Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2008., 15:04   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Napajanje i grmljavina - istina ili zabluda

Zanima me je li istina da su vece sanse da nesto pregri u racunalu od posljedice udara groma ako ono radi, nego ako je ugaseno (ali ne i iskljuceno iz gradske mreze, nego ugasena samo sklopka na napajanju)

A kad sam vec to pitao, mogao bih onda jos nesto na sto ne znam odgovor vec godinama. Sto tocno znaci kada je sklopka na napajanju na ukljucenoj poziciji za vrijeme nerada racunala, tocnij, hoce li se kompu sto dogoviti ako je stalno pod naponom a ako ne radi. Tj, ja nikada nisam, otkad znam za sebe gasio onu sklopku iza osim kada bih otisoa negdje na dulje vrijeme, kojih 4, 5 dana i duze. Takodjer, gasite li svoj UPS, i u kojim prigodama, redovito ili rijedje? Ne znam jesam li dovoljno jasno postavio pitanja, jer ne znam kako bih se izrazio, ali eto, ovo je najjasnije sto mogu

ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 15:44   #2
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
kupi ovo i većina muka je riješena
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=5406
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2008., 15:49   #3
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Zanima me je li istina da su vece sanse da nesto pregri u racunalu od posljedice udara groma ako ono radi, nego ako je ugaseno (ali ne i iskljuceno iz gradske mreze, nego ugasena samo sklopka na napajanju)

A kad sam vec to pitao, mogao bih onda jos nesto na sto ne znam odgovor vec godinama. Sto tocno znaci kada je sklopka na napajanju na ukljucenoj poziciji za vrijeme nerada racunala, tocnij, hoce li se kompu sto dogoviti ako je stalno pod naponom a ako ne radi. Tj, ja nikada nisam, otkad znam za sebe gasio onu sklopku iza osim kada bih otisoa negdje na dulje vrijeme, kojih 4, 5 dana i duze. Takodjer, gasite li svoj UPS, i u kojim prigodama, redovito ili rijedje? Ne znam jesam li dovoljno jasno postavio pitanja, jer ne znam kako bih se izrazio, ali eto, ovo je najjasnije sto mogu

I mene to zanima! Ja sve svoje uređaje isključim iz struje dok grmi, ali bih volio cuti misljenja onih koji malo vise znaju o tome.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 15:51   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Izgorit će ti comp ako je upaljen i ako je ugasen..isti vrag..jer kada je ugašen, svejedno je pod naponom..tako da isti vrag. Kupi prednaponsku zaštitu i ups i rjesena stvar.

Ugašena sklopka - nema napona..nece ti izgoriti..naravno tu je uvjek telefonska linija koja može isto štetu napraviti.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 15:58   #5
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..baš si razmišljam o onome pitanju o "mogućnosti pregaranja"..po meni je veća mogućnost pregaranja ako je upaljen comp..naravno ako pukne..spalit će ti i ugašen, no mislim da je osjetljiviji dok je upaljen..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:09   #6
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
ja uvjek sve istekam, tak mi je otac reko... isti ti je vrag, i ak je ukljucen i ak nije, otic ce kvragu... a ak si iskljucil sklopku isto moze doc po telefonskoj liniji pa ti skuri mbo ( kao sto Brown Acid rekose ) .. bas je nedavno udario tu grom kraj mene, dolje jednom covjeku u kucu, pa mu je sve otislo k vragu... stekeri nisu vise bili bijeli nego crni... budilice televizori itd su svi sprzeni, kako njemu tako i ostalima koji nisu istekali aparate iz struje..
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:16   #7
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor BOGDO Pregled postova
kupi ovo i većina muka je riješena
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=5406
imam ja vec jednu slicnu lutalicu sa prenaponskom zastitom, a ovih dana kupujem i ups. samo, ne znam kako cu onda, imat cu 3 sklopke - onu na PSU, na UPS, i na "lutalici" - koju da onda gasim?
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:22   #8
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Kad grmi, iskopcavam komp i bacam se na lap (2-3h surfanja netom dok ne prode oluja). Jedino kaj je ustakano je wireless router.
I da, ja cupam iz uticnice makar imam dobru prenaponsku, nikad se nezna.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:27   #9
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ja sam na kompu neovisno o grmljavini, do sad sve 5, net je bežićno tak da
Uzdam se u svoje napajanje, do sad me niti jednom nije iznevjerilo , čak onda kad je u europi nestalo stuje na čas (otišla elektrana u Njemačkoj?) i masovno su ljudima rikavali no name-ovi i kompovi, a moj se nije ni zgasil
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:36   #10
White
Premium
Moj komp
 
