Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2006., 15:14   #31
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Čuj ovo bi trebala bit tema di bi se ljudi naučili čitat tvorničke deklaracije.
Ja sam dao primjer u prvom postu a onaj di je hrpa napajanja raspoređena po snazi na +12v railu je dakle rezultat tog čitanja s deklaracija tj koliko je koje napajanje stvarno snažno i jako.
A sve je to i potvrđeno id strane raznih stranica s review-ima poput SPCR, JonnyGuru, x-bit itd.


Da pogodim tebe očito bode to kaj sam reko za FSP 500W BlueStorm
tj da je u praksi slabiji od 380W Seasonica S12

Sorry al je tako, u konačnici kad se sve zbroji i oduzme ono ima na +12v 285W dok S12 380W ima 300W
Inače kod napajanja stvarno vrijedi kolko para tolko muzike jer jednostavno kvalitetne komponente koštaju. (no naravno da i ime ima određenu težinu, kod nas pogotovo)
Ma ne bode me,ja sam prezadovoljan napajanjem i na popisu XS-a ga preporučuju kao odlično napajanje,dok su recimo izravnog cjenovnog konkurenta Hipera smjestili pod "Not recommended",on i dalje ostaje BB za svoju cijenu.Svemu u svemu sticky je i više nego koristan,ali je čista matematika...pitanje je povuče li SS svih 300W na tom railu,kao i tih 285 na FBS-u,ništa se s sigurnošću nezna dok se to ne baci u pogon

Još jedan važan detaljčić,FSB 500W ima 285W na 2x 12v raila,dok SS na jednom 300W,opće je poznat gubitak ako su u pitanju 2 komada,logika...SS-u treba konvertabilan kabel za još jedan 12v koji ide i koji se dobije uz grafu,a onda više ne pjeva 300W sigurno...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 17:53   #32
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Čuj ovo bi trebala bit tema di bi se ljudi naučili čitat tvorničke deklaracije.
Koje, u praksi, znace vrlo malo, jer njihova interpretacija nije nedvojbena te fale kljucni podatci da se ista pametno iscita iz njih.

Citiraj:
A sve je to i potvrđeno id strane raznih stranica s review-ima poput SPCR, JonnyGuru, x-bit itd.
Ja jos nisam vidio posteni test napajanja, cast izuzetcima. Iznimno je tesko izvesti posteni test napajanja bez pravih alata, koji se uobicajno NE koriste u te svrhe. Ja sam, kao sto (ne)znas, imao par recenzija napajanja, no tek sam nedavno nasao modus preko kojeg bih rijesio elementarni problem - kreiranje, odnosno bolje receno "sceniranje", opterecenja. Imao sam na testiranjima 750W (IIRC) napajanje onomad. Znas li sto je sve potrebno da odrzis 700W disipacije ponajprije termicki stabilno? Takve stvari zahtijevaju veliko znanje i PUNO slobodnog vremena ako se zeli napraviti bez puno $. Uz malo srece i mojeg viska vremena, PCE bi mogao napokon raditi neke smislenije i svrsishodne testove, no otom potom...

Citiraj:
Inače kod napajanja stvarno vrijedi kolko para tolko muzike jer jednostavno kvalitetne komponente koštaju. (no naravno da i ime ima određenu težinu, kod nas pogotovo)
Daj molim te, ne pricaj pizdarije. Kakve kvalitetne komponente, o cemu ti pricas? Glupi i primitivni uredjaji kao sto su SMPS napajanja najprije se razlikuju u cijeni po QC-u (najbitnija razlika izmedju JNC-like i ostalih, "brand" napajanja) i masi (veci hladnjaci, deblji bakar) koja direktno utjece na cijenu transporta pa stoga i na konacnu cijenu napajanja.

Da me ne shvatis krivo - svaka cast na trudu, ali sve je to prenategnuto da bi se dobili valjanji i egzaktni dokazi "kvalitete" nekog napajanja. Kao sto rekoh, mozda - mozda u nedefiniranom vremenu (vrijeme = $, nazalost), PcE nesto napravi, no one man show jednostavno ne daje previse nade...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2006., 20:32   #33
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Gle bubba cijenim tvoj trud ali čak i nakon ovog banalnog threda ekipa opet pita a zakaj je Seasonic od 380W bolji od 500W Neona... tak da... kaj god mi napisali tu opet će bit onih koji to neće znat pročitat.

