Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2019., 18:49   #1321
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Vjerojatno ti u razvodnom ormaru onda nije dobro uzemljenje spojeno na uzemljivač ili je problem sa uzemljivačem.

Možeš i obavit nulovanje u ormaru, spojit nulu i uzemljenje pa mečeš imat napona između nule i zemlje na utičnici

Možda da pozoveš nekog tko se bolje razumije pa da ti on to odradi
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:08   #1322
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ma planiram zvat nekog al nemam pojma jel to sad opasno koristit tak do pon? Jel moguce da bi se zamjenjena pozicija zemlje, tj zemlja spojena na sarnir sa nulama tak manifestirala? Ikakav nacin za to detektirat multimetrom? Povukao sam dugacki kabel i spojio jedan kraj sa zemljama u ormaru i izmjerio otpor pema uzemljenjima u svim uticnicama i sve je ok, 0.007 ohm cca.

EDIT: inace je kuca sa vise etaza i svaka etaza ima svoj ormar, na ostalim etazama je sve ok
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 07.09.2019. u 19:15.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:14   #1323
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Nije ti onda glavna sabirnica od uzemljenja dobro spojena, tj. nije spojena na uzemljivač
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:17   #1324
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Prekasno sam editirao, uglavnom ako je bitno, kuca ima vise katova sa svojim ormarom, na ostalim je sve ok, samo je na ovom katu problem... Uzemljivac je pretpostavljam debeli zutozeleni koji dolazi u ormar izvana?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:24   #1325
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Da, debeli žutozeleni je uzemljenje i očito je problem u njemu tj nije dobro spojen ili spoj nevalja, zahrđo itd.

Brzi popravak je da kratko spojiš sabirnicu nule i uzemljenja, tj da izvedeš nulovanje , ali svakako bi taj debeli žutozeleni trebalo ispitat i ispravno spojit. Velika šansa je da ti je u ormaru sa satom izvedeno nulovanje.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:30   #1326
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ok, tnx! Ak ko ima jos kakav pametan prijedlog za potvrditi / provjeriti, pucajte slobodno.

Edit: dolaza zutozelene nema, dolazni kabel je 3 faze i nula kolko ja vidim u ormaru, kratko sam spojio sabirnicu sa zemljama sa nulama i stvar je ok zasad dok ne dode neko to pogledat. Tnx pinkskin!
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 08.09.2019. u 15:12.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 16:59   #1327
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pa kako onda ide uzemljenje? Ako ga uopće nema, uzmi neku pocinčanu šipku/cijev/sondu od barem 2 m, iskopaj rupu dubine najmanje 50 cm, zabij to u zemlju, na to tako u zemlji spoji pocinčanu traku koja ide do razvodnog ormara, dobro zaštiti sve spojeve u zemlji, i onda na traku spoji žuto-zelene žice. Sve ostale kemije su kratkog vijeka i predstavljaju rizik od strujnog udara.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 19:13   #1328
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Nemam pojma, imam dobro napravljeno uzemljenje u podrumu gdje je sat, to je naknadno radeno pa nemam pojma kak su instalacije bile napravljene prije, tj je li bila neka dedicirana zemlja dolazila u ormar na katu. Moguce da nije ako su ukopavali novu za radionu u podrumu... Raskapali su taj ormar na katu kada su vukli struju za uredit tavanski stan, al su evidentno nekaj zeznuli obzirom da sad na ovoj etazi uzemljenja nema... Ja u ormaru ne vidim nista sto bi mogla bit dolazna zemlja, dolazi jedan glavni vod sa 3 zive zice, svijetle na probir, i plavom, pretpostavljam da je to onda nula jbg... Zvat cu nekog svakako da to pogleda, preslozi i eventualno ako je izvedivo ubaci fid...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2019., 12:57   #1329
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Jesu li čemu ovakve boje za fuge? Ne znam tko je mislio da je crna dobra boja fuga... uz bijele pločice.
  Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 15:10   #1330
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kako ovo riješit?
Bačvasti svod koji se 'odljepio'?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 28.10.2023. u 22:11.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 16:23   #1331
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Sobica je 2x4.4,e sad nekako ljepse bi mi bilo da redam laminat po ovoj uzoj strani
Znam da je savjet da se ide po duzoj strani, ali da li mogu ja po ovoj uzoj?
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 16:44   #1332
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
U principu je pravilo da polaganje laminata ide okomito na smjer svjetla iz prozora. Čisto jer se spojevi slabije vide onda. No ako ti to nije bitno, slaži ga kak se tebi sviđa.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 16:55   #1333
Tomica R
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 15
Pravilo je da slazes kako mislis da ti je lepse.
Mozda ti bude lakse slozit ak ga slazes okomito na vrata.
Lakse ti je zbog zarezivanja oko stokova ili ako se mislis podvuc pod njih.
Ili barem ispod dek lajsni.
Tomica R je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 17:25   #1334
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Ma fazon je sto je to tarasa nekad bila, pa nema ni stokova niti ista, bukvalno kocka 2x4.4

