Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2019., 01:05   #10081
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Pitanje - jel netko koristi male aktivne (Near Field) studio monitore? Tako oko 2x10W do max 2x20W (ne treba mi ništa jače za malecku sobicu).
Već tjednima čitam recenzije i gledam usporedbe na YouTube-u ali svugdje je test sa nekom laganom glazbom, a meni treba za Dance/Trance/Techno.


U užem izboru su mi:

Presonus Eris 3.5
https://www.amazon.co.uk/PreSonus-3-...xpY2s9dHJ1ZQ==

M-Audio AV32
https://www.amazon.co.uk/dp/B00X741T..._t5_B075QVMBT9


Behringer MS20
https://www.amazon.com/Behringer-MS2...0229328&sr=8-1


Kod Behringera mi se jako sviđa što imaju kontrolu za niske, visoke i naravno glasnoću (te također za mikrofon) ali Presonus su navodno 'najbolji' na ovoj listi po YouTube-u... no niski kreću od 80Hz (i kod Presonus Eris 3.5 i kod M-Audio AV32) dok kod Behringera već od 65Hz...


Još bi bilo super da imaju bluetooth (za svaki slučaj) ali svi ovi 'kvalitetniji' nemaju. Edifier skoro svi imaju ali su dimenzijama preveliki (za malecku sobu u kojoj sam trenutno).


Hvala unaprijed.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 02:03   #10082
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kao ljubitelj ambienta i derivata istog ne bi ti mogao preporučiti niti BX5 D2. BX5 baš pitaju za subwoofer ako želiš doživjeti niske. Ili prtljanje po ekvilajzeru i pumpanje istih. Godinama ih imam, volim ih za sve ostale žanrove koje slušam, ali mi jednostavno fali još malo za bass heavy elektroniku.

Glede bluetootha, prošao sam i to. Najelegantnije rješenje mi se pokazao Chromecast audio jer mi sve aplikacije koje koristim uredno castaju pa jedna briga manje s protokolom. BT mi je bio loš jer on streama sve, i notifikacije i pozive, dosta iritantno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:16   #10083
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Ja bih dodao sub.... imao sam Tannoy reveal 802 koji imaju 20cm bass driver pa im je isto falio sub...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:29   #10084
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Jedini razlog zasto nisam isao na sub je "ma budem, kad se preselim u veci prostor". Sedam godina kasnije i jos sam u garsonjeri Al jedan SBX10 bi sigurno sjeo ko budali samar
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:53   #10085
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Sub treba ustavom zabraniti u zgradama Problem sa niskim tonovima sto su oni vise vibracija nego zvuk. Vise ih se osjeca nego cuje. Uostalom membrana u nasim usima nije 20+ cm (barem kod vecine ). I onda kad netko voli mesnati bas, pa nafrlji sub. Njemu dobro a susjedima razbija bubrezni kamenac
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 10:16   #10086
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Remixer,odredi si koliko lovice misliš potrošiti i kreni u obilazak trgovina koje prodaju monitore.Bezze trošiš vrijeme,zvučnike moraš čuti prije kupnje...najbolje usporedno njih nekoliko preko mixera,pa samo prebacuješ.Na kraju odabereš šta ti najviše odgovara.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 10:23   #10087
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Remixer,odredi si koliko lovice misliš potrošiti i kreni u obilazak trgovina koje prodaju monitore.Bezze trošiš vrijeme,zvučnike moraš čuti prije kupnje...
Tocno. Nikad ali bas nikad ne kupiti zvucnike bez slusanja. Idealno bi bilo donijeti ih doma i slusati par dana glazbu koju se poznaje i voli. Ne nasjedati na slusni test u trgovini gdje namjerno stave glazbu koja dobro zvuci.

Naravno, citanje/gledanje reviewa, komentara drugih korisnika moze pomoci da se odredi neki uzi izbor.

No ako nekom nije bas puno stalo, onda moze kupiti nesto tek toliko da svira.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 14:04   #10088
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Kod Behringera mi se jako sviđa što imaju kontrolu za niske, visoke i naravno glasnoću (te također za mikrofon) ali Presonus su navodno 'najbolji' na ovoj listi po YouTube-u... no niski kreću od 80Hz (i kod Presonus Eris 3.5 i kod M-Audio AV32) dok kod Behringera već od 65Hz...