Znam da proizvođaći na deklaracijama puuuno podataka ne napišu, a ponekad gotovo ništa no s time se moramo pomirit.


Što se tiće review-a napajanja, koliko vidim većina ih opterećuje raznim konfama u nekom loadu - a IMHO tak ne možeš pošteno opteretit napajanje koje ima na raspolaganju recimo preko 40A na +12v railu i tu se slažemo. Ali čuj bar daju neke informacije. Neki pak ''sceniraju'' opterećenja raznim aparaturama ali to su onda pak većinom ''statična'' opterećenja koja nisu ni blizu prirodi stvarnog opterečenja u računalu jer ne rade koponente stalno istim taktom, te time ne opterečuju napajanje jednako u svakom trenutku.
Nije to da spojim žarulju od 200W pa da vidim kak mi se ponaša rail
Dakle i to smo riješili.

Na kvalitetne komponente milslim evo npr na tip, proizvođaća specifikacije kondića. Naravno kako si i ti rekao ulazi i masa tj bolje rečeno disipacijska površina hladnjaka koja vuće veću masu a time i troškove transporta. Ipak po masi se i lako mogu prepoznat brand napajanja.

Znam da si ti potkovan i da te moji izrazi bodu u oči (ipak ovo nije moja struka) ali hebi ga kad se nitko neće ni potrudit da objasni bar one banalne razlike.




@TB
Ne, ne!
I S12 380W ima dva +12v raila od kojih je svaku u mogućnosti ponudit konstantnih 10A za v1 i 15A za v2 u isto vrijeme

Inače imaš na SPCR-u review tog 500W BlueStorma i ako malo bolje pogledaš ono je u biti max uspjelo dat 460W ukupne snage uz efikasnost od 77%
http://www.silentpcreview.com/article212-page3.html

ovo je npr 430W S12
http://www.silentpcreview.com/article226-page3.html
i 330W S12
http://www.silentpcreview.com/article596-page4.html
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 22:28   #34
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
@TB
Ne, ne!
I S12 380W ima dva +12v raila od kojih je svaku u mogućnosti ponudit konstantnih 10A za v1 i 15A za v2 u isto vrijeme

Inače imaš na SPCR-u review tog 500W BlueStorma i ako malo bolje pogledaš ono je u biti max uspjelo dat 460W ukupne snage uz efikasnost od 77%
http://www.silentpcreview.com/article212-page3.html

ovo je npr 430W S12
http://www.silentpcreview.com/article226-page3.html
i 330W S12
http://www.silentpcreview.com/article596-page4.html
Efikasnost od gotovo 80% govori da se radi o odličnom napajanju,pogotovo uz kvalitetu,stabilnost i cijenu po kojoj se nudi...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 22:36   #35
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Gle bubba cijenim tvoj trud ali čak i nakon ovog banalnog threda ekipa opet pita a zakaj je Seasonic od 380W bolji od 500W Neona... tak da... kaj god mi napisali tu opet će bit onih koji to neće znat pročitat.
To je neizbjezno...

Citiraj:
Znam da proizvođaći na deklaracijama puuuno podataka ne napišu, a ponekad gotovo ništa no s time se moramo pomirit.
No iscitavanje i donosenje konkluzija putem istih onda i nema neku tezinu, jelda?

Citiraj:
Što se tiće review-a napajanja, koliko vidim većina ih opterećuje raznim konfama u nekom loadu - a IMHO tak ne možeš pošteno opteretit napajanje koje ima na raspolaganju recimo preko 40A na +12v railu i tu se slažemo. Ali čuj bar daju neke informacije. Neki pak ''sceniraju'' opterećenja raznim aparaturama ali to su onda pak većinom ''statična'' opterećenja koja nisu ni blizu prirodi stvarnog opterečenja u računalu jer ne rade koponente stalno istim taktom, te time ne opterečuju napajanje jednako u svakom trenutku.
Mislim da su decki s Tomicina ocvrsja jednom napravili test koji se meni prilicno svidjao, no to je bilo dok su napajanja imala red velicine 300njak W. Uopce ne vidim zasto bi bilo upitno testirat napajanje s konstantnim loadom kao worst case scenario, no to *nije* trivijalno za izvesti.