White's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ugašena sklopka - nema napona..nece ti izgoriti..naravno tu je uvjek telefonska linija koja može isto štetu napraviti.
Misliš da se ne može stvorit električni luk između dva kontakta sklopke kad je isključena pri tako velikom skoku napona kao što je udar groma i tako dovest pod napon cijelo računalo i skurit ga? Ako ti grom grune negdje jako blizu kuce ne pomaže ni isključena sklopka, samo isčupan kabal... Iako su, realno gledajući, vrlo male šanse da ti udari grom i nešt napravi, bio komp uključen ili ne. Ali dovoljno je samo jednom da neaš sreće
White je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2008., 16:49   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ako ti grom grune imaš peh, kupiš drugo napjanje (ili ako stvarno nemaš sreće drugi komp) prenaponska zaštita ok ali sumnjam da će ti i ona pomoć ako pravi uder groma pogodi blizu, a ups još manje i nema mi neke logike bacat puste pare na takve stvari, ja svoj komp u ZG ne gasim, doma gasim ako je baš vidim ali kako je komp upaljen stalno, a ja nisam doma stalno samo je pitanje statistike oće li ili neće nešto skurit jer mene nema da kantu ugasim sve i da oću...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 17:24   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ako imate TypeR napajanje onda ste u opasnosti 24h. Bilo suncano ili grmilo. Pitajte zippa.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 19:12   #13
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ako ti grom grune imaš peh, kupiš drugo napjanje (ili ako stvarno nemaš sreće drugi komp) prenaponska zaštita ok ali sumnjam da će ti i ona pomoć ako pravi uder groma pogodi blizu, a ups još manje i nema mi neke logike bacat puste pare na takve stvari, ja svoj komp u ZG ne gasim, doma gasim ako je baš vidim ali kako je komp upaljen stalno, a ja nisam doma stalno samo je pitanje statistike oće li ili neće nešto skurit jer mene nema da kantu ugasim sve i da oću...
1.To je meni rekao frajer u Vemilu kad sam kupovao komp, tada sam kupio i tu prenaponsku zbog nestabilnosti nase gradske mreze, a pogotovo u mom kvartu, no kad sam kupovao, pitao sam sto bi bilo dobro i za protiv groma, ne samo nestabilnog gradskog napona, a on mi je rekao "Hehe, nema zastite protiv groma".