Sro se tice svjetlosti ona ide sa duze strane vecinom tj. Tu su 4 prozora, na drugoj duzoj je zid od kuce i vrata, a na kracim su zid i dva prozora

Tako da svjetlost ide i sa krave i duze, ali nekako mi je ideja bila sa krace krenuti ne znam ni ja sto ljepse mi bilo u glavi
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 17:28   #1335
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ja bih izbjegavao laminat da je ne znam koliko jeftin. Ružno izgleda, zvoni kad hodaš i za zamjenu je nakon 10 godina da ne znam koliko paziš.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 17:38   #1336
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Edin_FMB Pregled postova
Ma fazon je sto je to tarasa nekad bila, pa nema ni stokova niti ista, bukvalno kocka 2x4.4

Sro se tice svjetlosti ona ide sa duze strane vecinom tj. Tu su 4 prozora, na drugoj duzoj je zid od kuce i vrata, a na kracim su zid i dva prozora

Tako da svjetlost ide i sa krave i duze, ali nekako mi je ideja bila sa krace krenuti ne znam ni ja sto ljepse mi bilo u glavi
Ak imaš već kupljen laminat posloži ga za probu pa gledaj kak će ti bit što manje otpada.Mi smo doma slagali paralelno s vratima gdje god je bila mogučnost za to.

Kak kolega gore kaže velka je šansa da će procvrčat ak podloga nije ravna ko špigl.I nikako ne kemijat s podlogama,ono uzet cu stiropor 1cm,ostavit cu tepih i slicno.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 17:53   #1337
Tomica R
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 15
Glazura za laminat naravno mira bit ravna.
Ravna!!! Ako je glatka ne znaci da je ravna.
Ti lako provjeris sa nekom ravnom letvom ako imas.
Ako je neravna onda ide nivelir masa.
U svakom slucaju bolje kupit deblji laminat jer je cvrsci pa ce on malo upit te neravnine, a i jaci je pa nemogu spjevi lako nastradat.
Tomica R je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 20:21   #1338
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ja bih izbjegavao laminat da je ne znam koliko jeftin. Ružno izgleda, zvoni kad hodaš i za zamjenu je nakon 10 godina da ne znam koliko paziš.


I parket je za zamjenu nakon 10 godina. Ili za brusenje.
Ja svoj parket iscupao nakon 8 godina. Stavio kvalitetni laminat i prezadovoljan sam.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 20:22   #1339
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Tomica R Pregled postova
Glazura za laminat naravno mira bit ravna.
Ravna!!! Ako je glatka ne znaci da je ravna.
Ti lako provjeris sa nekom ravnom letvom ako imas.
Ako je neravna onda ide nivelir masa.
U svakom slucaju bolje kupit deblji laminat jer je cvrsci pa ce on malo upit te neravnine, a i jaci je pa nemogu spjevi lako nastradat.