Citiraj:
Nije to da spojim žarulju od 200W pa da vidim kak mi se ponaša rail
Eh, da je barem tako lako...

Citiraj:
Na kvalitetne komponente milslim evo npr na tip, proizvođaća specifikacije kondića. Naravno kako si i ti rekao ulazi i masa tj bolje rečeno disipacijska površina hladnjaka koja vuće veću masu a time i troškove transporta. Ipak po masi se i lako mogu prepoznat brand napajanja.
To je danas vrlo, vrlo relativno. I tamonekaneznamkolkokostaju napajanja trose Jempo i prijatelje, ne boj se...

Citiraj:
Znam da si ti potkovan i da te moji izrazi bodu u oči (ipak ovo nije moja struka) ali hebi ga kad se nitko neće ni potrudit da objasni bar one banalne razlike.
Sve pet, no kao sto rekoh, ja se ne slazem s metodikom "ajmo objasnit polovicno i neprecizno, nekima ce pomoci malo ali ce ih biti jos koji nece imati pojma unatoc svemu". I opet, cijenim tvoj trud da se zabavljas time, no unatoc svemu, evaluacija SMPS napajanja nije citljiva svakome kada se pravilno izvede te vecini korisnika predstavlja overkill i zbunju je ih...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 22:43   #36
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
evo zgodan link di se može vidit što je čiji proizvod
http://www.jonnyguru.com/SMPS_UL.htm
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 23:25   #37
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Vrlo zanimljivo stivo ljudi moji ...
Moram priznat da nisam jako dugo procito poveci thread od pocetka do kraja ovak iz ciste dosade samo zato jer mi je bilo zanimljivo : cheers2

Ovaj je gore tak ljepo natipkao sve one definicije da mi skoro suze naviru na oci od sjecanja na srednju skolu.. iako bi prije to krv trebala biti : flyingey
No propustio je jednu "Struja je usmjereno gibanje slobodnih elektrona" .. sada tocno izgleda kao neki sat Fizike iz skole ili Osnova Elektrotehnike
Sve u svemu, svaka cast natrudu i informacijama.. stosta se nauci i ponovi bez obzira sto je Bubba malo na kraju umanjio vjerodostojnost i tako sam doprinjeo cijelom stickyju

Ja bi samo htio napomenuti ova testiranja napajanja.. kako mislim da su takva opterecivanja besmislena.. Napajanje je namjenjeno da ga opterecuje kompjuter tj. software koji upravlja hardverom i onda bi ga se tako i trebalo testirati.. sve vise od toga su vrlo ektremne situacije koje nitko normalan nece sa kompom postici pa ne vidim svrhu toga...eventualno zadovoljavanje ciste znatizelje KOLKO snage moze neko napajanje ispljunuti..

Nego Wovlerine, Bubba.. ajd bacite pogled tu.. kupujem novo napajanje sudeci po svemu pa bi vasi savjeti bili dobrodosli .. hvala

: cheers2

P.S. Bubba, bio sam na kavi s Fleksom.. kupio sam onu njegovu zvucnu izloaciju i nekako smo dosli do faksa i ustanovili da bi se ti i ja cak mogli znati sa faksa.. otprilike isto godiste smo, isti faks, smjer i sve : hello2 :
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 20:49   #38
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
Sve u svemu, svaka cast natrudu i informacijama.. stosta se nauci i ponovi bez obzira sto je Bubba malo na kraju umanjio vjerodostojnost i tako sam doprinjeo cijelom stickyju
Ne bih to bas tako grubo srocio. Prije bih rekao da sam mu dao dozu realnosti, eto...

