Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.01.2008., 20:07   #61
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
svaka cast podrzavam te u svemu i nadam se uspjehu sve vecem kroz dug vijek rada. kada budem u 6 mj. malo obnavljao konfu budem pogledao tu sigurno.
AuX je offline  
Staro 24.01.2008., 20:22   #62
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ovo zvuci idealno. Relativno jeftin ducan kod nas. Cijene neka budu kao vani i sve super

Netko je vec spomenuo za EKW, a kazes da ces u sloveniji uzimat robu, pa da i ja predlozim istu stvar: da nabavljas robu iz ekwaterblocks u cro, jer mislim da je jedini ogranicavajuci faktor sto kod nas nema za kupiti nesto takvo... ThermalDrek sranja necu niti spominjati...

Jos ako imas popust za clanove pce sa npr. 2k+ postova
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2008., 21:43   #63
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Tesko da ce bit jeftino, ali podrzavam te u poslu kao i mnogi, jer ako dobijes ti, dobivamo svi, ako gubis, mi gubimo malo
Salim se, go for it.
Oblak je offline  
Staro 24.01.2008., 21:49   #64
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Još nam još nisi ništ rekel kaj misliš ok EKW-u. Dal si opće imal to u planu?
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline  
Staro 24.01.2008., 22:09   #65
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Super ideja, jedna preporuka:
- raspitaj se za uvoz Canon/Nikon foto opreme.
Koliko vidim u nas je cijena suludo visoka s obzirom na EU (cijene su čak duplo veće kod nekih modela), tako da bi i tu imao fini profit ako cijene budu slične europskim.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 25.01.2008., 11:04   #66
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
Još nam još nisi ništ rekel kaj misliš ok EKW-u. Dal si opće imal to u planu?
sorry nisam stigao otvoriti...poslao sam upit pa se svakako nadam da će biti od toga nešto

btw...zaboravio sam u startu reći da će svi članovi pc ekspert foruma imati na nekim stvarima dodatne popuste
Beshtya je offline  
Staro 25.01.2008., 12:08   #67
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
btw...zaboravio sam u startu reći da će svi članovi pc ekspert foruma imati na nekim stvarima dodatne popuste
e' to te ja pitam u 5mj uzimam novi comp+periferija+monitor tako da te imam na nišanu
MIK je offline  
Staro 25.01.2008., 15:16   #68
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Oćes imat stvari tipa zvucne izolacije, trake, spuzve...
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline  
Staro 25.01.2008., 19:34   #69
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ajde ajde pa nece covjek sada stavljati cijenik na topic a i vec je rekao da ce imati egzoticne stvari a ne siroko potrosne tako da sklapanje kompova kod njega ce malo vise kostati..... samo da napomenem naglasak je na ekskluzivi...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 25.01.2008., 20:37   #70
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Mario P. Pregled postova
Oćes imat stvari tipa zvucne izolacije, trake, spuzve...

hoću obzirom da ću raditi NoiseBlocker i slične stvarčice...znači svi apsorbija dijelovi + svakakve điđe u tom segmentu...neću imati nikakve kartice tipa linksa već će svi članovi foruma sa pc experta na određene stvari imati dodatne popuste tipa 5-10%...znači sve stvarčice prvo idu dečkovima sa pisiexperta na recenziju pa onda dobivaju pc expert approved label ili recommended label, i onda Vi dragi članovi imate extra popust...računica na uvozu i maržama mi to dozvoljava a i redakcija experta mi je prirasla srcu pa i njima malo marketing developmenta, jel'de??
Beshtya je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2008., 22:02   #71
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Podrška od mene također stvarčiceza vodeno ( EKw i slično ) kad nabaviš idu k meni odma ( mislim da ih kupim ^^), i slične periferije za vodenjaru


Juggernaut je offline  
Staro 26.01.2008., 11:34   #72
jonny_cool
Registered User
Moj komp
 
jonny_cool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
A šta je sa ostalim markama tipa Gigabyte... I šta se tiče procesora, čini mi se da si rekao da neš držat neko jeftino smeće pa me zanima štaš držat.
jonny_cool je offline  
Staro 26.01.2008., 13:27   #73
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Accelera uvest i ostale điđe-miđe kao za vent 12->7V, adapteri kablovi (sleevani uv ide) i tako. Jedini to ima links, tako da ti je to dobar potez.
pipe je offline  
Staro 26.01.2008., 17:06   #74
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
evo ugrubo da probam odgovoriti-šop bi trebao startati kroz 2 do 3 tjedna...da se srede baze i web i papirologija sa proizvođačima i tako neke sitnice...ali brijem da će biti kroz 2 tjedna...
Beshtya je offline  
Staro 26.01.2008., 17:08   #75
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Accelera uvest i ostale điđe-miđe kao za vent 12->7V, adapteri kablovi (sleevani uv ide) i tako. Jedini to ima links, tako da ti je to dobar potez.

da znam zato i krećem sa AC Ryanom-fakat imaju heben asortiman
Beshtya je offline  
Staro 27.01.2008., 00:31   #76
Zer0
Premium
Moj komp
 
