Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2010., 10:22   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Cooler Master HAF 912 Plus

http://www.guru3d.com/article/cooler...2-plus-review/

zanimljivo kuciste manjih dimanzija od velikog brata 932, a opet odlicnih performansi. Odlicno bi "sjelo" sa Rampage III gene plocom
Mjesta ima dovoljno, protok zraka odlican, cable managment predobar. Jako dobro kuciste za kejbljiving job
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 10:35   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
a opet odlicnih performansi.
Kako to misliš ''odličnih performansi''?
Kao i sva kućišta iz HAF obitelji mogućnosti kablovanja i airflow su riješeni dosta dobro, estetski dojam meni i nije nešto ali OK to je stvar subjektivnog dojma, druga zamjerka je ''preplastičan'' izgled. Ipak, siguran sam da će CM zabilježiti solidne prodajne rezultate i sa ovim modelom.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2010., 11:51   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Kako to misliš ''odličnih performansi''?
pa airflow, jako dobro rijeseno hladjenje komponenti. K tome cable managment itd. to sam mislio pod dobre performanse mozda sam se malo krivo izrazio...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 18:50   #4
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa airflow, jako dobro rijeseno hladjenje komponenti.
Hm, nisam u ovo baš siguran. Na tom linku nema nikakvih testova. Pogledaj si test na occlubu, tamo su rekli upravo suprotno za HAF 912, običan, ne plus, al to je isti vrag.
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 16:41   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
http://www.bit-tech.net/hardware/cas...-plus-review/1
http://www.legitreviews.com/article/1406/6/
http://www.vortez.co.uk/contenttelle..._review,1.html

evo nasao sam par testova i kazu da je kuciste cisto ok, slabije za nekoliko stupnjeva od HAF-X. A opet, za kuciste od 60$ (€), sto vise ocekivati? dobije se i previse...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 16:45   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Eto ga i u Linksu, pretjerana cijena naravno u usporedbi sa ovih 60 baksa.

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.607.108
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 18:57   #7
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova

evo nasao sam par testova i kazu da je kuciste cisto ok, slabije za nekoliko stupnjeva od HAF-X. A opet, za kuciste od 60$ (€), sto vise ocekivati? dobije se i previse...
Hm, da! Jedan test kaže "The cooling ability of the HAF 912 is only average at best", a drugi "+ Small case, big cooling". Kome vjerovat. Al sa druge strane si u pravu, što očekivat od malog kućišta. Jedino što se ne uklapa je cijena, da je 150 kn manje to bi sve bilo opravdano.

I ne kužim zašto su u ovom zadnjem testu koristili 8800GTX koja je u loadu na 65!
Jel to dobra temp za tu grafu?
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 19:32   #8
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Glupi, skupi Links! Planiram si uzeti ovo kučište no cijena je previsoka, pričekati da dođu i obična i plus verzija u više dućana pa ću onda vidit. Valjda će se onda unormalit, očekivao sam da neće ići puno preko 500kn (bar obična verzija) no dat 760kn za plus je opet puno previše.
trancer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 14:30   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
pa i ja sam ocekivao cijenu 60€ (usd-eur) plus jos neka marza njihova, max cca 500 kuna. No ovo je pljackanje, nisu normalni. ako je u americi 60$, kako ovdje moze biti 130?!? ma samo treba pricekati, doci ce to kuciste i u normalnije ducane, treba izbjegavati stinks...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 16:06   #10
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa i ja sam ocekivao cijenu 60€ (usd-eur) plus jos neka marza njihova, max cca 500 kuna. No ovo je pljackanje, nisu normalni. ako je u americi 60$, kako ovdje moze biti 130?!? ma samo treba pricekati, doci ce to kuciste i u normalnije ducane, treba izbjegavati stinks...
Tako je, treba pričekati cijene u Feniksu i ADM-u, Stinksu ni kune. Iako, imam feeling da neće biti puno jeftinije drugdje, bar ne u početku.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2010., 17:53   #11
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Stariji HAF-ovi 922 i 932 su do nedavno bili jeftiniji u ostalim dućanima, sad je cijena skoro ista kao i u dotičnom dućanu, i to otkad je HAF x ugledao tržište. Do tada je 922 bio čak 650 kn na akciji. Sad ga nema ispod 800+ kn, nigdje.
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 17:12   #12
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 14:13   #13
deyooo13
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Angry