2.Pa iskreno ni meni nema bas previse sto se tice zastite od groma, bas zbog razloga broj 1, a i tko ima kvalitetno napajanje, ne bi trebalo biti problema. Meni je grom 2 puta vec cak uz shrotex napajanje (MS industrial) na starom kompu smao modem skurio, a grom mi je luio u dvoriste - bor mi jos ima oziljak. A sto se tice UPS-a, to ne kupujem zbog toga, nego jer meni dosta cesto nestaje struje (tj napona) doma (selo), pa mi se cesto zna dogoditi da nesto radim na kompu, bilo za faks, bilo za pare, ili makar razonodu, pa da ne stignem to sejvat, i onda ponovno. Jendom sam tako pisao 2 sata seminarski rad, i nisam se sjetio sejvati sako malo (kako to obicno moram raditi bas zbog nestabilnosti), i izgubio sam sve. Pa zato kupujem UPS, da ne gubim vise vrijeme i zivce na gubitak podataka. Jos nije bio toliki problem ponovno to pisati, kada bih imao predlozak, ali ja uvijek radim "na licu mjesta" iz glave, i trebalo je opet to sve "smisljati"...
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 10:59   #14
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ako ti grom grune imaš peh, kupiš drugo napjanje (ili ako stvarno nemaš sreće drugi komp) prenaponska zaštita ok ali sumnjam da će ti i ona pomoć ako pravi uder groma pogodi blizu, a ups još manje i nema mi neke logike bacat puste pare na takve stvari, ja svoj komp u ZG ne gasim, doma gasim ako je baš vidim ali kako je komp upaljen stalno, a ja nisam doma stalno samo je pitanje statistike oće li ili neće nešto skurit jer mene nema da kantu ugasim sve i da oću...
Meni je udario grom blizu kuče i to u razdjelnik telefonski od HT-a preko telefonske žice je doslovno sve spaljeno samo su procesori ostali živi i dvd-e
di je grom išao žicom sve je palio u krugo od 30 cm to jest beton,žbuku,adsl,modem ruter je proletio kroz prozor prednaponska sklopka je bila istopljena u malu gomilu plastike i metala PC su preko mrežnog kabela svi spaljeni a isto tako i svim susjedima u krugu od 300 metara
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 11:25   #15
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Pa meni je grom sprzio samo modem hvala bogu da nije sve ostalo a s ovim napajanjem je trebalo!
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 11:27   #16
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
šta nemaju napajanja danas nekakve zaštite?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 11:34   #17
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Koliko vidim moje ima Zaštita od kratkog spoja,
Zaštita od previsokog napona a imaju i ostala napajanja.
Samo je pitanje koliko je u praksi to istina.
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 11:52   #18
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
sta je sa onim zastitama koje imaju osiguranje do xxxxx€ na prikljucenu opremu? kako i da li to funkcionira kod nas? mrvicu osiguranja vise ne skodi...
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 12:02   #19
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
mogu oni napisat na psu da ima zastitu od ovoga ili onoga, ali kad grom udari ako je komp ( zgasen ili ukljucen ) ustekan u gradsku mrezu, tomu nema pomoci..
neznam dal znate al u njemackoj su prije par godina pokusali uloviti udar groma kako bi dobili jaku energiju i slicne stvari... napravili su ogromne reaktore i ostale gluposti, al kad je grom udario sve je otislo k vragu... jer nemozes znat kojom ce jacinom grom udarit..al samo zamislite koja je to snaga, temperatura i razarna moc..
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 12:30   #20
oggy1985
Premium
Moj komp
 
oggy1985's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: kućica sa cvijećem
Postovi: 81
nikakva prenaponsla zašita neće pomoći u slučaju groma (a sigurno ne ove za 300-tinjak kn); možda stvar spasi osigurač u kući ako izbaci... dobro su yedwy i Abuser rekli da te prenaponske nemaju veze sa zaštitom od groma, nego samo ko prevencija od strujnog udara loše gradske mreže... koga je frka za komp kad vani grmi nema druge nego isključiti komp iz struje (baš kabel)
__________________
"We all live under the same sky, but we don't have the same horizon." by K. A.
oggy1985 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 12:40   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
1.To je meni rekao frajer u Vemilu kad sam kupovao komp, tada sam kupio i tu prenaponsku zbog nestabilnosti nase gradske mreze, a pogotovo u mom kvartu, no kad sam kupovao, pitao sam sto bi bilo dobro i za protiv groma, ne samo nestabilnog gradskog napona, a on mi je rekao "Hehe, nema zastite protiv groma".
Prenaponske zastite ne sluze regulaciji nestabilnosti gradske mreze, tome pomaze samo i iskljucivo UPS sustav koji, ovisno o tipu, potpuno ili djelomicno rjesava taj problem.

S druge strane, kad se govori o udarima groma, dva su osnovna problema: sam direktni udar groma (jako rijedak) ili indukcija pojavom munje u blizini vodica. Kod direktnog udara rijetko ikad ista prezivi, kod drugog problema prenaponske zastite jako efikasno rjesavaju inducirani prenapon.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 12:40   #22
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
šta nemaju napajanja danas nekakve zaštite?
Pa hmm...ne znam od kolike je koristi jeftina zaštita kad grom indukcijom izazove npr. u gradskoj mreži tranzijentni prenapon od 6000V i frekvencije do 100 kHz
Takav prenapon traje nekoliko desetaka mikrosekundi, ali mislim da neka jeftinija zaštita nije dovoljno brza da reagira na to...Zato je najbolje isključiti sve iz struje i pričekati da oluja prođe.
Naravno, ako govorimo o nekom običnom kućnom PC-u, na kojem se ne vrte neke kritične stvari.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 22:00   #23
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Ja sam na kompu neovisno o grmljavini, do sad sve 5, net je bežićno tak da
Uzdam se u svoje napajanje, do sad me niti jednom nije iznevjerilo , čak onda kad je u europi nestalo stuje na čas (otišla elektrana u Njemačkoj?) i masovno su ljudima rikavali no name-ovi i kompovi, a moj se nije ni zgasil
Meni također, baš kad je bilo to sjevanje munja(grmljavina) ono gradska mreža je baš imala tulum, i svako malo bi na, neznam, stotinku sekunde nestalo struje, dovoljno da mi se zblesiraju tv, video, budilica, svjetla, a komp mi nije ni trepnuo, ali mislim da od izravnog udara munje nema adekvatne zaštiti, dakle ako nemaš gromobran ili nisi u zgradi isključi sve potrošače iz mreže i miran si, upali svijeću i udri na romantiku sa svojom boljom polovicom, nek i ona malo uživa
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 01:25   #24
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Inace, prije godinu dana nam je sprzen TV... Preko kablovske... Bio je iskljucen i kabel iscupan iz uticnice, ali nije bio kabel od kablovske iskljucen... I nekako je grom spuc'o i sprzio sve... I naplatili od te kompanije TV... Tacnije dobili novi besplatno...