Citiraj:
P.S. Bubba, bio sam na kavi s Fleksom.. kupio sam onu njegovu zvucnu izloaciju i nekako smo dosli do faksa i ustanovili da bi se ti i ja cak mogli znati sa faksa.. otprilike isto godiste smo, isti faks, smjer i sve : hello2 :
Ma Fleks laze gdje zine, to je isto rekao kad se nasao u trgovini zdrave hrane "Kod zelenog Horze" s Athom, Jelcom, Zondom i Buljom, pa je ispalo da radim u bordelu u Smiciklasovoj... I ta njegova izolacija, satro, pff, mo's si mislit...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 23:36   #39
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Jedan jako dobar link, napajanja rangirana po bojama
http://forums.amd.com/index.php?showtopic=79305

Zapravo JonnyGURU-ovo djelo...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 06:42   #40
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Da.. zanimljiv pristum labeliranju mogo je jednostavno napisat popis u tom redoslijedu i bok.. uz neke razmake izmedu a opise stavit naknadno .. tak nebitno.
Nego.. mene zanimaju oni brojevi u zagradama.. npr. INDIGO Seasonic (UL # E104405)... dakle ako se recimo odlucim na Seasonic da ne kupim krivi .. jer kolko vidim Seasonica ima u vise kategorija.. isto kao i OCZ koji kolko sam shvatio po tom Jonny-u Modstream je smece a Powerstream je cream of the crop
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2006., 14:16   #41
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
Da.. zanimljiv pristum labeliranju mogo je jednostavno napisat popis u tom redoslijedu i bok.. uz neke razmake izmedu a opise stavit naknadno .. tak nebitno.
Nego.. mene zanimaju oni brojevi u zagradama.. npr. INDIGO Seasonic (UL # E104405)... dakle ako se recimo odlucim na Seasonic da ne kupim krivi .. jer kolko vidim Seasonica ima u vise kategorija.. isto kao i OCZ koji kolko sam shvatio po tom Jonny-u Modstream je smece a Powerstream je cream of the crop
Da, po njemu je Modstream cisto prosjecno napajanje, dok je i Powerstream daleko od vrha.
Ali vidim Zippy, Etasis, PC P&C Turbo Cool rasturaju...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 14:44   #42
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
ma nije ModStream smeče nego prosječno napajanje (u biti isti je ko i raniji Tagani) a sad normalno da se ne može uspoređivat s PowerStream

Šro se brojeva tiće to su ajmo nazvat kodovi proizvođaća (po tome se vidi ko je OEM proizvođać napajanja)

baš onaj E104405 je broj Seasonica i npr na mom NeoHE stoji E104405 što dakle znači da je made by Seasonic

evo gdje je taj broj
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 16:39   #43
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Vezano za te brojeve OEM prozvodjaca, evo jeko dobrog linka:
http://www.badcaps.net/forum/showthr...oto=nextnewest
Moj Chief Delta ima broj E131881, sta upravo na toj listi znaci "Delta Electronics Inc" Znaci lijepo se poklapa.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 16:56   #44
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
više manje sličan link sam već bio stavio par postova iznad
http://www.jonnyguru.com/SMPS_UL.htm
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 16:59   #45
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
više manje sličan link sam već bio stavio par postova iznad
http://www.jonnyguru.com/SMPS_UL.htm
Ups, my bad...
Bas sam gledao tu koju si postavio, ali sam uspio previdjet brojeve
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 08:55   #46
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Evo neceg interesantnog:
http://www.benchmark.co.yu/modules.p...icle&sid=12343
Rijec je o broju kvarova napajanja u francuza.
Vidim Antec je uvjerljivo prvi.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 09:04   #47
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
A čuj zato kad se preporučuje Antec ne ide se na value segment tipa SmartPower i sl nego na TP i NeoHE iako gledam po netu nije ni TP bezgriješan

Ali glavno da je moj 430W NeoHE najbolji Antec no on je uz TP Trio jedini made by Seasonic
Šteta što antec tako varira kvalitetom no to je posljedica što koristi više OEM proizvođaća (HEC, CWT i Seasonic) kad bi se kompletno prebacili na Seasonic mislim da bi se puno poboljšali.