Citiraj:
Autor trancer Pregled postova
Glupi, skupi Links! Planiram si uzeti ovo kučište no cijena je previsoka, pričekati da dođu i obična i plus verzija u više dućana pa ću onda vidit. Valjda će se onda unormalit, očekivao sam da neće ići puno preko 500kn (bar obična verzija) no dat 760kn za plus je opet puno previše.
i pazi smradova, tu prica ne prestaje...do proslog tjedna je bio 759kn, i jos si mislim uzimam sigurno, ali ajd pricekat cu placu. Stigla placa ovaj tjedan, kad ono nova cijena, popularnih 929 kn!!!

pa koje govno moras biti da tolko dereš, skuzili su da im dobro prolazi, ljudi traze, jedini ga imaju.

i nigdje, ali ama baš nigdje na svijetu, HAF912 nije skuplji od CM690 II Advanced.

912 je cca 60-70$, a CM690 je cca 90-100$ - razlika u cijeni je jasna s obzirom na ponudu i velicinu CMa.

e ne bi kupio u Linksu više ni šarafe...i zar nitko drugi ne moze nabaviti ovo kuciste???
deyooo13 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 13:30   #14
MausLuka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor deyooo13 Pregled postova
i pazi smradova, tu prica ne prestaje...do proslog tjedna je bio 759kn, i jos si mislim uzimam sigurno, ali ajd pricekat cu placu. Stigla placa ovaj tjedan, kad ono nova cijena, popularnih 929 kn!!!

pa koje govno moras biti da tolko dereš, skuzili su da im dobro prolazi, ljudi traze, jedini ga imaju.

i nigdje, ali ama baš nigdje na svijetu, HAF912 nije skuplji od CM690 II Advanced.

912 je cca 60-70$, a CM690 je cca 90-100$ - razlika u cijeni je jasna s obzirom na ponudu i velicinu CMa.

e ne bi kupio u Linksu više ni šarafe...i zar nitko drugi ne moze nabaviti ovo kuciste???
Znam da je offtopic ali stvarno sam i ja imao više puta isti problem s linksom!
Što reći - ponuda i potražnja
MausLuka je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 14:08   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994

Silverstone predobar, osim što je okrenut naopako , antec je pregadan. Može unutra biti kakav hoće raspored al ja tog anteca nebi nikad kupio.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 15:51   #16
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor deyooo13 Pregled postova
i pazi smradova, tu prica ne prestaje...do proslog tjedna je bio 759kn, i jos si mislim uzimam sigurno, ali ajd pricekat cu placu. Stigla placa ovaj tjedan, kad ono nova cijena, popularnih 929 kn!!!

pa koje govno moras biti da tolko dereš, skuzili su da im dobro prolazi, ljudi traze, jedini ga imaju.

i nigdje, ali ama baš nigdje na svijetu, HAF912 nije skuplji od CM690 II Advanced.

912 je cca 60-70$, a CM690 je cca 90-100$ - razlika u cijeni je jasna s obzirom na ponudu i velicinu CMa.

e ne bi kupio u Linksu više ni šarafe...i zar nitko drugi ne moze nabaviti ovo kuciste???

mozda ovdje?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 21:27   #17
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
nigdje nije naznačeno jeli riječ o akciji ili samo korekcija cijene ( za 300 kn) no trenutno HAF 912 Plus košta 629 kn u linksu: http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.607.108
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 13:17   #18
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Nije to akcija već realnija cijena no opet previsoka jer se cijena vani kreće oko 60 eura što je opet dosta manje nego kod nas.

EDIT: To je cijena za običnu verziju, Plus je nešto skuplja tako da Links trenutno i nije nabio cijenu previše gore. Ali onih 800kn kad je došao je bio stvarno idiotizam.

