih valjda svaki drugi dan zadnja dva tjedna i već mi je bilo glupo se javljat. Pa na kraju moram ovakav post nalupat i dat im to da čitaju. I bilo je riješeno odma. Nisu rekli kaj je bilo, a volio bi znat čisto da znam jel si ja mogu pomoć, al eto..
lhaymehr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 13:40   #2934
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pet dana su j****i mačku mater sa smrzavanjem STB-a pri pokušaju gledanja snimljenih emisija ili OD sadržaja...sad bu valjda ok.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 13:55   #2935
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Tako je i meni bilo par dana.... sad se nekako smirilo...
__________________
Video Odabrao: Đelo Hadžiselimović Preveo: Saša Kolka Tekst čitao: Miljenko Kokot Tonski obradio: Ruben Albahari
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 14:40   #2936
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
sranje s routerima, svima mijenjaju junipere....bar tako kažu na FB.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 14:49   #2937
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Boli ženu briga za njihov ardver-ona hoće gledat kaj je snimila i bog
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 14:54   #2938
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
jok, meni pričaš
Pogle im FB stranicu, vrvi im "milozvučnim komentarima"
I da, prigovor na kvalitetu usluge i zahtjev za umanjenje računašaljite na reklamacije@amis.hr
Uglavnom svima smanje račun, ako je bilo poteškoća i smetnji taj mjesec (više nego obično, jel ).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 15:12   #2939
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ostavil bum ja ženu u Buzinu ak joj cvaknu vrijeme snimalice kad nije radilo
Ali dobro da si mi rekao, sad bum je napuntal da otvori acc na Fejsu

Sva sreća da je program išao normalno pa sam joj snimio na komp...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2011., 14:42   #2940
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Kaj je na kraju sa tim povecanjem brzina? Zapeo sam na 16 mbita
Lud76 je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na