Zer0's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
da li te egzoticne komponente ukljuciju i RAM DDR400
__________________


Zer0 je offline  
Staro 27.01.2008., 08:24   #77
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
??? Pa DDRa400 imaš za kupit di oćeš u čemu je problem?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 27.01.2008., 13:48   #78
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pitanje:

kažeš neće biti prodaje u prodavaonici, nego će se sve slati poštom..

tu se onda po meni gubi isplativost ako netko želi kupit zalman pasivac za čipset i sleevani molex spliter, koje sev skupa dođe valjda 40kn, a onda još na to poštarina 40kn..

odnosno, bilo kakva kupnja ispod barem 300-400kn nema smisla, jer ti poštarina predstavlja veliku stavku..
Gabre je offline  
Staro 27.01.2008., 16:19   #79
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pitanje:

kažeš neće biti prodaje u prodavaonici, nego će se sve slati poštom..

tu se onda po meni gubi isplativost ako netko želi kupit zalman pasivac za čipset i sleevani molex spliter, koje sev skupa dođe valjda 40kn, a onda još na to poštarina 40kn..

odnosno, bilo kakva kupnja ispod barem 300-400kn nema smisla, jer ti poštarina predstavlja veliku stavku..
evo na ovo ću odgovoriti sa jednim quoteom otprije....

kad sam spomenuo veleprodaju mislio sam prvenstveno na ideju koju imam a koju ću realizirati u suradnji sa nekim hrvatskim trgovinama odn. firmama (njih 10-ak u Hrvatskoj tako da teritorijalno pokrijemo uglavnom sve županije). Zašto to? pa iz razloga ukoliko npr. nemate što naručiti za 1500 kn a želilte izbjeći trošak transporta da možete dotični waterblock ili psu modding kit ili bilo što uzeti lokalno...

tako da se nadam da će svi potencijalni kupci naći rješenje na lokalnoj razini...bez previsoke poštarine
Beshtya je offline  
Staro 28.01.2008., 17:46   #80
crusher
Premium
Moj komp
 
crusher's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 159
Evo mene zanima dal ces možda nabavljat high end kućišta tipa silverstone i antec?
crusher je offline  
Staro 29.01.2008., 08:31   #81
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor crusher Pregled postova
Evo mene zanima dal ces možda nabavljat high end kućišta tipa silverstone i antec?
biti će i Silverstone, Antec, Coolermaster, Raidmax, NOX, Foxconn i Chieftec.
Beshtya je offline  
Staro 29.01.2008., 18:28   #82
Mile.
Registered User
 
Mile.'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
biti će i Silverstone, Antec, Coolermaster, Raidmax, NOX, Foxconn i Chieftec.

mislio sam sutra uzeti anteca,ali sva sreca pa sam vidio ovo...stari,radije cu tebi dat nofce neg onim gulikožama...svaka cast na ideji i trudu oko potreba ove zajednice
Mile. je offline  
Staro 29.01.2008., 19:23   #83
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
biti će i Silverstone, Antec, Coolermaster, Raidmax, NOX, Foxconn i Chieftec.
Antec drži MSAN..
Chieftec ima Vemil..
Foxconn Microline..
Coolermastera Feniks i Links..

lijepima si našao konkurirati

no ja sam svoje već par puta napisao, živi bili pa vidjeli...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 29.01.2008., 19:52   #84
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Antec drži MSAN..
Chieftec ima Vemil..
Foxconn Microline..
Coolermastera Feniks i Links..

lijepima si našao konkurirati

no ja sam svoje već par puta napisao, živi bili pa vidjeli...
nemoj se ljutiti ali sam i ja svoje već par puta napisao...ovo radim godinama i jako dobro znam tko što drži u Hrvatskoj čak dapače Rogeru iz Chiefteca sam svojedobno i pomogao sa Vemilom (ne znam koji me vrag tjerao ali je frend tamo radio pa sam brijao da će to njemu pomoći u karijeri-možeš misliti sa Vericom

nego...svi ovi brandovi također traže retail/online partnere u svakoj državi u kojoj su prisutni-samo nažalost u Hrvatskoj se tek sprema neka expanzija online shopova (bar se nadam ...tako da je dogovoreno sa ovim brandovima direktan uvoz ali samo za online/retail prodaju-a iskreno i nemam para a ni volje ni živaca ubijati se sa navedenim firmama u veleprodaji ...anyway hvala na commentu-kako sam i rekao svi commenti su dobrodošli dapače poželjni
Beshtya je offline  
Staro 29.01.2008., 20:00   #85
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
IMHO nema šanse sa Pavilionima..HP još nije doneo odluku da ubaci u našu regiju jer rade odlično i sa sadašnjim lineup-om, a ako donesu, ići će preko velikih distributera. Trebalo je biti ove godine no opet su iz nekog razloga odgodili. Garancije za njih kod nas nema, servisi nemaju uopće opciju naručivanja rezervnih dijelova tako da uzeti Pavilion (ako nemaš volju ići preko grane) kod nas znači imati notebook bez garancije u HR.