Zadnje izmijenjeno od: doky. 04.12.2010. u 13:22.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 13:45   #19
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
prije ove cijene ja stajala 929, 00 kn...još su neka kućišta snižena ( Haf X za 200kn...)a nekima je cijena čak i porasla tako da mi nije jasno na temelju čega rade ovakve korekcije i određuju iznose
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 13:47   #20
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
prije ove cijene ja stajala 929, 00 kn...još su neka kućišta snižena ( Haf X za 200kn...)a nekima je cijena čak i porasla tako da mi nije jasno na temelju čega rade ovakve korekcije i određuju iznose
Kretanje tečaja dolara plus još neke samo njima poznate stavke
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 13:39   #21
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Usporedba HAF 912 Plus vs CM690 nVidia Edition

Obzirom da links više nema 690 II Advanced prisiljen sam uzeti jedno od ova dva gore navedena.
Koje od ova dva ima bolji "The cooling ability" i cable management?
Dizajn mi nije bitan!!
Haf 912 plus dođe 629,00 kn i jeftinije je 200 kn od CM690 i za tu razliku u cijeni odozada i gore mogu ubaciti neki 120mm fan (koji je najbolji?).
Da li se isplati protegnuti do THERMALTAKE V9 BlackX Edition http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.605.095 ili do THERMALTAKE Armor A90 http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.605.085 koji u sebi već imaju više ventilatora?

Zadnje izmijenjeno od: erda. 06.12.2010. u 14:39.
erda je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 16:33   #22
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
@erda

Nemoj nikako Tt, Haf 912 Plus (+ ventovi) po ovoj cijeni je odlična kupovina, a što se tiče ventova uzmi ili SCYTHE GentleTyphoon ili S-Flex, oba su vrhunski ventovi i niti s jednim nećeš pogriješiti.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 18:40   #23
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
što se tiče ventova uzmi ili SCYTHE GentleTyphoon ili S-Flex, oba su vrhunski ventovi i niti s jednim nećeš pogriješiti.
Ventilator SCYTHE S-Flex od 120mm postoji u verziji od 800rpm i 1900rpm.
Da li je ovaj od 1900 rpm jako bučan spram ovog od 800rpm i kojeg od ta dva uzeti?
erda je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 18:43   #24
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
...Haf 912 Plus...
U slučaju da to u Linksu je Plus verzija. Ako nije onda računaj da nema crnu unutrašnjost. Evo youtube link na razliku između Plus i obične verzije. Ja osobno sumnjam da je Plus zbog ovako "niske" cijene.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 19:03   #25
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor erda Pregled postova
Ventilator SCYTHE S-Flex od 120mm postoji u verziji od 800rpm i 1900rpm.
Da li je ovaj od 1900 rpm jako bučan spram ovog od 800rpm i kojeg od ta dva uzeti?
Postoji i od 1200rpm i to ti je po meni najbolji izbor za case vent, nije baš najjeftiniji ali ga se dugoročno isplati uzeti.

http://www.links.hr/index.php?naziv=Ventilator+SCYTHE+S-Flex%2C+120mm%2C+1200rpm&option=artikl&id_kategorija=05090815&id_artikl=050.908.120
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 19:59   #26
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
U slučaju da to u Linksu je Plus verzija. Ako nije onda računaj da nema crnu unutrašnjost. Evo youtube link na razliku između Plus i obične verzije. Ja osobno sumnjam da je Plus zbog ovako "niske" cijene.
Ne znam, piše da je plus verzija i nju ću najvjerojatnije uzeti: http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.607.108 Kad odeš na galeriju slika, unutrašnjost je crna.
erda je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 20:07   #27
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Postoji i od 1200rpm i to ti je po meni najbolji izbor za case vent, nije baš najjeftiniji ali ga se dugoročno isplati uzeti.
Malo sam se zeznuo. Ako uzmem Kućište COOLERMASTER HAF 912 Plus http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.607.108, ono već ima prednji i stražnji vent tako da mi eventualno treba 200 mm Top fan.
erda je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 02:25   #28
deyooo13
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
mali update o ovom kućištu, Linksu i ostalom:

- da, nevjerojatno, ali cijena u Linksu je pala skoro 300kn i da, to je 912 PLUS verzija, kupio, provjereno...mislio sam da će ukrast ventilator ili poklopac ako su tako spustili, ali čudo, sve je unutra...svejedno, ne povlačim uvrede koje sam sasuo na njihov račun.
Isao sam na nekakav dvodnevni put u Beograd, i tamo sam ga vec planirao uzeti jer je tamo cijena 590kn, ali taman spustiše ovi u Linku dan prije tako da nisam.