Laminat se ne postavlja direktno na glazuru. Ide sloj izolacije izmedju koji ce upiti blage neravnine. Ali blage neravnine!
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 20:42   #1340
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
I parket je za zamjenu nakon 10 godina. Ili za brusenje.
Ja svoj parket iscupao nakon 8 godina. Stavio kvalitetni laminat i prezadovoljan sam.
Ima parketa i parketa, isto kao i majstora koji ih postavljaju. 11 godina stoji i kao novi je, osim ožiljaka od štikli.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 20:58   #1341
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ja bih izbjegavao laminat da je ne znam koliko jeftin. Ružno izgleda, zvoni kad hodaš i za zamjenu je nakon 10 godina da ne znam koliko paziš.

Neznam po čemu si to zaključio. Imam doma postavljen laminat, mogu ti poslikat kako izgleda nakon 18 godina i to kod vrata gdje sav "promet" ide.

Plus, imali smo havariju s vodom, cijeli boravak je bio poplavljen s par cm vode. Na 2 mjesta je nabreko spoj između 2 panela.

Da, parket je bolji i ljepši, al da se može izvuć puno i iz laminata, može se.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 22:47   #1342
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ima parketa i parketa, isto kao i majstora koji ih postavljaju. 11 godina stoji i kao novi je, osim ožiljaka od štikli.

e upravo ti oziljci meni nisu "osim" i "samo" i radi toga sam ga izbacio van
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 22:54   #1343
Tomica R
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Samobor
Postovi: 15
Ja nigdje nisam reko da se postavlja direktno na glazuru.
Zna se da ispod ide podloga.
Od obicne spuzvice, zelenog polystyrena pa cak i pluta.
Inace bavim se podopolaganjem od svoje 18 godine a sad sam na 36.
Parket je ljepsi, topliji i ugodniji al da je neznam kakvo
drvo i lak on nije jace otporan na habanje od laminata.
Pogotovo od klase 32 a kamoli 33.
Sve ovisi kak se na pod pazi, a parketu treba vise paznje od laminata.
Nije da se hvalim al poprilicno se razumijem u to.

Zadnje izmijenjeno od: Tomica R. 24.09.2019. u 23:01.
Tomica R je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 23:09   #1344
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Tomica R Pregled postova
Ja nigdje nisam reko da se postavlja direktno na glazuru.
Zna se da ispod ide podloga.
Od obicne spuzvice, zelenog polystyrena pa cak i pluta.
Inace bavim se podopolaganjem od svoje 18 godine a sad sam na 36.
Parket je ljepsi, topliji i ugodniji al da je neznam kakvo
drvo i lak on nije jace otporan na habanje od laminata.
Pogotovo od klase 32 a kamoli 33.
Sve ovisi kak se na pod pazi, a parketu treba vise paznje od laminata.
Nije da se hvalim al poprilicno se razumijem u to.
Znas ti da ide podloga, znam ja da ide podloga, ali osoba koja pita za postavljanje to mozda ne zna i zato sam to naveo.
Nikada ne znas tko postavlja pitanje pa je dobro dati detaljan odgovor
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 00:09   #1345
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Meni je osobno parket daleko najmrzi pod, osjetljiv da nemoze bit osjetljiviji, kao fol prirodan a primazan zestokom kemijom(lak) u koju je sakriven prirodni materijal. Niko sritniji od mene kad sam ga pocupao prije pola godine bacio, i zaminio sa laminatom, em. je lipse em smim pomaknit stolicu bez da se ogrebe
Ako oces pravo drvo uzmi seljacki pod, to je top, je skupo i osjetljivo ali je pravo prirodno, ako oces umjetno uzmi laminat(kvalitetni, klasa 32+ i bar 10mm) ili eventualno laminirani parket
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 01:34   #1346
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Kod mene je parket star 20 godina, tek je nedavno počeo malo škripati na nekim mjestima. Gore smo imali tepihe da ih kao zaštite, a na kraju je ispod tepiha lošija površina nego ovo što je bilo golo pa smo većinu tepiha izbacili.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Meni je osobno parket daleko najmrzi pod, osjetljiv da nemoze bit osjetljiviji, kao fol prirodan a primazan zestokom kemijom(lak) u koju je sakriven prirodni materijal. Niko sritniji od mene kad sam ga pocupao prije pola godine bacio, i zaminio sa laminatom, em. je lipse em smim pomaknit stolicu bez da se ogrebe
Ako oces pravo drvo uzmi seljacki pod, to je top, je skupo i osjetljivo ali je pravo prirodno, ako oces umjetno uzmi laminat(kvalitetni, klasa 32+ i bar 10mm) ili eventualno laminirani parket
A što je tek laminat? U njemu tek nema pola "prirode", većina ljepilo i boja. Uzimat ću danas-sutra brodski pod, bez ikakvog lakiranja, samo nauljiti. To traje 100 godina, ako treba.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 06:46   #1347
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Doma imamo laminat otkad sam bio klinac, znaci oko 20ak godina. Nista mu nije. Na par mjesta se okrhnuo cosak jer je lose napravljen (kvalitetan laminat ne smije imati razliku u visini od letvice do letvice kad je postavljen). Na proslom poslu sam prodao masu dobrog laminata, ali isto tako bitna je i podloga ako zelis ublaziti buku (deblje festor ploce, ne onaj shit od rolane spuzve). Razlika se osjeti.