Jedino mi je čudna brojka za Fortrona i Tagana (nekak su mi to mali postoci) jer znam da Tagani u zadnje vrijeme dosta dolaze na reklamacije


No ovo je dobro za znat jer su ipak to rezultati iz prve ruke a nadam se i istiniti
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 09:10   #48
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Pa eto Antecu reputaciju najvise kvari Smartpower serija. NeoHE bih uzeo u uzi izbor zajedno sa Silverstone-om i Seasonic-om.

Fortron me pozitivno iznenadio.

Tagan bi trebao imat veci procenat kvarova...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 13:06   #49
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Za Enermax mi je nekako velika cifra...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2007., 23:50   #50
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Dižem thread iz mrtvih...

Dakle,svi naveliko hvale Xilence ventilatore,pa ja postavljam pitanje kakava su im napajanja? Planiram si naručit XP420W ili neko možda i jače...konkretno ovo XP420 iz Red wing serije ima 14 i 13 ampera struje na 12v1 i 12v2;dakle kojih 330 watta,po meni zadovoljavajuće za naclockan E4300 i 7900GS...
Napajanje je jeftino,a opet mislim nije prejeftino i sigurno nije za bacit,vjerujem da može parirat,ako nije i bolje,od tih nekih u rangu Chiefteca i Fortrona...

Pa ono,ako tko ima kakva iskustva ili pretpostavke...? Wolv ti si čovjek za ovo,daj nabaci svoj komentar.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2007., 23:55   #51
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da preteknem Wolv-a

Gledao sam ta njihova napajanja, daju jako malo na 12V railovima, a navodno ih radi Levicom, dakle zesce sranje. Izbjegavati.

EDIT: to sto daje 14A i 13A na 12V railovima je za svaki rail ponaosob. Ukupno je dosta manje od tih 330W. Brijem max. 250W.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 01:12   #52
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Da,znam i ja da ih radi Levicom,ali nije u tom stvar... I VW radi Bugatti-a;tj radio ih je a sad je ugašen taj brand...ali i dalje radi Bentleya...a di je Pasat i Bentley,nebo i zemlja,a Bentley lux pod-odjel;kao i Lexus od Toyote itd...

Poanta je da to možda mora biti bolji odjelni dio Levicoma koji radi komponente i/ili sklapa u kompletu ta napajanja koja idu kao Xilence. A inače tražim na SilentPC review kakav review dotičnog i nishta...
Ali šta je da je,napajanja im izgledaju odlichno! Oni prefenci Xilence ventići...i to još 120mm...ako ništa drugo kupit ta napajanja pa vadit ventilatore i prodavat ih... : lol2 : : roller :

U svakom slučaju,preko 300kn ne ide na tu konfu za napoj,a i mislim da će mu bit dosta obzirom da frend neće uzet ipak 7900GS nego 7600GS,a opet eto i za ovu sam naveo ako bi slučajno imao tu grafu...

Uglavnom na knap je s lovom pa u tom rangu - cca 300kn,dali Fortron 350W ili Chief 350W Delta ili možda ponajbolje Sharkoon SHA350-8P...?
Prihvaćam i savjet za još koje napajanje a da je u toj cifri i da nije Ko-degen (Codegen)... : goood :
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 01:17   #53
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Fortron 350W PNF. Sigurno je jaci od tog Xilence-a...
Moze i Delta al ako ima dva 12V rail-a, a to ima samo "EB" model. Nazalost, vecinom su u prodaji "BB" modeli koji imaju samo jedan 12V rail.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 01:43   #54
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Evo ga,na švapskom je i qurca ne razumijem,ali grafovi se vide...i prema tome,ovo uopće nije tako loše napajanje.
Doduše XP model od 600 watta : goood : :
http://www.technic3d.net/?site=artic...icle&a=330&p=5

Pogledaj napon i na sljedećoj stranici opterećenja i efikasnost,uopće nije loše... Sve u svemu cca 75% efikasnosti,a u odnosu na njega pogledaj Levicom koji ima cca 70% efikasnosti,dakle slabiji je od Xilence-a.

Inače Fortron i Chief se tu i ne spominju,a Xilence stoji sasvim solidno.