- unutra je standardni 200mm naprijed (onaj megaflow, crveni), 110CFM (mada nisam ziher za tu brojku), a otraga je neko govance crno 120mm, nema nikakvih podataka, to svaki pošten vlasnik HAFa odmah odstrani

- ovaj 200mm predni se da namontirati i na gornju stranu da ispuhuje, to je dobra opcija i zamjeniti s 2x120mm, dobiju se posebni šarafi za te 120mm naprijed (neki dugi i uski, nista drugo nece proci). 2x120 moze ici i gore.

- sve ostalo oko kućišta je odlično, stvarno odlično, toliko je kompaktno i čvrsto da možeš drva cjepat na njemu (mislim, ko da je bitno jel čvrsto, ali nekako djeluje kvalitetno, nisu škrtarili)

- i da se vratim na Beograd, htjedoh tamo kupit jos jedan 200mm megaflow ali nije bilo na lageru pa sam uzeo ove Be Quiet 120mm:

http://www.be-quiet.net/be-quiet.net...websiteLang=en

ventovi su bomba, jako tihi, 50CFM, 3 godine garancije, deklarirani na 300 000 radnih sati, montaža odlična s nekim push-pinovima. Uzeo 4 komada, 3 na ispuh, jedan sa strane za graficku...medjutim, u medjuvremenu sam odlucio ici na SLI varijantu pa ce mi ipak trebati veci propuh sa strane i iza, tako da cu gotovo sigurno 2 komada prodavati...ako ima zainteresiranih javite se - nisu uopce koristeni buduci jos uvijek slazem komp...

Za sva pitanja oko kućišta...pitajte...
deyooo13 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 08:55   #29
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor deyooo13 Pregled postova
- unutra je standardni 200mm naprijed (onaj megaflow, crveni), 110CFM (mada nisam ziher za tu brojku), a otraga je neko govance crno 120mm, nema nikakvih podataka, to svaki pošten vlasnik HAFa odmah odstrani
- ovaj 200mm predni se da namontirati i na gornju stranu da ispuhuje, to je dobra opcija i zamjeniti s 2x120mm, dobiju se posebni šarafi za te 120mm naprijed (neki dugi i uski, nista drugo nece proci). 2x120 moze ici i gore.
- sve ostalo oko kućišta je odlično, stvarno odlično, toliko je kompaktno i čvrsto da možeš drva cjepat na njemu (mislim, ko da je bitno jel čvrsto, ali nekako djeluje kvalitetno, nisu škrtarili)
-ventovi su bomba, jako tihi, 50CFM, 3 godine garancije, deklarirani na 300 000 radnih sati, montaža odlična s nekim push-pinovima. Uzeo 4 komada, 3 na ispuh, jedan sa strane za graficku...medjutim, u medjuvremenu sam odlucio ici na SLI varijantu pa ce mi ipak trebati veci propuh sa strane i iza, tako da cu gotovo sigurno 2 komada prodavati...ako ima zainteresiranih javite se - nisu uopce koristeni buduci jos uvijek slazem komp...
Za sva pitanja oko kućišta...pitajte...
Misliš da ova dva što dobiješ s kućištem slabo hlade i da zato trebaju van i zamjenu s npr. http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.908.120
Ovi ventovi što prodaješ su 120 mm?
erda je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 12:07   #30
deyooo13
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor erda Pregled postova
Misliš da ova dva što dobiješ s kućištem slabo hlade i da zato trebaju van i zamjenu s npr. http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.908.120
Ovi ventovi što prodaješ su 120 mm?
Ne, ovi sto sam uzeo dodatno su mozda preslabi (generalno su super, ali nisu za SLI)...na CPU cooleru je Akasa Venom fan kojem treba gomila svjezeg zraka, a u SLI-u pušu 4x80mm na TWIN FROZR-u koji u loadu mogu trazit i do 100CFMa, a k tome jos ne ispuhuju iz kucista nego "mijesaju" zrak - zato moram napraviti brzu izmjenu velike kolicine zraka na cijelom kucistu, pa cu pojacati hladjenje grafike, i straznji ispuh, naprijed ostaje 200mm i na vrhu 2x120mm Be-Quiet USC

Ovi sto dodju s kucistem, ok je ovaj 200mm, za ovaj drugi nemam pojma, maknuo ga.

I ne prodajem jos, dok ne nadjem postenu alternativu, vjerojatno nesto od Scythe-a...i vec su rezervirani na PM tako da racunajte prodano.
deyooo13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na