Parket je danas fala bogu moguce dobiti u raznim izvedbama od uljenog do laka na bazi vode. Mislim da se oni stari visoki sjaj lakovi vise niti ne nude kao prvi izbor jer su demode Imao sam priliku "osjetiti" mat i uljene parkete, palube od tikovine i sl. ma perverzija. Al da je osjetljivo, je. Ne bih to imao doma s malom djecom i zivotinjama.

Uvijek bi radije uzeo visu klasu laminata s boljom izolacijom ispred srednje klase parketa. Bio, vidio, dovoljno.

Nikad ne zaboravim jednu ruskinju koja je kupovala iskljucivo nekakav alergen free i kemija free stajaznam izdrkani laminat, Krono ako se dobro sjecam... Oko 100 €/m2. Pare nisu bile problem jer ce joj se dijete sutra po tom podu igrati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 08:46   #1348
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Frend uzeo stan u Rijeci i ima pod za koji nisam 100% siguran st aje to i kako se zove.


Prvo, pod je rock solid, znači ono kao kvalitetno poljepljene pločice na ravnoj glazuri. Frend je prvo pricao da su to "pločice sa uzorkom drveta" reko ok. Nekakoo mi je zavrsni furnim bio pretopal (po stopalima) i prirodan za keramiku, pa sam legao na pod i malo proučavao, uglavno to sto se vidi je je furnir od pravog drveta (tipa tresnja).
Prvo na pameta mi je pao onaj laminat parket, ali ovo je to tolicko rock solid da mislim da ne moze biti taj parket, jer u par navrata kad sam vidio takav parket, to nikad nije rock solid kao npr pravi parket.


Sta bi to moglo biti?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 08:56   #1349
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Frend uzeo stan u Rijeci i ima pod za koji nisam 100% siguran st aje to i kako se zove.


Prvo, pod je rock solid, znači ono kao kvalitetno poljepljene pločice na ravnoj glazuri. Frend je prvo pricao da su to "pločice sa uzorkom drveta" reko ok. Nekakoo mi je zavrsni furnim bio pretopal (po stopalima) i prirodan za keramiku, pa sam legao na pod i malo proučavao, uglavno to sto se vidi je je furnir od pravog drveta (tipa tresnja).
Prvo na pameta mi je pao onaj laminat parket, ali ovo je to tolicko rock solid da mislim da ne moze biti taj parket, jer u par navrata kad sam vidio takav parket, to nikad nije rock solid kao npr pravi parket.


Sta bi to moglo biti?

gotovi parket, zaljepljen ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 09:53   #1350
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Parket ti je to.. Sad smo bas u uredu postavljali parket i parket se kao pločice sklapa..
mislili prvo da su nas zajebali pa stavili laminat ali ne. Nema više klasičnog postavljanja parketa, pa lakiranje, pa sušenje, pa itd...
Danas ti je sve to klik-klak.
kassad je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na