To ti ništa nema pošteni midbass i bit će ti dosada za tehno. Ograničenja veličinom ti baš i ne pomažu jer, iako postoje iznimke, monitoru s poštenim basom treba volumen kabineta od cca 10-15 litara (recimo do nekakvih 35-40 Hz).
A subwoofera se isto ne moraš bojati, kajgod pojačaš preglasno susjedi će se buniti, a ionak sumnjam da ćeš u tu sobu stavit sub od kojeg plešu zidovi.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 15:22   #10089
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kao ljubitelj ambienta i derivata istog ne bi ti mogao preporučiti niti BX5 D2. BX5 baš pitaju za subwoofer ako želiš doživjeti niske. Ili prtljanje po ekvilajzeru i pumpanje istih. Godinama ih imam, volim ih za sve ostale žanrove koje slušam, ali mi jednostavno fali još malo za bass heavy elektroniku.

Glede bluetootha, prošao sam i to. Najelegantnije rješenje mi se pokazao Chromecast audio jer mi sve aplikacije koje koristim uredno castaju pa jedna briga manje s protokolom. BT mi je bio loš jer on streama sve, i notifikacije i pozive, dosta iritantno.
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Ja bih dodao sub.... imao sam Tannoy reveal 802 koji imaju 20cm bass driver pa im je isto falio sub...
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Remixer,odredi si koliko lovice misliš potrošiti i kreni u obilazak trgovina koje prodaju monitore.Bezze trošiš vrijeme,zvučnike moraš čuti prije kupnje...najbolje usporedno njih nekoliko preko mixera,pa samo prebacuješ.Na kraju odabereš šta ti najviše odgovara.
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
To ti ništa nema pošteni midbass i bit će ti dosada za tehno. Ograničenja veličinom ti baš i ne pomažu jer, iako postoje iznimke, monitoru s poštenim basom treba volumen kabineta od cca 10-15 litara (recimo do nekakvih 35-40 Hz).
A subwoofera se isto ne moraš bojati, kajgod pojačaš preglasno susjedi će se buniti, a ionak sumnjam da ćeš u tu sobu stavit sub od kojeg plešu zidovi.

Hvala momci, sve stoji. Mogao bih potrošiti i više novaca ali takve veće zvučnike nemam gdje stvaviti.

Problem je što sam ''privremeno'' u Irskoj, a to je sada već 4 godine i koristim Divoom Outdoor 2nd gen bluetooth zvučnik s kojim sam zadovoljan, pa sam htio nabavit' nešto samo malo bolje/kvalitetnije da budem još više zadovoljan :-)


Nemam gdje isprobati, po lokalnim dućanima sa tehnikom imaju samo male PC zvučnike ili obične bluetooth zvučnike, ali zato tostera ima 99 vrsti i u svakoj trgovini


-jedino da uzmem Presonus + neki malecki sub posebno jer su Presonus Eris 3.5 proglašeni najboljim budget studio monitorima ispod 100$ a sub stignem uzet kasnije...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 15:38   #10090
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Šta nemaš ni mjesta za nešto tipa JBL LSR305? Gledam baš kutije koje si linkao i sve redom su sićušne, jedino što mi pada na pamet, a da sigurno ima impresivan bas za veličinu je ovo:


https://www.soundimports.eu/en/overn...ensations.html


No to moraš sam sastaviti i još ti fali neko malo pojačalo.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 15:53   #10091
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Šta nemaš ni mjesta za nešto tipa JBL LSR305? Gledam baš kutije koje si linkao i sve redom su sićušne, jedino što mi pada na pamet, a da sigurno ima impresivan bas za veličinu je ovo:


https://www.soundimports.eu/en/overn...ensations.html


No to moraš sam sastaviti i još ti fali neko malo pojačalo.

Vidio JBL-ove, 3 puta su veći nego što je fizički moguće smjestit ih. Ove mi se ne da sastavljat.



Dimenzije (JBL-a) su 37.3 x 31.5 x 26 cm dok meni jedva stane 15 x 15 x 25 cm (visina može biti i do 40 cm).