Opet riskiram da ispadnem najnegativniji član na threadu no da ponovim: zaboravi komponente, naročito trenutno najkompetetivniju granu laptopa. Skupa roba, mala marža, svaki brand u svakom trenutku može izletiti sa nekim akcijama koje pokapaju tvoj lager. Sa tvojim raspoloživim kapitalom možeš napraviti puno na egzotici ili možeš (u ovo iskreno vjerujem) otići u klinac u roku keks na komponentama..
uopće ne riskiraš nikakvu negativu na forumu; dapače -zato sam i otvorio temu da probamo sve raspraviti iz prve ruke...znam priču oko Pavilliona i iskreno to će biti varijanta isključivo za jače konfe lapova po narudžbi-što se jamstva tiče biti će uredno (moj je rizik što ću morati to rješavati u Sloveniji)-ali da mi se ne isplati ne bih ni pomislio
i da...zato i hoću primarno raditi egzotiku i neke stvari koje nitko nema da nešto i zaradim, jel nisam ni ja baš mazohist da ulupavam pare u prazno...isključivo sa standardnim komponentama mi se nikako ne isplati raditi jer niti mogu niti imam para nekome konkurirati (a svi brandovi su praktički pokriveni već)...zato-egzotičnije i kvalitetnije stvari i svima super ( i Vama i meni
Beshtya je offline  
Staro 29.01.2008., 20:14   #86
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle poruka ekipi koja tolko silno ističe nemogućnost borbe protiv konkurencije na HR informatičkom tržištu - to su sve lokalne firmice a ne hebeni Microsoft pa da će ga pojest, 99% njih niti ne naručuje veće kontingente robe ako već nema čvrstu narudžbu, zato i nema kartica, procesora, ramova i ostaloga što se traži tjednima, iskreno ne vidim što bi tu bilo kome trebao biti problem uhvatiti svoj dio tržišta s istom metodom...

Neću se uopće mješati u to ko što i kako misli organizirati, plaćati i dogovarati samo bi mi bilo drago da dobijemo još jednu trgovinu koja će nam dozvolit da što jeftinije nabavljamo svoje igračke i to je sve...

Želim pokretaču puno uspjeha u poslu i što manje problema na carini, a inače ako su neki zaboravili kako su počeli HG šrot, Ve mulj, links i kompanija ja nisam, ja se sjećam itekako kad su počinjali raditi u kakvim su prostorima imali dućane pa i godinama kasnije kad su već bili "velike" firme pa ono...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 29.01.2008., 20:34   #87
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
uopće ne riskiraš nikakvu negativu na forumu; dapače -zato sam i otvorio temu da probamo sve raspraviti iz prve ruke...znam priču oko Pavilliona i iskreno to će biti varijanta isključivo za jače konfe lapova po narudžbi-što se jamstva tiče biti će uredno (moj je rizik što ću morati to rješavati u Sloveniji)-ali da mi se ne isplati ne bih ni pomislio
i da...zato i hoću primarno raditi egzotiku i neke stvari koje nitko nema da nešto i zaradim, jel nisam ni ja baš mazohist da ulupavam pare u prazno...isključivo sa standardnim komponentama mi se nikako ne isplati raditi jer niti mogu niti imam para nekome konkurirati (a svi brandovi su praktički pokriveni već)...zato-egzotičnije i kvalitetnije stvari i svima super ( i Vama i meni
Pazi da ne uletis presiroko, to moze biti gadno...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 29.01.2008., 21:27   #88
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pazi da ne uletis presiroko, to moze biti gadno...

i da hoću (a neću jer mi je organski odbojno obzirom da sve što se radi naširoko podrazumijeva da više nemaš vremena normalno se posvetiti brandu i općenito kvaliteti tržišne pozicije samog branda-a brijem da će mi ovi brandovi i namjena šopa biti dovoljni) nemam para ni volje ni vremena uopće ulaziti u širinu ...ali hvala na tipu
Beshtya je offline  
Staro 29.01.2008., 21:34   #89
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
i da hoću (a neću jer mi je organski odbojno obzirom da sve što se radi naširoko podrazumijeva da više nemaš vremena normalno se posvetiti brandu i općenito kvaliteti tržišne pozicije samog branda-a brijem da će mi ovi brandovi i namjena šopa biti dovoljni) nemam para ni volje ni vremena uopće ulaziti u širinu ...ali hvala na tipu
Nema na cemu, ako trebas koju ideju, javi.

Hint, ako napravis brzu nabavi izvana, racunaj da bi mogao dobro proci i s "ne-pitam-koliko-kosta-ako-je-brzo-tu" serverskim produktima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 29.01.2008., 21:36   #90
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Hint, ako napravis brzu nabavi izvana, racunaj da bi mogao dobro proci i s "ne-pitam-koliko-kosta-ako-je-brzo-tu" serverskim produktima.
Da, recimo, s 10 brend nju ESDI diskova za RAID 2 na p0rn serveru u supi...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na