To je bilo na vikendici...


Ali dok sam doma u Sarajevu, da ne znam kako grmi i sijeva, sve je ukljuceno i radi za 5... Doduse tamo nemam compa ni interneta, ali ima kablovska ...

EDIT: Jos jednom sam se na vikendici posvadjao sa porodicom i dok je grmilo otisao surfati netom... Tada imao 56k... I neđe grom opići i comp mi se ugasi... Restartujem i sve radi, ali net nece... Kasnije je problem rijesen... I odmah prijedjem na ADSL... Inace, zanimljivo, svadja je bila upravo oko ADSL-a... A imao sam neku zastitu od kakvih 10€, moze bit da mi je ona spasila comp, a ovo ostalo otislo preko lelefinske zice (nagadjam)
__________________

d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 01:59   #25
Cro=RocK=U=
Premium
Moj komp
 
Cro=RocK=U='s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: HRV. Zagorje
Postovi: 141
osobno meni je otišlo jedno napajanje zbog hepa....preveliki napon prilikom ponovoga uključivanja al mi se nije dalo zahebavati

sad imam svigdje produžne sa prednap zaštitom ups na kompu +pametne sklopke-osiguraće

samo da ispirćam frendovu anegdotu danas mu je grom udario u radijator gromobran prolazi kraj prozora koji je bio otvoreni i prebacio se na radijator koji je sad čađav i još je mali izboj otišao u crt monitor koji se za 5min normalno upalio

malo detaljno objašnjenje jer je frend to gledao 1m od centra zbivana-bil je na lapu na krevetu
Cro=RocK=U= je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 02:41   #26
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ne gasim kad grmi..uzdam se u chieftece da neće popustit kroz sebe i uz časno crkavanj spasit komp.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 02:55   #27
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor pcgameanalyser Pregled postova
neznam dal znate al u njemackoj su prije par godina pokusali uloviti udar groma kako bi dobili jaku energiju i slicne stvari... napravili su ogromne reaktore i ostale gluposti, al kad je grom udario sve je otislo k vragu... jer nemozes znat kojom ce jacinom grom udarit..al samo zamislite koja je to snaga, temperatura i razarna moc..
Tesla je prije 100 godina pokusao i uspio bi da ga se financiralo ))

ON topic. Zivim u zgradi, komp na UPS spojen. Ne gasim nista za vrijeme oluje, ako sam bas te srece da izgori, izgorjet ce. Bilo je slucajeva leta groma iz uticnice i po par metara, tak da...
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 09:53   #28
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
imam ja samo jedno pitanje, recimo odem sad na more i ištekam iz kompa kabel od napajanja, hoće li mu biti šta biti ak će kabel bit ištekan 3 tjedna?
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 09:55   #29
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Zagy-ni-me Pregled postova
imam ja samo jedno pitanje, recimo odem sad na more i ištekam iz kompa kabel od napajanja, hoće li mu biti šta biti ak će kabel bit ištekan 3 tjedna?
lol a sto bi mu moglo biti
patit ce od tjeskobe jer nije spojen i oduzet ce si zivot
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 09:58   #30
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
lol a sto bi mu moglo biti
patit ce od tjeskobe jer nije spojen i oduzet ce si zivot
ne pa pitam samo, recimo kad sam video nekad ištekavo na duže vrijeme, sve postavke su mu se razje..
Futura IT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na