Možda mi jedino preostaje uzet' Harman Kardon SoundSticks III ? oni su uski a visoki što mi paše.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 15:56   #10092
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
A ono, nećeš dobit karakter i kvalitetu zvuka kao kod poštenog monitora dvosistemca, ako je to ono što tražiš.


Evo, ovi isti ili slični kakve sam linkao samo sastavljeni (al trebaš amp), al čini se da ti i oni malo prekoračuju dimenzije... Ne znam jel ih uopće više ima na prodaju.


http://www.scythe-eu.com/en/products...aker-revb.html


A evo i recenzija...



https://www.youtube.com/watch?v=IMB-maPT8uI

Zadnje izmijenjeno od: donkimizer. 05.10.2019. u 16:05.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 19:49   #10093
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
A ono, nećeš dobit karakter i kvalitetu zvuka kao kod poštenog monitora dvosistemca, ako je to ono što tražiš.


Evo, ovi isti ili slični kakve sam linkao samo sastavljeni (al trebaš amp), al čini se da ti i oni malo prekoračuju dimenzije... Ne znam jel ih uopće više ima na prodaju.


http://www.scythe-eu.com/en/products...aker-revb.html


A evo i recenzija...



https://www.youtube.com/watch?v=IMB-maPT8uI

Nema druge nego da stavim sliku:


-znači ima mjesta za 13x12 cm (rastegnuo bi do 15x15 cm max) dok (visina može i do 40 cm koliko je monitor visok) -nabavio bi stakle ili ugradio malu policu jer ako ih stavim na stol onda imam još manje mjesta...



Sudeći po YouTube recenzijama, Presonus Eris 3.5 su ''bestbuy'' samo nisam siguran kak spojit sub kasnije jer na laptopu imam samo jedan 3.5mm izlaz za zvuk


__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 05.10.2019. u 20:00.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 20:33   #10094
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
3.5mm na dva činča, pa svaki činč Y-splitterom rastaviš na još par izlaza i imaš dosta za oboje.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 20:47   #10095
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
3.5mm na dva činča, pa svaki činč Y-splitterom rastaviš na još par izlaza i imaš dosta za oboje.

Da, tak sam prije koristio pa je zakrčalo čim se malo mrdne, a pošto je to na laptopu s prednje lijeve strane pretpostavljam da bi stalno zapinjao pa bi stalno zakrčilo...

Nego gledam baš 2.1 verzije... možda ću morati uzet tak' nešt' jer su sateliti manji, a sub mogu staviti ispod stola na policu.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 21:33   #10096
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Za ove ti mogu iz prve ruke reći da imaju kutijast zvuk u području vokala. Tu dosta muljaju. Zadnju oktavu basa uopće nemaju, a bez toga slušati dance, trance, techno i sl. "dnc-dnc-dnc" ne znam koliko ima smisla.

Prije 10ak godina sam si uzeo Logitech Z-2300, satelite vratio u kutiju i umjesto njih spojio male Mordaunt-Shorte. Za 1500kn sam imao prilično lijepi zvuk s puno basa u vrlo kompaktnom formatu. Za ono što slušaš dušu dalo.

Ako ćeš neki od studijskih monitora obavezno ih digni sa stola i uzmi nešto što ima bas reflex otvor s prednje strane.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 21:42   #10097
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Za ove ti mogu iz prve ruke reći da imaju kutijast zvuk u području vokala. Tu dosta muljaju. Zadnju oktavu basa uopće nemaju, a bez toga slušati dance, trance, techno i sl. "dnc-dnc-dnc" ne znam koliko ima smisla.

Prije 10ak godina sam si uzeo Logitech Z-2300, satelite vratio u kutiju i umjesto njih spojio male Mordaunt-Shorte. Za 1500kn sam imao prilično lijepi zvuk s puno basa u vrlo kompaktnom formatu. Za ono što slušaš dušu dalo.

Ako ćeš neki od studijskih monitora obavezno ih digni sa stola i uzmi nešto što ima bas reflex otvor s prednje strane.

