Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2019., 22:21   #1
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Trebam mišlljenje profesionalca za sigurnosne sustave

Netko tko je upučen za sigurnost online bankarstvo i sl.
Naišao sam na neobičan dal je propust ili štogod, što po mojem nema smisla da je tako obzirom da se radi o škakljivoj temi
Trebam nekoga tko bi laički objasnio sigurnosne protokole online bankarstva
Meni se to opče ne čini normalnim što sada nude kao neka nova sigurnost
Na PM, pa čemo se dogovoriti
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 23:36   #2
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
uzmi pare i bjezi
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2019., 09:10   #3
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Ajme koje san objašnjenje dobio, pa saada ako netko kuži jel to normalno da mirno spin ili da dižem pare i bježim
dakle nakon upšita i videa, u kojem s Operom ulazim u online bankarstvo , pa nakon nekog "štucanja" gasim nasilu pc (poslje pokušano i normalno bašenje!) čim se win digne uđem lipo nazad u Operu i odmah me bez lozinke spoji na moj račun da radim bez da me išta pita (sačuvana sesija)
objašnjenje tog meni nelogičnog je da je kriva opera i da moram isklučiti "čuvanje sesije"
?!?!???!?!???!?!?

zar je to uzrok ?
dosada toga nije bilo i čim bi ugasio operu gotovo je s prijavom, zatvori se kanal odmah, ne čeka se 5 min ili koliko več da zatvori
dakle sada je kanal otvoren sve dok se ručno ne zatvori ?!?!?!
normalono ili bedasto ?
jeste li i vi imali slično iskustvo ?
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 09:17   #4
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne razumin u cemu je problem.

Jesi ti zaposlen ko tester aplikacije tog internet bankarstva? Ako da, super, prijavi bug i popravi ga sa dev ekipon. Ako ne ali svejedno te brine - prijavi bug i ubuduce se odlogiraj iz aplikacije nakon koristenja i spavaj mirno.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 09:28   #5
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
jel si ti na drogama ili nemaš para na računu pa te ni briga ?

Kakva je to zaštita od strane banke ako ti ne zatvori kanal nakon gubljenja veze" ?!?
nema veze ni opera ni lisica... radi se o tome da svakome može nestati struje i izgubiti konekciju, a tada bi se kanal trebao zatvoriti, no po novome kanal se ne zatvara
dakle, "prijedlog da ručno zatvorim" je "čudan" ajmo reć ako mi pukne veza ...izgubin vezu s internetom , jel ?
dakle u tom trenutku bilo tko more se spojiti napraviti "transakciju" i ja mogu samo škrgutati zubima i moliti banku za pomoć kada je praktično urađena u mojoj "puknutoj" sesiji .... jer server banke više ne zatvarau automatski kada pune veza...
jel jasno sada ?
dakle , Server banke opče ne provjerava konekcciju s browserom u prevodu , to nije problem Opere, to je banan sigurnost po mojemu, zato pitam "stručnjake" ne kumice s placa sa rješenjima u stilu vidovitog Milana
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 10:03   #6
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Zanimljivo da sam se ja pitao isto pitanje sa drogama o tebi kad sam vidio kolicinu interpunkcijskih znakova za redom (?!?!???!?!???!?!?) i kolicinu nepismenosti u postu, ali sam se iz pristojnosti suzdrzao.

O kojoj je banci rijec ako se moze znati? Jesi prijavia ovaj sigurnosni propust banci ili samo places na forumu i cekas vidovitog Milana za fix?
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 10:27   #7
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
"interpukojikurjac i nešto" znakovi po tvojem imaju veze s drogom ?
lol
svašta čovik nauči od pismenih
da sam pital na forumu za zagrižene rvatine pa da mi se javi "pismen" bi mogao shvatiti, ali na odjelu PCE za aplikacije da se nađe javni djelatnik i počne o pismenosti...
aaaaaaaaaaaaaaaa
siđi

čisto bespotrebno trolanje teme s "pismenošću" na potpuno tehničko pitanje
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 10:37   #8
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa koje potpuno tehničko pitanje?
Trebaš znati 3 susjedna jezika + bar 3 dodatna narječja da shvatiš o čemu ti uopće govoriš..

Smiri malo loptu, poradi na gramatici i možda će ti se netko i javiti s konstruktivnim odgovorima.

Kreni redom. Probaj operu u inkognito modu otvoriti i probati se ulogirati, ugasi browser, i ponovo probaj otvoriti.

Ja sam 100% siguran da ti se sesija ne bi trebala pamtiti, kod mene samo na sekundu ugasiš browser i odmah trebam ponovo pin.

Možda negdje u browseru imaš sejvan neki account, mada i to ne bi trebalo biti.