Neznam stvarno,mislio sam Sharkoona uzet ili Fortrona,Chief Delta mi je nekako već za "mirovinu" - ali za 300kn ipak mi se sad najbolje čini taj Xilence XP 420W,ako ništa drugo,po mom mišljenju,daje bar koliko i taj Chief ili Fortron ili taj Sharkoon,a ima praktički nečujnu 12-icu.

Evo ga ovdje,u sredini,odnosno 3-će po redu gledano zgora ili zdola...šifra pwr 0123 :
http://www.nitel.hr/shop/cjenik/?kat=133530&gr=133536


Edit : Sebi ionako mislim uzet Silverstone ST50EF+ ili Corsair HX520 ako bash bude paraaaa... : goood :
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 02:59   #55
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Hmmm, bas gledam, po UL broju E199539 to napajanje sa testa prozivodi Casing Macron.

A ti review-i su u pravilu bezveze jer nemaju veze sa stvarnoscu. Recimo velika baza korisnika jednog Chiefteca je najbolji dokaz kakvo je napajanje. Vjerujem da se moze izbrojat na prste koliko je Delti otkazalo.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 03:35   #56
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
A onda opet možda mi je najbolje za relativno malo para,cca 230kn u Vemilu uzet Fortron 350W PNF (ako je PNF i sa dual 12V rail-om...da ne bude muda pod bubrege...).To je onda neki best-buy,valjda...

Inače sviđa mi se u Linksu onaj Sharkon SHA350-8P...ali je i 50kn više u odnosu na Fortrona,ne vjerujem da se isplati...

A stojim i dalje kod svoga da ni taj Xilence XP420 nije toliko loš...bolji od klasičnog Levicom-a;lijepo izgleda općenito i lijepo sleevani kablovi,vent. od Xilenca,ako se ne varam sami ih isporučuju za ta napajanja,prema tome i dosta tiho vrlo vjetrojatno...a da je 300kn i to stoji. Ali mislim da te novce i vrijedi iako je vjerojatno malo možda i slabije od navedenog Fortrona...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 11:57   #57
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
uzmi PNF-a i miran si
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 18:25   #58
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da ne otvaram novu temu, ima jedna stvar vezano za 12V1 i 12V2 railove.

Naime, u principu bi 12V2 rail trebao bit SAMO za proc (onaj P4 ATX konektor) a 12V1 za sve ostalo.

Moje Chieftec Delta 350W napajanje ima 10A na 12V1 i 15A na 12V2. Pouzdano znam da ono moze vrtit naclockani E6600, X1900XT, brdo diskova...itd. Po ovoj gore logici da 12V1 rail napaja sve osim proc-a to ne dolazi u obzir (sama X1900XT trosi 110W, sto je 8.33A).
Citao sam po netu i naime neki proizvodjaci drugacije oznacavaju, tj. obrnuto, kao sto je sigurno slucaj sa ovim mojim Chieftec-om.

Eto samo da skrenem paznju i na taj slucaj.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 20:20   #59
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
u principu da, tako obično bude ako napajanje ima stvarno odvojene railove
no u većini slučajeva oni ipak nisu fizički odvojeni no o tome sada neću

obično je da je na jednom rail-u ATX + 4pin +12V a ostalo na drugom ili ATX + P4 + P8 ili čak znaju ubacit i jedan PCI-E

za napajanja sa više od dva raila obično ide
1 ATX + P4 + P8
2 PCI-E + molex
3 PCI-E + SATA

ili PCI-E + 1noga sa molex-ima i jedna noga sa SATA konektorima

obično to bude naznačeno u manualu, no opet ponavljam jako je često da ti railovi nemaju zasebnu regulaciju pa se tako ne mogu niti voditi pod odvojene.

čisti primjer je jedan Seasonic M12 koji nazivno ima 4 raila a u biti se radi o dva odvojena ako se dobro sjećam

u glavnom ima više o tome ovdje
http://jonnyguru.com/review_details....=13&page_num=3
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 02:17   #60
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Meni na mom Fortronu pise ovak: 12V V1(ylw/blk) 16.0A, 12V V2 (ylw) 18.0 A.....što se vidi da je 16.0A za proc i to,znači P4 konektor....a 18 A za ostalo (DVD,grafa,HDD...)....ili???
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na