Hvala ti! Baš sam bio našao usporedni video s tim M-Audio AV32 i Presonus Eris 3.5, M-Audio dosta lošije zvuče od Presonusa. Mislim da bi mi idealno bilo uzet Presonuse + mali sub ali nema ''u paketu'' pa ne znam jel mi se da zezat s time... Još uvijek tražim...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 22:47   #10098
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Da, tak sam prije koristio pa je zakrčalo čim se malo mrdne, a pošto je to na laptopu s prednje lijeve strane pretpostavljam da bi stalno zapinjao pa bi stalno zakrčilo...

Nego gledam baš 2.1 verzije... možda ću morati uzet tak' nešt' jer su sateliti manji, a sub mogu staviti ispod stola na policu.

To ti je najmanji problem, nemoj stavljat splitter na izlazu iz laptopa nego dalje, nakon metar kabla, onda ti neće niš smetat. I trebaš malo bolje konektore, ne baš najzadnji šrot sa aliekspresa.
Btw, jesi kakve Mackie modele pogledao? Čuo sam o njima dobre stvari.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2019., 00:18   #10099
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
To ti je najmanji problem, nemoj stavljat splitter na izlazu iz laptopa nego dalje, nakon metar kabla, onda ti neće niš smetat. I trebaš malo bolje konektore, ne baš najzadnji šrot sa aliekspresa.
Btw, jesi kakve Mackie modele pogledao? Čuo sam o njima dobre stvari.

Da! -kad već kupujem mislim da ću uzet verziju sa bluetooth-om. Naletio sam na neke jako zanimljive Swans 2.1 sisteme (a i odlične 2.0) no opet su sateliti preveliki
Budem još istraživao... Ima da ih kupim u narednih tjedan dana pa postam 'review' :-)
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2019., 01:16   #10100
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Kolko se mučiš s traženjem najmanjih zvučnika na svijetu, mislim da bi ti bilo lakše riješit se ta dva stola i zamjenit ih s jednim mrvicu većim i sve to ljepše rasporedit.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2019., 19:01   #10101
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
@remixer
Koliko sam skuzio trazis nesto maleno za blisko slusanje a da je ok i za elektronsku glazbu
S obzirom da si u irskoj, baci pogled na engleski ebay jer tamo cesto znaju oglasiti male anthony gallo nucleus kuglice uz koje jos trebas i sub...nesto kao njihov TR-1

https://www.ebay.com/itm/Anthony-Gal...MAAOSwruldkhS0

Ovo isod je primjer nucleusa...ali ovo je skupo...znaju naletiti, par za 55funti pa navise...oko 1000kn za par je ok cijena..sto manje to bolje...

https://www.ebay.com/itm/Anthony-Gal...kAAOSwj3BbbZcO

Vidim da imaju TI u ponudi na aukciji...
https://www.ebay.com/itm/Single-Anth...QAAOSwoSldkhFB

S tim da se gril lako promjeni, moze se naruciti od anthony galla za par funti....

Ovo imam na poslu, slusam na radnom mjestu i svira skroz ljepo...

Jedino sto moras imati i stereo pojacalo koje ce gurati ove dvije loptice dok je sub aktivan...i ide dosta duboko te relativno visoko da se fino preklopi s lopticama...

Cijena tov novog bi bila par iljada kuna....tako da se isplati malo lurkati na ebayu....jer je zvuk stvarno ok....definitivno bolji od soundstiksa od h/k
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 00:47   #10102
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ako se gospon remixer bavi glazbenom produkcijom kao što se da naslutiti sa slike, možda će htjeti nešto neutralnije. A taj mali fullrange ima slične probleme ko i svi drugi takvi malci iako možda ok zvuči.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 08:02   #10103
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Hebat ga...istipkao...al mi pojelo tekst...tolko sam sporo tiokao da me odjavilo u medjuvremenu...

Nisam skuzio da netko gleda zvucke za produkciju, jer po meni onda nema sta gledati u tom cjenovnom razredu.

Nekako sam uvjerenja da nisi sljusao ove malce od anthony galla jer oni stvarno sviraju ljepo.
Ne znam koje su to boljke fullrengera od kojih bi ovi trebali patiti ali nucleosi imaju ljepe srednjotonce i zadovoljavajucu kolicinu visokih.
Problem fullrengera je nedostatak basa ali to se nadopuni sa subom, dok visoki znaju padati, i zavise od drajvera do drajvera, tako da kod nekih visoki opadaju na nacin kako opada i osjetljivost ljudskog uha tako da se ljepo poklope. To cak manje dolazi do izrazaja kod bliskog slusanja, u osi.