EDIT: Upravo probao PBZ internet bankarstvo, ulogiram se, ugasim browser, ponovo se moram ulogirati.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 13.09.2019. u 10:42.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:03   #9
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Ja sam 100% siguran da ti se sesija ne bi trebala pamtiti, kod mene samo na sekundu ugasiš browser i odmah trebam ponovo pin.
.



Ne samo to, nego mene moj net banking ako nisam 5-10 minuta ništa radio ni tipkao u tabu gdje je otvoren automatski isključi iz sesije i opet trebam unositi sve od nule.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:12   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Pbz se gasi nakon 10 minuta neaktivnosti taba, a da ne pricamo da se gasi kad se ugasi mozilla.


@Brzi picek


Ja sam recimo pomislio da se radi o (izrazito) losim drogama. Em ni sam ne znas sta hoces, niti si napisao koja banka je u pitanju, plus sto si polunepismen, tako da smisao/korisnost ovog threada je vise nego upitna.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2019., 11:14   #11
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
nitko normalan neče pisati o bankama "točka"

ja sam pitao da mi pomogne stručnjak za sigurnost, ali očito nemam što ovdje tražiti pa možete izbrisati temu
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:52   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
OK, da rezimiramo:
- u #3 postu si naveo situaciju tj. da je browser gašen na silu = nije odradio kako bi inače da si ga normalno zatvorio

- većina browsera ima opciju "restore session" da te vrati na situaciju kada je došlo do rušenja browsera bilo nekom greškom, bilo da si ti sam to prouzročio ubivanjem taska

- da si izabrao nova sessija a ne restore srušene nebi te automatski vratilo u staru sa aktivnim net bankingom

- na silu zatvoren browser i da ima neku rutinu / kontrolu nije mogao obavijestiti "drugu stranu" da zatvori taj konkretni (nazovimo ga tako) "transakcijski kanal" jer si ga "ubio"

- koliko je prošlo vremena od trenutka kada si "ubio" browser pa do kada si ga ponovo otvorio ?
gore spominju kolege termin od 5 do 10 min. kada "druga strana" zatvara "transakcijski kanal" ako nema aktivnosti

- još jedan štos / detalj, provjeri kako su ti podešene Privacy opcije,
po defaultu se (namjerno) pamti history, dl. history, cookies ...
ja to maknem da ne čuva / pamti + da izbriše pri zatvaranju browsera (napomena normalno zatvaranje)

Mislim da je sada sve jasno za konkretni slučaj,
da bi "druga strana" možda mogla imati neku bolju kontrolu, možda i bi ali bi to vjerojatno rezultiralo prečestom potvrdom pa bi nakon nekog vremena "popizdili".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 12:04   #13
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
na PM čemo rzmjeniti brojeve pa ču da pitam
kao stranac mi je teško pisati na gramatiku, a nisam znao da je ovo forum za jezik i gramatiku pa se zvinjavam svim stručnjacima od gramatiku, no meneme zanimaje samo teknika
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 12:15   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Zasto nitko normalan neČe pisat o bankama? O bankama pisu samo nenormalni?


Da, imamo tu par vrhusnkih stručnjaka za sigurnost, koji samo čekaju polupismene članove koji ni sami ne znaju sta ih muči ni sta zele da im objasne sve vezano uz sigurnosne protokole


Lock and delete
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 12:30   #15
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
sada san pametniji

"uzmi pare i bježi "
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 12:36   #16
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
dobro da nije ''bjeźi''
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 00:01   #17
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Brzi Picek si ti probal na toj vraćenoj sesiji bilo šta kliknut ?

Recimo ja mogu compbz imat danima u tabu otvoren i hibernirat te vraćat komp iz hibernacije, ali klikanjem na bilo šta traži pin. Tako da .....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 13:01   #18
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
To je uglavnom normalno ponašanje browsera, recimo ako se Firefox ugasi normalno sa upaljenim Facebookom sljedeći put će tražiti password jer je uredno počistio sesiju. Ali ako se Firefox ubije preko task managera ili rušenjem PCa kad se ponovno pokrene biti će ulogiran u Facebook, odnosno sesija će biti restorana.
Vjerojatno internet bankarstvo slično radi, timeout sesije je obično 10ak minuta neaktivnosti, pa ako se browser zatuče pa opet pokrene on će restorati sesiju. Ako se zatuče pa opet pokrene nakon 15-20min neće više biti aktivna sesija. Bilo bi teško išta konkretno raditi ako bi expire sesije bio jednu minutu.

AutoCookie delete tu može pomoći jer pri pokretanju briše sve cookije, a i pri gašenju, također i nakon zatvaranja taba. Inače to je odličan addon za Firefox koji temeljito čisti cookije čim se tab zatvori.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 16:37   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Je, je, shvatio je te "štoseve" ... dodatno na W10 gofnu (vjerojatno sve M$ default) se drugačije ponaša nego na W7 ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na