Istina, nisam slusao do sad spominjane zvucnike do 1000kn koji su obicno nakrcani jeftinom elektronikom, kucistem od iverice debljine pola centimetra i sa drajverima od 10kuna. Ali vecinu karakterizira supalj zvuk sa kutijom koja rezonira na sve strane.
Mozda i grijesim...mozda samo predrasuda na osnovu dosadasnjih iskustava...
Ali realno, to sto se prodaje u nekom ducanu, za npr. 1000kn, od tog je 25% pdv, pa od tog je polovica zarada trgovca pa onda i proizvodjac treba nesto zaraditi...pa dodjemo u najboljem slucaju na 300kn dijelova....

Anthony gallo ima metalno kuciste kuglica, tesko dampiranih, tamo da "kutija" i nema priliva na zvuk...svira samo drajver...
Nazalost na netu nema frekvencijskog plota...al na uho, malo tog mu se moze pribotunat, pogotovo s obziro na velicinu.

Koliko znam, kod svih subova im je osnova, bar je bio, peerless XLS10 drajver, koji je robusan i ravan do 200tinjak Hz te se ljepo preklapa sa lopticama.

Normalno, ipak je rijec o malom sustavu,vise kao lifestyle (sto im je i nabilo cijenu) i ako bi se islo usporedjivati s necim od desetak iljada kn da bi se naslo zamkerki...

Ali za cijenu polovnih, i za namjenu bliskog slusanja na stolu, mislim da su savrseni.

Doduse, vjerojatno sam omasio cjeli balun, jer ovo nije aktiva (osim suba), nema bluetooth, nema wifi i aleksu
Ali bar svira

Evo par recenzija...razlicitih kombinacija..

https://6moons.com/audioreviews/gallo4/ti_3.html
http://www.soundstagenetwork.com/rev...cro_system.htm
https://www.audioaffair.co.uk/blog/t...anthony-gallo/
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 09:04   #10104
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Planiram si uzet neki manji sustav na koji bi spojio TV i kasnije gramofon (Rega Planar 3 vjerojatno). E sad totalni sam njub u ovom podrucju i ne znam kako to najbolje iskombinirati, niti koliki je budget da se to posteno sredi.

Također bi bilo pozeljno da se moze upariti nekako sa spotify ili slicnim aplikacijama za pustanje glazbe. Jel grijeh pustat preko Spotifya zbog kvalitete ili bolje Tidal mozda koristiti?

Vidio sam da u Ikei imaju sad Symfonisk zvucnici koje su napravili u suradnji sa Sonosom, i izgledaju mi zanimljivo, 99 EUR jedan komad, 10 EUR je jos mount za zid. Al opet koliko sam vidio kratko po netu, da ih uparim s icim, moram uzet neki main unit od Sonosa jer nisu previse "pametni" sami za sebe.

Jel bi kombinacija nekog soundbara sa ta 2 zvucnika imala smisla? Onda opet ostaje problem gramofona koji nekako sumnjam da mogu na soundbar spojit samo tako...
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 12:25   #10105
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Nekako sam uvjerenja da nisi sljusao ove malce od anthony galla jer oni stvarno sviraju ljepo.
Ne znam koje su to boljke fullrengera od kojih bi ovi trebali patiti ali nucleosi imaju ljepe srednjotonce i zadovoljavajucu kolicinu visokih.

Nisam ih čuo, ne sumnjam da sviraju lijepo, čuo sam dosta sličnih fullrangeva i dobrih i loših da znam što očekivati. Najveći problem kod njih je disperzija na visokim frekvencijama (iako je kod te veličine najbolja) i odziv na visokima, jer tamo takav driver najčešće ulazi u breakup. Ovo zadnje se može riješiti u konstrukciji, ali opet, čak i najjeftiniji visokotonac (probao osobno) poboljša stvar do jezne značajno više razine.


XLS10 u subu im je svakako bonus, očito drže do kvalitete. No uglavnom, nemam niš protiv prijedloga ak je za ležerno slušanje, ali ak mu treba za kritičnu aplikaciju (nije se izjasnio, gledam po slikama), moglo bi mu bit malo problematično.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 13:45   #10106
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Nisam ih čuo, ne sumnjam da sviraju lijepo, čuo sam dosta sličnih fullrangeva i dobrih i loših da znam što očekivati. Najveći problem kod njih je disperzija na visokim frekvencijama (iako je kod te veličine najbolja) i odziv na visokima, jer tamo takav driver najčešće ulazi u breakup. Ovo zadnje se može riješiti u konstrukciji, ali opet, čak i najjeftiniji visokotonac (probao osobno) poboljša stvar do jezne značajno više
Ne znam kakva ti disperzija treba ako slusas sa po metra udaljenosti...u mrtvom centru...a lako se i malo zarotiraju ako ti tako vise odgovara.

Sto se visokih tice...vec sam to napisao...ima ih sasvim dovoljno...

Brejkap..ovisno od drajvera do drajvera...nije bas nesto s cim se treba opterecivati...nije ni ekipa iz galla, a koliko vidim ni ekipi koja je radila recenzije...cak ni na jubito ne zvuci lose

https://m.youtube.com/watch?v=iaVkjxxip9o


Da...vjerojatno je ipak bolje da se kupi gotovo, integrirano rjesenje, sa hrpom opcija....
S ovim mojim prijedlogom bi si samo zakoplicirao zivot jer bi za par dana poceo razmisljati o tipu kablova i dali je dovoljan goli bakar ili srebro u pamuku...

yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 14:28   #10107
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pričam općenito o takvima, ne slušaju ih svi sa pola metra.
Breakup je praktički neizbježan kod većine takvih, negdje oko 10k i mora se riješit notch filterom, ali to je zapravo minoran problem ako driver općenito lijepo svira.
Jel znaš možda šta koriste nutra? Tang Band?
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 18:42   #10108
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Mislim da Tang Band nije...ne, sigurno nije...a po sjecanju, unutra nema ni skretnice...nista...ali kad sam ga rastakavo i nisam bas isao za tim...pa mozda i grijesim...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 20:10   #10109
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pa mogao bi bit neki OEM od Tang Banda, oni ipak proizvode svu silu tih fullrangeva. Al evo, ovo i to što si rekao dosta objašnjava.
Ako nema skretnice znači da je motor namjerno napravljen sa visokim induktivitetom tak da mu ne treba filter neg sjedne u kutiju po mjeri. Zato mu je osjetljivost prilično niska. Breakup se vidi tamo oko 14k, ali ne smeta jer je na "flat" razini, induktivitet se pobrinuo za to, tak da ne treba ni notch. Najčujnija je ova dolina od 3-10k, što može bit i do drivera i do konstrukcije kabineta...nije da to zvučno smeta, ali tu će definitivno falit, pogotovo ak sluša izbliza.



https://www.soundandvision.com/conte...-labs-measures
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 21:58   #10110
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Gledas krivi drajver...
Ja sam linkao nukleus micro...a ovo je adiva...
Rijec je dva razlicita drajvera...

Inace drajver u nukleusu mi djeluje pod rukom kvalitetnije od bilo cega sto sam imao od tang banga...
Tako da sumnjam da su njega koristili
A nekako mi ne pari ni kao fountek
A ni visaton
Tako da nije rijec o drajverima s kojima se obicno igra ekipa samogradotelja...

Nebi se upustao u opis i nagadjanje kako mesto svira na osnovu plota i naglasavanja neceg sto se na njemu vidi...
Recimo, spomenuo si upotrebu notch filtera, koje ja ne volim, a nit sam ikad cuo neku razliku s njim i bez njega...iako se na mjerenjima vidi...
(Doduse na se igram s malo ravnijim drajverima)
Jednako kao i hrpun drugih stvari sto ekipa prenaglasava prilikom projektiranja skretnica i slicnog

Ne treba se sa svim opterecivati...
Pusti glazbu, iskljuci mozak i uzivaj...

A za takve stvari su dobri i ovi zvucnici koji su prvotno predlozeni od drugih clanova foruma
yoke je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na